Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχουμε ξαναπεί και πιο πίσω.

Οποιον τον απασχολεί πολύ η αυτονομία, εννοείται γυρνάει σε 60hz. Η συνολική αυτονομία της συσκευής είναι αρκετά καλή για μόνιμα 120hz + Samsung bloatware.

Λογικό και αναμενόμενο βέβαια γιατί μιλάμε για 1080p amoled οθόνη(επιβάλεται dark mode) με 4500 μπαταρία και ο Snap778 έχει χαμηλή κατανάλωση. Και δεν ζεστένεται έντονα όπως οι ακριβότερες Samsung ναυαρχίδες(ειδικά φέτος οι snap888 συσκευές).

Στο κομμάτι της software υποστήριξης που γενικά οι mid range συσκευές πάσχουν ,ως τώρα το πάει καλά η Samsung με τα security patches που είναι σταθερή(patch Οκτωβριου αυτη την στιγμή). Τώρα με τις βροχές,δεν νομίζω να χαλάει και το Ip67 για peace of mind.

Γενικά κάτω από τα 380-400ευρώ λόγω και αντιπροσωπείας στην χώρα μας(πόσο μάλλον στα 350ευρώ πλέον και κάτω),είναι ξεκάθαρα η καλύτερη mid range all around συσκευή της Ελληνικής συγκεκριμένα αγοράς για το 2021,η οποία φυσικά δεν είναι τέλεια στα πάντα προφανώς.

Οποιος θέλει πχ

  • καλύτερη κάμερα/video ,
  • Ir blaster,radio,
  • δυνατότερο τσιπάκι (πχ για παιχνιδια),
  • καλυτερη ποιοτητα κατασκευής,
  • πιο γρήγορη ταχυφόρτιση,
  • μικρότερο μέγεθος/βάρος/bezels,
  • μεγαλύτερη μπαταρία,
  • stock android 
  • UFS 3.1 κλπ κοιτάζει αλλού.

Για τον σύντομο καιρό που έχω την συσκευή,είμαι πολυ περισσότερο ικανοποιημένος από αυτή σε σχέση με την προηγούμενη Samsung συσκευή (αν και ναυαρχίδα) που είχα,το S10+ .

Βεβαια εξακολουθώ να μην είμαι οπαδός των 2πλό εφαρμογών της Samsung και του φθηνότερου φορτιστή στο κουτί.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όλα τα κινητά μου μόλις τα σεταρω πάντα στο ψυχρό τα χρώματα της οθόνης. Χειμώνα καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, s_wind said:

Εχω νεα απο μακρια οτι ερχονται κιαλλες συσκευες το νεο ετος στην κατηγορια Α με πολλα καλουδια και τιμες απο 450ε και κατω εαν πανε ετσι σωθηκαμε😅

Μακαρι. 18 μηνες με το S20+ για το οποιο ειχα δωσει 370 (με την πωληση προηγουμενης συσκευης) και μαλλον ηταν το τελευταιο που αγορασα σε αυτην την κατηγορια τιμης (725 τοτε που το πηρα). Βεβαια 18 μηνες μετα ειναι αψογο και απροβληματιατο με συν 2 major updates ακομα οποτε δεν σκεφτομαι αμεση αλλαγη. Λογικα η επομενη συακευη θα ειναι στη σειρα Α οταν ερθει η ωρα. Δεν αλλαζω απο Samsung λογω Smartec και One UI αλλα η αληθεια ειναι οτι πριν το  A52 S δεν ειχε συσκευη που να κανει ντορο στη μεσαια κατηγορια.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι. 18 μηνες με το S20+ για το οποιο ειχα δωσει 370 (με την πωληση προηγουμενης συσκευης) και μαλλον ηταν το τελευταιο που αγορασα σε αυτην την κατηγορια τιμης (725 τοτε που το πηρα). Βεβαια 18 μηνες μετα ειναι αψογο και απροβληματιατο με συν 2 major updates ακομα οποτε δεν σκεφτομαι αμεση αλλαγη. Λογικα η επομενη συακευη θα ειναι στη σειρα Α οταν ερθει η ωρα. Δεν αλλαζω απο Samsung λογω Smartec και One UI αλλα η αληθεια ειναι οτι πριν το  A52 S δεν ειχε συσκευη που να κανει ντορο στη μεσαια κατηγορια.
Μέχρι τώρα συνήθως ήμουν μόνο με ναυαρχίδες samsung, τελευταία ήμουν με το note 10 plus, μετά από πτώση και σπάσιμο οθόνης αποφάσισα να μην την φτιάξω (τουλάχιστον άμεσα) και πήρα το A72 και το έχω κατα ευχαριστηθεί. Αν εξαιρέσεις την έλλειψη του spen μπορώ να πω ότι όχι μόνο δεν μου λείπει τίποτα αλλά με βολεύει και πιο πολύ, επίπεδη οθόνη και αυτονομία από άλλο πλανήτη ειδικά σε σύγκριση με ναυαρχίδες με τους ενεργοβορους επεξεργαστες που για εμένα δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω πάρα μόνο κατανάλωση.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω νεα απο μακρια οτι ερχονται κιαλλες συσκευες το νεο ετος στην κατηγορια Α με πολλα καλουδια και τιμες απο 450ε και κατω εαν πανε ετσι σωθηκαμε
Θα δούμε και υποστήριξη spen;

