Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχουν σοβαρά μαγαζιά στο best price που σου σου δίνουν το ΙΜΕΙ από πριν της συσκευής που θα αγοράσεις για έλεγχο στην smartec

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

30 minutes ago, Mark_K said:

Λογικότατο, αλλά για να στο λένε προφανώς και δεν το κάνουν όλοι. Μεγάλες αλυσίδες είναι οκ, μιας και σου βγάζουν μηχανογραφημένη απόδειξη που αναφέρει τα πάντα. Μικρά μαγαζάκια όχι πάντα. Προ λίγων ετών είχα αγοράσει συσκευή πάλι από Σκρουτζομάγαζο και μου δίνει απλή απόδειξη από ταμειακή που έγραφε μόνο το μοντέλο. Εγώ να επιμένω να μου δώσει κάτι για το IMEI, και τελικά στο πίσω μέρος το συμπλήρωσε χειρόγραφα και έβαλε σφραγίδα και υπογραφή.

Sent from my TCL 20 5G
 

Προφανώς και δεν γνωρίζουμε τι κάνουν όλα τα σκρουτζ/bestprice ο μάγαζα εκεί έξω,αλλά ακόμα και αν τύχει κάτι τέτοιο μπορείς να πάς αργότερα και να του το πεις.

Ούτως ή άλλως σε ότι έχει να κάνει με τα της εγγύησης,το κατάστημα αγοράς είναι υπεύθυνο κανονικά για αυτήν,γιατί από αυτό έγινε η αγορά και όχι από την ίδια την εταιρεία,για να πηγαίνει ο πελάτης κατευθείαν/ο ιδιος στο service αυτής.

Την ζωή του ίδιου(του πωλητή) πιο δύσκολη κάνει λοιπόν αν δεν αναγράφει το Imei,γιατί και αυτός στο service θα το στείλει.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, Fulgore1 said:

Προφανώς και δεν γνωρίζουμε τι κάνουν όλα τα σκρουτζ/bestprice ο μάγαζα εκεί έξω,αλλά ακόμα και αν τύχει κάτι τέτοιο μπορείς να πάς αργότερα και να του το πεις.

Ούτως ή άλλως σε ότι έχει να κάνει με τα της εγγύησης,το κατάστημα αγοράς είναι υπεύθυνο κανονικά για αυτήν,γιατί από αυτό έγινε η αγορά.

Την ζωή του ίδιου(του πωλητή) πιο δύσκολη κάνει λοιπόν αν δεν αναγράφει το Imei,γιατί και αυτός στο service θα το στείλει.

Και αν πας αργότερα και του το πεις τι θα γίνει; Θα αλλάξει μηχανογραφικό σύστημα για να σου δώσει σωστή απόδειξη αγοράς; Ή μήπως νομίζεις ότι αυτού του τύπου τα καταστήματα θα νοιαστούν για την εγγύηση μετά την απομάκρυνση από το κατάστημα; Και ας μη πάει η συζήτηση στο συνήγορο του καταναλωτή, το συνήγορο του πολίτη, δικηγόρους κτλ γιατί όλη η συζήτηση γίνεται για να μη φτάσουμε ως εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GMF80 said:

Αν και 1000% ευχαριστημενος με το S20+ ανετα θα ... υποβαθμιζα στο A52S! Αν και πλεον αλλαζω συσκευη μονο οταν υπαρχει λογος. Ο μονος λογος τωρα θα ηταν πχ να εχει 5G στην περιοχη μου, αλλα ακομα το 4g δεν ειναι 4g εδω....emoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε τωρα και συ κατσε καλα 😄να πω οτι εχεις κανα χαλι μαυρο συσκευη οκ αλλα ρε φιλε s20 εχεις ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν γνωρίζουμε τι κάνουν όλα τα σκρουτζ/bestprice ο μάγαζα εκεί έξω,αλλά ακόμα και αν τύχει κάτι τέτοιο μπορείς να πάς αργότερα και να του το πεις.
Ούτως ή άλλως σε ότι έχει να κάνει με τα της εγγύησης,το κατάστημα αγοράς είναι υπεύθυνο κανονικά για αυτήν,γιατί από αυτό έγινε η αγορά και όχι από την ίδια την εταιρεία,για να πηγαίνει ο πελάτης κατευθείαν/ο ιδιος στο service αυτής.
Την ζωή του ίδιου(του πωλητή) πιο δύσκολη κάνει λοιπόν αν δεν αναγράφει το Imei,γιατί και αυτός στο service θα το στείλει.
Διαφωνώ λιγάκι. Αν έχεις Samsung και μένεις Αθήνα δεν θα το πας στο κατάστημα αγοράς, στην περίπτωση που έχεις πρόβλημα. Όπου θα στο παραλάβουν, θα το στείλουν όταν μαζέψουν και άλλα, και θα στο επιστρέψουν μετά από ένα σεβαστό χρονικό διάστημα, ακόμα και smartec να το στείλουν(δεν είναι και βέβαιο ότι θα πάει εκεί κιόλας). Πας μόνος σου στη smartec και σε μια ώρα έχεις φύγει στις περισσότερες περιπτώσεις. Τώρα που το σκέφτομαι, και Αθήνα να μην είσαι αν το στείλεις μέσω courier στη smartec πάλι σε συμφέρει. Οπότε δεν βλέπω λόγο να το πας στο κατάστημα αγοράς.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελιες-παραλαβες:

