Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απο διαφανες θήκες τι προτείνετε;

Eχω βρει αυτη https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/samsung-galaxy-cases/thikes-samsung-galaxy-a52/Nillkin-Nature-Ultra-Slim-TPU-Case-for-Samsung-Galaxy-A52-A52-5G-Clear  και   https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/samsung-galaxy-cases/thikes-samsung-galaxy-a52/Spigen-Samsung-Galaxy-A52-A52-5G-Liquid-Crystal-TPU-Case-Crystal-Clear  μια Nillkin και μια Spigen εχει κανεις καποια απο αυτες η οποιαδηποτε διάφανη ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
18 ώρες πριν, christos_087 said:

Παιδια απο διαφανες θήκες τι προτείνετε;

Eχω βρει αυτη https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/samsung-galaxy-cases/thikes-samsung-galaxy-a52/Nillkin-Nature-Ultra-Slim-TPU-Case-for-Samsung-Galaxy-A52-A52-5G-Clear  και   https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/samsung-galaxy-cases/thikes-samsung-galaxy-a52/Spigen-Samsung-Galaxy-A52-A52-5G-Liquid-Crystal-TPU-Case-Crystal-Clear  μια Nillkin και μια Spigen εχει κανεις καποια απο αυτες η οποιαδηποτε διάφανη ;

Καλές είναι και οι δύο με την πρώτη της Nillkin να είναι και πιο ανθεκτική ως προς την προστασία της συσκευής. Να έχεις υπόψιν ότι οι διαφανές μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αρχίζουν και κιτρινίζουν και χάνουν αυτό το κρυστάλλινο χρώμα. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Καλές είναι και οι δύο με την πρώτη της Nillkin να είναι και πιο ανθεκτική ως προς την προστασία της συσκευής. Να έχεις υπόψιν ότι οι διαφανές μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αρχίζουν και κιτρινίζουν και χάνουν αυτό το κρυστάλλινο χρώμα. 

Τhanks φίλε! Καποια gcam βγηκε για το κινητό μας; Κατεβασε κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Παρατήρησα σήμερα αυτή την περίεργη κατανάλωση από το SmartThings:

1583498576_Screenshot_20211015-183916_Devicecare.thumb.jpg.f27f7b8f6415653f95020913777650f4.jpg

Δεν το έχω ψάξει ακόμα διεξοδικά, αλλά με μια απλή αναζήτηση στο Google είδα ότι είναι γνωστό bug, παράδειγμα:

https://www.sammobile.com/news/one-samsung-app-is-killing-battery-life-on-galaxy-21-ultra/

Χθες ενεργοποίησα μια Bixby routine. Υπάρχει περίπτωση να σχετίζεται;

Ενδιαφέρον μάλιστα παρουσιάζει και το γεγονός ότι ούτε φαίνεται να είναι εγκατεστημένο και μάλλον γι' αυτό δεν μπορώ να κάνω περιορισμό χρήσης. Θα το ψάξω γενικά κι είμαι σίγουρη ότι θα βρω την λύση, αλλά το ανεβάζω γιατί αναρωτιέμαι αν το έχει παρατήσει και κανένας άλλος.

1852798767_Screenshot_20211015-184808_Devicecare.thumb.jpg.3d2a920ef3b0fb447b80f7808cfc3c8d.jpg1406175403_Screenshot_20211015-184747_GooglePlayStore.thumb.jpg.2659048c2d61d581aa53efa9fd6460cb.jpg

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα φαίνεται να έχει εγκατασταθεί από το galaxy store οπότε τώρα το έκανα διακοπή..δεν δίνει απεγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχει απεγκατασταση αυτο ? Οταν κανατε το πρωτο σεταρισμα τα δεχθηκατε ολα ? Δεν κανατε τη διαδικασια που ειχα γραψει παλιοτερα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Γιατι δεν εχει απεγκατασταση αυτο ? Οταν κανατε το πρωτο σεταρισμα τα δεχθηκατε ολα ? Δεν κανατε τη διαδικασια που ειχα γραψει παλιοτερα?

