Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Το νόημα της επίσημς τιμής αντιπροσωπείας έχει για να έχουμε υπόψη μας ποια είναι η αρχική τιμή που κοστολογείται η συσκευή για αυτά που προσφέρει,ασχέτως που όντως το βρίσκουμε φθηνότερα σε skroutz/bestprice.

Αυτή την τιμή έχουν στο μυαλό τους και τα διαφορα reviews όταν παρουσιάζουν τις συσκευές τον πρώτο καιρό.

Realme,Oneplus δυστηχώς στην Ελλάδα έρχονται με καπέλο,με αποτέλεσμα να αξίζει η αγορά τους κυρίως από έξω/amazon.

Για παράδειγμα και μέτρο σύγκρισης,το Realme GT master edition 6/128gb έχει αυτή την στιγμή από το Ιταλικό amazon 284ευρώ και early bird οταν πρωτο βγηκε τα 300ευρώ πάλι από amazon. Καμια απολύτως σχέση με τα 480ευρώ του A52s 6/128.

Από εκεί και πέρα,νομίζω έχει αναφερθεί πόσες φορές στο παρόν θέμα ότι το A52s 5g είναι μια εξαιρετική πρόταση στην κατηγορία του για αυτά που προσφέρει συνολικά κυρίως στην τωρινή του τιμή.

Εκεί που διαφωνώ είναι στο ότι και σε αυτό το θέμα(όπως και σε άλλα στο forum),υπάρχει η τάση να μην αναφέρονται/τονίζονται τα διάφορα αρνητικά της συσκευής του θέματος(ή επιλογές της εταιρείας) από πολλούς,και να αναφέρονται μόνο τα θετικά.

Εμενα μπορεί να μην με πειράζει που στο κουτί μέσα δεν έχει ακουστικά η συσκευή ή θήκη ή πιο γρήγορο φορτιστή(παρόλο που υποστηρίζει και σε σχέση με τον ανταγωνισμό) ή που είναι από πλαστικό,άλλα κάποιον άλλο μπορεί να τον πειράζουν αυτά.

Καταλαβαίνω με ποια λογική γράφεις το θέμα με την τιμή. Στην περίπτωση του A52s, το ουσιώδες είναι ότι μπορεί να αγοράσει κάποιος σε λογική τιμή μια καλή συσκευή με την «εγγύηση» του ονόματος Samsung σε λογική τιμή χωρίς να αγχος αν πάθει κάτι που θα το τρέχει. Προφανώς δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο το θέμα εγγύηση, ή δεν του αρέσουν καθόλου τα Samsung για κάποιο λόγο.

Εκεί που θα συμφωνήσω είναι ότι στο παρόν θέμα δεν έχουν τονιστεί τα αρνητικά της συσκευής για όποιον δεν έχει πολύ χρόνο ή δυνατότητα να ψάξει. Εγώ πριν κατατάξω το συγκεκριμένο κινητό στα υποψήφια προς αγορά το έχω ψάξει καλά και θα συνεχίσω να το ψάχνω. Προσωπικά η ταχεία φόρτιση δε με ενδιαφέρει καθόλου, καθώς περισσότερα αρνητικά παρά θετικά δημιουργεί στην συσκευή μακροπρόθεσμα. Το καλής ποιότητας πολυκαρβονικό πλαστικό επίσης δε με χαλάει καθόλου και ανέκαθεν το θεωρούσα πιο κατάλληλο υλικό για συσκευές που έχει κανείς καθημερινά μαζί του από το γυαλί. Ζελατίνα προεγκατεστημένη και θήκη δε με απασχολούν καθώς δεν τις χρησιμοποιώ χρόνια τώρα. Συνήθως βάζω πίσω προστατευτικό αυτοκόλλητο και μπροστά αν χρειαστεί tempered. Ακουστικά δε θα με χάλαγε να είχε το κουτί μέσα, άλλα διαθέτω τα πολύ καλά του LG μου που λειτουργούν μια χαρά ακόμα.  Εγώ όμως ξέρω τι θέλω, υπάρχει κόσμος που μερικά από τα αρνητικά του A52s θα τον πείραζαν περισσότερο και καλό είναι να αναφέρονται.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η συσκευή είναι εξαιρετική για κάποιον που έχει συνηθίσει τα Samsung. Πρόσφατα αγόρασα και ένα Xperia10 III με 449 ευρώ και δεν το θέλει κανένας στην οικογένεια. Εμένα μου αρέσει βεβαια αλλά οι φωτογραφίες που βγαζει το Α52S είναι ανώτερες από το SONY και η συνολική του ευχρηστία καλύτερη για πιο απλούς χρήστες. Η ποιότητα κατασκευής και η αυτονομία του Sony  είναι σε αλλο επίπεδο αλλά δεν νοιάζεται κανείς για τέτοια πράγματα τελικά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, LAGGI said:

