Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την αργή φόρτιση μήπως φταίει ότι το έχω να φορτίζει μέχρι 85%;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα!με βαση το θεμα φορτισης που ανεφερθηκε πριν λιγες μερες,το δοκιμασα σημερα βγαζοντας την επιλογη γρηγορης φορτισης κ με κλειστο το κινητο με ποσοστο 15 τις εκατο,το εβγαλα τωρα με ποσοστο 64 τις εκατο κ χρονος φορτισης 4 ωρες,δν το αφησα αλλο....το ειχα ξανακανει πριν την ενημερωση μαιου γιατι το φορτιζω κ ετσι καποιες φορες αλλα ηταν οκ σε χρονο..μηπως τελικα φταιει η ενημέρωση γιαυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, StathisTas1989 said:

Καλησπέρα!με βαση το θεμα φορτισης που ανεφερθηκε πριν λιγες μερες,το δοκιμασα σημερα βγαζοντας την επιλογη γρηγορης φορτισης κ με κλειστο το κινητο με ποσοστο 15 τις εκατο,το εβγαλα τωρα με ποσοστο 64 τις εκατο κ χρονος φορτισης 4 ωρες,δν το αφησα αλλο....το ειχα ξανακανει πριν την ενημερωση μαιου γιατι το φορτιζω κ ετσι καποιες φορες αλλα ηταν οκ σε χρονο..μηπως τελικα φταιει η ενημέρωση γιαυτο το προβλημα

Δεν κάνεις μια δοκιμή με έναν άλλο φορτιστή γιατί 4 ωρες είναι πάρα πολύ υπάρχει θέμα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nikoseggo said:

Για την αργή φόρτιση μήπως φταίει ότι το έχω να φορτίζει μέχρι 85%;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι. Αλλά μήπως του έχεις κόψει τη γρήγορη φόρτιση από το ίδιο μενού;

Link to comment
Share on other sites

όχι. Αλλά μήπως του έχεις κόψει τη γρήγορη φόρτιση από το ίδιο μενού;
Όχι είναι ενεργή η γρήγορη φόρτιση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sotosok said:

Δεν κάνεις μια δοκιμή με έναν άλλο φορτιστή γιατί 4 ωρες είναι πάρα πολύ υπάρχει θέμα 

Εχω και δευτερο ιδιο φορτιστη απο το samsung A50,μια φορα μ εκανε κ αυτος το ιδιο με ανοιχτο το κινητο κ με γρηγορη φπρτιση και με προστασια μεχρι 85,παλι ενημερωση μαιου κ ενω νομιζα οτι φορτιζε βλεπω αργοτερα 21 ωρες κ βαλε εγραφε κ δν φορτιζε....αυτο συν την δοκιμη που εκανα χθες διαβαζοντας και εδω για το θεμα φορτισης,ετυχαν σε αυτον το μηνα ενημέρωσης..ελπιζω να είναι σε ενημερωση κ οχι σε καποιο ελλατωμα,γιατι τελικα το Α52s καλο χρυσο τουμπανο αλλα πολλα bugs με οτι διαβαζω ειτε εδω ειτε σε αλλα ξενα forum ο καθενας με διαφορετικα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, StathisTas1989 said:

Εχω και δευτερο ιδιο φορτιστη απο το samsung A50,μια φορα μ εκανε κ αυτος το ιδιο με ανοιχτο το κινητο κ με γρηγορη φπρτιση και με προστασια μεχρι 85,παλι ενημερωση μαιου κ ενω νομιζα οτι φορτιζε βλεπω αργοτερα 21 ωρες κ βαλε εγραφε κ δν φορτιζε....αυτο συν την δοκιμη που εκανα χθες διαβαζοντας και εδω για το θεμα φορτισης,ετυχαν σε αυτον το μηνα ενημέρωσης..ελπιζω να είναι σε ενημερωση κ οχι σε καποιο ελλατωμα,γιατι τελικα το Α52s καλο χρυσο τουμπανο αλλα πολλα bugs με οτι διαβαζω ειτε εδω ειτε σε αλλα ξενα forum ο καθενας με διαφορετικα προβληματα