Όχι δεν το άφησα να εγκαταστήσει κάποιες προτεινόμενες εφαρμογές..κ έβγαλα κάποιες default πχ YouTube, Google, κλπ...με ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για θέματα στην ταχύτητα και ακρίβεια αναγνώρισης του δακτυλικού αισθητήρα. Πως ανταποκρίνεται η συσκευή σε όσους την έχετε; Δεν με απασχολεί τόσο η ταχύτητα, ξέρω πως είναι οπτικός όπως και της τωρινής μου συσκευής, όσο το να πετυχαίνει 8 με 9 στις 10 προσπάθειάς τουλάχιστον. Παρεπιπτόντως την είδα από κοντά, σε λευκό. Δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι παρά το πλαστικό δε με χαλάει καθόλου. Δίπλα ήταν και ένα s21 το απλό, το οποίο μου αρέσει λόγω μεγέθους. Με έχουν κουράσει κάπως τα μεγάλα κινητά, άλλα αυτή τη στιγμή έχουν πάνω από 300 ευρώ διαφορά, νομίζω δε τα αξίζει το s21.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayden1 said:

Διαβάζω για θέματα στην ταχύτητα και ακρίβεια αναγνώρισης του δακτυλικού αισθητήρα. Πως ανταποκρίνεται η συσκευή σε όσους την έχετε; Δεν με απασχολεί τόσο η ταχύτητα, ξέρω πως είναι οπτικός όπως και της τωρινής μου συσκευής, όσο το να πετυχαίνει 8 με 9 στις 10 προσπάθειάς τουλάχιστον. Παρεπιπτόντως την είδα από κοντά, σε λευκό. Δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι παρά το πλαστικό δε με χαλάει καθόλου. Δίπλα ήταν και ένα s21 το απλό, το οποίο μου αρέσει λόγω μεγέθους. Με έχουν κουράσει κάπως τα μεγάλα κινητά, άλλα αυτή τη στιγμή έχουν πάνω από 300 ευρώ διαφορά, νομίζω δε τα αξίζει το s21.

Εγώ που έχω βάλει τζαμάκι Spigen έχω μια δυσκολία καμιά φορά στην αναγνώριση του δακτυλικού αποτυπώματος, αλλά νομίζω οφείλεται περισσότερο σε κακή ρύθμιση δικιά μου. Θα πρέπει να τα προσθέσω ξανά. Ακόμη κι έτσι όμως, το αναγνωρίζει τις περισσότερες φορές. 

Πράγματι και για μένα το S21 δεν αξίζει τα 300 ευρώ παραπάνω, ειδικά από την στιγμή που δεν έχει υποδοχή για κάρτα microSD και για 3.5mm jack. Είναι βέβαια τι θέλει και εκτιμάει κάποιος σε ένα κινητό (ας πούμε το S21 έχει καλύτερες κάμερες), αλλά για εμένα προσωπικά το A52s 5G είναι από τις καλύτερες συσκευές στο σύνολο της.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Rayden1 said:

Με έχουν κουράσει κάπως τα μεγάλα κινητά, άλλα αυτή τη στιγμή έχουν πάνω από 300 ευρώ διαφορά, νομίζω δε τα αξίζει το s21.

Το απλό S21 μόνο και μόνο λόγω της μέτριας προς κακής αυτονομίας + exynos που έχουμε εδώ στην Ελλάδα,δεν αξίζει.

Το μόνο που προσωπικά ζηλεύω από το s21 είναι ότι έχει adaptive 120hz οθόνη,γιατί το A52 έχει οθόνη μόνιμα στα 120hz το οποίο σημαίνει ότι έχει αυξημένη κατανάλωση ακόμα και όταν είναι κλειστή/σε standby η οθόνη.

Για κάποιους μπορεί να είναι dealbreaker και η απουσία ασύρματης φορτισης που δεν βρισκεις στα mid range κινητά.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fulgore1 said:

Το απλό S21 μόνο και μόνο λόγω της μέτριας προς κακής αυτονομίας + exynos που έχουμε εδώ στην Ελλάδα,δεν αξίζει.

Το μόνο που προσωπικά ζηλεύω από το s21 είναι ότι έχει adaptive 120hz οθόνη,γιατί το A52 έχει οθόνη μόνιμα στα 120hz το οποίο σημαίνει ότι έχει αυξημένη κατανάλωση ακόμα και όταν είναι κλειστή/σε standby η οθόνη.