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, s_wind said:

Τωρα που κρυωσε ο καιρος και αυτο παιζει παντα ρολο στην θερμοκρασια της οθονης μου εχει κατσει πολυ καλα η παλετα χρωματων ετσι- ειμαι πολυ ικανοποιημενος ωραιο ψυχρο --->>>

 

spacer.pngspacer.png

 

 

Άστα αυτά και κοίταξε να βρεις τρόπο να αλλάξω το csc. 

Κατέβασα πάλι από αλλού το τελευταίο EUR,  το πέρασα με το τελευταίο ODIN 3.14 αλλά πάλι δεν άλλαξε. 

 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπροστινή του κάμερα τι λέει; Το θέλει για βίντεο vlogging. Θα είναι στημένο σε τρίποδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό προς αντικατάσταση του Huawei P30 που έχω τώρα. 
Διάβασα όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic, καθότι μπορεί να αντλήσει κανείς πολύ χρήσιμες πληροφορίες από όσα έχουν συζητηθεί. Με προβληματίζουν δύο πράγματα, και θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σας:

1) αυτό που διάβασα για χαμηλή ένταση του ηχείου συνομιλίας. Η ακοή μου δεν είναι η καλύτερη δυνατή με κάποιες συχνότητες. Να σημειώσω ότι με Samsung Galaxy S7 και Huawei P30 δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα, ήμουν / είμαι δηλαδή 100% ικανοποιημένος με την ένταση του ηχείου κατά τη διάρκεια της κλήσης. Οπότε αν είναι σε αυτά τα επίπεδα, θα είμαι ΟΚ.
2) Η μπαταρία. Το S7 το έδωσα κυρίως λόγω της μπαταρίας. Από τότε είχα πει ότι δεν θα ξαναπάρω Samsung, καθότι θεωρώ οτι το UI της δεν κάνει καλή διαχείριση σε αυτό τον τομέα. Βέβαια η μπαταρία του S7 ήταν 3000 mAh και ο επεξεργαστής... Exynos.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση / επιλογή για (μόνιμα) 60 Hz στην οθόνη (αντί για 120 Hz). EDIT: οκ αυτό το βρήκα ότι γίνεται.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cgioris said:

Παιδιά η μπροστινή του κάμερα τι λέει; Το θέλει για βίντεο vlogging. Θα είναι στημένο σε τρίποδα.

Πισω εχει super steady (υψηλη σταθεροποιηση) μπροστα εχει κανονικη σταθεροποιηση. Στο 4K  εχει eis.

32 minutes ago, stark said:

Καλησπέρα παιδιά.
Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό προς αντικατάσταση του Huawei P30 που έχω τώρα. 
Διάβασα όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic, καθότι μπορεί να αντλήσει κανείς πολύ χρήσιμες πληροφορίες από όσα έχουν συζητηθεί. Με προβληματίζουν δύο πράγματα, και θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σας:

1) αυτό που διάβασα για χαμηλή ένταση του ηχείου συνομιλίας. Η ακοή μου δεν είναι η καλύτερη δυνατή με κάποιες συχνότητες. Να σημειώσω ότι με Samsung Galaxy S7 και Huawei P30 δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα, ήμουν / είμαι δηλαδή 100% ικανοποιημένος με την ένταση του ηχείου κατά τη διάρκεια της κλήσης. Οπότε αν είναι σε αυτά τα επίπεδα, θα είμαι ΟΚ.
2) Η μπαταρία. Το S7 το έδωσα κυρίως λόγω της μπαταρίας. Από τότε είχα πει ότι δεν θα ξαναπάρω Samsung, καθότι θεωρώ οτι το UI της δεν κάνει καλή διαχείριση σε αυτό τον τομέα. Βέβαια η μπαταρία του S7 ήταν 3000 mAh και ο επεξεργαστής... Exynos.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση / επιλογή για (μόνιμα) 60 Hz στην οθόνη (αντί για 120 Hz).

