Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Ωραιοτατο, το σκεφτομουν κι εγω, αλλα δεν ημουν σιγουρος για την σταθεροτητα του. Ειναι οντως σταθερο?
Εγω κατεληξα στο inner bezel styling
Watch5 Pro
watch.thumb.jpg.f54957f7fcd17552d58f84c58ed7428b.jpg


Πολύ ωραίο το inner bezel. Νομίζω πως για το pro είναι καλύτερη επιλογή.
Σήμερα το πέρασα δεν μπορώ να απαντήσω για το πόσο σταθερό είναι. Έτσι φαίνεται πάντως. Το καλύτερό είναι πως το touch bezel έχει γίνει πιο εύκολο στην χρήση. Σαν του pro. Σταματάει το δάχτυλο στο ring και σε διευκολύνει πολύ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

Ωραιοτατο, το σκεφτομουν κι εγω, αλλα δεν ημουν σιγουρος για την σταθεροτητα του. Ειναι οντως σταθερο?

Εγω κατεληξα στο inner bezel styling

Watch5 Pro

watch.jpg

Ποιο watch face ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, lazlo said:

Ποιο watch face ειναι αυτο?

Endurance D24

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watchfacestudio.enduranced24

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και βουαλα τα νέα μου αξεσουάρ. 3 σε 1 λίγο ακριβά αλλά το αποτέλεσμα το δικαιώνει. Πήρα 2 ringke bezel και 1 tempered spigen και ήρθαν ακριβώς!! Αξίζουν νομίζω να τα δοκιμάσετε. 

 

Screenshot_20230223_112504_Gallery.jpg

Screenshot_20230223_112502_Gallery.jpg

Screenshot_20230223_112458_Gallery.jpg

Screenshot_20230223_153350_Gallery.jpg

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Και βουαλα τα νέα μου αξεσουάρ. 3 σε 1 λίγο ακριβά αλλά το αποτέλεσμα το δικαιώνει. Πήρα 2 ringke bezel και 1 tempered spigen και ήρθαν ακριβώς!! Αξίζουν νομίζω να τα δοκιμάσετε. 

 

Screenshot_20230223_112504_Gallery.jpg

Screenshot_20230223_112502_Gallery.jpg

Screenshot_20230223_112458_Gallery.jpg

Screenshot_20230223_153350_Gallery.jpg

Δειχνει σουπερ!

To εξωτερικο bezel πως παει απο σταθερότητα? 

Επισης για δωσε μια και το ονομα του watchface :😀 

 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

Δειχνει σουπερ!

To εξωτερικο bezel πως παει απο σταθερότητα? 

Επισης για δωσε μια και το ονομα του watchface :😀 

 

Μία χαρά σταθερό είναι έχει γερό αυτοκόλλητο από μέσα για προστασία από τυχών χτυπήματα. Το watchface είναι το παρακάτω. 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watchfacestudio.smartpersona

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Μία χαρά σταθερό είναι έχει γερό αυτοκόλλητο από μέσα για προστασία από τυχών χτυπήματα. Το watchface είναι το παρακάτω. 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.watchfacestudio.smartpersona

Ευχαριστω πολυ! Προβλεπω να το χτυπαω κι εγω το bezelακι λοιπον 😄 Πρεπει να δω τι ταιριαζει με το ασημι inner bezel στο μαυρο ρολοι. First world problems :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ρολόι είναι ποίημα. Τα κάνει όλα και είναι τρομερά γρήγορο. Η πραγματική έννοια του smartwatch. Και φυσικά με κινητό samsung απογειώνονται οι δυνατότητές του!! Το έχω 24 ώρες συνδεδεμένο στο τηλέφωνο και μπορεί να είναι η ιδέα μου αλλά με το 23 ultra κρατάει περισσότερο η μπαταρία του , κοντά 3 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι μωρε, αλλα στις ανεπαφες πληρωμες 2 φορες με κρεμασε. Ηθελε κωδικο κτλ... 

επισης οταν το πρωτοβαζω θελει κωδικο (λογικο) και μετα απο 5 λεπτα παω να κανω κατι και ξανα ζηταει κωδικο (χωρις να το βγαλω).... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, doganos said:

Καλο ειναι μωρε, αλλα στις ανεπαφες πληρωμες 2 φορες με κρεμασε. Ηθελε κωδικο κτλ... 

επισης οταν το πρωτοβαζω θελει κωδικο (λογικο) και μετα απο 5 λεπτα παω να κανω κατι και ξανα ζηταει κωδικο (χωρις να το βγαλω).... 

