Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι 2 ή 3 φιλοι που κανατε νεα συνδεση αν ησασταν τα κολλητα μου φιλαρακια δεν θας σας ελεγα καλα κανατε και βαλατε hol.εγω μεχρι και σημερα απο το πασχα ακομα δεν εχω ιντερνετ ειχα συνδεθει φλεβαρη ειχα για κανα 2μηνο και τωρα περιμενω ακομα.

εγω εκανα κακη επιλογη που εβαλα hol και σας συμβουλευω ΜΑΚΡΥΑ τους.το μονο καλο ειναι που μεχρι να μου το φτιαξουν μετα απο μια εβδομαδα βρισιματος στο τηλεφωνο μου ειπαν να μην πληρωσω τιποτα μεχρι να φτιαχτει,δηλαδει τοσους μηνες που τους πληρωνα ηταν πεταμενα λεφτα.

παιζει να ζητησω να μου το κοψουν χωρις να πληρωσω αφου δεν δουλευει εδω και 4 μηνες περιπου θα δεχθουν?αν κανω μηνηση?ξερει κανεις αν θα βργαλω ακρη?

Εγώ απλά θεωρώ αδιανόητο να πληρώνεις για κάτι που δεν λαμβάνεις. Τώρα εσύ γιατί τα πληρώνεις δε ξέρω...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα μετα τηλέφωνα ειναι γενικό ή το χω μονο εγώ?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν λες για το netmod της ISDN του οτε , περιμενε το εκκαθαριστικο του ΟΤΕ και παραδωδε το!

 

ΚΑΙ μια υπενθημηση επειδη την "πατησα" :

μετα την ολοκληρωση της φορητοτητας του παλιο σας αριθμου (2310*** , 210*** κ.τ.λ )προς την HOL ΔΕΝ δεχεστε κλησεις απο το δικο σας κεντρο-οτε , ενω απο κινητο και αλλες περιοχες δεχεστε , ειναι μια ''φραγη'' που βαζει ο οτε (ασχετα που δεν βγαινει ο εκκαθαριστικος) οσπου να "κραξετε" κατευθειαν τον οτε (και οχι μεσω hol) γιατι το ''ψαχνει'' σαν βλαβη

για το νετρουτ2 λεω της hol !!!

εγω φορθνετ πηγα..οποτε μαλλον δεν ισχυει το 2ο που λες ε?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για την forthnet αλλα μπορει ! αφου αυτο ειναι "φτιαχτω προβλημα'' του ΟΤΕ .

 

τωρα παντως η HOL με την On Line αιτηση μεσω HOL οι 3 πρωτη μηνες ειναι δωρεαν !!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα παντως η HOL με την On Line αιτηση μεσω HOL οι 3 πρωτη μηνες ειναι δωρεαν !!!!

 

εκει εκανα αιτηση!! μου στειλανε 2 mail, αλλα ακομα περιμενω να ενεργοποιηθει!!

 

να ρωτησω κατι, ειχα hol του 1mbps ,και βαζω 2 play με fritzbox!! θα χρειαστει να αλλαξω Mode ή ειναι συμβατο αυτο?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω αίτηση για το HOL ADSL Student χωρίς να έχω ενεργοποιημένη γραμμή ΟΤΕ στο σπίτι;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα χρονο πλεον συνδρομητης στην HOL (double play ) και σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος χωρις πολλα προβληματα επεισα κι εναν φιλο να κανει φορητοτητα και double play Διαπιστωσα χθες που λειτουργησε πως η γραμμη του δεν ειναι voip οπως ειναι η δικια μου αλλα ερχεται με χαλκο και φυσικα δεν του δινουν δευτερη γραμμη οπως ειχαμε εμεις με το voip (213) Η ποιοτητα της γραμμης του ειναι απσογη τελεια και το ιντερνετ του ακομα καλυτερο απο το δικο μου ας βρισκομαστε 3 στενα διαφορα.Αραγε εμεις που ειμαστε voip τι θα μας κανουν μιας και καπου ειχα διαβασει πως τους εχουν απαγορευσει να δινουν πλεον γραμμες μεσω voip.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ενα χρονο πλεον συνδρομητης στην HOL (double play ) και σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος χωρις πολλα προβληματα επεισα κι εναν φιλο να κανει φορητοτητα και double play Διαπιστωσα χθες που λειτουργησε πως η γραμμη του δεν ειναι voip οπως ειναι η δικια μου αλλα ερχεται με χαλκο και φυσικα δεν του δινουν δευτερη γραμμη οπως ειχαμε εμεις με το voip (213) Η ποιοτητα της γραμμης του ειναι απσογη τελεια και το ιντερνετ του ακομα καλυτερο απο το δικο μου ας βρισκομαστε 3 στενα διαφορα.Αραγε εμεις που ειμαστε voip τι θα μας κανουν μιας και καπου ειχα διαβασει πως τους εχουν απαγορευσει να δινουν πλεον γραμμες μεσω voip.

