Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο 25ρης φορτιστής θέλει typeC έξοδο όπως φαίνεται στην εικόνα

https://www.skroutz.gr/s/27450786/Samsung-USB-C-Wall-Adapter-Μαύρο-Fast-Travel-Charger-25W.html?from=catspan

Το καλώδιο στο a52 έχει έξοδο usb,άρα δεν κάνει.

Αρα σε αυτή την περίπτωση η καλύτερη επιλογή είναι η αγορά καλωδιου+φορτιστη

https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-Μαύρο-Travel-Adapter-25W.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 minutes ago, Fulgore1 said:

Ο 25ρης φορτιστής θέλει typeC έξοδο όπως φαίνεται στην εικόνα

https://www.skroutz.gr/s/27450786/Samsung-USB-C-Wall-Adapter-Μαύρο-Fast-Travel-Charger-25W.html?from=catspan

Το καλώδιο στο a52 έχει έξοδο usb,άρα δεν κάνει.

Αρα σε αυτή την περίπτωση η καλύτερη επιλογή είναι η αγορά καλωδιου+φορτιστη

https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-USB-Type-C-Cable-Wall-Adapter-Μαύρο-Travel-Adapter-25W.html?from=catspan

Αυτό θυμόμουν και γω. 

Ενταξει δεν βγαίνει ακριβά. Μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Τις διαγώνιες γραμμές πίσω τις αισθάνεσαι στο χέρι..σίγουρα προσθέτει βάρος κ όγκο.. αλλά προστατεύει κ τις κάμερες γιατί κλείνει πίσω το πορτάκι. Όταν είμαι στην μηχανή την φοράω σπίτι την βγάζω. Έχω κ τις άλλες 6που είναι πιο λεπτές. 

Link to comment
Share on other sites

Απο αλλο φιλο ξερω το χρονο φορτισης .Δεν εχω 25w εγω το φορτιζω με παλιακο ανταπτορα εξοδου 1A.

Edit:

Για τις θηκες γνωμη μου παντα παρτε θηκη  απο πλαστικο υλικο οι αλλες πιανουν πολλες σκονες.Οι πλαστικες εαν τις καθαρισεις με ενα νοτισμενο πανι η χαρτομαντηλο φευγει αμεσως καθε σκονη χωρις να ταλαιπωρησε....Επισης καποιος που βαζει τζαμακι η μεμβρανη στα σημεια που περιμετρικα γεμιζει σκονες φευγουν αμεσα με μαλακο πινελακι.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Απο αλλο φιλο ξερω το χρονο φορτισης .Δεν εχω 25w εγω το φορτιζω με παλιακο ανταπτορα εξοδου 1A.

Edit:

Για τις θηκες γνωμη μου παντα παρτε θηκη  απο πλαστικο υλικο οι αλλες πιανουν πολλες σκονες.Οι πλαστικες εαν τις καθαρισεις με ενα νοτισμενο πανι η χαρτομαντηλο φευγει αμεσως καθε σκονη χωρις να ταλαιπωρησε....Επισης καποιος που βαζει τζαμακι η μεμβρανη στα σημεια που περιμετρικα γεμιζει σκονες φευγουν αμεσα με μαλακο πινελακι.

Μπορεις να προτεινεις καποια θηκη απο πλαστικο πως λες? Εννοεις και τις διάφανες (Spigen,nillkin) ;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ....Ειχα εντυπωση παλιοτερα οτι δεν ειναι καλες αλλα τελικα με την παροδο του χρονου μια και κανω πολυ εντονη χρηση αποδειχθηκαν οτι ειναι οι καλυτερες.Δεν ξαναεβαλα θηκες σιλικονης , ουτε με υφασματα μονο αυτες με σκληρο πλαστικο οι οποιες ειναι αψογες πιανουν ελαχιστα εως καθολου λερα σε σχεση με οτι αλλο υπαρχει στην αγορα.Επισης δεν μαζευουν καθολου υγρασια και φυσικα καθαριζονται πανευκολα  .Οτι βρει καποιος βαση του παρακατω υλικου στο βιντεο θεωρω οτι ειναι πολυ καλες.Απο κει και περα ειναι θεματα γουστου.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επισης για καποιον-α που πεταει την συσκευη μεσα σε τσαντα η οποια περιεχει τα παντα και φοβαται τυχον ατυχηματα μαγνητικη θηκη πουγκι  χωραει γυμνο  ,  μαζι με θηκη σιλικονης η θηκη βιβλιο...