Για κάποιους μπορεί να είναι dealbreaker και η απουσία ασύρματης φορτισης που δεν βρισκεις στα mid range κινητά.

 

Σωστά άλλα και χωρίς adaptive οθόνη η αυτονομία του A52s είναι ανώτερη. Θα ήταν πολύ καλό βέβαια να την είχε και το Α άλλα είπαμε κάτι πρέπει να κόψουνε μη τα θέλουμε όλα. H ασύρματη φόρτιση δε με απασχολεί προτιμώ το 3.5 jack. Λίγο μικρότερο να ήταν το Α52s θα ήταν ιδανικό για μένα, αν και τώρα είναι οριακά οκ. 

Περιμένω να δω αν τελικά κυκλοφορήσει και το S21FE που θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή και με μέγεθος ενδιάμεσο με s21 και A52. Κάτι είπανε για Ιανουάριο μαζί με τα S22,  άλλα η αρχική του τιμή φοβάμαι ότι θα είναι αρκετά υψηλή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayden1 said:

Σωστά άλλα και χωρίς adaptive οθόνη η αυτονομία του A52s είναι ανώτερη. Θα ήταν πολύ καλό βέβαια να την είχε και το Α άλλα είπαμε κάτι πρέπει να κόψουνε μη τα θέλουμε όλα. H ασύρματη φόρτιση δε με απασχολεί προτιμώ το 3.5 jack. Λίγο μικρότερο να ήταν το Α52s θα ήταν ιδανικό για μένα, αν και τώρα είναι οριακά οκ. 

Περιμένω να δω αν τελικά κυκλοφορήσει και το S21FE που θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή και με μέγεθος ενδιάμεσο με s21 και A52. Κάτι είπανε για Ιανουάριο μαζί με τα S22,  άλλα η αρχική του τιμή φοβάμαι ότι θα είναι αρκετά υψηλή.

το s21fe θα ηταν ενδιαφερουσα συσκευη αν κυκλοφορουσε με τον snap888, αν κυκλοφορησει με τον exynos 2100 οπως φημολογειται ισως να μην αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, boymanos said:

το s21fe θα ηταν ενδιαφερουσα συσκευη αν κυκλοφορουσε με τον snap888, αν κυκλοφορησει με τον exynos 2100 οπως φημολογειται ισως να μην αξιζει.

Σηκώνει κουβέντα αυτό που λες γιατί ο snapdragon 888 έχει βγει από τους χειρότερους επεξεργαστές που έχει βγάλει η Qualcomm δεδομένων των προβλημάτων υπερθέρμανσης που αντιμετωπίζουν σχεδόν όλες οι συσκευές που τον φοράνε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 Θεμα δακτυλικου:

Δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα. Ανοιγει ακαριαια  εκτος και εαν εχεις βρεξει το δαχτυλο η εχεις βαλει καποιο υλικο επανω πχ.απο φαγητο η χαιδευεις τα μαλλια σου με ζελε😅 ειναι λογικο να μην ξεκλειδωνει.Επισης πολλοι δεν βαζουν το δαχτυλο σωστα.Καλο ειναι για ενα διαστημα να κανουν διπλο ταπ να αναψει η οθονη να βγει η εικονα του αποτυπωματος να το μαθουν πως ακριβως να το βαζουν.Με τα τζαμακια δεν βγαζεις ακρη αλλα ανταποκρινονται σωστα αλλα οχι .Με μεμβρανη η γυμνο κανενα προβλημα.

Θεμα :120hz

Το A52s ισως ειναι το πρωτο δεν ξερουμε  βεβαια ολες τις συσκευες της αγορας που μονιμα  στα 120hz εχεις πολυ καλη αυτονομια.Δεν εχεις κανενα λογο να κατεβασεις τα hz γιατι δεν δημιουργειται κανενα προβλημα και παει λαδι παντου.Επισης ρωτηστε χρηστες που δεν ειναι τρολ τι φρεζαρισματα τρωνε στην πλοηγηση σε συσκευες που ανεβοκατεβαινουν τα hz....

Θεμα:Αυτονομια...