Οχι εχει δυνατο  ηχειο υπαρχουν και μενου μεσα για θεματα ακοης.Επισης σαν εχτρα να θυμασαι οτι τα bt  galaxy buds βοηθανε στις συχνοτητες . Η μπαταρια του πολυ δυνατη στα 120hz ισως καλυτερη σε οτι υπαρχει εκει εξω για σταθερα στα 120hz και ναι εχει αλλαγη σε 60 και 120.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cgioris said:

Παιδιά η μπροστινή του κάμερα τι λέει; Το θέλει για βίντεο vlogging. Θα είναι στημένο σε τρίποδα.

Aρκετα καλη κυριως τη μερα! Εχει και το ευρυ πεδιο που βοηθαει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stark said:

Καλησπέρα παιδιά.
Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό προς αντικατάσταση του Huawei P30 που έχω τώρα. 
Διάβασα όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου topic, καθότι μπορεί να αντλήσει κανείς πολύ χρήσιμες πληροφορίες από όσα έχουν συζητηθεί. Με προβληματίζουν δύο πράγματα, και θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σας:

1) αυτό που διάβασα για χαμηλή ένταση του ηχείου συνομιλίας. Η ακοή μου δεν είναι η καλύτερη δυνατή με κάποιες συχνότητες. Να σημειώσω ότι με Samsung Galaxy S7 και Huawei P30 δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα, ήμουν / είμαι δηλαδή 100% ικανοποιημένος με την ένταση του ηχείου κατά τη διάρκεια της κλήσης. Οπότε αν είναι σε αυτά τα επίπεδα, θα είμαι ΟΚ.
2) Η μπαταρία. Το S7 το έδωσα κυρίως λόγω της μπαταρίας. Από τότε είχα πει ότι δεν θα ξαναπάρω Samsung, καθότι θεωρώ οτι το UI της δεν κάνει καλή διαχείριση σε αυτό τον τομέα. Βέβαια η μπαταρία του S7 ήταν 3000 mAh και ο επεξεργαστής... Exynos.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση / επιλογή για (μόνιμα) 60 Hz στην οθόνη (αντί για 120 Hz). EDIT: οκ αυτό το βρήκα ότι γίνεται.

1) Εφοσον σε καλύπτει το ακουστικο του p30 που δεν φημίζεται για την ένταση του (είχα το p40 pro που θεωρητικα ειχε λιγο πιο δυνατή ένταση) δεν νομίζω να έχεις θέμα.
2) Έχουν αλλαξει οι εποχες. Το UI της samsung απο εκει που το σιχαινόμουν πλέον έχει γίνει απο τα πιο αγαπημένα μου. Οπότε καμία σχέση. Επιπλέον, έχε υπόψιν ότι ο soc που ειχε το s7 γενικά ρούφαγε πάρα πολύ. Οπότε μην σε αγχώνει.

Ναι μπορείς να το έχεις 60 hz.

1 ώρα πριν, george_21 said:

Που είναι μέσα στο μενού για εξτρά ένταση??άκυρο το βρήκα. 

Έξτρα ένταση; Μιλας για εξωτερικό ηχείο; Για βάλτο και εδώ το path να υπάρχει,

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία κατώτερο το α52ς

Δεν κερδίζεις τόσα πολλά με.το α52ς σε σχέση με το Ρ30

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk



In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρθηκε η κάμερα, ορίστε κάποια πρώτα δείγματα από τη gcam που στήνω.

Έχω εκστασιαστεί από το πόσο καλό είναι το ois. Έχει τυχει να μου κουμπώσει το auto night shutter 1/2 ενώ το κράταγα χύμα και να βγει πένα.

Για μεγαλύτερη ανάλυση πατήστε εδώ: https://photos.app.goo.gl/N2oGrvJsc6E564Kj8

PXL_20211018_232109414.jpg

PXL_20211018_213619822.jpg

PXL_20211018_214642930.jpg

PXL_20211020_232529121 (1).jpg

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρθηκε η κάμερα, ορίστε κάποια πρώτα δείγματα από τη gcam που στήνω. 

https://photos.app.goo.gl/N2oGrvJsc6E564Kj8
Έχω εκστασιαστεί από το πόσο καλό είναι το ois. Έχει τυχει να μου κουμπώσει το auto night shutter 1/2 ενώ το κράταγα χύμα και να βγει πένα.
έλα ρε

Φτιάχνεις γ κάμερα για το α52ς?

