Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, christos_087 said:

Όχι φίλε μου για χωρίς τζαμακι το θέλω. μονο με οθόνη. Eυχαριστώ πάντως!

Ειχε δωσει ο @s_wind καποιες ρυθμισεις και λεω μην τυχον τις κράτησε κανεις και μπορει να τις δημοσιευσει στο topic

 

Αυτό που θυμάμαι να γράφει ο s_wind (και το δοκίμασα με επιτυχία) είναι να βάζεις και τα δύο δάχτυλα (π.χ. τους δύο αντίχειρες)  εναλλάξ ενώ εκπαιδεύεις το τηλέφωνο για ένα δάχτυλο -- όχι χωριστά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

27 minutes ago, nplatis said:

Αυτό που θυμάμαι να γράφει ο s_wind (και το δοκίμασα με επιτυχία) είναι να βάζεις και τα δύο δάχτυλα (π.χ. τους δύο αντίχειρες)  εναλλάξ ενώ εκπαιδεύεις το τηλέφωνο για ένα δάχτυλο -- όχι χωριστά!

Αυτό θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Γιατί θα σκανάρεις κανονικά για ξεκλείδωμα το ένα δάχτυλο ενω θα τους έχεις περάσει στην μνήμη τα δύο, οπότε όταν θα σκανάρεις για κανονικό ξεκλείδωμα θα είναι σαν να διαβάζει το μισό...Το αντίθετο θα πρέπει να γίνει. Στο πέρασμα δαχτυλικού θα περάσεις κανονικα τον π.χ δεξί αντίχειρα και μετά θα πάς για προσθήκη δεύτερου δαχτυλικού και θα περάσεις πάλι τον ίδιο αντίχειρα ωστε όταν περνάς για ξεκλείδωμα οθόνης θα είναι ανιχνευμένο απο ''χίλιες'' μεριές.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_96 said:

Αυτό θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Γιατί θα σκανάρεις κανονικά για ξεκλείδωμα το ένα δάχτυλο ενω θα τους έχεις περάσει στην μνήμη τα δύο, οπότε όταν θα σκανάρεις για κανονικό ξεκλείδωμα θα είναι σαν να διαβάζει το μισό...Το αντίθετο θα πρέπει να γίνει. Στο πέρασμα δαχτυλικού θα περάσεις κανονικα τον π.χ δεξί αντίχειρα και μετά θα πάς για προσθήκη δεύτερου δαχτυλικού και θα περάσεις πάλι τον ίδιο αντίχειρα ωστε όταν περνάς για ξεκλείδωμα οθόνης θα είναι ανιχνευμένο απο ''χίλιες'' μεριές.

Όχι δε γίνεται κάτι τέτοιο. Δουλεύει το πέρασμα με τα δύο ίδια δάχτυλα εναλλάξ, επιβεβαιωμένα. Θα το δεις και ο ίδιος, κάνε το. Είναι σημαντικά πιο γρήγορο το ξεκλείδωμα. Και επίσης έτσι μπορείς να ξεκλειδώνεις με το ίδιο δάχτυλο ΚΑΙ από τα δύο χέρια. 😉

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Στο πέρασμα δαχτυλικού θα περάσεις κανονικα τον π.χ δεξί αντίχειρα και μετά θα πάς για προσθήκη δεύτερου δαχτυλικού και θα περάσεις πάλι τον ίδιο αντίχειρα ωστε όταν περνάς για ξεκλείδωμα οθόνης θα είναι ανιχνευμένο απο ''χίλιες'' μεριές.

Αν το κάνεις αυτό που λες, δεν θα σου βγάλει ότι το συγκεκριμένο δάχτυλο έχει ήδη περαστεί; 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω περασεο 4 φορες το ιδιο δαχτυλο και πιανει σφαιρα. Δεν σου βγαζει τετοιο μνμ γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ακριβως το ιδιο σκαναρισμα των αποτυπωματων 2 φορες.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GMF80 said:

Εγω εχω περασεο 4 φορες το ιδιο δαχτυλο και πιανει σφαιρα. Δεν σου βγαζει τετοιο μνμ γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ακριβως το ιδιο σκαναρισμα των αποτυπωματων 2 φορες.

