Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, pank said:

Εγώ που το φοράω μου δείχνει μεγαλύτερη θερμοκρασία από το χώρο!
Και νομίζω είναι λογικό.

Λογικο νομιζω, μεχρι να ενεργοποιηθει το θερμομετρο δερματος-σωματος, παντως εαν το βγαλεις και το αφησεις στο τραπεζι τοτε "κατεβαινει" και δειχνει και την θερμοκρασια δωματιου.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλη φαση αυτη με την θερμοκρασία. Αραγε δεν υπαρχει κάποια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί τον αισθητήρα? 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να κάνω κλήσεις με το Samsung galaxy watch 5 μου, ενώ πριν 7 μέρες έκανα κανονικά. Επισης, όταν με καλούν λέει πως δεν είμαι διαθέσιμος. SMS στέλνω κανονικά. Επισης, όταν συνδέσω το ρολόι με το κινητό βγάζει κανονικά κλήσεις μέσω του αριθμού του κινητού μου.
Στο ρολόι εχω Vodafone e-SIM. Τι μπορεί να συμβαίνει; Έχω βάλει κάρτα και λεπτά ομιλίας και δεδομένα.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Κάτοχος εδώ και μερικές μέρες και εγώ έχω δύο ερωτησούλες για όποιον γνωρίζει η πρώτη είναι ότι το google assistant ενώ είναι στα ελληνικά δεν με καταλαβαίνει στα ελληνικά.
Έχω κάνει την αναβάθμιση δουλεύει από το ρολόι κανονικά αλλά ότι πω το γράφει αγγλικά.
Και το δεύτερο και πιο σημαντικό είναι ότι η ειδοποίηση δόνησης για την αποσύνδεση του ρολογιού με το τηλέφωνο αργεί πάρα πολύ σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο που είχα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, madmax75t said:

Καλησπέρα
Κάτοχος εδώ και μερικές μέρες και εγώ έχω δύο ερωτησούλες για όποιον γνωρίζει η πρώτη είναι ότι το google assistant ενώ είναι στα ελληνικά δεν με καταλαβαίνει στα ελληνικά.
Έχω κάνει την αναβάθμιση δουλεύει από το ρολόι κανονικά αλλά ότι πω το γράφει αγγλικά.
Και το δεύτερο και πιο σημαντικό είναι ότι η ειδοποίηση δόνησης για την αποσύνδεση του ρολογιού με το τηλέφωνο αργεί πάρα πολύ σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο που είχα.

Η Google assistant δεν υπαρχει στα ελληνικα, δεν υποστηριζει την γλωσσα μας. 

Ναι μεν υπαρχει στο ρολοι αλλα μονο για εφε.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, lazlo said:

Η Google assistant δεν υπαρχει στα ελληνικα, δεν υποστηριζει την γλωσσα μας. 

Ναι μεν υπαρχει στο ρολοι αλλα μονο για εφε.

Δεν καταλαβαίνω αφού  τα έχει τα ελληνικά στον υπολογιστή στο google search γιατί δεν τα βάζει και στο android.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alex61 said:

Σήμερα ήρθε update!!!! 

Και αλλο update μετα απο αυτο στις 26 Απρ??? Τελειωνει σε AWD6 και εχει μεγεθος 316,14ΜΒ ??

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2023 at 2:18 ΜΜ, madmax75t said:

Δεν καταλαβαίνω αφού  τα έχει τα ελληνικά στον υπολογιστή στο google search γιατί δεν τα βάζει και στο android.

το google search ειναι διαφορετικο απο το assistant.

Υπομονη ...ισως σε καμια δεκαρια χρονια θα μας υποστηριξουν

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.πια έκδοση λογισμικού έχετε εμένα λέει ακόμα Ιανουαρίου..πατάω για αναβάθμιση και ακόμα μου λέει τελευταία έκδοση λογισμικού.. λέτε να έχει κολλήσει; το έχω πάρει από σκρουτζ..

21 minutes ago, nikosz75013 said:

Παιδιά καλημέρα.πια έκδοση λογισμικού έχετε εμένα λέει ακόμα Ιανουαρίου..πατάω για αναβάθμιση και ακόμα μου λέει τελευταία έκδοση λογισμικού.. λέτε να έχει κολλήσει; το έχω πάρει από σκρουτζ..

 

SmartSelect_20230503_101224_Galaxy Watch5 Manager.jpg

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου...Watch5 Pro (πατα επανω στη φωτο για να μεγαλωσει) 

Screenshot_20230503_104450_Galaxy Watch5 Manager[1349].jpg

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spinemm said:

Το δικο μου...Watch5 Pro (πατα επανω στη φωτο για να μεγαλωσει) 

Screenshot_20230503_104450_Galaxy Watch5 Manager[1349].jpg

Έχεις ιδέα τι μπορεί να φταίει και το να κάνω;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ που το εχεις συνδεδεμενο ειναι Samsung? ή ειναι αγορασμενο απο/για χωρα που δεν εχει παρει ακομα το update..εiναι τα μονα που μπορω να φανταστω οτι "φταινε"... 