Διαβάζεις αυτούς που έχουν θέματα και ψάχνουν λύση, είναι εκατοντάδες αυτοί που δεν έχουν θέμα και δεν γράφουν, 

Πάνω από 25 watt όποιον φορτιστή και να έχω βάλει δεν τον αναγνωρίζει σαν γρήγορη φόρτιση

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Μολις παρελαβα απο γνωστο μαγαζι του best price και βλεπω :

α) Το κουτι δεν εχει ζελατινα απεξω κι

β)ενω εχει δυο αυτοκολητα τις samsung στις δυο πλευρες  του κουτιου φαινεται

Οτι τα δυο αυτοκολητα ειναι διαφορετικα το ενα ειναι μονο στα αγγλικα ενω το δευτερο σε 3 γλωσσες !!!!σαν  να κολησαν διαφορετικο αυτοκολητο  samsung και να ξεκολλησαν το αλλο  (σαγρε επιφανεια κι οχι λεια διακρινεται διπλα στο αυτοκολλητο (με τις 3 γλωσσες ) 

Eτσι πρεπει να ειναι χωρις ζελατινα και με αυτοκολητα διαφορετικα  ?

Λετε να ανοιχτηκε απο την εταιρια κι να ξανακληστηκε με αλλα αυτοκολητα  ? 

Να το ανοιξω η να μιλησω με την εταιρεια ?

Παντος ειναι γνησιο .Τσεκαρα το imei .

sold in Italy Poland Hungary Czechia Slovakia Bulgaria Open ) =Τι σημαινει αυτο ?

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις ή κάποια εφαρμογή της σαμσουνγκ που να αλλάζει αυτές τις σελίδες και να γινεται να φαινονται διαφορετικα;; με άλλο στυλ εννοώ... έχω φωτογραφία παρακάτω για να καταλάβετε τι εννοω

Screenshot_20220606-210503_One UI Home.jpg

Edited by elenaki96
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, powerup said:

Καλησπερα .Μολις παρελαβα απο γνωστο μαγαζι του best price και βλεπω :

α) Το κουτι δεν εχει ζελατινα απεξω κι

β)ενω εχει δυο αυτοκολητα τις samsung στις δυο πλευρες  του κουτιου φαινεται

Οτι τα δυο αυτοκολητα ειναι διαφορετικα το ενα ειναι μονο στα αγγλικα ενω το δευτερο σε 3 γλωσσες !!!!σαν  να κολησαν διαφορετικο αυτοκολητο  samsung και να ξεκολλησαν το αλλο  (σαγρε επιφανεια κι οχι λεια διακρινεται διπλα στο αυτοκολλητο (με τις 3 γλωσσες ) 

Eτσι πρεπει να ειναι χωρις ζελατινα και με αυτοκολητα διαφορετικα  ?

Λετε να ανοιχτηκε απο την εταιρια κι να ξανακληστηκε με αλλα αυτοκολητα  ? 

Να το ανοιξω η να μιλησω με την εταιρεια ?

Παντος ειναι γνησιο .Τσεκαρα το imei .

sold in Italy Poland Hungary Czechia Slovakia Bulgaria Open ) =Τι σημαινει αυτο ?

 

Νομίζω έτσι ήταν και το δικό μου αν το πήρες από netmobile!Δεν θυμάμαι καλά αλλά πρέπει να ήταν!

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shinig said:

Νομίζω έτσι ήταν και το δικό μου αν το πήρες από netmobile!Δεν θυμάμαι καλά αλλά πρέπει να ήταν!

Απο εκει το πειρα

Μεσα στο κουτι ολα οκ ? Δεν ειχε καποιο θεμα το κινητο ,γρατσουνιες, software ?