Το πήρα τοτενες
Πουλάς
250€ τωρα

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Just now, celtic1453 said:

έλα ρε

Φτιάχνεις γ κάμερα για το α52ς?

Το πήρα τοτενες
Πουλάς
250€ τωρα

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Μήπως θες και να μας "μαμησεις"; 😛

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, celtic1453 said:

Φωτογραφία κατώτερο το α52ς

Δεν κερδίζεις τόσα πολλά με.το α52ς σε σχέση με το Ρ30
 

Μπορεί όντως να μην κερδίζω κάτι "τεράστιο", αλλά και τα παρακάτω δεν είναι λίγα:

1) Android έως και έκδοση 14, ενώ με το P30 είμαι κολλημένος στο 10 (EMUI 11), και στην καλύτερη θα πάω είτε σε Android 10 based EMUI 12 είτε σε Harmony OS (και οι δύο επιλογές καθόλου ελκυστικές για μένα).
2) Ελαφρώς καλύτερη μπαταρία (τουλάχιστον ευελπιστώ - αν και για να είμαι δίκαιος, δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την μπαταρία του P30)
3) Βραδινές photos. Μη ξεχνάμε ότι το P30 έχει OIS μόνο στην telephoto κάμερα κι όχι στη main. Και βέβαια το κακό στο P30 για μένα είναι η κιτρινίλα που βγάζει στις βραδινές photos λόγω του RYYB sensor. Αυτό από μόνο του χαλάει μια κατά τ' άλλα πολύ καλή κάμερα.
4) Ελαφρώς καλύτερος επεξεργαστής και πιο futureproof συσκευή, καθότι αν πάρω το A52s 5G θα είναι το 256 / 8 (στο P30 είμαι με 128 / 6).
5) Ελαφρώς καλύτερη οθόνη
6) IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins) το A52s, IP53, dust and splash protection το P30

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stark said:

3) Βραδινές photos. Μη ξεχνάμε ότι το P30 έχει OIS μόνο στην telephoto κάμερα κι όχι στη main. Και βέβαια το κακό στο P30 για μένα είναι η κιτρινίλα που βγάζει στις βραδινές photos λόγω του RYYB sensor. Αυτό από μόνο του χαλάει μια κατά τ' άλλα πολύ καλή κάμερα.

Στις βραδινές φωτογραφίες, stock vs stock θα χάσεις. Εκτός αν αναφέρεσαι σε πρόσωπα.

Όσον αφορά τη κιτρινιλα, φτιάξε ενα φίλτρο στο snapseed που να την ψυχραίνει στο επίπεδο που σου αρεσει κατα τα γούστα σου και θα το διορθώνεις μετά με ένα απλό πάτημα κουμπιου. 

Just now, celtic1453 said:

Πλαστικό κινητο
Της Barbie

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Νταξ. Ο fs είσαι. Σιγουρεύτηκα 🤣

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stark said:

Μπορεί όντως να μην κερδίζω κάτι "τεράστιο", αλλά και τα παρακάτω δεν είναι λίγα:

1) Android έως και έκδοση 14, ενώ με το P30 είμαι κολλημένος στο 10 (EMUI 11), και στην καλύτερη θα πάω είτε σε Android 10 based EMUI 12 είτε σε Harmony OS (και οι δύο επιλογές καθόλου ελκυστικές για μένα).
2) Ελαφρώς καλύτερη μπαταρία (τουλάχιστον ευελπιστώ - αν και για να είμαι δίκαιος, δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την μπαταρία του P30)
3) Βραδινές photos. Μη ξεχνάμε ότι το P30 έχει OIS μόνο στην telephoto κάμερα κι όχι στη main. Και βέβαια το κακό στο P30 για μένα είναι η κιτρινίλα που βγάζει στις βραδινές photos λόγω του RYYB sensor. Αυτό από μόνο του χαλάει μια κατά τ' άλλα πολύ καλή κάμερα.
4) Ελαφρώς καλύτερος επεξεργαστής και πιο futureproof συσκευή, καθότι αν πάρω το A52s 5G θα είναι το 256 / 8 (στο P30 είμαι με 128 / 6).
5) Ελαφρώς καλύτερη οθόνη
6) IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins) το A52s, IP53, dust and splash protection το P30

Θα εχεις πολυ καλη συνολικη εμπειρια χρησης ειναι σιγουρο προχωρα αφοβα στην αγορα του A52s .Εκατσες επανω στην περιπτωση που βγηκε μια απο τις ποιο ισορροπημενες συσκευες που εχουν κυκλοφορησει.Και παντα πολυ καλη τιμη λαχειο γιατι τετοια ηρεμια που προσφερει δεν την βρισκεις ευκολα....Εαν στο φιναλε κατι δεν θα σου αρεσει δεν εδωσες  ενα χιλιαρικο  να σου κακοφανει ....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Poco...
ΟΧΙ
Πλαστικό


Τελικά αξίζει φωτογραφικά το Α52ς Vs P30?