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, spinemm said:

Το τηλ που το εχεις συνδεδεμενο ειναι Samsung? ή ειναι αγορασμενο απο/για χωρα που δεν εχει παρει ακομα το update..εiναι τα μονα που μπορω να φανταστω οτι "φταινε"... 

S23 ultra. Έχω.. από που. Μπορώ να δω από που ειναι;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

S23 ultra. Έχω.. από που. Μπορώ να δω από που ειναι;
Παλαιότερα ειχα κατεβάσει αυτό που ηταν δωρεαν κ ειναι για σαμσουνγκ. Σου δείχνει χωρα κατασκευής κ ποιας χωρας ειναι το csc
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo.plus


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, coulis said:

Παλαιότερα ειχα κατεβάσει αυτό που ηταν δωρεαν κ ειναι για σαμσουνγκ. Σου δείχνει χωρα κατασκευής κ ποιας χωρας ειναι το csc
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo.plus


Tapa
 

.

Μπορείς με κάποιο τρόπο να αλλάξεις το firmware από το ρολόι;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

.
Μπορείς με κάποιο τρόπο να αλλάξεις το firmware από το ρολόι;
Λάθος άνθρωπο ρωτάς .
Παρακολουθώ σε κινητά κ ρολόγια τις συζητήσεις για αλλαγή firmware κ καταλαβαίνω πως μου είναι πιο εύκολο να κανω μια συζήτηση για "πρωτόνια, νετρόνια κ κύριες μαζες ατόμων " κ ας μην ειμαι φυσικός-χημικός


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Παιδιά καλημέρα.πια έκδοση λογισμικού έχετε εμένα λέει ακόμα Ιανουαρίου..πατάω για αναβάθμιση και ακόμα μου λέει τελευταία έκδοση λογισμικού.. λέτε να έχει κολλήσει; το έχω πάρει από σκρουτζ..

 

SmartSelect_20230503_101224_Galaxy Watch5 Manager.jpg

μην αγχώνεσαι, ακόμα δεν έχει φτάσει το νέο fw.

οταν εμφανιστεί εδώ https://doc.samsungmobile.com/SM-R925F/EUR/doc.html τότε θα εμφανιστεί και στο ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Σε μήνυμα απο facebook messenger ενω πληκτρολόγω την απάντηση δείχνει ότι την στέλνει, αλλα δεν παει ποτε... Σε viber  και μήνυμα sms κανονικο δουλεύει μια χαρά η απάντηση..... Υπάρχει καμία λύση? Η είναι θέμα του messenger.. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε το 5 το απλό (όχι το pro) lte βγάζετε κανονικά κλήσεις με τη Sim του ρολογιού;

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα μεταπηδησα στο 5pro από το 3. Αυτό που παρατηρώ, είναι ότι όταν έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι, πχ από viber, εάν την διώξω από το ρολόι, αυτόματα εξαφανίζεται και από τις ειδοποιήσεις στο κινητό. Στο 3 νομίζω δεν το έκανε αυτό,δλδ στο κινητό παρέμενε ψηλά σαν ειδοποίηση μέχρι να την ανοίξω. Έτσι συμβαίνει σε όλους?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσφατα μεταπηδησα στο 5pro από το 3. Αυτό που παρατηρώ, είναι ότι όταν έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι, πχ από viber, εάν την διώξω από το ρολόι, αυτόματα εξαφανίζεται και από τις ειδοποιήσεις στο κινητό. Στο 3 νομίζω δεν το έκανε αυτό,δλδ στο κινητό παρέμενε ψηλά σαν ειδοποίηση μέχρι να την ανοίξω. Έτσι συμβαίνει σε όλους?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλημέρα
Ναι έτσι δουλεύει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Όταν αποσυνδέεται το ρολόι από το κινητό δονείται, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει στις Ρυθμίσεις 》Connections》Disconnection Alerts 》none.

Επειδή είναι ενοχλητικό και δεν θέλω να δονείται, ποια είναι η ρύθμιση;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mafiagalou said:

Καλησπέρα

Όταν αποσυνδέεται το ρολόι από το κινητό δονείται, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει στις Ρυθμίσεις 》Connections》Disconnection Alerts 》none.

Επειδή είναι ενοχλητικό και δεν θέλω να δονείται, ποια είναι η ρύθμιση;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Settings-->Connections-->Disconnection Alerts

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Settings-->Connections-->Disconnection Alerts
Αυτή τη ρύθμιση την εχω None και παρόλα αυτά εξακολουθεί να δονείται

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...