 

καπου ακουσα οτι θα μπορει οποιος "παλιος" (με voip) θελει μπορει να γινει αλλαγη ,

ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ εχεις προβλημα γιατι να το κανεις

1.θα χασεις την δευτερη γραμμη

2.θα χασεις και το δευτερο νουμερο

Αντε το δευτερο νουμερο οκ αλλα η δευτερη γραμμη καλο ειναι , εγω δεν προκετε να το κανω !

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτομαι κι εγω φιλε makis και προβληματιζομε γιατι εγω εχω μεν voip αλλα εχω τρεις γραμμες Δυο τα νουμερα μου απο το isdn που ειχα (normal + msn ) και ενα 213 που μου εδωσε η hol Βεβαια ολα αυτα σε δυο γραμμες οποτε καλα ειμαι Προβληματα δεν εχω οποτε γιατι να αλλαξω.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά ,

μένω στα ιωάννινα και ήθελα απλώς να ρωτήσω αν έχει μπει κανείς στο ιδιόκτητο της HOL? Είμαι συνδρομήτρια αρκετά χρόνια και την δευτέρα μπήκαμε στο ιδιόκτητο, αλλά από τότε δεν έχω ούτε τηλεφωνία ούτε Ιντερνετ. κάθε μέρα είμαι στο τηλέφωνο και ακούω τα ίδια πράγματα "έχει πρόβλημα η γραμμή και "θα" το φτιάξουμε και κάντε λίγο υπομονή...κτλ". Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία γιατί έχω αρχίσει να τα παίρνω πολύ άγρια...ειδικά με το ύφος κάποιον υπαλλήλων που σου μιλάνε λες και είσαι πολύ βλάκας που σε ενοχλεί που δεν μπορείς να πάρεις/λάβεις τηλέφωνα και δεν μπορείς να δουλέψεις.... ασε και τα τηλέφωνα απο γνωστούς που ρωτάνε γιατί όταν παίρνουν στο σπίτι τους βγάζει μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή..."

 

Επίσης μια μέρα μου είπαν ότι έχει πρόβλημα η γραμμή που τους παρέδωσε ο ΟΤΕ...είναι δυνατόν να δούλευαν όλα καλά στον ΟΤΕ και μην δουλεύει στη HOL?

 

thx

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά ,

μένω στα ιωάννινα και ήθελα απλώς να ρωτήσω αν έχει μπει κανείς στο ιδιόκτητο της HOL? Είμαι συνδρομήτρια αρκετά χρόνια και την δευτέρα μπήκαμε στο ιδιόκτητο, αλλά από τότε δεν έχω ούτε τηλεφωνία ούτε Ιντερνετ. κάθε μέρα είμαι στο τηλέφωνο και ακούω τα ίδια πράγματα "έχει πρόβλημα η γραμμή και "θα" το φτιάξουμε και κάντε λίγο υπομονή...κτλ". Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία γιατί έχω αρχίσει να τα παίρνω πολύ άγρια...ειδικά με το ύφος κάποιον υπαλλήλων που σου μιλάνε λες και είσαι πολύ βλάκας που σε ενοχλεί που δεν μπορείς να πάρεις/λάβεις τηλέφωνα και δεν μπορείς να δουλέψεις.... ασε και τα τηλέφωνα απο γνωστούς που ρωτάνε γιατί όταν παίρνουν στο σπίτι τους βγάζει μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή..."