Ειναι αστειο και δεν χωρα μαλλον συζητηση πρεπει να εχει βαλει καποιος οτι χειροτερο εχει το google play μπας και χαλασει την αυτονομια του a52s.😂🤣

 

 

 

 

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Σηκώνει κουβέντα αυτό που λες γιατί ο snapdragon 888 έχει βγει από τους χειρότερους επεξεργαστές που έχει βγάλει η Qualcomm δεδομένων των προβλημάτων υπερθέρμανσης που αντιμετωπίζουν σχεδόν όλες οι συσκευές που τον φοράνε.

ας βαλει τον 898, αν θελει μπορει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, boymanos said:

ας βαλει τον 898, αν θελει μπορει.

Δεν μπορεί να βάλει τον ίδιο επεξεργαστή με αυτόν που θα βάλει στην επερχόμενη ναυαρχίδα S22 Ultra, για ευνόητους λόγους.

Ωστόσο, επειδή εδώ συζητάμε για το Α52s, ας επανέλθουμε στα της συσκευής για να μη κουράζουμε τον κόσμο με off topic συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rayden1 said:

Σωστά άλλα και χωρίς adaptive οθόνη η αυτονομία του A52s είναι ανώτερη. Θα ήταν πολύ καλό βέβαια να την είχε και το Α άλλα είπαμε κάτι πρέπει να κόψουνε μη τα θέλουμε όλα. H ασύρματη φόρτιση δε με απασχολεί προτιμώ το 3.5 jack. Λίγο μικρότερο να ήταν το Α52s θα ήταν ιδανικό για μένα, αν και τώρα είναι οριακά οκ. 

Περιμένω να δω αν τελικά κυκλοφορήσει και το S21FE που θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή και με μέγεθος ενδιάμεσο με s21 και A52. Κάτι είπανε για Ιανουάριο μαζί με τα S22,  άλλα η αρχική του τιμή φοβάμαι ότι θα είναι αρκετά υψηλή.

Κοιτα θα συμφωνούσα με το πρώτο,εαν και σε άλλα mid range κινητά ισχυε το ίδιο,άλλα αν δεν κάνω λάθος πχ στο realme gt master edition εχει adaptive 120hz οθόνη.

Μια από τα ίδια πχ και στον ταχυφορτιστη που έχει 15w στο κουτί ενω υποστηρίζει 25,την ιδια στιγμη που οι αλλες εταιρειες σου δινουν 65W ταχυφορτιστη(oneplus,realme)ή 33W(Xiaomi)ενώ ζητάνε λιγότερα χρήματα.

Απλά σε κάποια πράγματα η Samsung είναι.. samsung.

Και ευτυχώς που υπάρχει αντιπροσωπεία στην χώρα μας και εισάγεται επίσημα και άρα μπορουμε να το πάρουμε φθηνοτερα από skroutz/bestprice,γιατί είναι το ακριβότερο κινητο της κατηγορίας του με 480ευρώ αρχική τιμή.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fulgore1 said:

Κοιτα θα συμφωνούσα με το πρώτο,εαν και σε άλλα mid range κινητά ισχυε το ίδιο,άλλα αν δεν κάνω λάθος πχ στο realme gt master edition εχει adaptive 120hz οθόνη.

Μια από τα ίδια πχ και στον ταχυφορτιστη που έχει 15w στο κουτί ενω υποστηρίζει 25,την ιδια στιγμη που οι αλλες εταιρειες σου δινουν 65W ταχυφορτιστη(oneplus,realme)ή 33W(Xiaomi)ενώ ζητάνε λιγότερα χρήματα.

Απλά σε κάποια πράγματα η Samsung είναι.. samsung.

Και ευτυχώς που υπάρχει αντιπροσωπεία στην χώρα μας και εισάγεται επίσημα και άρα μπορουμε να το πάρουμε φθηνοτερα από skroutz/bestprice,γιατί είναι το ακριβότερο κινητο της κατηγορίας του με 480ευρώ αρχική τιμή.