Θέλει να το τοποθετείς καλά στο μηχάνημα και τότε δεν έχει πρόβλημα. Μέχρι στιγμής δεν μου το έχει κάνει αλλά πιστεύω θα το κάνει όπως κάποιες φορές το 4. Από ότι έχω καταλάβει αν τοποθετηθεί σωστά δεν έχει θέμα. Αυτό με τον κωδικό δεν μου το έχει κάνει αλλά να κοιτάξεις να το έχεις καλά στο χέρι σου. Αν ...καταλάβει ότι μπορεί να έχει βγει ζητάει πάλι τον κωδικό. Αυτό που είναι φανταστικό είναι που ξέχασα στη βιασύνη μου το τηλέφωνο σπίτι και μέχρι να μου το φέρουν στη δουλειά δεν έχασα καμία κλήση κανένα μήνυμα ή email. Αυτά είναι τα καλά όταν έχεις samsung τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2023 at 4:45 ΜΜ, doganos said:

Καλο ειναι μωρε, αλλα στις ανεπαφες πληρωμες 2 φορες με κρεμασε. Ηθελε κωδικο κτλ... 

επισης οταν το πρωτοβαζω θελει κωδικο (λογικο) και μετα απο 5 λεπτα παω να κανω κατι και ξανα ζηταει κωδικο (χωρις να το βγαλω).... 

ναι το έχει κάνει και σε μένα, και στις ανέπαφες με έχει κρεμάσει πάμπολλες φορές

αυτό που ζητάει κωδικό και ύστερα ξαναζητάει μου έχει τύχει αλλά στις αρχές, όταν το είχα πάρει, το έβαζα, ζήταγε κωδικό, ύστερα ξαναζήταγε και να ξαναζητάει, μετά χωρίς να πειράξω το ρολόι σταμάταγε να ζητάει.

χθες μου έκανα άλλο τρελό, ήμουν σε χώρα που δεν έπαιζει το wallet, επιστρέφω ελλάδα, πάω να πληρώσω με το ρολόι και το wallet να μου λέει βρίσκεστε σε τοποθεσία που δεν υποστηρίζεται, 😄 

τοποθεσίες άνοιξα - έκλεισα στο ρολόι, reboot έκανα, τίποτα, είστε σε τοποθεσία που δεν υποστηρίζεται 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, papdoux said:

ναι το έχει κάνει και σε μένα, και στις ανέπαφες με έχει κρεμάσει πάμπολλες φορές

αυτό που ζητάει κωδικό και ύστερα ξαναζητάει μου έχει τύχει αλλά στις αρχές, όταν το είχα πάρει, το έβαζα, ζήταγε κωδικό, ύστερα ξαναζήταγε και να ξαναζητάει, μετά χωρίς να πειράξω το ρολόι σταμάταγε να ζητάει.

χθες μου έκανα άλλο τρελό, ήμουν σε χώρα που δεν έπαιζει το wallet, επιστρέφω ελλάδα, πάω να πληρώσω με το ρολόι και το wallet να μου λέει βρίσκεστε σε τοποθεσία που δεν υποστηρίζεται, 😄 

τοποθεσίες άνοιξα - έκλεισα στο ρολόι, reboot έκανα, τίποτα, είστε σε τοποθεσία που δεν υποστηρίζεται 

 

Η αναξιοπιστία του ρολογιού είναι το 80% της αιτίας που με έκανε να ξαναγυρίσω σε iPhone. Με το Apple Watch ούτε μια φορά δεν έχω κρεμαστεί σε πληρωμές. Από τα 15 εκ. πάνω από το pos έχει πιάσει. Με το Watch 4 και το Watch 5 δεν τολμούσα να πάω να ψωνίσω χωρίς το κινητό. Επίσης επειδή κάνω κολύμβηση σε πισίνα, για 1 χλμ κολύμβηση τα Galaxy watches μου έδειχναν μονίμως μέσο όρο σφυγμων 170-180 και max 200-220. Με έστειλαν στον καρδιολόγο ο οποίος γελούσε και μου έλεγε ότι με αυτούς τους σφυγμούς θα είχα πεθάνει. Ευτυχώς μετά από κάποιο σημείο τους μετρούσα με το χέρι και μου έδειχνε αυτό που παίρνω από το Apple Watch. Μέσο όρο 90-110 και max 130-140. Επίσης η απόσταση συνδεσιμότητας του Watch με το κινητό μέσω Bluetooth. Παρακολουθώ στα forum τις συγκεκριμένες συσκευές να δω μηπως  έχουν αφήσει πίσω τα προβλήματα για να επανέλθω στην οθονάρα των ultra. Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι τα συγκεκριμένα προβλήματα συνεχίζονται. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Samsung δείχνει τέτοια αναξιοπιστία στο Watch. Θα το παρακολουθώ στις επόμενες εκδόσεις μήπως υπάρξει βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος ρολογιού Samsung galaxy watch 5 και κινητού τηλεφώνου xiaomi 11t pro.

