Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μπαταρία πως πάτε??

Έχω το watch 5 44 ανοιχτοί μέτρηση καρδιακών παλμών ανοιχτή aod 1.5 μέρα 

Βασικά κάθε βράδυ βάζω φόρτιση 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 24/6/2023 at 5:58 ΜΜ, ταξιδιωτης22 said:

Απενεργοποίησε το bluetooth και θα την κάνει κανονικά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

On 24/6/2023 at 8:12 ΜΜ, coulis said:


 


Κλείνεις bluetooth κ έχεις ανοιχτό το wifi στο ρολοι.



Tapa
 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ όλα καλά την πέρασε. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Έχω μια απορία που μέρες προσπαθώ να λύσω και δεν τα καταφέρνω. Την περασμένη εβδομάδα, προς μεγάλη μου έκπληξη, στο 5ρι μου (44mm), το Google assistant, δεχόταν εντολές στα Ελληνικά και απαντούσε πάλι στη γλώσσα μας. Δεν ξέρω τι πείραξα και τώρα πάλι, ενώ μου γράφει Ελληνικά, καταλαβαίνει μόνο Αγγλικά και απαντάει βέβαια στα Αγγλικά. Δεν καταλαβαίνω τι άλλαξα. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Πληκτρολόγιο κλπ έχω Gboard με Ελληνικά κύρια γλώσσα και Αγγλικά (ΗΒ) 

Link to comment
Share on other sites

αδυνατώ να πιστέψω οτι εντάξανε την Ελληνική γλώσσα. Δεν σε αμφισβητώ απλά που τέτοια τύχη!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και όμως...Ένα τέταρτο το χάρηκα μόλις. Έκτοτε, έκανα ένα σωρό συνδιασμούς και προσπάθειες να το επαναφέρω, αλλά τζίφος! Το καλύτερο θα ήταν να μην συνέβαινε...

Link to comment
Share on other sites

γλυκάθηκες ε?😀

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν ρώτησα τη γυναίκα μου τι ώρα είναι, έτυχε να έχω ανοιχτό το assistant. Μου απάντησε το ρολόι. Δεν μπορεί είπα, να ξαναδοκιμάσω. Ρώτησσ τι καιρό θα κάνει αύριο, είδα γραμμένη την ερώτηση και μου έβγαλε το καιρό. Το πληκτρολόγιο ήταν στα Ελληνικά. Όταν το άλλαξα στα Αγγλικά, τέρμα όλα! Ξανάρχισε η αντιπαθητική Εγγλέζα να μου λέει παπαρολογίες. Αφού όμως έγινε τυχαία μια φορά, δεν μπορεί, κάποιο κόλπο θα υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ στο 4 μου έγινε. Απλά πήρε μόνο την πρώτη ερώτηση για καιρό Αθήνας. Μου έβγαλε απο κάτω προτάσεις στα ελληνικά για καφετέριες, γήπεδα κλπ . Από την επόμενη ερώτηση γύρισε πάλι στα αγγλικά. 

Εδώ να πω ότι την είχα απενεργοποιημένη την βοηθό και την ενεργοποίησα μόνο για το δοκιμάσω,

Επίσης, κάτι που παρατήρησα είναι ότι όταν είπα "τι καιρό θα κάνει στην Αθήνα αύριο" πέρασε τις λέξεις όλες στα αγγλικά και μετα τις μετάφρασε στα ελληνικά πριν μου δώσει απάντηση.

Λέτε να ετοιμάζεται; Μακάρι!

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, petpapoy said:

Επιβεβαιώνω και εγώ στο 4 μου έγινε. Απλά πήρε μόνο την πρώτη ερώτηση για καιρό Αθήνας. Μου έβγαλε απο κάτω προτάσεις στα ελληνικά για καφετέριες, γήπεδα κλπ . Από την επόμενη ερώτηση γύρισε πάλι στα αγγλικά. 

Εδώ να πω ότι την είχα απενεργοποιημένη την βοηθό και την ενεργοποίησα μόνο για το δοκιμάσω,

Επίσης, κάτι που παρατήρησα είναι ότι όταν είπα "τι καιρό θα κάνει στην Αθήνα αύριο" πέρασε τις λέξεις όλες στα αγγλικά και μετα τις μετάφρασε στα ελληνικά πριν μου δώσει απάντηση.

Λέτε να ετοιμάζεται; Μακάρι!

