Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα έγραψα ήδη ότι, πριν από 2 μήνες αγκαταστάθηκε το νέο δίκτυο της Cosmote FTTH και ΔΕΝ έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.

Επομένως, δεν μπορεί να δίνει 100 και 200 FTTH από αυτό το νέο δίκτυο.

 

Σου βγαζει τα Fiber To The Home πακετα ή τα απλα τα 100 200;

Εμενα που στην περιοχη μου δεν εχει FTTH μου βγαζει μονο τα απλα (wind fiber) 100 και 200 τα οποια ειναι απο καμπινα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τί να πούμε κι εμείς με τα 24αρια και συνεχείς διακοπές το τελευταίο διάστημα όλη η Ελλάδα κόκκινη έχει κρασσάρει το νετ. Διαθεσιμότητα αποκλειστικά μέχρι 24 σου λέει. Το καλύτερο στο Γαλαξίδι δεν υπάρχει καθόλου δίκτυο της Wind οπότε ουσιαστικά δύο οι μοναδικές επιλογές OTE & Vodafone.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εκανα ανανεωση...... Τους παλιους συνδρομητες τους εχουν γραμμενους :wacko:

Μια σοβαρη ετερεια περιλαμβανει και τους ηδη υπαρχοντες συνδρομητες ....

 

για να έχεις σοβαρές εταιρείες πρέπει να έχεις και σοβαρούς πελάτες. εδώ πέρα αλλάζουν εταιρεία Γιατί δεν έχουν καλή σύνδεση στο Internet και το καλώδιο του σπιτιού τους δεν το φτιάχνουνε.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σου βγαζει τα Fiber To The Home πακετα ή τα απλα τα 100 200;

Εμενα που στην περιοχη μου δεν εχει FTTH μου βγαζει μονο τα απλα (wind fiber) 100 και 200 τα οποια ειναι απο καμπινα.

 

Γράφει ότι είναι διαθέσιμα τα 200, 100, 50 και 24 !!!

Link to comment
Share on other sites

για να έχεις σοβαρές εταιρείες πρέπει να έχεις και σοβαρούς πελάτες. εδώ πέρα αλλάζουν εταιρεία Γιατί δεν έχουν καλή σύνδεση στο Internet και το καλώδιο του σπιτιού τους δεν το φτιάχνουνε.

 

Ποσο σοβαρη ετερεια σου φαινετε καποια οταν θελεις να δηλωσεις βλαβη στο internet και σου λενε καλεσε μας στο chat !!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η κλήση στο 13700 (και στα αντίστοιχα τηλέφωνα για βλάβες όλων των εταιριών) είναι δωρεάν από όλα τα κινητά και σταθερά Ελλάδος, γιατί να μην τους καλέσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ποσο σοβαρη ετερεια σου φαινετε καποια οταν θελεις να δηλωσεις βλαβη στο internet και σου λενε καλεσε μας στο chat !!!:lol::lol:

 

το ίδιο λέμε.

η σοβαρή εταιρεία που θα εχει σοβαρές παροχές και σοβαρούς υπαλλήλους δεν θα έχει 20 ευρώ το μήνα.

όταν θέλεις φίλε μου υποστήριξη και καλό προϊόν θα πρέπει να το πληρώσεις.

τσάμπα ούτε η μαμά στον μπαμπά δεν το δίνει

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο λέμε.

η σοβαρή εταιρεία που θα εχει σοβαρές παροχές και σοβαρούς υπαλλήλους δεν θα έχει 20 ευρώ το μήνα.

όταν θέλεις φίλε μου υποστήριξη και καλό προϊόν θα πρέπει να το πληρώσεις.

τσάμπα ούτε η μαμά στον μπαμπά δεν το δίνει

 

Με 20€ δεν ξερω αν υπαρχει ετερεια να σου δινει vdsl 100αρα . Αν ξερεις εσυ καμμια πες μου.