 Έχω συνδέσει το κινητό με τις εφαρμογές που χρειάζεται. Έχω δώσει όλες τις άδειες που χρειάζονται. 

Όταν με καλούν το ρολόι αρχίζει να χτυπάει και μετά από 5 δευτερόλεπτα μου δείχνει το όνομα. Όλες οι άλλες ειδοποιήσεις εμφανίζονται ακαριαία.

 

Έρχεται πρώτα ο ήχος και η δόνηση και μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα μου εμφανίζει και το όνομα. 

Επίσης όταν κλείνω το Bluetooth του κινητού αργεί να χτυπήσει το ρολόϊ ότι αποσυνδέθηκε. 

Σε συνδιασμό όλα αυτά μου φαίνεται πρόβλημα στο Bluetooth του ρολογιού.

Είχα πριν το gw5 το πρώτο gw και δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Έχω κάνει επαναφορά το ρολόϊ, νέα σύνδεση αλλά και πάλι τίποτα. 

 Έχετε καμία πρόταση?

 

Link to comment
Share on other sites

Η αναξιοπιστία του ρολογιού είναι το 80% της αιτίας που με έκανε να ξαναγυρίσω σε iPhone. Με το Apple Watch ούτε μια φορά δεν έχω κρεμαστεί σε πληρωμές. Από τα 15 εκ. πάνω από το pos έχει πιάσει. Με το Watch 4 και το Watch 5 δεν τολμούσα να πάω να ψωνίσω χωρίς το κινητό. Επίσης επειδή κάνω κολύμβηση σε πισίνα, για 1 χλμ κολύμβηση τα Galaxy watches μου έδειχναν μονίμως μέσο όρο σφυγμων 170-180 και max 200-220. Με έστειλαν στον καρδιολόγο ο οποίος γελούσε και μου έλεγε ότι με αυτούς τους σφυγμούς θα είχα πεθάνει. Ευτυχώς μετά από κάποιο σημείο τους μετρούσα με το χέρι και μου έδειχνε αυτό που παίρνω από το Apple Watch. Μέσο όρο 90-110 και max 130-140. Επίσης η απόσταση συνδεσιμότητας του Watch με το κινητό μέσω Bluetooth. Παρακολουθώ στα forum τις συγκεκριμένες συσκευές να δω μηπως  έχουν αφήσει πίσω τα προβλήματα για να επανέλθω στην οθονάρα των ultra. Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι τα συγκεκριμένα προβλήματα συνεχίζονται. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Samsung δείχνει τέτοια αναξιοπιστία στο Watch. Θα το παρακολουθώ στις επόμενες εκδόσεις μήπως υπάρξει βελτίωση.
Επειδή παρακολουθώ κάθε μέρα πίεση και παλμούς, φυσικά όχι από το ρολόι μπορώ να σου πω ότι τα δείχνει μια χαρά και σωστά. Όποτε τα είδα και από το ρολόι είχα τα ίδια αποτελέσματα με το μηχάνημα. Στις συναλλαγές αυτό δε με έχει κρεμάσει ακόμα, το 4 κάποιες φορές ναι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Georgegero said:

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος ρολογιού Samsung galaxy watch 5 και κινητού τηλεφώνου xiaomi 11t pro.

 Έχω συνδέσει το κινητό με τις εφαρμογές που χρειάζεται. Έχω δώσει όλες τις άδειες που χρειάζονται. 

Όταν με καλούν το ρολόι αρχίζει να χτυπάει και μετά από 5 δευτερόλεπτα μου δείχνει το όνομα. Όλες οι άλλες ειδοποιήσεις εμφανίζονται ακαριαία.

 

Έρχεται πρώτα ο ήχος και η δόνηση και μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα μου εμφανίζει και το όνομα. 

Επίσης όταν κλείνω το Bluetooth του κινητού αργεί να χτυπήσει το ρολόϊ ότι αποσυνδέθηκε. 