 

Από την στιγμή όμως που υπάρχει αντιπροσωπεία, το 8-256 που κοιτάζω εγώ το βρίσκεις άμεσα διαθέσιμο με 400 ευρώ σχεδόν από Ελλάδα. Οπότε δεν έχει νόημα να κουβεντιαζουμε για επίσημη τιμή αντιπροσωπείας. Νόημα θα είχε σε realme, Xiaomi κλπ. Επίσης έψαξα τώρα μόλις τιμές σε μεγάλη αλυσίδα το a52s 8-256 το έχει σε προσφορά 500,το gt master edition επίσης 8-256 470. Μεγάλη διαφορά δεν την λες. Προφανώς στο σκρουτζ το realme το βρίσκεις και φθηνότερα, με το οποίο ρίσκο όμως. 

Εννοείται είναι θέμα προτεραιότητων η επιλογή κινητού. Σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν πολλές συσκευές με τα πλεονεκτήματα και τα μειονέκτηματα τους. Προσωπικά όμως πιστεύω ότι είναι ίσως η πρώτη φορά που η Samsung έβγαλε πραγματικά καλή (upper) mid-range συσκευή σε λογική, όχι φθηνή, τιμή. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καμια ανασφαλεια στην αυτονομια.Με τι ποσοστο θα βγω το βραδυ εξω; 30-40% ;

Κανενα προβλημα.Ο δεκτης κατεβαινει με πολυ ζορι και πλατη....🤣

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σε αναμονή παραλαβής το 8/256 σε λευκό χρώμα, έχω ήδη παραγγείλει και περιμένω το Nillkin CP+ Pro τζάμι και μια θήκη σιλικόνης ( πιστεύω να έρθουν μαζί με το τηλέφωνο). Χρόνια σε Xiaomi ( τώρα έχω το Mi10T ) αλλά επειδή το βρήκα σε καλή τιμή είπα να το δοκιμάσω... Βέβαια είχα διαβάσει σχετικά με το τηλέφωνο πριν προβώ στην αγορά του και περιμένω να τα δω και στην πράξη!!

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Rayden1 said:

Από την στιγμή όμως που υπάρχει αντιπροσωπεία, το 8-256 που κοιτάζω εγώ το βρίσκεις άμεσα διαθέσιμο με 400 ευρώ σχεδόν από Ελλάδα. Οπότε δεν έχει νόημα να κουβεντιαζουμε για επίσημη τιμή αντιπροσωπείας. Νόημα θα είχε σε realme, Xiaomi κλπ.

Επίσης έψαξα τώρα μόλις τιμές σε μεγάλη αλυσίδα το a52s 8-256 το έχει σε προσφορά 500,το gt master edition επίσης 8-256 470. Μεγάλη διαφορά δεν την λες. Προφανώς στο σκρουτζ το realme το βρίσκεις και φθηνότερα, με το οποίο ρίσκο όμως. 

Εννοείται είναι θέμα προτεραιότητων η επιλογή κινητού. Σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν πολλές συσκευές με τα πλεονεκτήματα και τα μειονέκτηματα τους. Προσωπικά όμως πιστεύω ότι είναι ίσως η πρώτη φορά που η Samsung έβγαλε πραγματικά καλή (upper) mid-range συσκευή σε λογική, όχι φθηνή, τιμή. 

Το νόημα της επίσημς τιμής αντιπροσωπείας έχει για να έχουμε υπόψη μας ποια είναι η αρχική τιμή που κοστολογείται η συσκευή για αυτά που προσφέρει,ασχέτως που όντως το βρίσκουμε φθηνότερα σε skroutz/bestprice.

Αυτή την τιμή έχουν στο μυαλό τους και τα διαφορα reviews όταν παρουσιάζουν τις συσκευές τον πρώτο καιρό.

Realme,Oneplus δυστηχώς στην Ελλάδα έρχονται με καπέλο,με αποτέλεσμα να αξίζει η αγορά τους κυρίως από έξω/amazon.

Για παράδειγμα και μέτρο σύγκρισης,το Realme GT master edition 6/128gb έχει αυτή την στιγμή από το Ιταλικό amazon 284ευρώ και early bird οταν πρωτο βγηκε τα 300ευρώ πάλι από amazon. Καμια απολύτως σχέση με τα 480ευρώ του A52s 6/128.

Από εκεί και πέρα,νομίζω έχει αναφερθεί πόσες φορές στο παρόν θέμα ότι το A52s 5g είναι μια εξαιρετική πρόταση στην κατηγορία του για αυτά που προσφέρει συνολικά κυρίως στην τωρινή του τιμή.