Ok, καλό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, akumiris said:

Όχι δε γίνεται κάτι τέτοιο. Δουλεύει το πέρασμα με τα δύο ίδια δάχτυλα εναλλάξ, επιβεβαιωμένα. Θα το δεις και ο ίδιος, κάνε το. Είναι σημαντικά πιο γρήγορο το ξεκλείδωμα. Και επίσης έτσι μπορείς να ξεκλειδώνεις με το ίδιο δάχτυλο ΚΑΙ από τα δύο χέρια. 😉

Μπορώ να πω ότι δοκίμασα την τεχνική αυτή και με την ευαίσθητη οθόνη έχει βελτιωθεί παααρα πολύ το δαχτυλικο έως τέλειο!Επίσης ο s_wind είχε δώσει και κάποιες ρυθμίσεις για το 4g σήμα,αυτό είναι μόνο για αυτούς που κολλάνε στο edge η είναι καλό να το κάνουμε όλοι?Πχ εγώ στην εργασία μου δεν έχω καλό σήμα θα βόλευε αυτή η ρύθμιση? 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, StathisTas1989 said:

Καλησπέρα!εχει καποιος μετα το τελευταιο update Μαΐου θέμα με θερμοκρασια?

Σήμερα για πρώτη φορά εφαγε κόλλημα και έκανε 5 λεπτά να ανοίξει οποτε μπορεί να οφείλεται και στην θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, haigoeo said:

Σήμερα για πρώτη φορά εφαγε κόλλημα και έκανε 5 λεπτά να ανοίξει οποτε μπορεί να οφείλεται και στην θερμοκρασία.

Κ μενα πρωτη φορα μ ανεβασε θερμοκρασια κ γιαυτο ρωτησα..και δεν το χρησιμοποιησα κ καθολου λογο δουλειας...λεω σημερα να  περασω το firmware απτην αρχη μεσω odin

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, 2oo4 said:

Στη δική μου συσκευη ειμαι με april 1 update . Μεσα σε ποσο διαστημα θα εχει ερθει σε ολους το update ?

Εχεις δοκιμασει να κανεις χειροκινητη ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να κανεις χειροκινητη ενημερωση?
Ούτε σε μένα έχει έρθει πάντως ούτε στης κόρης μου οπότε περιμένουμε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση 238 ΜΒ αν θυμάμαι καλά.  Έχει βελτιώσεις στην σταθερότητα της συσκευής,  σύμφωνα  με την  samsung 

Screenshot_20220524-132102_Software update.jpg

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

 Έχω κάτσει και έχω διαβάσει σχεδόν όλο το θρεντ και γενικά απ τους οδηγούς που έχει δώσει ο s_wind δεν μπορώ να βρω κανένα!Είναι σε φώτο οι περισσότεροι και δεν φαίνεται τίποτα!Αν κάποιος έχει την καλοσύνη να τους βρούμε πάλι και αν γίνεται τις να βάλουμε ένα pin στην αρχική οθόνη?Επίσης αν μέσα από την μπαταρια απενεργοποιησουμε την γρήγορη φόρτιση με τον λαιμό φορτίζουμε με τον 15w φορτιστή θα έχουμε πρόβλημα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής και απόλυτα ευχαριστημένος ένα μήνα σχεδόν και εγώ παρακολουθώ το θρεντ . Και εγώ ψάχνω για τους οδηγούς του s_wind .
Έχω κάνει απλό σεταπ την συσκευή και θα ήμουν ευγνώμων αν τα βρήκαμε κάπου μαζεμένα η αν θέλει κάποιος να μου στείλει ένα μήνυμα .

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Είμαι σε φάση αναζήτησης κινητού (έχω κάνει και σχετική ερώτηση στο θέμα επιλογής κινητού δυστυχώς χωρίς απάντηση) και μια από τις πιθανές επιλογές μου είναι και το Samsung S21 FE, ωστόσο μου προτάθηκε και το Samsung A52s.

