Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα στον ζητήσουν πίσω τον εξοπλισμό σε καμία περίπτωση. Ειδικά η Forthnet. Άλλες εταιρίες όπως η altec telecoms έδιναν τον εξοπλισμό με "χρησιδάνειο". Δηλαδή αν διέκοπτες την σύνδεση για κάποιον λόγο τότε θα υποχρεούσουν να το επιστρέψεις. Τώρα όμως όχι.

 

Παιδιά κανείς δεν ξέρει κάτι γι' αυτό που ρωτάω;

 

ευχαριστω πολυ!αν κ μιλαω πιο συγκεκριμενα για την ΧΟΛ αλλωστε,στο τοπικ στην ΧΟΛ αναφερομαστε ..ευχαριστω κ παλι παντως!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτες τις μερες ενεργοποιειται η hol 2 play μου!!

Ειχα κανει την αιτηση(online) πριν ενα μηνα στις 19 του μηνος, και στις 28 εστειλα πισω με υπογραφες κλπ το την αιτηση!! και σε 3 μερες μου στειλανε 2 mail!! το ενα την μια μερα και το αλλο την επομενη!!(1-2 σεπτεμβριου)

τα εχω κρατησει ακομα... ελεγε οτι κατι εχει ενεργοπιηθει κλπ.. αλλα δεν καταλαβα!! (χαμηλη συνδεση κλπ)

τεσπα, δεν εδωσα βαση...

Θα ηθελα να ρωτησω,

- αν θα μου ενεργοπιηθει η συνδεση ακριβως εκεινη την ημερα (1-2 δλδ που μου ηρθαν τα mails) ή μπορει να αργησει κι αλλες μερες , καμμια 10ρια για π.χ.?

- εγω πως θα καταλαβω οτι εχει ενεργοποιηθει, και οτι ειναι ολα ετοιμα?

-με το τηλεφωνο τι γινεται? μαζι ενεργοποιουνται?

 

(παιζει και να μου στειλουν e-mail ε?)

 

ευχαριστώ, προκαταβολικά!!:)

 

Kαποιος που να γνωρίζει? :!::!:

(mail δεν μου εχει ερθει ακομα... θα αργησει βλεπω... )

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!αν κ μιλαω πιο συγκεκριμενα για την ΧΟΛ αλλωστε,στο τοπικ στην ΧΟΛ αναφερομαστε ..ευχαριστω κ παλι παντως!:)

Θα βοηθούσε να έγραφες λίγο καλύτερα ως ένδειξη σεβασμού προς αυτόν που βρίσκει χρόνο να σου απαντήσει στην ερώτηση σου. Όταν γράφεις:

παιδια αλλαξα δικτυΟ(φορθνετ) θα μου ζητησουν πισω τον εξοπλισμο?(
και εγώ στη forthnet σκέφτηκα ότι αναφέρεσαι.:!:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την υποστήριξη rigasnic! Καλή καρδιά, λέει μια φίλη μου... Έτσι κι αλλιώς ο αναλφαβητισμός δεν έχει λυθεί από τόσα και τόσα εκπαιδευτικά συστήματα. Εμείς θα τον λύσουμε;:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι με τη σειρά μου.

Ξέρει κανείς αν τα τηλέφωνα προς Vodafone σταθερά χρεώνονται σαν κλήσεις προς σταθερό,οπότε μπορώ να μιλάω απεριόριστα, ή χρεώνονται σαν κλήσεις προς κινητά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι με τη σειρά μου.

Ξέρει κανείς αν τα τηλέφωνα προς Vodafone σταθερά χρεώνονται σαν κλήσεις προς σταθερό,οπότε μπορώ να μιλάω απεριόριστα, ή χρεώνονται σαν κλήσεις προς κινητά?

211 νούμερα είναι, πρέπει να θεωρούνται σταθερά.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω πρωτα αν ξερει καποιος

α) εχω το double paly της hol..Yπαρχει δυναοτητα αποστολης φαξ ?

υπαρχει καποια ρυθμιση γιατι δενσ τελνει

 

β)λοιπον εγω μετακομιζω και τους ζητησα μεταφορας γραμμης.ΜΟΥ είπανε 30 εργασιμες .Μαζι με τα σαββατοκυριακα θα παει κανενα διμηνο.

Είναι υπερβολικος ο χρονος .Θα παω μαλλον ΟΤΕ που απο οτι ξερω μπαινει πιο γρηγορα.

Χρειαστηκαν 2 μηνες να την ενεργοποιησουν και 2 για να την μεταφερουν .ΦΟΒΕΡΟ:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

εγω θελω να ρωτησω κατι, επειδη εκανα μεταφορα και ειχα ζητησει voice και τελικα δεν το καναν μετα απο πολλα τηλεφωνα που εδωσαν

ενα νεο νουμερο 2130χχχχ για να το προσθεσω σαν voip στο FRITZ!Box Fon WLAN 7140 αν και βαζω το νουμερο το pin και σαν Registrar το evoice@hol.gr δεν μου δουλευει !

