Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συμβολαιο εχεις? Αν μιλαμε για 24αρα συνδεση τοτε το πιο πιθανο ειναι να μην αλλαξει κατι στο λογαριασμο. Θα συνεχισει με το ιδιο ποσο χωρις να υπαρχει ανανεωση συμβολαιου.

Το δικο μου εχει ληξει πανω απο χρονο. Δεν με πηραν ποτε για ανανεωση, και καποια στιγμη που πηρα εγω τηλεφωνο , μου ειπαν οτι θα με παρει το αρμοδιο τμημα αλλα δεν με πηρε ποτε.

Απο τοτε και μεχρι σημερα πληρωνω το ιδιο ποσο που ειχα οσο ημουν σε συμβολαιο.

 

Έχω vdsl 50 και κάθε 2 χρόνια αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την ανανέωση.

Δεν γράφει ο συμφορουμίτης ποια σύνδεση έχει, αλλά για να λέει ότι εγκαταστάθηκε οπτική ίνα στην περιοχή του, μάλλον, vdsl έχει κι εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω vdsl 50 και κάθε 2 χρόνια αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την ανανέωση.

Δεν γράφει ο συμφορουμίτης ποια σύνδεση έχει, αλλά για να λέει ότι εγκαταστάθηκε οπτική ίνα στην περιοχή του, μάλλον, vdsl έχει κι εκείνος.

 

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις πόσα πληρώνεις για την 50άρα γιατί μου έχουν κάνει προσφορά στα 21,5 και το σκέφτομαι. Ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις πόσα πληρώνεις για την 50άρα γιατί μου έχουν κάνει προσφορά στα 21,5 και το σκέφτομαι. Ευχαριστώ πολύ. :)

 

Εγω 24 ευρω. καντο ειναι τσαμπα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις πόσα πληρώνεις για την 50άρα γιατί μου έχουν κάνει προσφορά στα 21,5 και το σκέφτομαι. Ευχαριστώ πολύ. :)

Ποσα πληρωνες πριν,με adsl ήσουν; Έκανες απόπειρα να φύγεις και σου το δωσαν τόσο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορείς να μου πεις πόσα πληρώνεις για την 50άρα γιατί μου έχουν κάνει προσφορά στα 21,5 και το σκέφτομαι. Ευχαριστώ πολύ. :)

 

Τώρα 23,29€ με 300' σε κινητά, αλλά πριν από μερικά χρόνια 16,50€ (δεν θυμάμαι ακριβώς τα λεπτά).

Επομενως, η προσφορά που σου έγινε και καλλίτερη απί τη δική μου (αν έχει και τα κινητά), αλλά ακριβότερη από εκείνη που έχει τη δυνατότητα να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Τί να πούμε κι εμείς εδώ στην απ'έξω μας έχουν... έχουν μπει οι καμπίνες πόσο καιρό και ακόμα να ενεργοποιηθούν επισήμως συνδέσεις VDSL. Μόνο με διαφορετική οδό μέσω γνωστού να δοθεί γραμμή που ενώ βρίσκεται σε δυνατότητα κάλυψης vdsl ο κάτοχος την χρησιμοποιεί μόνο για τηλεφωνικές κλήσεις και φυσικά μονάχα Cosmote και 32.90 ευρώ

Αυτοί είμαστε.... :(

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα 23,29€ με 300' σε κινητά, αλλά πριν από μερικά χρόνια 16,50€ (δεν θυμάμαι ακριβώς τα λεπτά).

Επομενως, η προσφορά που σου έγινε και καλλίτερη απί τη δική μου (αν έχει και τα κινητά), αλλά ακριβότερη από εκείνη που έχει τη δυνατότητα να κάνει.

Από που παίρνετε αυτές τις προσφορές ρε παιδιά? Εγώ πληρώνω 21€ για 24αρα και ενώ έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και έχω στείλει πόσα μηνύματα στο κέντρο εξυπηρέτησης η καλύτερη προσφορά που μου έχουν κάνει για 50αρα είναι 28€...

Link to comment
Share on other sites

Ποσα πληρωνες πριν,με adsl ήσουν; Έκανες απόπειρα να φύγεις και σου το δωσαν τόσο;

 

Το 2ο, από 32€ περίπου που πλήρωνα, η προσφορά πήγε 16,50€ περίπου, μετά από αίτημα φορητότητος.

Αλλά τώρα δεν γίνονται αυτά τα πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα πληρωνες πριν,με adsl ήσουν; Έκανες απόπειρα να φύγεις και σου το δωσαν τόσο;

 

Συγγνώμη για την αναστάτωση αλλά μπερδεύτηκα (δεν έχω Wind, έχω Vodafone). Εντούτοις πληρώνω 17 Ευρώ για 24Mbps, απεριόριστα υπεραστικά/αστικά/διεθνή και εξι ώρες προς κινητά. Υπάρχει πρόβλημα με την γραμμή(4 Mbps και καποιες μέρες μπουκωνει απο τα λάθη. Βασικά και πριν το πρόβλημα παρομοιες ταχύτητες είχα και έτσι κατάφερα τουλαχιστον να διατηρήσω την τιμή σταθερή, δεν ξέρω αν τους πιέσω για παρακάτω τι θα πάρω) και μου έκαναν προσφορά στα 21,30 (αν ενεργοποιήσω ebill κτλ μείον ένα ευρώ) για 50Mbps απεριόριστα σταθερα και 6 ωρες προς κινητά/διεθνή. Επιδιώκω να πάρω στα 17 το πρόγραμμα αλλά μέχρις ώρας τα 21,30 ειναι το χαμηλότερο. Βεβαια στα 17 ευρώ η έκπτωση ειναι 65% η αρχική, ενώ δεν μου κάνουν την ίδια έκπτωση στην τιμή των 50Mbps όπου εκεί μάλλον θα το έδινα το διευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά προσφορά σου κάνουν,αν όχι η χαμηλότερη απ'τις πιο χαμηλές για vdsl γραμμή και με αρκετές ώρες κλήσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοώ για 21,30 αν ισχύει.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια θελω τα φωτα σας. Εδω και σχεδον τρεις εβδομαδες προσπαθω να κανω φορητοτητα απο Cosmote σε Wind 100αρα γραμμη. Μου ζητουν αριθμο βροχου καθε λιγο σχεδον καθε δυο μερες!!! Εν τω μεταξυ αριθμος βροχου δεν φαινεται να υπαρχει στον λογαριασμο Cosmote. Τους ειπα να μου δωσουν ενα Email να τους στειλω αντιγραφο λογαριασμου να τον βρουν και καμμια απαντηση. Πραγματικα ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει δεν μου εχει ξανατυχει τοσα χρονια... Την βοηθεια σας...
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην γράφει αριθμό βρογχου.