Σε συνδιασμό όλα αυτά μου φαίνεται πρόβλημα στο Bluetooth του ρολογιού.

Είχα πριν το gw5 το πρώτο gw και δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

Έχω κάνει επαναφορά το ρολόϊ, νέα σύνδεση αλλά και πάλι τίποτα. 

 Έχετε καμία πρόταση?

 

και σε εμένα το ίδιο!

Θα περιμένουμε 6-7 αναβαθμίσεις για να λειτουργήσει σωστά, όπως τα τηλέφωνα της εταιρίας!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, costsa41 said:

Επειδή παρακολουθώ κάθε μέρα πίεση και παλμούς, φυσικά όχι από το ρολόι μπορώ να σου πω ότι τα δείχνει μια χαρά και σωστά. Όποτε τα είδα και από το ρολόι είχα τα ίδια αποτελέσματα με το μηχάνημα. Στις συναλλαγές αυτό δε με έχει κρεμάσει ακόμα, το 4 κάποιες φορές ναι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα δεν μίλησα γενικά για πίεση και παλμούς. Στο τρέξιμο δεν είχα κι εγώ κανένα πρόβλημα με τους παλμους. Επειδή όμως κάνω συστηματικά κολύμβηση εκεί προφανώς υπάρχει κάποιο προβλημα με τον αλγοριθμο που χρησιμοποιείται, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εδειχνα στους συναθλητές τα αποτελέσματα και μου έδιναν τα δικά τους  watches κάτι Xiaomi φτηνά που παρουσίαζαν εντελώς διαφορετικό αποτέλεσμα όπως και με το χέρι μέτρηση βέβαια. Άλλαξα το 5 και πήγα στο 4 classic και πάλι το ίδιο. Επαναλαμβάνω το πρόβλημα ήταν μόνο στην κολύμβηση σε πισινα. Τι να πω. Όσο για τις πληρωμές οι αρκετές φορές με πρόβλημα με έκαναν να μην μπορώ να κυκλοφορήσω χωρίς το κινητό. Είμαι περίεργος αν το pixel watch που τρέχει επίσης wear os έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

και σε εμένα το ίδιο!

Θα περιμένουμε 6-7 αναβαθμίσεις για να λειτουργήσει σωστά, όπως τα τηλέφωνα της εταιρίας!

Άρα είναι θέμα λογισμικού!!!!! Να χαρώ εγώ αγορά που έκανα. Έδωσα το gw που λειτουργούσαν όλα μια χαρά για να πάρω κάτι καλύτερο υποτίθεται 

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το fold 3, στο ρολόι πρώτα ξεκινάει η δόνηση και ύστερα από 1 με 2 δεύτερα εμφανίζεται στην οθόνη η κλήση με το όνομα

 

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, papdoux said:

εγώ έχω το fold 3, στο ρολόι πρώτα ξεκινάει η δόνηση και ύστερα από 1 με 2 δεύτερα εμφανίζεται στην οθόνη η κλήση με το όνομα

 

Έτσι και σε εμένα φίλε. Μήπως κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα και βρήκε τη λύση?

 

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό λέμε....οτι υπάρχει αυτό το θέμα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα λουράκια μου...

https://www.aliexpress.com/item/1005005082100703.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.13.5441f19cUJeqvE

Κίτρινο-Μαύρο, Μαύρο-Κόκκινο, Πράσινο-Μαύρο, Μαύρο-Άσπρο

Link to comment
Share on other sites




εγώ έχω το fold 3, στο ρολόι πρώτα ξεκινάει η δόνηση και ύστερα από 1 με 2 δεύτερα εμφανίζεται στην οθόνη η κλήση με το όνομα


Έτσι και σε εμένα φίλε. Μήπως κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα και βρήκε τη λύση?


Σας ενημερωνω ότι ετσι ειναι και το δικό μου galaxy watch 4 με το σεμνό μου s8+.
Πρώτα έρχεται ειδοποίηση σε ρολόι και bluetooth και μετα στο τηλέφωνο. Η καθυστερηση ειδοποίησης στο τηλ, ειναι 2-3 δευτερόλεπτα.
Στο απλο Galaxy watch που ειχα, δεν υπήρχε καθυστέρηση

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μήνες δεν το έκανε,

Το 4αρι απο την άλλη δεν το έκανε καθόλου μέχρι και που το έδωσα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε από τότε που το αγόρασα. Περίμενα μπας και με καμία αναβάθμιση διορθωθεί αλλά από ότι βλέπω πάει για πούλημα

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...