Ξερετε τι μπορει να φταιει ?/?

 

Ευχαριστω

 

 

θα ηθελα να ρωτησω πρωτα αν ξερει καποιος

α) εχω το double paly της hol..Yπαρχει δυναοτητα αποστολης φαξ ?

υπαρχει καποια ρυθμιση γιατι δενσ τελνει

β)λοιπον εγω μετακομιζω και τους ζητησα μεταφορας γραμμης.ΜΟΥ είπανε 30 εργασιμες .Μαζι με τα σαββατοκυριακα θα παει κανενα διμηνο.

Είναι υπερβολικος ο χρονος .Θα παω μαλλον ΟΤΕ που απο οτι ξερω μπαινει πιο γρηγορα.

Χρειαστηκαν 2 μηνες να την ενεργοποιησουν και 2 για να την μεταφερουν .ΦΟΒΕΡΟ:blink:

 

εγω οσο ημουν με voip μπορουσα κανονικα τωρα με pots δεν ξερω θα δοκιμασω!

οσο για την μεταφορα και εμενα με ειπαν 20 εργασιμες δηλ. 1 ΜΗΝΑ , αλλα

ενα μηνα εκανε εως που να στειλουν την αιτηση στο οτε κατα τα αλλα αν δεν αργουσαν για αγνωστο λογο να στειλουν την αιτηση μεταφορας στο οτε θα εκανε τοσο

2008-09-14 Αποστολη fax για μεταφορα

2008-10-13 (μαλλον αποστολη αιτησης στο Οτε )

2008-10-18 18:00:46 Κ01 ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΡΡΙΨΗ - ΛΑΘΟΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ .

2008-10-21 18:13:32 Κ1 ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ .

2008-10-23 19:23:43 Κ2 ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΡΟΓΧΟΥ .

2008-11-10 ηρθε ο Οτε να κανει την κατασκευη βρογχου ( και επιτοπου το συνδεσα με το σπιτι μου)

2008-11-11 19:00:05 Κ3.9 ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ .

2008-11-12 εκλεισα ραντεβου για να ερθει ο τεχνικος να κανει την μεικτονομιση !

2008-11-12 συνδεσαν και την τηλεφωνια (2 μερες μετα )

 

Αν και εχω ανεβασει το καλωδιο πανω και εχω κανονικα ιντερνετ και μετα απο 2 μερες τηλεφωνο με πολυ παρακαλητο ,γιατι λεγαν οτι πρεπει να ερθει πρωτα ο τεχνικος !!!

Εγω δεν τους ειπα οτι το συνδεσα και τους ειπα να ερθει γρηγορα ο τεχικος επειδη με καθυστερισαν 1 μηνα εως που να στειλουν την αιτηηση και ειπαν οκ. !!!

Να δω ποσες μερες θα κανουν ! Πιστευω καμια 10 μερες !

 

ΑΡΑ αν εισαι τυχερος κανει εως και 3 μηνες !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , έχει τηλεφωνία οτε και ιντερνετ από altec , οπότε λόγω του κλεισίματος της τελευταίας αποφάσισα να κάνω double play στην HOL. Η σύνδεση έχει ενεργοποιηθεί υποτίθεται από 5-11, αλλά μονό ιντερνετ έχω μέχρι τώρα. Αφού πήρα ποσά τηλ. στο τεχνικό τμήμα και μου έλεγαν γελοίες δικαιολογίες (τώρα φτιάχνεται κόμβος…,:blink: για Θεσσαλονίκη μιλάμε…), την προηγουμένη τρίτη με πηρέ κάποιος κύριος από hol για να με ρωτήσει γιατί δεν έχω κάνει καμιά κλίση μέχρι στιγμής, :X καλά τόσες μέρες εγώ γιατί τσιρίζω ότι δεν έχω τηλ. ? τέλος πάντων μου είπαν πως το σημειώνουν σαν επείγων για να έρθει κάποιος τεχνικός της εταιρίας μέσα σε 3 ημέρες το πολύ. Έχει περάσει μια βδομάδα και τεχνικό δεν είδα. Τους παίρνω τηλ. συνεχεία αλλά απάντηση δεν παίρνω.

Τι μπορώ να κάνω τώρα ?

Μπορώ να κάνω αίτηση στην tellas για να πάω εκεί ?

Θα με χρεώσουν τον μηνά αυτό και το τέλος διακοπής της σύνδεσης ?