Επειδή όσο το κοιτάω μου φαίνεται μια χαρά, αρχίζω να αναρωτιέμαι αν πραγματικά αξίζει να δώσω τα διπλάσια σχεδόν για το S21 FE. Οπότε θα ήθελα την άποψή σας εδώ μέσα για το πόσο ευχαριστημένοι είστε με το A52s, αν θα το αλλάζατε με το S21 FE (ή κάποιο άλλο) αν είχατε την ευκαιρία (και γιατί) και αν θεωρείτε ότι ο επεξεργαστής του A52s (γιατί εκεί εντοπίζω τη μεγαλύτερη διαφορά) είναι ικανοποιητικός (με ενδιαφέρει να μην έχει lag όταν ανοίγω apps ή αλλάζω μεταξύ τους).

Ότι άλλο σχόλιο έχετε και πιστεύετε ότι θα με βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα πηγαίνεις με κλειστά μάτια στο s 21fe σε όλα ανώτερα ποιοτικά καλύτερο, κάμερα κ ου το κάθε εξής κ είναι  όπλο σε ταχύτητες. Κ σαν δεύτερη επιλογή χωρίς μεγάλες απαιτήσεις μια χαρά είναι το Α52s

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Αν δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα πηγαίνεις με κλειστά μάτια στο s 21fe σε όλα ανώτερα ποιοτικά καλύτερο, κάμερα κ ου το κάθε εξής κ είναι  όπλο σε ταχύτητες. Κ σαν δεύτερη επιλογή χωρίς μεγάλες απαιτήσεις μια χαρά είναι το Α52s

Ναι, ίσως ήταν χαζή η ερώτησή μου. Προφανώς ένα κινητό που κάνει σχεδόν τα διπλάσια λεφτά κάτι θα έχει που το κάνει καλύτερο. Απλά με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να φτάσει στα κινητά των 1000+ ευρώ.

Η λογική της ερώτησής μου ήταν αν όντως αξίζει να δώσει κανείς αυτά τα λεφτά, τι θα κερδίσει; Οι φωτογραφίες ας πούμε (γενικά δεν είναι από τα βασικά κριτήριά μου) είναι τόσο καλύτερες; Πιο πολύ με νοιάζει να έχει ομαλή (smooth) λειτουργία, να μη κολλάει, να μη πρέπει να το φορτίζω 200 φορές τη μέρα, να μπορώ να έχω τα GPS/Wifi/Bluetooth ανοιχτά χωρίς πρόβλημα κτλ. (https://myphone.gr/forum/topic/193201/ εδώ είναι η ανάρτησή μου για την επιλογή κινητού που τα λέω πιο αναλυτικά).

Όσον αφορά το οικονομικό, ναι, δε θα πεινάσω άμα πάρω το S21 FE, αλλά τα 100-200E της διαφοράς μια χαρά μπορώ να τα κάνω κάτι άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Επειδή αρκετοί φίλοι το ζητούν, ανεβάζω πρόχειρα, όσες ρυθμίσεις του φίλου @s_wind, είχα αποθηκεύσει. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα ο @s_wind.

samsung.thumb.JPG.f2111effa8f36b50c1f938e011ffa547.JPG

Screenshot_20220125-194907_SoundAlive.jpg

Screenshot_20220125-195339_Settings.jpg

sound.JPG

Καθυστέρηση παρατεταμένου αγγίγματος.jpg

καλυτερη λειτουργικοτητα σε αποκριση  ταχυτητα ,μετα απο ξεκλειδωμα.JPG

καλυτερη λειτουργικοτητα σε αποκριση ταχυτητα  μετα απο ξεκλειδωμα 1.JPG

καλυτερη λειτουργικοτητα σε αποκριση ταχυτητα μετα απο ξεκλειδωμα 2.JPG

Καταγραφή.JPG

Καταγραφή1.JPG

Καταγραφή2.JPG

Καταγραφή3.JPG

Καταγραφή4.JPG

Καταγραφή5.JPG

Καταγραφή6.JPG

Καταγραφή11.JPG

Καταγραφή12.JPG

Καταγραφή34.JPG

Καταγραφή232.JPG

Μπάντες σήματος 1.jpg

Μπάντες σήματος 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, imarg said:

Ναι, ίσως ήταν χαζή η ερώτησή μου. Προφανώς ένα κινητό που κάνει σχεδόν τα διπλάσια λεφτά κάτι θα έχει που το κάνει καλύτερο. Απλά με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να φτάσει στα κινητά των 1000+ ευρώ.