Λες να ελενχουν οι ιδιοι την συσκευασια μεσα πριν τα στειλουν ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα σε 3 συσκευές που έχουμε στο σπίτι δεν ήρθε η αναβάθμιση Μαίου. Διάβασα φίλος την έλαβε 20/5 και μου κάνει εντύπωση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, powerup said:

Απο εκει το πειρα

Μεσα στο κουτι ολα οκ ? Δεν ειχε καποιο θεμα το κινητο ,γρατσουνιες, software ?

Λες να ελενχουν οι ιδιοι την συσκευασια μεσα πριν τα στειλουν ?

 

 

Ναι δεν τέλεια όλα ζελατίνα γύρω απ το τηλέφωνο ! Λογικά έτσι πρέπει να ειναι η συσκευασία χωρίς ζελατίνα αν και σε κάποια unboxing  το έχω δει μόνο με ταινίες και όχι ζελατίνα

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η έκδοση 6gb ram ειναι αρκετη για το κινητό αν το κρατησει καποιος 2+χρονια; 

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το gt neo 2, απλα το δεύτερο δεν παιρνει καρτα μνημης και η εκδοση 256 ξεφεύγει.

Το A52s εφοσον δεχεται μνημης και τα 128 ειναι αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elenaki96 said:

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις ή κάποια εφαρμογή της σαμσουνγκ που να αλλάζει αυτές τις σελίδες και να γινεται να φαινονται διαφορετικα;; με άλλο στυλ εννοώ... έχω φωτογραφία παρακάτω για να καταλάβετε τι εννοω

Screenshot_20220606-210503_One UI Home.jpg

Υπάρχει η εφαρμογή Home Up μέσω του Goodlock. Επειδή δεν είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη το GoodLock, υπάρχουν εναλλακτικές σαν το NiceLock και κάνεις sideload όποια εφαρμογή από το Samsung GoodLock θέλεις μετά.

Screenshot_20220606-231344_Home Up.png

Screenshot_20220606-231348_Home Up.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, coolnetgr said:

Υπάρχει η εφαρμογή Home Up μέσω του Goodlock. Επειδή δεν είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη το GoodLock, υπάρχουν εναλλακτικές σαν το NiceLock και κάνεις sideload όποια εφαρμογή από το Samsung GoodLock θέλεις μετά.

Screenshot_20220606-231344_Home Up.png

Screenshot_20220606-231348_Home Up.png

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω μου γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και μπορώ να τα κατεβάσω όλα αυτά μόνο με xda..  Ευχομαι η σαμσουνγκ κάποια στιγμή να καταλαβει ότι και στην Ευρώπη υπάρχει κόσμος που χρησιμοποιεί τα κινητά της... οπότε καλό είναι να κάνει διαθέσιμο το good lock και εδώ! Αναμένω λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, liverpool89 said:

Καλησπέρα η έκδοση 6gb ram ειναι αρκετη για το κινητό αν το κρατησει καποιος 2+χρονια; 

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το gt neo 2, απλα το δεύτερο δεν παιρνει καρτα μνημης και η εκδοση 256 ξεφεύγει.

Το A52s εφοσον δεχεται μνημης και τα 128 ειναι αρκετα.

Δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά παίζει κ μια προσφορά στο eshop το realme gt 5g με τον SD 888 κ 12/256 ram αν σε ενδιαφέρει στα 350 ευρώ.  ( έχουμε αναφέρει μερικές σελίδες ποιο πίσω τα αρνητικά κ τα θετικά σεκαθε εταιρεία. )

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά παίζει κ μια προσφορά στο eshop το realme gt 5g με τον SD 888 κ 12/256 ram αν σε ενδιαφέρει στα 350 ευρώ.  ( έχουμε αναφέρει μερικές σελίδες ποιο πίσω τα αρνητικά κ τα θετικά σεκαθε εταιρεία. )

Είμαστε εκτός θέματος, αλλά αυτή η προσφορά του eshop εξαντλήθηκε την 1η μέρα 😉

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, powerup said:

Καλησπερα .Μολις παρελαβα απο γνωστο μαγαζι του best price και βλεπω :