Φορουμιτες εαν αγοραζεται απο skroutz η best price μιληστε και στο τηλεφωνο για σιγουρια.Καθε καταστημα εχει και τηλεφωνο τους λετε οτι δεν θα παραλαβετε εαν συμβαινει κατι αλλο.Απλα.Εγω βεβαια εχω την ορεξη και παω βολτα τα παιρνω παντα ο ιδιος γιατι ειμαι Αθηνα αλλα οκ...Δεν μουτυχε ποτε προβλημα η καποια απατη κτλ.

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vfragos said:

Πολύ όμορφα. Δεν στέλνουν Ελλάδα;

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπαίνω στο site  κ δεν βγάζει τα συγκεκριμένα..άσε που είναι δεν ξέρω σε τι γλώσσα..αν βγάλεις άκρη πες να πάρουμε 

Link to comment
Share on other sites

Παλιά και απόδειξη να μην είχες ίσχυε η εγγύηση ( 2 χρόνια ) από την ημερομηνία κατασκευής του κινητού , αρκεί να ήταν Ευρωπαϊκό μοντέλο. 

Τώρα αυτό δεν ισχύει;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελιες-παραλαβες:
Φορουμιτες εαν αγοραζεται απο skroutz η best price μιληστε και στο τηλεφωνο για σιγουρια.Καθε καταστημα εχει και τηλεφωνο τους λετε οτι δεν θα παραλαβετε εαν συμβαινει κατι αλλο.Απλα.Εγω βεβαια εχω την ορεξη και παω βολτα τα παιρνω παντα ο ιδιος γιατι ειμαι Αθηνα αλλα οκ...Δεν μουτυχε ποτε προβλημα η καποια απατη κτλ.
 
 
smartec ασφάλεια αν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά,αν είσαι ιδιαίτερα επαρχία προσωπικά μόνο smartec θα το στείλω και ας πληρώσω και την μεταφορά πάνω κάτω
Link to comment
Share on other sites

smartec ασφάλεια αν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά,αν είσαι ιδιαίτερα επαρχία προσωπικά μόνο smartec θα το στείλω και ας πληρώσω και την μεταφορά πάνω κάτω
Εντος εγγυησης ειναι δωρεαν τα μεταφορικα. Εχει συνεργασια με ACS η Σμαρτεκ.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και αν πας αργότερα και του το πεις τι θα γίνει; Θα αλλάξει μηχανογραφικό σύστημα για να σου δώσει σωστή απόδειξη αγοράς; Ή μήπως νομίζεις ότι αυτού του τύπου τα καταστήματα θα νοιαστούν για την εγγύηση μετά την απομάκρυνση από το κατάστημα; 

Υποθέτω ότι έγινε και στον συμφορουμίτη πιο πάνω περι χειρόγραφου/σφραγιδας(που δεν είναι ότι το καλύτερο).  

Προφανώς όποιον τον απασχολούν τα των εγγυήσεων,ψωνίζει και από ανάλογα καταστήματα σε Ελλάδα ή εξωτερικό(ειδικά σε περιπτώσεις iphone ή τιμολογίων).

4 ώρες πριν, Mark_K said:

Διαφωνώ λιγάκι. Αν έχεις Samsung και μένεις Αθήνα δεν θα το πας στο κατάστημα αγοράς, στην περίπτωση που έχεις πρόβλημα. 

Εγώ απλά αναφέρω τι ισχύει στην πράξη γενικά ασχέτως της δυνατότητας/επιλογής να πας ο ίδιος στο service μόνος σου την συσκευή.  Και εγώ εννοείται αν παρουσιαστεί πρόβλημα,στην Smartec θα πάω που είναι και πιο κοντά μου από το κατάστημα αγοράς.