Εδω αμφισβητούν τους δικους τους τεχνικους που κανουν επιτοπου ελεγχο.... για ποια σοβαροτητα μπορουμε να μιλαμε. Μονο να εισπρατουν ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Με 20€ δεν ξερω αν υπαρχει ετερεια να σου δινει vdsl 100αρα . Αν ξερεις εσυ καμμια πες μου.

Εδω αμφισβητούν τους δικους τους τεχνικους που κανουν επιτοπου ελεγχο.... για ποια σοβαροτητα μπορουμε να μιλαμε. Μονο να εισπρατουν ξερουν.

 

διάβασες κάπου να είπα ότι δίνει VDSL κατοστάρα με 20 ευρώ? Εγώ απλά είπα ότι όταν έχεις φθηνές τιμές Θα έχεις και φτηνές υπηρεσίες

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

To τμήμα σέρβις της wind το θεωρώ με μια λέξη εξαιρετικό! Όποτε τους χρειάστηκα άμεση ανταπόκριση και με παροχές υπεράνω των προσδοκιών μου. Καμία σχέση με το χάος του ΟΤΕ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ποσο σοβαρη ετερεια σου φαινετε καποια οταν θελεις να δηλωσεις βλαβη στο internet και σου λενε καλεσε μας στο chat !!!:lol::lol:

 

:hypno: - μου ειχε τυχει στην Wind παλαιοτερα, δεν ειχα σταθερο-ιντερνετ, τους παιρνω απο κινητο φυσικα με εμφανιση,τους δινω τα στοιχεια-επιβεβαιωνουν την καρτελα μου και αφου εξηγω το προβλημα μου λενε δωστε μας το σταθερο να σας καλεσουμε (!) μα τους λεω αφ'ενος ειναι στην καρτελα μπροστα σας και αφ'ετερου δεν δουλευει για αυτο και σας πηρα για βλαβη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι πελατης της Κοκκινης καιληγει το συμβολιαο μου στην σταθερη πληρωνω 18,6 ευρω και εχω 300 λεπτα και ιντερνετ που αγγιζει στις καλες μερες τα 13-14 GB Download.....

Υπαρχει τιποτα αξιολογο σε αυτα τα χρηματα να ερθω στην W γιατι θα μου ανεβασει την τιμη ο κοκκινος με την Ληξη του συμβολαιου (ειναι απο ειδικη προσφορα)

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/programmata-stathero-internet/

Εκτος αν τα έχουν φτηνότερα στο κατάστημα ή εξωτερικος συνεργάτης.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σ' εμένα σέρνεται εδώ και κάνα μισάωρο η WIND-άρα; Πριν "βάρεσε" και αποσύνδεση το μόντεμ... Ενώ η γραμμή μου δεν φαίνεται να έχει θέμα (μπήκα στο μενού του μόντεμ), γενικά φαίνεται να παίζει αργά εδώ και λίγη ώρα. Το speedtest με το ζόρι ξεπερνά τα 20 Mbps από 40 που είχα και οι σελίδες φορτώνουν πιο αργά.
Link to comment
Share on other sites

με ποιους dns? μηπως εχεις της wind? βάλε google/cloudflare/opendns

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α ειδα οτι εχεις και στην ταχυτητα θεμα,αρα δεν ειναι dns

Link to comment
Share on other sites

με ποιους dns? μηπως εχεις της wind? βάλε google/cloudflare/opendns

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α ειδα οτι εχεις και στην ταχυτητα θεμα,αρα δεν ειναι dns

 

Της Cloudflare έχω. Αλλά λίγο αργότερα από το σχόλιο, άρχισε να παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

λήγει το συμβόλαιο και με πήραν για ανανέωση.

είμαι στα 19και κατι με το κλασσικό 24αρι που πιάνει μαξ 10

μου ειπαν για ανανέωση στα ίδια χρήματα, τους είπα ότι σκέφτομαι αναβάθμιση αλλά μου έδωσαν ξερα τιμή τιμοκατάλογου.

