Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, Petrinio13 said:

Θα το δοκιμάσω πιο αναλυτικά να δω τι θα κάνω γιατί δεν βλέπω κάποια εφαρμογή να τρώει μπαταρία μόνο ο chrome την πίνει νεράκι.βαριεμαι να ξαναστησω το κινητό με hard reset

Καλα δεν ειναι σιγουρο οτι επαθα εγω να συμβαινει και σε σενα σε μενα δεν εκατσε καλα το update οκτωβριου και εκανα αμεσα hard reset.Δεν μπορουσα να δω βιντεο στο youtube το εβαζα οριζοντια και γυρναγε μονο του καθετα.. Σε καθε 10λεπτο βιντεο μου το εκανε 3 φορες...Με hard reset ολα ρολοι βρε μη σου πω και καλυτερα απο πριν...

Να παρε μια να δεις...

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

18 minutes ago, s_wind said:

Καλα δεν ειναι σιγουρο οτι επαθα εγω να συμβαινει και σε σενα σε μενα δεν εκατσε καλα το update οκτωβριου και εκανα αμεσα hard reset.Δεν μπορουσα να δω βιντεο στο youtube το εβαζα οριζοντια και γυρναγε μονο του καθετα.. Σε καθε 10λεπτο βιντεο μου το εκανε 3 φορες...Με hard reset ολα ρολοι βρε μη σου πω και καλυτερα απο πριν...

Να παρε μια να δεις...

 

spacer.png

Καλά εγώ τέτοιους χρόνους δεν έχω δει ποτέ θα σου βάλω ένα  screenshot αύριο να δεις γιατί τώρα θα του κάνω πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να μην ειναι παρομοιοι οι χρονοι  γιατι εγω δεν δουλευω τις εφαρμογες της google τις εχω απενεργοποιησει αλλες διαγραψει  εκτος απο το maps.Αντι gmail εχω 2 samsung mail αντι chrome εχω opera beta και παει λεγοντας ετσι λογικο να υπαρχει λιγοτερη αλληλεπιδραση στο συστημα γενικα .Αρα μια χαρα εισαι .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στα 120 hz την δουλεύω την οθόνη Εντάξει καλά είμαι γύρω στις 6 ώρες sot έβγαζα.μετα την αναβάθμιση κάθε 5 λεπτά στο ίντερνετ χάνω περίπου 1 τις 100 πράγμα που πριν δεν γινόταν.θα το δουλέψω μια φορά με πλήρη φόρτιση να δω χρόνους και αύριο θα πάω για hard reset μάλλον και με τρελεναι αυτό μην αρχίσουμε τις μλκς του miui και εδώ μια χαρά ήμασταν 

Link to comment
Share on other sites

6 ωρες μονιμα στα 120hz ειναι πολυ καλα. συσκευες αλλων εταιριων ριχνουν τα hz  για να σωθει η κατασταση . Αμα δεις περιεργα οκ ...κανε hard reset αυτα ειναι τα πρωτα update και ολο και κατι μπορει να συμβει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_wind said:

6 ωρες μονιμα στα 120hz ειναι πολυ καλα. συσκευες αλλων εταιριων ριχνουν τα hz  για να σωθει η κατασταση . Αμα δεις περιεργα οκ ...κανε hard reset αυτα ειναι τα πρωτα update και ολο και κατι μπορει να συμβει.

Είναι βούτυρο τα 120 hz όπως και να το κάνουμε . εντωμεταξύ μετά το update παρατήρησα και ένα θετικό το δακτυλικο δουλεύει πολύ πιο άμεσα σχεδόν συγκρίνεται με το op8 που είχα πιο παλια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ είμαι στις 2.30 ώρες χρήσης με υπόλοιπο 46% αλλά από τις 7 το πρωί μέχρι τις 17.30 που γύρισα σπίτι ανοιχτό 5g συνέχεια Bluetooth ακουστικά ακούγοντας e radio ...αρκετά. διαφέρει η χρήση του καθενός 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο..όταν κατεβάζεις YouTube vanced σου λέει αν θες κ το  music..είναι το αντίστοιχο για μουσική..??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, celtic1453 said:

Και η Samsung έγινε ΧΙΑΟΜΙ

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Δεν είναι η πρώτη φορά που βάζει διαφορετικό αισθητήρα. Το έχει ξανακάνει στο παρελθόν (πχ s7). Αλλά συνήθως δεν το παίρνουν χαμπάρι οι χρήστες μιας και με τη στοκ κάμερα δεν έχουν εμφανείς διαφορές στην απόδοση. 

1 ώρα πριν, s_wind said:

Και τι θα βγει απο ολο αυτο ?

Έχει σημασία για τη gcam. Αναλόγως αισθητήρας θα χρειαστεί διαφορετικό στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antretng said:

Οκ. Ενδιαφέρον. Κάντε και οι υπόλοιποι ενα κόπο και βάλτε ενα screenshot γράφοντας κατάστημα αγοράς, έκδοση σε gb και χρώμα. Αν δεν βαριέστε, δείτε και την ημερομηνία παραγωγής στο κουτί. 