 

Υπάρχουν πληροφορίες ότι έρχεται ένα μεγάλο update. Αυτό ταιριάζει και με την παρουσίαση του 6 στο τέλος του μήνα. Θα δούμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 1:36 ΜΜ, spiromed.lab said:

Καλημέρα! Έχω μια απορία που μέρες προσπαθώ να λύσω και δεν τα καταφέρνω. Την περασμένη εβδομάδα, προς μεγάλη μου έκπληξη, στο 5ρι μου (44mm), το Google assistant, δεχόταν εντολές στα Ελληνικά και απαντούσε πάλι στη γλώσσα μας. Δεν ξέρω τι πείραξα και τώρα πάλι, ενώ μου γράφει Ελληνικά, καταλαβαίνει μόνο Αγγλικά και απαντάει βέβαια στα Αγγλικά. Δεν καταλαβαίνω τι άλλαξα. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Πληκτρολόγιο κλπ έχω Gboard με Ελληνικά κύρια γλώσσα και Αγγλικά (ΗΒ) 

Αυτό συμβαίνει μήνες τώρα,

αν κλείσετε το bluetooth του κινητού σας και έχετε το wifi του ρολογιού σας ανοιχτό, τότε ο assistant δουλεύει στα Ελληνικά.

Οπότε στη περίπτωσή σου κάτι πρέπει να έγινε στη σύνδεση με το τηλέφωνο (απενεργοποιημένο bluetooth, airplane mode κλπ).

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί ο assistant να του μιλήσω στα ελληνικά και να το γράφει; γιατί εμένα μου έχει μόνο επιλογή για Αγγλικά. π.χ όταν πάω να απαντήσω με φωνή σε ένα μήνυμα στο viber. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο assistant να του μιλήσω στα ελληνικά και να το γράφει; γιατί εμένα μου έχει μόνο επιλογή για Αγγλικά. π.χ όταν πάω να απαντήσω με φωνή σε ένα μήνυμα στο viber. 
Δεν έχει. Περιμένουμε μήπως το βάλουν στην νέα αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια βοήθεια....
Εισερχόμενη κλήση, όσες φορές και αν προσπαθήσω να την απαντήσω από το ρολόι, μόλις το κάνω μου βγάζει ένδειξη ότι η κλήση μεταφέρθηκε στο τηλέφωνο. Τι λάθος κάνω?

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Cris4524 said:
On 23/7/2023 at 3:08 ΠΜ, nhariton said:
Μπορεί ο assistant να του μιλήσω στα ελληνικά και να το γράφει; γιατί εμένα μου έχει μόνο επιλογή για Αγγλικά. π.χ όταν πάω να απαντήσω με φωνή σε ένα μήνυμα στο viber. 

Δεν έχει. Περιμένουμε μήπως το βάλουν στην νέα αναβάθμιση.

Δυνατότητα για φωνητικό μήνυμα μέσω viber από το ρολόι υπαρχει; εννοώ να γίνει εγγραφή φωνής και να σταλεί σαν ηχητικό μήνυμα. Έψαξα στο playstore εφαρμογή viber για το ρολόι και δεν υπήρχε. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην θαλασσα το βάζουμε κανονικα για κολυμπι? (Εννοειται πλυσιμο μετα)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα για φωνητικό μήνυμα μέσω viber από το ρολόι υπαρχει; εννοώ να γίνει εγγραφή φωνής και να σταλεί σαν ηχητικό μήνυμα. Έψαξα στο playstore εφαρμογή viber για το ρολόι και δεν υπήρχε. 
Όχι δεν υπάρχει. Μόνο στο Whatsapp το βάλανε πριν μερικές μέρες αυτό. Ίσως το βάλει και το Viber κάποια στιγμή...
Link to comment
Share on other sites

Για ποιά έκδοση μιλάμε; Γιατί εμένα σε Ελληνικό Pro δεν έχει έρθει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, George K said:

Εδω και 2 μερες....

Ούτε σε εμένα έχει έρθει κάτι 

Άλλαξα κινητό πήρα το poco f5 pro αλλά έχει συνδεθεί κ δουλευει κομπλέ το watch

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2023 at 1:06 ΜΜ, mobrol said:

Παιδια στην θαλασσα το βάζουμε κανονικα για κολυμπι? (Εννοειται πλυσιμο μετα)

Ουτε για αστειο δεν το βαζεις σε θαλασσινο.

Link to comment
Share on other sites

 Η lte έκδοση παίρνει esim?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2023 at 9:35 ΜΜ, lazlo said:

Ουτε για αστειο δεν το βαζεις σε θαλασσινο.

Καλησπέρα σας, 

Εγώ όλα τα ρολόγια που είχα (samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 3 lte και samsung galaxy watch 5 pro 45mm lte) τα φόραγα και στο κολυμβητήριο και στη θάλασσα. Μόλις έβγαινα από την θάλασσα τα έπλενα με νερό βρύσης. Η samsung τα δίνει με πιστοποίηση IP68  και μέχρι 5atm εάν θυμάμαι καλά. 

Ειδικά το Galaxy watch 5 pro έχει έξτρα πιστοποίηση. 

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...