 

 

 Σωθηκε πολλες φορες  απο το  ασθενοφορο του service καποια στιγμη μελλοντικα αμα χαλασει θα την στησω στον τοιχο ως αναμνηση 🤣

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα!! Πολύ καλές εντυπώσεις, τώρα το στήνω και θα επανέλθω!!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφερε ο φιλος πιο πανω για στησιμο να μιλησω και γω λιγο για το δικο μου "Αρρωστημενο" στησιμο...😝

 

Βλεπω το κουτι μπροστα μου...

Το ανοιγω...Βγαζω τη ζελατινα...Αααα τι αισθηση ...

Πιανω την συσκευη στα χερια μου την κοιτω και ναι...κρατιεμαι δεν πατω το power...Την βαζω να φορτισει με τον παλιακο ανταπτορα 1Α.Παω για υπνο να ξεχαστω και να μου φυγει ο εθισμος ...

Ξυπναω ...

Παω στο pc και κατεβαζω απο το sammobile το τελευταιο  Ελληνικο ενημερωμενο firmware...

Βγαζω την συσκευη απο την φορτιση. Βαζω την Ελληνικη Sim ,Φλασαρω το τελευταιο λειτουργικο που κατεβασα με Odin...

Την ανοιγω....

Φτανει στην πρωτη οθονη...ζητα επανεκκινηση να μπουνε τα ελληνικα csc...

Την κανω...

Κανει επανεκκινηση...

Ξαναφτανω στην πρωτη οθονη...

 Στη συνεχεια Αρνουμαι τα παντα....

Φτανω στην επιφανεια εργασιας κλεινω τη συσκευη και κανω hard reset απ το recovery...

 

Ξανανοιγει...

Φτανει στην πρωτη οθονη και στη συνεχεια παλι  αρνουμαι τα παντα...

 

Φτανω στην επιφανεια εργασιας...

Ξεκινω  μετα το στησιμο...

Τεχνολογικες ιστοριες.τρελας...

👌😁

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update οκτωβριου μουβγαλε bug και στο κλασικο youtube και στο vanced. Βαζω βιντεο να παιξει το γυρνω οριζοντια μια και το εχω μονιμα στην αυτοματη περιστροφη ,μετα απο 1-2 εως και 5  λεπτα περιπου γυρναει μονο του καθετα🤣Εαν βαλω ενα βιντεο 10 λεπτων μου το κανει 2 φορες.. Πριν με το update σεπτεμβριου ειχα δει δεκαδες βιντεο δεν ειχα κανενα προβλημα...

EDIT-1:

Και στο youtube  στον opera  browser τα ιδια...

 

EDIT-2:

Τελικα το κανει σε οτι εχει σχεση με youtube στη εφαρμογη η και μεσο browser.

Σε αλλες εφαρμογες πχ.να δω μια ταινια που εχω στη συλλογη η να δω ενα καναλι στην εφαρμογη της tv δεν το κανει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, s_wind said:

Επισης για καποιον-α που πεταει την συσκευη μεσα σε τσαντα η οποια περιεχει τα παντα και φοβαται τυχον ατυχηματα μαγνητικη θηκη πουγκι  χωραει γυμνο  ,  μαζι με θηκη σιλικονης η θηκη βιβλιο...

 

 

 Σωθηκε πολλες φορες  απο το  ασθενοφορο του service καποια στιγμη μελλοντικα αμα χαλασει θα την στησω στον τοιχο ως αναμνηση 🤣

 

spacer.png

Πολυ καλη θηκη τετοιου τυπου ειναι η Shocksock. Δεν υπαρχουν για ολα τα κινητα αλλα δεν ειναι προβλημα. Επιλεγεις μια στις ιντσες του κινητου η λιγο μεγαλυτερη.

Πχ εγω για το s20+ εχω του Note 10 +

Screenshot_20211020-103518_Skroutz.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω. Από λήψη σήματος πως είναι το τηλέφωνο; Εκεί μου μένω το σημα κινητής είναι οριακο. Εχω το xiaomi redmi note 8 pro και είμαι σχετικά ικανοποιημένος. Το a52S πως τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να συνηθίσω το λειτουργικό της Samsung... Καλό χρυσό αλλά αν έχεις συνηθίσει ένα λειτουργικό ( miui ) πάνω από 6 χρόνια είναι κάπως δύσκολη η αλλαγή... Πάει για πούλημα. Καλή συνέχεια σε όλους!!

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό πάει αμφίδρομα. Δηλαδή αν έχεις συνηθίσει τα υπόλοιπα Android γενικά δεν θέλεις ούτε ζωγραφιστό να δεις το miui...