Η συσκευή είναι εξαιρετική για κάποιον που έχει συνηθίσει τα Samsung. Πρόσφατα αγόρασα και ένα Xperia10 III με 449 ευρώ και δεν το θέλει κανένας στην οικογένεια. Εμένα μου αρέσει βεβαια αλλά οι φωτογραφίες που βγαζει το Α52S είναι ανώτερες από το SONY και η συνολική του ευχρηστία καλύτερη για πιο απλούς χρήστες. Η ποιότητα κατασκευής και η αυτονομία του Sony  είναι σε αλλο επίπεδο αλλά δεν νοιάζεται κανείς για τέτοια πράγματα τελικά...

H αυτονομία του είναι σε άλλο επίπεδο γιατί έχει και πολύ κατώτερο επεξεργαστή και 60hz οθόνη σε σχέση με το A52s. Και ζητάει 450 ευρώ να τα λέμε και αυτά...Τέλος πάντων μη ξεφύγουμε τελείως από το θέμα..

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, LAGGI said:

ΗΠρόσφατα αγόρασα και ένα Xperia10 III με 449 ευρώ και δεν το θέλει κανένας στην οικογένεια.

Εμένα μου αρέσει βεβαια αλλά οι φωτογραφίες που βγαζει το Α52S είναι ανώτερες από το SONY και η συνολική του ευχρηστία καλύτερη για πιο απλούς χρήστες.

Η ποιότητα κατασκευής και η αυτονομία του Sony  είναι σε αλλο επίπεδο αλλά δεν νοιάζεται κανείς για τέτοια πράγματα τελικά...

Λογικό και αναμενόμενο αυτό γιατι η ανώτερη ποιοτητα κατασκευής και η πιστοποίηση Ip68 που έχει δεν συμβαδίζει και με ανάλογο hardware και κυρίως πλέον με την τιμή που έχει που λόγω ανύπαρκτης διαθεσιμότητας που δεν έχει αλλάξει. 

Και για την αυτονομία όπως ανέφερε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω,έχει οθόνη στα 60hz και ένα αρκετά αδύναμο τσιπάκι,άρα λογικό να αποδίδει καλά. Και το A52s αν γυρίσεις τα hz σε 60,είναι άριστη η αυτονομια/μπαταρια.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Rayden1 said:

Καταλαβαίνω με ποια λογική γράφεις το θέμα με την τιμή. Στην περίπτωση του A52s, το ουσιώδες είναι ότι μπορεί να αγοράσει κάποιος σε λογική τιμή μια καλή συσκευή με την «εγγύηση» του ονόματος Samsung σε λογική τιμή χωρίς να αγχος αν πάθει κάτι που θα το τρέχει. Προφανώς δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο το θέμα εγγύηση, ή δεν του αρέσουν καθόλου τα Samsung για κάποιο λόγο.

Προφανώς,δεν είπα κάπου το αντίθετο. Γιαυτό και εγώ συγκεκριμένα έχω τονίσει σε άλλες εταιρείες τη σημασία που παίζει να έχεις στην χώρα μας αντιπροσωπεία και να εισάγεται κανονικά το κάθε μοντέλο,για να μην σε απασχολούν τα των εγγυήσεων από όπου και αν αγοράσεις.

Και για το δεύτερο,έτσι ακριβώς είναι. Τουλάχιστον στην περίπτωση του A52s 5G δεν έχει κάποια πολύ έντονα για την κατηγορία του αρνητικά,σε φάση αν κάποιος να μην το προτιμήσει να είναι επειδή είναι Samsung ξέρω γω(λόγω OneUI που να προτιμάνε OxygenOs λογω λιγοτερου bloatware).

Βεβαια καλό είναι να αναφερθούν όλα να υπάρχει μια καλύτερη γενική εικόνα για την συσκευή,αν και από ότι έχω καταλάβει(και από τα likes στα διάφορα posts),οι πιο πολλοί θέλουν απλά να διαβάζουν διθυράμβους στα διάφορα θέματα και τίποτα άλλο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Rayden1 said:

H αυτονομία του είναι σε άλλο επίπεδο γιατί έχει και πολύ κατώτερο επεξεργαστή και 60hz οθόνη σε σχέση με το A52s. Και ζητάει 450 ευρώ να τα λέμε και αυτά...Τέλος πάντων μη ξεφύγουμε τελείως από το θέμα..