(Αφού δεν οφείλεται σε δικιά μου υπαιτιότητα η μη ενεργοποίηση της)

Τι μου προτείνεται να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να κάνω σύνδεση στην HOL μόνο για ADSL. Το δίκτυο της HOL στην Θεσσαλονίκη είναι καλό? Μου το προτείνετε ή να στραφώ σε κάποιον άλλο πάροχο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι... γιατι υποτιθεται οτι για καλο την εβαλα την hol!

γιατι πληρωνω 68 € το μηνα και οχι 38 οσα υποσχοταν?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι... γιατι υποτιθεται οτι για καλο την εβαλα την hol!

γιατι πληρωνω 68 € το μηνα και οχι 38 οσα υποσχοταν?

Πρώτος λογαριασμός είναι;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι... γιατι υποτιθεται οτι για καλο την εβαλα την hol!

γιατι πληρωνω 68 € το μηνα και οχι 38 οσα υποσχοταν?

τον μηνα η το διμηνο?:O
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι ο δευτερος λογαριασμος , και ηρθαν 2 γραμματα!:mad:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι γονεις μου πληρωνουν... εδωσαν στην πρωτη φορα 68, και ηρθαν αλλοι 2 μαζεμενοι λογαριασμοι με 68 € ο καθενας τους, και γυριζει και κανει η μανα μου... "γιατι ξαναπληρωνω 68 ?" (δεν το ειπε ετσι...εχωσε και μια παναγια!!:p)

 

Οντως ρε σεις, γιατι συμβαινει αυτο? θελετε να σας σκαναρω το λογαριασμο να το δειτε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να κάνω σύνδεση στην HOL μόνο για ADSL. Το δίκτυο της HOL στην Θεσσαλονίκη είναι καλό? Μου το προτείνετε ή να στραφώ σε κάποιον άλλο πάροχο?

 

Κανείς? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παντως εγω περιμενω 5 βδομαδες για μεικτονομιση !!!! :mad:

Αλλα κατα τα αλλα καλα ειναι (οταν δεν ειναι σε ανενεργο βρονχο)

 

 

σημερα απο το πρωι εχουν προβλημα με οπτικη ινα στην θηβα και εχει προβλημα η βορεια ελλαδα !

εγω τωρα "τρεχω" με ταχυτητες dial up !!! :lol::lol::lol: 10 λεπτα εκανε να φορτωσει για να απαντησω !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Δεν θα στον ζητήσουν πίσω τον εξοπλισμό σε καμία περίπτωση. Ειδικά η Forthnet. Άλλες εταιρίες όπως η altec telecoms έδιναν τον εξοπλισμό με "χρησιδάνειο". Δηλαδή αν διέκοπτες την σύνδεση για κάποιον λόγο τότε θα υποχρεούσουν να το επιστρέψεις. Τώρα όμως όχι.

 

Παιδιά κανείς δεν ξέρει κάτι γι' αυτό που ρωτάω;

 

Φιλε κανεις μεγιστο λαθος στον ζητανε και στον παραζητανε πισω τον εξοπλισμο...και το λεω απο προσωπικη εμπειρια !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο της HOL μέσα στην πόλη των Ιωαννίνων; Σε λίγο καιρό μετακομίζω στα Γιάννενα ως φοιτητής και αναζητώ ένα πάροχο Internet.

 

ναι υπαρχει φιλε...απο ποιοτητα δεν ξερω αλλα υπαρχει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

 

Εχω το double play εως 24 ενεργοποιημένο καπου τον Απριλιο πρωτη συνδεση ποτε δενε ιχα ΟΤΕ. Οταν ξεκίνησε η υπηρεσία συγχρονιζα καπου στα 13000. Μερα με τη μερα βδομαδα με τη βδομαδα η ταχυτητα επεφτε και εχω φτασει τωρα στα 7900.

 

Ειναι φυσιολογικό αυτό? Δηλαδη μεχρι να κλείσω χρονο θα χει πιασει πατο ? Η μηπως δε νπρολαβω καν και εξαντληθει νωριτερα?

 

Για οποιον μπορεί να βοηθήσει παραθετω τα παρακατω:

 

Receive direction Send direction

Attainable data rate Kbit/s 7904 1044

ATM data rate Kbit/s 7658 942

User data rate Kbit/s 6936 854

Latency path interleaved interleaved

Latency ms 7 7

Frame Coding Rate Kbit/s 35 33

FEC Coding Rate Kbit/s 211 69

Trellis Coding Rate Kbit/s 460 64

Negotiation adaptive adaptive

 

Signal/Noise ratio dB 11 1 3

Line attenuation dB 38 22

Status f0000000 f0000000

νομιζω οτι μενεις μακρια απο το κεντρο ειναι η ιδεα μου ??? το line att. σου δεν ειναι και το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...