Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/7/2023 at 9:35 ΜΜ, lazlo said:

Ουτε για αστειο δεν το βαζεις σε θαλασσινο.

Μονίμως στην θάλασσα το έχω... Και μάλιστα κάνω φουλ kitesurf και efoil..

 

Κομπλέ..

 

Η αλήθεια είναι ότι το 4αρι μου είχε χαλάσει 2 φορές αλλά έγινε άμεση αλλαγή από smartec

 

Το 5 pro προς το παρόν δεν καταλαβαίνει τίποτα

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

η εγγυηση το γραφει οτι δεν καλυπτει θαλασσινο νερο.

Μην δινεται τροφη σε ολους για να γινει η ζημια, το οτι εσεις το βαζετε στη θαλασσα και δεν επαθε τιποτα ΔΕΝ σημαινει οτι δεν θα δεν θα συμβει στους αλλους!.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lazlo said:

η εγγυηση το γραφει οτι δεν καλυπτει θαλασσινο νερο.

Μην δινεται τροφη σε ολους για να γινει η ζημια, το οτι εσεις το βαζετε στη θαλασσα και δεν επαθε τιποτα ΔΕΝ σημαινει οτι δεν θα δεν θα συμβει στους αλλους!.

 

Οκ αλλά αυτό πώς το εξηγείς?

20230731_231116.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στην samsung hellas και η απάντηση της είναι η παρακάτω 

Eυχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas καθώς και για την προτίμηση που δείχνετε στα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η συσκευή έχει αντοχή στο νερό 5ATM σε γλυκό νερό και θάλασσα.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη συσκευή όταν κολυμπάτε σε πισίνα ή στη θάλασσα, όπου η στάθμη του νερού δεν είναι πολύ βαθιά.
Μην μένετε βυθισμένοι κάτω από το νερό, μην κάνετε καταδύσεις με αναπνευστήρα ή με μπουκάλες
οξυγόνου ή θαλάσσια σπορ όπως θαλάσσιο σκι ή σέρφινγκ και μην κολυμπάτε σε νερό με γρήγορη
κίνηση, όπως σε ποτάμι, ενώ φοράτε τη συσκευή σας. Επίσης, μην την εκθέτετε σε μηχανήματα
καθαρισμού υψηλής πίεσης ή παρόμοια πράγματα. Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα μια δραματική αύξηση
της πίεσης του νερού, η οποία θα μπορούσε να προκαλέσει την αλλαγή της αντοχής στο νερό που
εγγυάται η εταιρεία μας.

Η αντοχή της συσκευής Galaxy στο νερό δεν είναι μόνιμη και μπορεί να μειωθεί με την πάροδο του χρόνου. Συνιστούμε να ελέγχετε την αντοχή της συσκευής Galaxy στο νερό μία φορά το χρόνο σε ένα κέντρο σέρβις της Samsung ή σε ένα εξουσιοδοτημένο κέντρο σέρβις.

 

Σε περίπτωση που έχετε κάποια άλλη απορία ή ερώτημα παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Κι αν γίνει ζημιά χωρίς να φταις?, θα πρέπει να χάσεις χρόνο + νεύρα, προσπαθώντας να τους αποδείξεις (δεν ξερω πως) πως δεν δέχτηκε πίεση ανω των 5 ατμόσφαιρων, οτι δεν πάτησες το κουμπί ενω κολυμπούσες κ.α.
Οπότε βάζω ρολογάκι περιπτέρου με 5€ κ δεν έχω τέτοιου είδους έννοιες


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, coulis said:

Κι αν γίνει ζημιά χωρίς να φταις?, θα πρέπει να χάσεις χρόνο + νεύρα, προσπαθώντας να τους αποδείξεις (δεν ξερω πως) πως δεν δέχτηκε πίεση ανω των 5 ατμόσφαιρων, οτι δεν πάτησες το κουμπί ενω κολυμπούσες κ.α.
Οπότε βάζω ρολογάκι περιπτέρου με 5€ κ δεν έχω τέτοιου είδους έννοιες emoji16.png


Tapa
 

Με την λογικη που το τοποθετεις ζημια μπορει να γινει οπουδηποτε. Οποτε μετα πως θα εξηγησεις τα ανεξηγητα.....

Αν ειναι να το εχω στο κουτι του για να μην παθει καποια ζημια εκουσια ή ακουσια τοτε δεν θα το αγοραζα καθολου... ή θα επαιρνα ενα με 5 ευρω περιπτερου απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

To nfc πληρωμςες Google δουλεύει χωρίς το ρολόι να είναι συνδεδεμένο με το κινητό?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

To nfc πληρωμςες Google δουλεύει χωρίς το ρολόι να είναι συνδεδεμένο με το κινητό?
Ναι, δεν χρειάζεται να έχεις το κινητό μαζί σου, αρκεί στην αρχή της ημέρας να συνδεθεί έστω μία φορά