Ποιο s7😆 σε ολες τα κανει εγω καθε φορα αλλαζω 2-3 συσκευες σε οτι παρω .Εργοστασια ειναι αυτα ανα την ευρωπη οτι θελουν βαζουν χρονια τωρα...Δεν το θεωρω περιεργο παντου συμβαινει αυτο πανω-κατω.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μην τρελαίνεστε με την απόδοση της μπαταρίας εξαρτάται από τόσους παράγοντες που είναι πολύ δύσκολη μια σύγκριση ακόμα και ανάμεσα σε ίδιες συσκευές. Η γενική γραμμή είναι ότι η αυτονομία του είναι από καλή έως πολύ καλή. Προσωπικά εδώ και χρόνια στις συσκευές μου έχω απενεργοποιήσει το ποσοστό μπαταρίας στην μπάρα. Μου αρκεί η ένδειξη για να έχω μία εικόνα. Με έχει απαλλάξει από το «άγχος» να κοιτάω ασυναίσθητα συνέχεια για το ποσοστό και όταν αυτό για κάποιο λόγο πέφτει γρήγορα να μπαίνω σε σκέψεις.

Εν τω μεταξύ, η τιμή του συνεχίζει να πέφτει. Πάει να γίνει και VFM, κατά τη γνώμη μου. Ποιος θα το πίστευε για Samsung.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Για έως 250€ καλό ειναι
ΜΑΞΙΜΟΥΜ

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, celtic1453 said:

Για έως 250€ καλό ειναι
ΜΑΞΙΜΟΥΜ

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

150 για ναμαστε ολοι καλα🤣

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antretng said:

Οκ. Ενδιαφέρον. Κάντε και οι υπόλοιποι ενα κόπο και βάλτε ενα screenshot γράφοντας κατάστημα αγοράς, έκδοση σε gb και χρώμα. Αν δεν βαριέστε, δείτε και την ημερομηνία παραγωγής στο κουτί. 

8 ώρες πριν, george_21 said:

Screenshot_20211021-134825_FactoryCamera.jpg

Τα ίδια έχουμε. Εγώ έχω το 8 / 256 σε violet και το πήρα από Yoost.

1 ώρα πριν, Rayden1 said:

Εν τω μεταξύ, η τιμή του συνεχίζει να πέφτει. Πάει να γίνει και VFM, κατά τη γνώμη μου. Ποιος θα το πίστευε για Samsung.

Κοιτάω ανά διαστήματα (κακώς) skroutz και bestprice για να δω πότε θα πέσει στην τιμή που το αγόρασα... 1 μήνα μετά λοιπόν, έπεσε ξανά στην ίδια τιμή. Δεν μετανιώνω 😆

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, celtic1453 said:

Αξίζει στα 200-250€?

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Εννοείται. Εδώ αξίζει και στα 350+

Link to comment
Share on other sites

Ποιος παλαβωσε να πουλησει βρε celtic εδω ψαχνομαστε να βρουμε τι συνεβη και εβγαλε η sammy  τετοια συσκευη στη μεσαια κατηγορια που σε καποια ζητηματα μας πειθει  οτι ειναι ισαξια με την μεγαλη κατηγορια και ολα αυτα στα 350ε...😂

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, celtic1453 said:

259€ δίνω

Πουλάει κανένας;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Σε κάνα εξάμηνο τόσο θα το δίνω 😉

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antretng said:

Σε κάνα εξάμηνο τόσο θα το δίνω 😉

Εχω νεα απο μακρια οτι ερχονται κιαλλες συσκευες το νεο ετος στην κατηγορια Α με πολλα καλουδια και τιμες απο 450ε και κατω εαν πανε ετσι σωθηκαμε😅

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, s_wind said:

Εχω νεα απο μακρια οτι ερχονται κιαλλες συσκευες το νεο ετος στην κατηγορια Α με πολλα καλουδια και τιμες απο 450ε και κατω εαν πανε ετσι σωθηκαμε😅

Από οτι διαβασα, θα κοψουν ομως απο ποιοτητα οθονης. Θα βάζουν είτε BOE είτε αυτές που πουλάνε προς τριτους. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antretng said:

Από οτι διαβασα, θα κοψουν ομως απο ποιοτητα οθονης. Θα βάζουν είτε BOE είτε αυτές που πουλάνε προς τριτους. 

Και κει βεβαια θα παιξει και ποιοτητα παρτιδας.Πριν πουλησω το s21 το μικρο το ειχα μαζι με το a52s για 1 εβδομαδα να συγκρινω.Σε σημεια των φωτο σε fb , insta κτλ.τα σημεια που ειναι πολυ φωτεινα πχ.παραλια , η καπου με πολυ ηλιο το a52s ειχε καλυτερη αποδοση.δεν ειχε αντανακλασεις στα προσωπα κτλ.δηλαδη με αφηνε περισσοτερο ικανοποιημενο.Αλλου εχανε ελαφρως το a52s κτλ.οι διαφορες ηταν μικρες.Για μπαταρια δεν κανω κουβεντα απελπισια...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που κρυωσε ο καιρος και αυτο παιζει παντα ρολο στην θερμοκρασια της οθονης μου εχει κατσει πολυ καλα η παλετα χρωματων ετσι- ειμαι πολυ ικανοποιημενος ωραιο ψυχρο --->>>

 

spacer.pngspacer.png

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ιστορικες μερες μετα την ενημερωση Οκτωβριου...😂🤣

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...