Άσε που παραλίγο να με πλακώσει στις σφαλιάρες η κυρία που με πήρε όταν τις είπα ότι σέρνεται τον τελευταίο μήνα η γραμμή!!! :D

Τι τιμές έχετε πάρει για 50αρα, για να ξέρω τι περίπου να ζητήσω;

Link to comment
Share on other sites

στο mywind στο πατρικο μου το εδινε στα 28 με απεριοριστα σταθερα-κινητα. Βεβαια εκει ειμαστε στα 27 περιπου με παλιο προγραμμα και adsl. Η τιμη σε νεα συνδεση ειναι 26. Οταν λες τιμη καταλογου τι εννοεις,στα 40 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εικόνα για τους χρόνους αποστολής της συνεργαζομενης εταιρείας Fdl; Περιμένω ένα καινούριο router από την Wind που εστάλη την προηγούμενη Παρασκευή και ακόμα προφανώς σε κάποια αποθήκη αράζει.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

30 αν θυμάμαι καλά μου έδωσε για την 50αρα

αυτή τη στιγμή την δίνει στα 26 σε νέους συνδρομητές!

θα ψηνόμουν μέχρι βαριά 25 αλλά φοβάμαι να το ζητήσω γιατί η υπάλληλος ξέρει την διεύθυνση μου και παίζει να έρθει να με πλακώσει στις σφαλιάρες...

είχε επιχείρημα ότι αρκετοί συνδρομητες έχουν φυγει απο την wind αλλά μετά παρακαλούσαν να επιστρέψουν γιατί ο ανταγωνισμός έχει χάλια γραμμές...

 

η nova δίνει την 100αρα στα 30 με 2 δωρεαν μηνες (οπότε ο πρωτος χρόνος πάει στα 25)

vodafone 50αρα στα 27

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα update ήθελα να σας πω. Εχω το 100+ fiber με 29 ευρω (1500 προς wind ,300 προς ολους και απεριόριστα σταθερά + 100 mbps) με 29 ευρώ απο τον Οκτώβριο του 2019 στην δυτική Θεσσαλονίκη και ολο αυτο τον καιρο η γραμμή ειναι καμπάνα χωρίς να μου εχει βγάλει κανενα πρόβλημα. ΠΟΤΕ. Δεν χρειάστηκα ποτέ την εξυπηρέτηση πελατών (ευτυχώς) αρα μονο θετικά λογια εχω να πω. Υ.Γ Οποτε εκανα speedtest πράγματι η ταχύτητα δεν ήταν ποτε κάτω απο 98 mbps Edited by polaris3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο έχω. 5 χρόνια είχα 50αρα και τους τελευταίους 6 μήνες 100αρα. Τεχνικά προβλήματα στη γραμμή μηδέν. Το μοναδικό σοβαρό ήταν τώρα στο lock down που μεταξύ 8 με 7-8 μέχρι 12 το βράδυ λόγω φόρτου σερνόταν. Μιλάω για ταχύτητες κοντά στα 2mbps και όχι παντού, σε ελληνικούς servers όπως hyper hosting και grnet. Σε cosmote πχ την ίδια στιγμή 102mbps σταθερά. Ωστόσο δεν θα ήταν μεγάλο πρόβλημα αυτό, αν δεν είχα και wind vision που πραγματικά γονάτισε. Σου έριχνε απίστευτα την ανάλυση σε βαθμό που στην τηλεόραση που είναι 4K είχε τρελό πιξέλιασμα, πέρα από συνεχείς διακοπές. Γύρω στις 12 το βράδυ, ως εκ θαύματος έφτιαχνε. Αλλά τι να το κάνεις αφού τα ματς είχαν τελειώσει... Τουλάχιστον τώρα δείχνει να έχει σταματήσει το φαινόμενο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να βαλω στη καλλιθεα 50αρα γραμμη και vision θα εχω θεματα με αυξομειωση της ταχυτητας ?

ειμαι διπλα στο καφαο της wind

τωρα εχω νοβα 30αρα νοβα που περνει απο wind αλλα εχω θεμα με αυξομειωσεις στη ταχυτητα ειδα μετα τις 9 το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Είχανε βάλει εδώ το τηλέφωνο από το τμήμα διακοπών της wind επειδή δεν μπορώ να το βρω μπορεί κάποιος να το ξαναγράψει?
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...