 

Link to comment
Share on other sites

Εντος εγγυησης ειναι δωρεαν τα μεταφορικα. Εχει συνεργασια με ACS η Σμαρτεκ.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι το ξέρω απλά το τονίζω για να δείξω ότι αξίζει να το στείλω έστω και πληρώνοντας
οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες....τι να λέμε τώρα
Link to comment
Share on other sites

Για το service υπαρχει ξεκαθαρη εντολη της samsung πως να λειτουργει δεν κανουν κατι απο μονοι τους πιστευω και λογικοτατα εφαρμοζουν τις εντολες απο ανωθεν. Το ευσημα τα δινω στη samsung και στην πολιτικη της.

Link to comment
Share on other sites

Για το service υπαρχει ξεκαθαρη εντολη της samsung πως να λειτουργει δεν κανουν κατι απο μονοι τους πιστευω και λογικοτατα εφαρμοζουν τις εντολες απο ανωθεν. Το ευσημα τα δινω στη samsung και στην πολιτικη της.
εννοείται ότι είναι καλυμμένοι από την αντιπροσωπεία αλλά πέρα αυτού είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοι και αυτό δεν είναι από ανωθεν εντολή......
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησεις - περιεργα του Α52s .Για τους ψειρες👌

 

Σε σχεση με τις τρεις συσκευες που ειχα πριν fold 3 , s21 ,s9 και παντα με το δικο μου στησιμο συμβαινει το εξης:

Οτι και να κανεις ,βιντεο στο youtube ,πλοηγηση , κατεβασματα torrent , social apps, τηλ.κλησεις κτλ.παντα σταθερα στα 120hz η καταναλωση ειναι ιδια λες και βλεπει ολες τις εφαρμογες το ιδιο .Ειναι πολυ περιεργο και πρωτοφανες διοτι στις παραπανω συσκευες που ειχα δεν υπηρχε τετοια συμπεριφορα πουθενα δηλαδη καθε εφαρμογη ειχε την δικη της καταναλωση μεγαλη η μικρη.

Καλη δουλεια απο την  Qualcomm.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μόλις πήρα και εγώ το κινητό. Εκ πρώτης έχω βρει αρκετά θετικά στοιχεία και κάποια αρνητικά. Θα επανέλθω όταν θα έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Ερώτηση, έχει κανένας βρει στην Αθήνα οικονομικά τζαμακια με τρύπα στη σελφι; Επιπλέον, τι θήκη έχετε; Σκεφτόμουν την nillkin nature ή τη Spigen liquid. Η πρώτη φαντάζομαι κλασσικά θα έχει χειλάκι στη κάμερα να τη προστατεύει, σωστά;

Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί. Αλλά δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα με το νέο forum και δεν βρίσκω πως κάνω αναζήτηση εντός του thread.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, george_21 said:

Αντρέα καλημέρα μόλις πιο πάνω από σένα ποσταρα για τζάμι λεπτό κ με τρύπα 

Ξέχασα να επισημάνω ότι δεν θέλω full frame. 

Full frame δεν είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους έχοντες, η συσκευασία περιλαμβάνει φορτιστή 15w , αν βρω- αγοράσω φορτιστή των 25w το καλώδιο που περιλαμβάνει η συσκευασία κάνει για γρήγορη φόρτιση ή χρειάζεται και άλλο καλώδιο; Ευχαριστώ!!

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, longus said:

Ερώτηση προς τους έχοντες, η συσκευασία περιλαμβάνει φορτιστή 15w , αν βρω- αγοράσω φορτιστή των 25w το καλώδιο που περιλαμβάνει η συσκευασία κάνει για γρήγορη φόρτιση ή χρειάζεται και άλλο καλώδιο; Ευχαριστώ!!

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο 25w κανει 1 ωρα και 5 λεπτα περιπου.Οχι δεν χρειαζεται αλλο καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, george_21 said:

Θήκη nillkin έχω αυτή..κ μια διαφανή κ μια γκρι πολύ λεπτή 

20211019_113148.jpg

Σαν αίσθηση/τριβή πως είναι; Κολλάει στο χέρι όπως η nature? Να υποθέσω ότι έχει παραπάνω βάρος;

Just now, s_wind said:

Ο 25w κανει 1 ωρα και 5 λεπτα περιπου.Οχι δεν χρειαζεται αλλο καλωδιο.

Δεν είναι usb-c η υποδοχή του 25? Κάτι τέτοιο θυμάμαι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...