Πανάκριβο είναι όντως. Για δεύτερο είναι καταπληκτικό...Μέγεθος minimal, 5G δίκτυο...Δεν κάνω σύγκριση αλλά είναι αναποφευκτη από τη στιγμή που έχω και τα δύο στην οικογένεια...

Το bloatware που έχει το Samsung  δεν το έχει το Sony...Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής που καταναλώνει πολύ λιγότερο...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LAGGI said:

Δεν κάνω σύγκριση αλλά είναι αναποφευκτη από τη στιγμή που έχω και τα δύο στην οικογένεια...

Η πλάκα είναι ότι λέμε τι fail που είναι που το a52s να είναι με 15W φορτιστή ενώ υποστηρίζει 25W, και στο Xperia είναι ακόμα χειρότερα μιας και η συσκευή υποστηρίζει 30W και στο κουτί έχει μέσα μόλις 7.5W(3ωρες θέλει να φορτίσει από το 0 πλήρως). Δηλαδή έχει που έχει πόσες ελλείψεις η συσκευή στα λεφτά αυτά,φορτίζει και απίστευτα αργά.

Link to comment
Share on other sites

Αλοχα ...

Εκανα 3μισι ωρες ομιλια , 7,30 ωρες σοτ,σε μια μερα και 12 ωρες....

Εχω αλλες δυο ωρες ακομα την βγαζω τη νυχτα με 30%🤣 γιατι το 30% μου βγαζει ενα δυωρακι παρα...Αρε σαμμυ τι συσκευη εβγαλες παλι ας ειναι καλα που υπηρχε ελλειψη τσιπ στον snap 750 του a52 και βγηκε απο σποντα το a52s👌

Ναναι καλα οι παγκοσμιες ελλειψεις χαχαχ

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, s_wind said:

Αλοχα ...

Εκανα 3μισι ωρες ομιλια , 7,30 ωρες σοτ,σε μια μερα και 12 ωρες....

Εχω αλλες δυο ωρες ακομα την βγαζω τη νυχτα με 30%🤣 γιατι το 30% μου βγαζει ενα δυωρακι παρα...Αρε σαμμυ τι συσκευη εβγαλες παλι ας ειναι καλα που υπηρχε ελλειψη τσιπ στον snap 750 του a52 και βγηκε απο σποντα το a52s👌

Ναναι καλα οι παγκοσμιες ελλειψεις χαχαχ

 

spacer.png

Πετάς... Να σε ρωτησω η μπαταρια στις ποσες βδομαδες μετα το ανοιγμα της συσκευης μπορουμε να πουμε  οτι δείχνει τα δόντια της; Την εχω 15 ημερες.. Θα βελτιωθεί κι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μετα περιπου απο τις πεντε πρωτες .Βεβαια ολα ειναι σχετικα τι στησιμο εκανε ο καθενας απο την αρχη  τι χρησιμοποιει κτλ.Μη περιμενουμε ποτε να εχουμε κατι παρομοιο με ενα αλλο χρηστη.Ο καθενας βαζει αυτο που θελει , οτι θελει με τα αναλογα αποτελεσματα , θετικα η αρνητικα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αν και 1000% ευχαριστημενος με το S20+ ανετα θα ... υποβαθμιζα στο A52S! Αν και πλεον αλλαζω συσκευη μονο οταν υπαρχει λογος. Ο μονος λογος τωρα θα ηταν πχ να εχει 5G στην περιοχη μου, αλλα ακομα το 4g δεν ειναι 4g εδω....