α) Το κουτι δεν εχει ζελατινα απεξω κι

β)ενω εχει δυο αυτοκολητα τις samsung στις δυο πλευρες  του κουτιου φαινεται

Οτι τα δυο αυτοκολητα ειναι διαφορετικα το ενα ειναι μονο στα αγγλικα ενω το δευτερο σε 3 γλωσσες !!!!σαν  να κολησαν διαφορετικο αυτοκολητο  samsung και να ξεκολλησαν το αλλο  (σαγρε επιφανεια κι οχι λεια διακρινεται διπλα στο αυτοκολλητο (με τις 3 γλωσσες ) 

Eτσι πρεπει να ειναι χωρις ζελατινα και με αυτοκολητα διαφορετικα  ?

Λετε να ανοιχτηκε απο την εταιρια κι να ξανακληστηκε με αλλα αυτοκολητα  ? 

Να το ανοιξω η να μιλησω με την εταιρεια ?

Παντος ειναι γνησιο .Τσεκαρα το imei .

sold in Italy Poland Hungary Czechia Slovakia Bulgaria Open ) =Τι σημαινει αυτο ?

 

Το κινητό από το μαγαζί που το πήρες(είναι το πιο φτηνό. Λέει 4 έως 7 μέρες παράδοση. Σε πόσες μέρες ήρθε;) Όλα καλά; Με τι android ήρθε; 12; 

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, esertas said:

Το κινητό από το μαγαζί που το πήρες(είναι το πιο φτηνό. Λέει 4 έως 7 μέρες παράδοση. Σε πόσες μέρες ήρθε;) Όλα καλά; Με τι android ήρθε; 12; 

Εμένα Κόρινθο έκανε 3 μέρες και ήταν και πολύ εξυπηρετικοί σαν πωλητές!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, esertas said:

Το κινητό από το μαγαζί που το πήρες(είναι το πιο φτηνό. Λέει 4 έως 7 μέρες παράδοση. Σε πόσες μέρες ήρθε;) Όλα καλά; Με τι android ήρθε; 12; 

Σε 6 εργασιμες  .Αndroid 12.Ολα καλα μεχρι στηγμης 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να κατεβάσω μια αναβάθμιση μόνος μου όπως πχ αυτή του Μαίου? Στο Xiaomi πχ γινόταν. Για κάποιο λόγο έχουμε 3 ίδια κινητά και στο δικό μου δεν έρχονται αναβαθμίσεις. Εννοείται από επίσημη αντιπροσωπεία μέσω της Γερμανός αγορασμένο.
Υπάρχει περίπτωση επειδή είναι το 8/256 να παίρνει διαφορετικά τις αναβαθμίσεις από τα 6/128 που είναι τα άλλα δύο? Μήπως εγώ έχω κλείσει κάτι και τις εμποδίζω?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ φίλε sgatzo θα έλεγα μην αγχώνεσαι ! κι εγώ με 8/256 είμαι και 1st April still ... κάποια στιγμή θα τα πάρουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό μου κάνει κάτι περίεργο. Όταν πάω να καλέσω κάποια επαφή βγάζει μήνυμα "could not connect" ή κάτι τέτοιο. Μόλις έκανα restart δούλεψε κανονικά. Όμως μετά από μια ώρα το ξαναέκανε. Έβγλα και ξαναέβαλα την sim και έκανα restart μόλις. Σημειώνω ότι 5G είχε κανονικά και Internet κλπ. 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει? . Δεν το έχω πειράξει. Σήμερα το πρωί έκανα κάποιες αναβαθμίσεις σε εφαρμογές.. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει προβλήματα από το πρωί η COSMOTE. Στην αρχή είχε πέσει όλο το δίκτυο ενώ στη συνέχεια έδινε ένδειξη VoWIFI αλλά δεν έβγαζε κλήσεις. VoLTE καθόλου. Μέσω 2G έκανε κανονικά κλήσεις μετά από λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...