Η λογική της ερώτησής μου ήταν αν όντως αξίζει να δώσει κανείς αυτά τα λεφτά, τι θα κερδίσει; Οι φωτογραφίες ας πούμε (γενικά δεν είναι από τα βασικά κριτήριά μου) είναι τόσο καλύτερες; Πιο πολύ με νοιάζει να έχει ομαλή (smooth) λειτουργία, να μη κολλάει, να μη πρέπει να το φορτίζω 200 φορές τη μέρα, να μπορώ να έχω τα GPS/Wifi/Bluetooth ανοιχτά χωρίς πρόβλημα κτλ. (https://myphone.gr/forum/topic/193201/ εδώ είναι η ανάρτησή μου για την επιλογή κινητού που τα λέω πιο αναλυτικά).

Όσον αφορά το οικονομικό, ναι, δε θα πεινάσω άμα πάρω το S21 FE, αλλά τα 100-200E της διαφοράς μια χαρά μπορώ να τα κάνω κάτι άλλο.

 

Ναι τότε αν δεν σε πολύ ενδιαφέρουν αυτά τότε πας σε a52s μια χαρά κάνεις την δουλειά σου χωρίς lag κ ομαλα.  Κ σίγουρα  τα 200 ευρώ  τα εκμεταλλευεσαι όπως θες εσύ.  Απλά για τα λεφτά του είναι τίμιο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gios17 said:

Καλησπέρα. 

Επειδή αρκετοί φίλοι το ζητούν, ανεβάζω πρόχειρα, όσες ρυθμίσεις του φίλου @s_wind, είχα αποθηκεύσει. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα ο @s_wind.

samsung.thumb.JPG.f2111effa8f36b50c1f938e011ffa547.JPG

 

Screenshot_20220125-194907_SoundAlive.jpg

Screenshot_20220125-195339_Settings.jpg

sound.JPG

Καθυστέρηση παρατεταμένου αγγίγματος.jpg

καλυτερη λειτουργικοτητα σε αποκριση  ταχυτητα ,μετα απο ξεκλειδωμα.JPG

καλυτερη λειτουργικοτητα σε αποκριση ταχυτητα  μετα απο ξεκλειδωμα 1.JPG

καλυτερη λειτουργικοτητα σε αποκριση ταχυτητα μετα απο ξεκλειδωμα 2.JPG

Καταγραφή.JPG

Καταγραφή1.JPG

Καταγραφή2.JPG

Καταγραφή3.JPG

Καταγραφή4.JPG

Καταγραφή5.JPG

Καταγραφή6.JPG

Καταγραφή11.JPG

Καταγραφή12.JPG

Καταγραφή34.JPG

Καταγραφή232.JPG

Μπάντες σήματος 1.jpg

Μπάντες σήματος 2.jpg

Αδερφέ μπράβο!Τέλεια όλα!Μόνο στις ρυθμίσεις της οθόνης στην πρώτη οθόνη είναι στην μέση η μπάρα η όχι?Τέλειες οι ρυθμίσεις!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Shinig said:

Αδερφέ μπράβο!Τέλεια όλα!Μόνο στις ρυθμίσεις της οθόνης στην πρώτη οθόνη είναι στην μέση η μπάρα η όχι?Τέλειες οι ρυθμίσεις!

Αν εννοείς  τη μπάρα "Εξισορρόπηση λευκού" που επιλέγεις μεταξύ ψυχρού ή θερμού, εγώ στη μέση την έχω. Δεν ξέρω όμως, αν ήταν αυτή η ρύθμιση του s_wind.

Edited by gios17
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gios17 said:

Αν εννοείς  τη μπάρα "Εξισορρόπηση λευκού" που επιλέγεις μεταξύ ψυχρού ή θερμού, εγώ στη μέση την έχω. Δεν ξέρω όμως, αν ήταν αυτή η ρύθμιση του s_wind.

Ναι αυτό λέω επίσης στην μπαταρία την Γρήγορη φόρτιση την έχετε ενεργοποιημενη η όχι?Είμαι με τον μαμά φορτιστή.Η ρύθμιση για το 85% έχει νόημα η όχι?Καλά μιλάμε άλλο τηλέφωνο έτσι!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...