OXI

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk



In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτο με  λαμπες που βγαζουν εντονο κιτρινο πηγαινω πριν κανω αποτυπωση πανω στα φιλτρα βαζω κλιμακα γκρι και κατεβαζω την μπαρα καπου στο 2-3 περιπου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, s_wind said:

Για τις φωτο με  λαμπες που βγαζουν εντονο κιτρινο πηγαινω πριν κανω αποτυπωση πανω στα φιλτρα βαζω κλιμακα γκρι και κατεβαζω την μπαρα καπου στο 2-3 περιπου...

Παιδια ειναι ευκολοτερο να κανεις ενα φιλτρο κατα τα γουστα σου στο snapseed. Βγαζεις την φωτογραφία σου κύριος και μετά με την ησυχία σου πατάς το φίλτρο. Ούτε 10 δευτερόλεπτα δεν παίρνει. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antretng said:

Στις βραδινές φωτογραφίες, stock vs stock θα χάσεις. Εκτός αν αναφέρεσαι σε πρόσωπα.

Όχι δεν αναφέρομαι σε πρόσωπα. Γενικά. Όταν λες "στις βραδινές" εννοείς με ή χωρίς Night Mode ότι η P30 stock camera είναι καλύτερη;
Μήπως η σύγκριση που έχεις στο μυαλό σου είναι με το P30 pro; Εγώ το απλό P30 έχω.
Επίσης στην περίπτωση του A52s 5G κάτι πήρε το μάτι μου ότι ετοιμάζεις GCAM, οπότε ☺️

1 ώρα πριν, Antretng said:

Τώρα που αναφέρθηκε η κάμερα, ορίστε κάποια πρώτα δείγματα από τη gcam που στήνω.

PXL_20211018_213619822.jpg

 

PXL_20211020_232529121 (1).jpg

Είναι ιδέα μου, ή βλέπω και σε αυτές την υπέρμετρη κιτρινίλα που με "κυνηγάει" και στο P30 όταν τα φώτα είναι θερμά; 

EDIT: Το call recorder που φαίνεται σε αυτό το video, υπάρχει στο A52s 5G;

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, stark said:

Όχι δεν αναφέρομαι σε πρόσωπα. Γενικά. Όταν λες "στις βραδινές" εννοείς με ή χωρίς Night Mode ότι η P30 stock camera είναι καλύτερη;
Μήπως η σύγκριση που έχεις στο μυαλό σου είναι με το P30 pro; Εγώ το απλό P30 έχω.
Επίσης στην περίπτωση του A52s 5G κάτι πήρε το μάτι μου ότι ετοιμάζεις GCAM, οπότε ☺️

Είναι ιδέα μου, ή βλέπω και σε αυτές την υπέρμετρη κιτρινίλα που με "κυνηγάει" και στο P30 όταν τα φώτα είναι θερμά; 

EDIT: Το call recorder που φαίνεται σε αυτό το video, υπάρχει στο A52s 5G;

Ειναι gcam, όχι στοκ. Το wb στη gcam μπορεις να το φερεις πιο κοντα στα μέτρα σου μέσω κάποιον εναλλακτικών επιλογών που εχει στο awb. Εγω προσωπικα τη νυχτα θελω να βγαζει οτι ειναι και το φως που τραβαω (δηλαδή κίτρινο) αν και ισως το ψυχράνω μια ιδέα. Γενικά, αν θες πιο ψυχρές λήψεις, δοκιμάζεις απλά άλλη επιλογή στο awb. 

Εφόσον μιλάς για νυχτερινα τοπια, εκει θα χάσεις. Επίσης, για μενα δεν θα πρεπε να αλλαξεις κινητο μονο για το wb. Αμα τραβηξω βιντεο ποσο ευκολα μπορεις να κανεις ενα φιλτρο και να το πατας να διορθωθει θα καταλαβεις ότι δεν αξίζει ο κόπος να ψάχνεις αλλη συσκευή

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...