Εκεί που διαφωνώ είναι στο ότι και σε αυτό το θέμα(όπως και σε άλλα στο forum),υπάρχει η τάση να μην αναφέρονται/τονίζονται τα διάφορα αρνητικά της συσκευής του θέματος(ή επιλογές της εταιρείας) από πολλούς,και να αναφέρονται μόνο τα θετικά.

Εμενα μπορεί να μην με πειράζει που στο κουτί μέσα δεν έχει ακουστικά η συσκευή ή θήκη ή πιο γρήγορο φορτιστή(παρόλο που υποστηρίζει και σε σχέση με τον ανταγωνισμό) ή που είναι από πλαστικό,άλλα κάποιον άλλο μπορεί να τον πειράζουν αυτά.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ε πες μας ποια ειναι τα αρνητικα που δεν αναφερονται .

Το samsung ui εχει προβληματα σε σχεση με αυτα που προτεινεις?

Γιατι καποιοι ψαχνουν να βρουν πως θα σωσουν την κατασταση με τιποτα update σε αλλες εταιριες...

Το hardware προβληματα δεν εχει αρα ως τι ειναι μια καλη εναλλακτικη ταλλα  που με ταλλα καλυπτουν καποιες αλλες αναγκες οπως γραφουν καποιοι?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Ε πες μας ποια ειναι τα αρνητικα που δεν αναφερονται .

Αυτά που έχω παρατηρήσει εγώ σε σχέση με τον υπόλοιπο mid range ανταγωνισμό)

-δεν έχει θήκη σιλικόνης μέσα στο κουτί

-δεν έχει ακουστικά μέσα στο κουτί

-δεν έρχεται με προεγκατεστημένο screen saver

-15w φορτιστής σε σχέση με 25 που υποστηρίζει,τα οποιά και πάλι είναι πολύ λιγότερα από τον ανταγωνισμό

-το δακτυλικό είναι λίγο hit or miss

-η οθόνη δεν είναι εχει επιλογή για adaptive hz στην οθόνη

-η οθόνη είναι η λιγότερο φωτεινή σε σχέση με τις άλλες συσκευές της κατηγορίας

-υψηλή αρχική τιμή(για οποιον κοιτάζει μόνο από αλυσίδες πχ)

-πλαστική πλάτη (για αυτά τα χρήματα)

-Ufs 2.1

Και μιας και μιλάμε για mid range κάποιους θα χαλάσει και η απουσία FM radio,IR Blaster και μικρότερης σε χώρο μπαταρίας(φθηνότερα mid range κινητά έχουν 5000mah μπαταρίες πολλές φορες)

Στα των καμερών(φωτογραφίες/video) δεν έχω ασχοληθεί,άρα δεν γνωρίζω πως τα πάει σε σχέση με άλλες συσκευές της κατηγορίας αυτής.

Τώρα τα περισσότερα από αυτά το πιο πιθανό να μην ενοχλήσουν τους περισσότερους και δεν χαλάνε την συνολικά πολύ καλή εικόνα που έχει η συσκευή μιας και έχει και ένα σκασμό θετικά ειδικά στην σημερινή τιμή.

Αλλα πρέπει να αναφέρονται για να υπάρχει μια ολοκληρωμένη(και αντικειμενική όσο γίνεται) εικόνα για την συσκευή,πέραν των γνωστών ''η συσκευή είναι ότι το καλύτερο'',''μπραβο samsung κεντάς τον ανταγωνισμό'',''όλα τέλεια''.

Αν ανέφερες εσύ κάποια από τα παραπάνω στις πιο πίσω σελίδες να μου το πεις γιατί ίσως κάνω και λάθος...

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που αλλάζω περίπου 10 συσκευές το χρόνο κ έχοντας δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα κ ναυαρχίδες κ μεσαίες συσκευές έχω να πω πως το κινητό είναι παραπάνω από τίμιο. Άλλες εταιρείες όπως αναφέρθηκε πιο πάνω έχουν πολλά θέματα κ προσπαθούν με update απανωτά να σώσουν την κατάσταση. Τώρα σε μέση χρήση που κάνουμε όλοι δεν χρειάζεται να δώσεις 1000 ευρώ για κινητό. Υπερκαλύπτει και με το παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...