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω με ποια λογική γράφεις το θέμα με την τιμή. Στην περίπτωση του A52s, το ουσιώδες είναι ότι μπορεί να αγοράσει κάποιος σε λογική τιμή μια καλή συσκευή με την «εγγύηση» του ονόματος Samsung σε λογική τιμή χωρίς να αγχος αν πάθει κάτι που θα το τρέχει. Προφανώς δεν ενδιαφέρει όλο τον κόσμο το θέμα εγγύηση, ή δεν του αρέσουν καθόλου τα Samsung για κάποιο λόγο.
Εκεί που θα συμφωνήσω είναι ότι στο παρόν θέμα δεν έχουν τονιστεί τα αρνητικά της συσκευής για όποιον δεν έχει πολύ χρόνο ή δυνατότητα να ψάξει. Εγώ πριν κατατάξω το συγκεκριμένο κινητό στα υποψήφια προς αγορά το έχω ψάξει καλά και θα συνεχίσω να το ψάχνω. Προσωπικά η ταχεία φόρτιση δε με ενδιαφέρει καθόλου, καθώς περισσότερα αρνητικά παρά θετικά δημιουργεί στην συσκευή μακροπρόθεσμα. Το καλής ποιότητας πολυκαρβονικό πλαστικό επίσης δε με χαλάει καθόλου και ανέκαθεν το θεωρούσα πιο κατάλληλο υλικό για συσκευές που έχει κανείς καθημερινά μαζί του από το γυαλί. Ζελατίνα προεγκατεστημένη και θήκη δε με απασχολούν καθώς δεν τις χρησιμοποιώ χρόνια τώρα. Συνήθως βάζω πίσω προστατευτικό αυτοκόλλητο και μπροστά αν χρειαστεί tempered. Ακουστικά δε θα με χάλαγε να είχε το κουτί μέσα, άλλα διαθέτω τα πολύ καλά του LG μου που λειτουργούν μια χαρά ακόμα.  Εγώ όμως ξέρω τι θέλω, υπάρχει κόσμος που μερικά από τα αρνητικά του A52s θα τον πείραζαν περισσότερο και καλό είναι να αναφέρονται.
Που μπορώ να βάλω προστατευτικό αυτοκόλλητο πίσω, μόλις πήρα το A72.

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ πουλάνε κινητα με πολύ υψηλότερη τιμή χωρίς ois και χωρίς τις ενημερώσεις- αναβάθμισεις και την εγγύηση που δίνει το όνομα Samsung με την ασφάλεια να το πάρεις απ' όπου θέλεις
και σεις λέτε ότι δεν έχει πλαστική θήκη στα αρνητικά του?
κάπου ξέφυγε το πράμα.....
θαρρώ πως η Samsung πραγματικά έβαλε τα γυαλιά στους Κινέζους αυτή την φορά διότι τι να τον κάνω τον 888 χωρίς tap and shoot στην κάμερα





Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 minutes ago, vfragos said:

Που μπορώ να βάλω προστατευτικό αυτοκόλλητο πίσω, μόλις πήρα το A72.

Αν κάνεις μια απλή αναζήτηση στο internet για Samsung A72 skins, wraps θα σου βγάλει πολλές επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, vfragos said:

Που μπορώ να βάλω προστατευτικό αυτοκόλλητο πίσω, μόλις πήρα το A72.

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπάρχουν και στο eBay και στο aliexpres από απλά ημιδιάφανα μέχρι καλύτερης ποιότητας σε διάφορα σχέδια. Μπορείς να πληκτρολογήσεις πχ A72 BACK STICKER, DECAL STICKER, SKINS κλπ. Η αλήθεια είναι ότι παλιότερα έβρισκες μεγαλύτερη ποικιλία σε eBay και Alliexpress, πλέον πιο πιθανό να βρεις κατευθείαν στο  Google, όπως απάντησε ο συμφορουμίτης πιό πάνω, από καταστήματα ηλεκτρονικά. Δυστυχώς από Ελλάδα σχεδόν απίθανο να βρεις το έχω ψάξει αρκετά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Ναι σκεφτόμουν κάτι από Ελλάδα με τοποθέτηση. Θα το ψάξω. Πάντως έχω πάθει πλάκα με το κινητό αν και προέρχομαι από galaxy note 10 plus. Δεν μου λείπει τίποτα απολύτως εκτός από το Spen και επιτέλους έχω σοβαρή αυτονομία. Επίσης η non curved οθόνη μου αρέσει περισσότερο. Επίσης μου κάθεται καλύτερα στο χέρι. Πραγματικά χαίρομαι να το δουλεύω. Μακάρι κάποια στιγμή να δούμε και σε κάποια συσκευή της σειράς Α υποστήριξη Spen.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vfragos said:

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Ναι σκεφτόμουν κάτι από Ελλάδα με τοποθέτηση. Θα το ψάξω. Πάντως έχω πάθει πλάκα με το κινητό αν και προέρχομαι από galaxy note 10 plus. Δεν μου λείπει τίποτα απολύτως εκτός από το Spen και επιτέλους έχω σοβαρή αυτονομία. Επίσης η non curved οθόνη μου αρέσει περισσότερο. Επίσης μου κάθεται καλύτερα στο χέρι. Πραγματικά χαίρομαι να το δουλεύω. Μακάρι κάποια στιγμή να δούμε και σε κάποια συσκευή της σειράς Α υποστήριξη Spen.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πληροφοριακά πάντως δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να το τοποθετήσεις μόνος σου. Ειδικά αυτά που δεν είναι διαφανή και καλύτερης ποιότητας, δέχονται και διορθώσεις κατά την τοποθέτηση χωρίς να παθαίνουν τίποτα. Λίγο υπομονή θέλει μόνο και το τελικό αποτέλεσμα είναι από καλό έως εξαιρετικό. Ενώ και από πλευράς αντοχής όλα είναι αρκετά ανθεκτικά στις γρατζουνιές και γενικά μπορούν να κρατήσουν αρκετό καιρό. Βέβαια σε περίπτωση πτώσης δεν βοηθάνε σχεδόν καθόλου, εκεί θέλεις θήκη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά το A52s 5G, θέλω να σας ρωτήσω τι ισχύει με την εγγύηση.