Είναι υποχρεωμένοι ΌΛΟΙ να τον γράφουν πάνω στο λογαριασμό τους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην γράφει αριθμό βρογχου.

Είναι υποχρεωμένοι ΌΛΟΙ να τον γράφουν πάνω στο λογαριασμό τους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μεχρι προτινος τον εβρισκαν μονοι τους. Σε πολλες συζητησεις αναφερεται οτι η Cosmote δεν αναγραφει αριθμο βρογχου.

Link to comment
Share on other sites

σε ηλεκτρονικο λογαριασμο παντως το εχει καπου στην 3η σελιδα του pdf εκει που λεει ο λογαριασμος σας συγκεντρωτικά,διπλα στον αριθμο τηλεφωνου,με μικρα γραμματα.Για λογαριασμο κοσμοτε μιλαω. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι , η Cosmote το αναφέρει στην τρίτη σελίδα του λογαριασμού.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια το βρηκα επιτελους. Ευτυχως που χιονισε αχαχαχχχ.... Να ειστε καλα εκει που λετε ειναι

Μου ειπαν οτι ειναι στη δευτερη σελιδα και κολλησα γιατι με παιρναν στη δουλεια. Μηπως ξερετε γιατι ακριβως τον ζητουν τον αρ. βροχου? υποψιαζομαι για να δουν κατι στο καφαο ισως? αν μπορουν να δωσουν απ το καφαο του ΟΤΕ? Λεω γιατι πριν λιγο καιρο δεν ζητουσαν μου ειπε φιλος που εκανε φορητοτητα σε Wind.

Ευχαριστω ολους...

Edited by thyreates
συμπληρωση σχολιου
Link to comment
Share on other sites

Για να κουμπόσουν το δικό τους δίκτυο πάνω στον δικό σου βρόχο ευκολώτερα και ταχύτερα.

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/LocalNetworkAccess/FAQS/#1

Link to comment
Share on other sites

Για να κουμπόσουν το δικό τους δίκτυο πάνω στον δικό σου βρόχο ευκολώτερα και ταχύτερα.

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/LocalNetworkAccess/FAQS/#1

Οκ ευχαριστω

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολλα σημερα εστειλαν το συμβολαιο και απαντησα οτι Συμφωνω. Ομως εχουν στειλει και μια ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ 14 Ημερων ωστε να την υπογραψω για να γινει ΑΜΕΣΗ ενεργοποιηση!!! Δεν τοχω ξαναδει αυτο να συμβαινει ουτε που ηξερα οτι υπαρχει. Πως σας φαινεται? Γιατι να βιαζομαι για αμεση ενεργοποιηση δεν μου ακουγεται καλα... ενταξει ισως επειδη το συμβολαιο με την Cosmote εχει ληξει εδω κι ενα μηνα αλλα και παλι...
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει η νομοθεσία από καιρό και αυτά που γνωρίζαμε με ψεύτικες φορητότητες κλπ δεν ισχύουν πλέον.

Με την υπογραφή του χαρτιού προχωράει άμεσα η ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Τελειώνει το συμβόλαιό μου σε λίγο καιρό, που έχω 100ρα και με πήρανε για ανανέωση.

Από 29€ που πληρώνω είπανε να με πάνε στα 33€.

Εκεί είναι πλέον οι προσφορές ή κάνουν και καλύτερη;

 

Με μια γρήγορη ψακτική που έκανα είδα η Nova να έχει ένα αξιοπρεπές πακέτο 100ρα με 2μήνες δώρο στα 30€ και 35€(απεριόριστα κινητά), σαν εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολλα σημερα εστειλαν το συμβολαιο και απαντησα οτι Συμφωνω. Ομως εχουν στειλει και μια ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ 14 Ημερων ωστε να την υπογραψω για να γινει ΑΜΕΣΗ ενεργοποιηση!!! Δεν τοχω ξαναδει αυτο να συμβαινει ουτε που ηξερα οτι υπαρχει. Πως σας φαινεται? Γιατι να βιαζομαι για αμεση ενεργοποιηση δεν μου ακουγεται καλα... ενταξει ισως επειδη το συμβολαιο με την Cosmote εχει ληξει εδω κι ενα μηνα αλλα και παλι...
Προφανώς είναι καταχρηστικό να απαιτούν να παραιτηθείς των δικαιωμάτων σου.

Γράψε στο τέλος εκεί που υπογράφεις...

"με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματος μου" και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND σερνόταν άσχημα σήμερα. Εκτός από χαμηλή ταχύτητα, είχα και 300ms ping σε ελληνικούς σέρβερς. Μόλις πριν λίγα λεπτά έφτιαξε. Το παρατήρησαν κι άλλοι;

 

Στην κινητή πάντως, έπαιζε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...