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο κουφό να αρέσει το σιχαμερό - προβληματικό miui σε σχέση με του Samsung περί ορέξεως τι να πω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο κουφό να αρέσει το σιχαμερό - προβληματικό miui σε σχέση με του Samsung περί ορέξεως τι να πω.
Αυτό λέγεται "Η δύναμη της συνήθειας"...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, dimitrisarta said:

Ρε παιδιά να ρωτήσω. Από λήψη σήματος πως είναι το τηλέφωνο; Εκεί μου μένω το σημα κινητής είναι οριακο. Εχω το xiaomi redmi note 8 pro και είμαι σχετικά ικανοποιημένος. Το a52S πως τα πάει;

Φίλε οταν εισαι σπιτι και εισαι στο wifi πηγαινε στις ρυθμισεις και γυραν το σε 3g ή και 2g

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Φίλε οταν εισαι σπιτι και εισαι στο wifi πηγαινε στις ρυθμισεις και γυραν το σε 3g ή και 2g

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς πάνω από της μισές μέρες του μήνα μένω στο χωριό μου και εκεί δεν έχω ίντερνετ, οπότε αναγκαστικά μπαίνω ίντερνετ μέσω του κινητού μου με 4g. Για αυτό θέλω να έχει όσο πιο καλή λήψη γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimitrisarta said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς πάνω από της μισές μέρες του μήνα μένω στο χωριό μου και εκεί δεν έχω ίντερνετ, οπότε αναγκαστικά μπαίνω ίντερνετ μέσω του κινητού μου με 4g. Για αυτό θέλω να έχει όσο πιο καλή λήψη γίνεται.

Αν εισαι χωριο λογικο τοτε. Με ποια εταιρία; Οκκ.. Τοτε ριξτο στο 3g. Έτσι και καλυτερο σημα θα εχεις και ιντερνετ θα μπαινεις

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitrisarta said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς πάνω από της μισές μέρες του μήνα μένω στο χωριό μου και εκεί δεν έχω ίντερνετ, οπότε αναγκαστικά μπαίνω ίντερνετ μέσω του κινητού μου με 4g. Για αυτό θέλω να έχει όσο πιο καλή λήψη γίνεται.

Εαν εχεις σοβαρο προβλημα στο σπιτι κοιτας μεσα στους χωρους που υπαρχει το καλυτερο δυνατο σημα.Δεν κοιτας ποτε τον δεκτη επανω γιατι μπορει σου δωσει εικονικο .Για να δεις το καλυτερο - δυνατο σημα πας    (Για samsung ) ρυθμισεις /πληροφοριες για το τηλεφωνο /πληροφοριες καταστασης/κατασταση καρτας σιμ και κει μετρας μεσα στο χωρο ποιο ειναι το καλυτερο σημειο. Οσο μικροτερο dbm τοσο καλυτερο Σε κεινο το σημειο που εχεις το καλυτερο πας στο πληκτρολογιο τηλεφωνου και γραφεις *#0011# μπαινεις στο μενου sim information κοιτας ποια μπαντα ειναι αυτη που σου δινει το καλυτερο Μετα πας google play κατεβαζεις την εφαρμογη Samsung band selector μπαινεις στο μενου βρισκεις την μπαντα και κλειδωνεις εκει ετσι ωστε να μη σε αλλαζει θεση η κυψελη κινητης.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, s_wind said:

Εαν εχεις σοβαρο προβλημα στο σπιτι κοιτας μεσα στους χωρους που υπαρχει το καλυτερο δυνατο σημα.Δεν κοιτας ποτε τον δεκτη επανω γιατι μπορει σου δωσει εικονικο .Για να δεις το καλυτερο - δυνατο σημα πας    (Για samsung ) ρυθμισεις /πληροφοριες για το τηλεφωνο /πληροφοριες καταστασης/κατασταση καρτας σιμ και κει μετρας μεσα στο χωρο ποιο ειναι το καλυτερο σημειο. Οσο μικροτερο dbm τοσο καλυτερο Σε κεινο το σημειο που εχεις το καλυτερο πας στο πληκτρολογιο τηλεφωνου και γραφεις *#0011# μπαινεις στο μενου sim information κοιτας ποια μπαντα ειναι αυτη που σου δινει το καλυτερο Μετα πας google play κατεβαζεις την εφαρμογη Samsung band selection μπαινεις στο μενου βρισκεις την μπαντα και κλειδωνεις εκει ετσι ωστε να μη σε αλλαζει θεση η κυψελη κινητης.

Στο πινακακι που μας δειχνει ποια ακριβως ειναι η μπαντα? Γιατι γραφει διαφορα εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...