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.πηρα χθες το 5 pro Bluetooth,πέρασα το Google pay και την κάρτα μιας τράπεζας.οταν θα θέλω να κάνω πληρωμή ,θα πρέπει από το ρολόι να μπαίνω στην εφαρμογή του Google pay η δεν χρειάζεται;επίσης μετράει θερμοκρασία σώματος,και αν ναι πώς;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites




Καλημέρα παιδιά.πηρα χθες το 5 pro Bluetooth,πέρασα το Google pay και την κάρτα μιας τράπεζας.οταν θα θέλω να κάνω πληρωμή ,θα πρέπει από το ρολόι να μπαίνω στην εφαρμογή του Google pay η δεν χρειάζεται;

Καλορίζικο.
Θα σου πω για το 4άρι που εχω.
-Το nfc πρέπει να είναι ανοιχτό.
-Το Google pay ανοιχτό στην κάρτα που θες.
-Και η οθόνη του watch ανοιχτή όταν θα περνάει απο το pos.



Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε το βράδυ πχ όταν κοιμάμαι να μην πάνε ειδοποιήσεις στο ρολόι και να απενεργοποιείται το άναμμα της οθόνης με το σήκωμα του καρπού;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Strofigkas said:

Υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε το βράδυ πχ όταν κοιμάμαι να μην πάνε ειδοποιήσεις στο ρολόι και να απενεργοποιείται το άναμμα της οθόνης με το σήκωμα του καρπού;

Για τις ειδοποιησεις υπαρχει. Βαζεις το ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ απο τον πινακα ελενχου και εισαι ετοιμος.

Τωρα για την ενεργοποιηση της οθονης δεν εχω αποψη γιατι δεν την χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Από τις γρήγορες ρυθμίσεις. Υπάρχει ένας διακόπτης με ένα κρεβάτι επάνω. Το πατάς και κοιμάται ήσυχος.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω έναν ασύρματο φορτιστή της σαμσουνγκ για το τηλέφωνο.το ρολόι δεν μπορεί να το φορτίσει;επίσης δεν φορτίζει με την ασύρματη κοινή χρήση ισχύος αν το ακουμπήσω στην πλάτη του τηλεφώνου;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω έναν ασύρματο φορτιστή της σαμσουνγκ για το τηλέφωνο.το ρολόι δεν μπορεί να το φορτίσει;επίσης δεν φορτίζει με την ασύρματη κοινή χρήση ισχύος αν το ακουμπήσω στην πλάτη του τηλεφώνου;
Και ο ασύρματος το φορτίζει γιατί έχω κι εγώ και αν το ακουμπήσεις στην πλάτη του τηλεφώνου φορτίζει επίσης.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Και ο ασύρματος το φορτίζει γιατί έχω κι εγώ και αν το ακουμπήσεις στην πλάτη του τηλεφώνου φορτίζει επίσης.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το φορτίζει, απλα το design του λουριού είναι λιγο ο,τι να ναι και πρεπει να τα διπλώσει κανεις ανάποδα για να πατησει καλα στον φορτιστή 😅

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτόν τον φορτιστή.οταν ακουμπάω το ρολόι επάνω ένα κόκκινο λαμπάκι που έχει μπροστά αναβοσβηνει αλλά δεν το φορτίζει.στην πλάτη του κινητού φορτίζει μόνο αν βγάλω την θήκη του κινητου.το λουράκι δεν είναι θέμα γιατί το έχω αλλάξει και πατάει μια χαρα

Screenshot_20230806_074341_Samsung Internet Beta.jpg

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ποιο μοντελο ψαχνω για να δουλευει το lte στην ελλαδα?

γιατι στο σκρουτζ, ενας που το πηρε γραφει οτι το lte ηταν κλειδωμενο απο την χωρα εισαγωγης οποτε δεν του δουλεψε εδω...

(προφανως αυτο SM-R925FZKAEUE που κανει 500 και ειναι απο εδω δουλευει, αν εχετε δοκιμασει καποιον αλλον)

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος απόφυγε μαγαζιά από skroutz και επίλεξε κάποιο που έχει από την επίσημη εισαγωγή της samsung και θα λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RUSH said:

Για να είσαι σίγουρος απόφυγε μαγαζιά από skroutz και επίλεξε κάποιο που έχει από την επίσημη εισαγωγή της samsung και θα λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα.

Αυτό λέει το παιδί ότι δεν θέλει να δώσει τα λεφτά για ρολόι ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά κάποιο από skroutz που να έχει δοκιμαστεί ότι δουλεύει το LTE. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το ξέρεις όμως εκ των προτέρων; Νομίζω πως όχι. Η τιμή πράγματι έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψιν του κάποιο μετάχειρισμενο από κάποιο σάιτ για αγορά?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RUSH said:

Ίσως βρεις κάτι εδώ.

https://www.insomnia.gr/classifieds/

Ψάχνω από Μαγαζι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα. Συνήθως για μεταχειρισμένα εκεί κοιτάω, από μαγαζί δεν έχω πάρει και δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...