Αν η αγορά γίνει από μεγάλη αλυσίδα ή από κάποιο σκρουτζομάγαζο. Καλύπτει η αντιπροσωπεία και τις δύο περιπτώσεις;

Επίσης θέλω να μου επιβεβαιώσετε αν έχει fm radio. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, Green_Dragon said:

Αν η αγορά γίνει από μεγάλη αλυσίδα ή από κάποιο σκρουτζομάγαζο. Καλύπτει η αντιπροσωπεία και τις δύο περιπτώσεις;

Ναι αρκεί η συσκευή να προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά.

 

26 minutes ago, Green_Dragon said:

Επίσης θέλω να μου επιβεβαιώσετε αν έχει fm radio. Ευχαριστώ!

Δεν έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά το A52s 5G, θέλω να σας ρωτήσω τι ισχύει με την εγγύηση.
Αν η αγορά γίνει από μεγάλη αλυσίδα ή από κάποιο σκρουτζομάγαζο. Καλύπτει η αντιπροσωπεία και τις δύο περιπτώσεις;
Επίσης θέλω να μου επιβεβαιώσετε αν έχει fm radio. Ευχαριστώ!
Πριν από κανένα χρόνο που είχα αγοράσει ένα Samsung από σκρουτζομάγαζο μου είχαν κόψει απόδειξη από ταμειακή μαζί με ένα παραστατικό που ανέγραφε εκτός από την ονομασία και τον τύπο του προϊόντος, και το IMEI της συσκευής. Επειδή λίγες μέρες μετά έτυχε να πάω στη smartec για κάτι άλλο, ρώτησα για την εγγύηση αν ισχύει, και μου είπαν ναι, αρκεί να είναι έτσι ακριβώς όπως περιέγραψα. Και ταμειακή δηλαδή και κάτι άλλο που γράφει το IMEI.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να πρέπει στην απόδειξη να αναγράφεται το imei(που υπάρχει στην συσκευή/κουτί).

Αλλιώς πως να καταλάβουν στο service αν δουν μια απόδειξη πχ ''διάφορα είδη''ότι αφορά  το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

 Αυτά ψάχνω από την 9skin..αλλά δεν μπορώ να παραγγείλω..απίστευτα 
Screenshot_20211017-144730.thumb.jpg.e43fe8f131b752e8bf90922c11b5512b.jpg
Screenshot_20211017-144712.thumb.jpg.44786af3ab3b42f07e2763882286851e.jpg
Screenshot_20211017-144707.thumb.jpg.8c98be6c485abed3a849de1525c34d0f.jpg
Screenshot_20211017-144658.thumb.jpg.a2d405f49ee621ddc6628350053e7c5c.jpg
Πολύ όμορφα. Δεν στέλνουν Ελλάδα;

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να πρέπει στην απόδειξη να αναγράφεται το imei(που υπάρχει στην συσκευή/κουτί).
Αλλιώς πως να καταλάβουν στο service αν δουν μια απόδειξη πχ ''διάφορα είδη''ότι αφορά  το συγκεκριμένο κινητό.
Λογικότατο, αλλά για να στο λένε προφανώς και δεν το κάνουν όλοι. Μεγάλες αλυσίδες είναι οκ, μιας και σου βγάζουν μηχανογραφημένη απόδειξη που αναφέρει τα πάντα. Μικρά μαγαζάκια όχι πάντα. Προ λίγων ετών είχα αγοράσει συσκευή πάλι από Σκρουτζομάγαζο και μου δίνει απλή απόδειξη από ταμειακή που έγραφε μόνο το μοντέλο. Εγώ να επιμένω να μου δώσει κάτι για το IMEI, και τελικά στο πίσω μέρος το συμπλήρωσε χειρόγραφα και έβαλε σφραγίδα και υπογραφή.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γιαυτο αγοράζουμε από skroutzομάγαζα που δίνουν κανονική μηχανογραφημένη απόδειξη με όλα τα απαραίτητα στοιχεία σωστά αναγραφόμενα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...