 

Επίσης μια μέρα μου είπαν ότι έχει πρόβλημα η γραμμή που τους παρέδωσε ο ΟΤΕ...είναι δυνατόν να δούλευαν όλα καλά στον ΟΤΕ και μην δουλεύει στη HOL?

 

thx

 

Όλα είναι πιθανά,από το να φταίει όντως η HOL μέχρι να φταίει και ο ΟΤΕ και να καθυστερεί εσκεμμένα την σύνδεση με σκοπό να σε αναγκάσει να γυρίσεις σε αυτόν.Κάνε υπομονή μια εβδομάδα ακόμα,παίρνε τους κάθε μέρα τηλέφωνο αν μπορείς και μετά κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θα δεις πως όλα θα πάρουν τον δρόμο τους μια ώρα αρχύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς HOL στην περιοχή των Άνω Ιλισσίων ή Ζωγράφου κοντά στην Παπάγου να μου πει αν πηγαίνει καλά;

Σκέφτομαι να βάλω το φοιτητικό για να πληρώνω λιγότερα από τα 40 της forthnet

με την οποία πιάνω 6...

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

τελικά διορθώθηκε το πρόβλημα - και μαλλον η ζημιά έγινε από τον ΟΤΕ.... διαπιστώσαμε με τον τεχνικό της hol ότι βλέπαμε την dsl κάποιου άλλου και τελικά στείλανε ειδοποίηση στον οτε για λανθασμένη αντιστοιχία χρήστη και σήμερα έχω ξανά επικοινωνία με τον έξω κόσμο. Πάντως ας είναι καλά ο συγκεκριμένος τεχνικός γιατί μόνο με αυτόν θα βγάζαμε άκρη... οι περισσότεροι με τους οποίους μίλησα (6-7 στο πλήθος) δεν θέλανε να ασχοληθούν μαζί μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

 

Εχω το double play εως 24 ενεργοποιημένο καπου τον Απριλιο πρωτη συνδεση ποτε δενε ιχα ΟΤΕ. Οταν ξεκίνησε η υπηρεσία συγχρονιζα καπου στα 13000. Μερα με τη μερα βδομαδα με τη βδομαδα η ταχυτητα επεφτε και εχω φτασει τωρα στα 7900.

 

Ειναι φυσιολογικό αυτό? Δηλαδη μεχρι να κλείσω χρονο θα χει πιασει πατο ? Η μηπως δε νπρολαβω καν και εξαντληθει νωριτερα?

 

Για οποιον μπορεί να βοηθήσει παραθετω τα παρακατω:

 

Receive direction Send direction

Attainable data rate Kbit/s 7904 1044

ATM data rate Kbit/s 7658 942

User data rate Kbit/s 6936 854

Latency path interleaved interleaved

Latency ms 7 7

Frame Coding Rate Kbit/s 35 33

FEC Coding Rate Kbit/s 211 69

Trellis Coding Rate Kbit/s 460 64

Negotiation adaptive adaptive

 

Signal/Noise ratio dB 11 1 3

Line attenuation dB 38 22

Status f0000000 f0000000

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια απο 6 μbs εφτασα στα 2700 αλλα οταν τους απογειωσα εστρωσαν καπως............ τωρα με το ζορι 4600

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να σας πω κι εγω τον πονο μου εδω και κανα μηνα σερνομαι.Ειναι τραγικη η κατασταση σε σημειο που δεν την δουλευω πια.Ηταν φυσιολογικο οτι καποια στιγμη θα φωρτωνε το δυκτιο τους μιας και λογο κρισης ολοι ψαχνουν το φτηνοτερο και φυσικα φευγουν απο τον οτε που ειναι ακριβος. Τα αποτελεσματα μου ειναι download το πρωι απο 1200 εως 1400 και το απογευμα - βραδυ απο 60 kb εως 80 Τραγικα τα πραγματα Ωρες αιχμης δεν δουλευουν με τιποτα.Μετα απο πολλες !@#$$%%^&&^%$# σημερα μου ειπαν πως ταχα με εφτιαξαν.Το απογευμα θα ξερω να σας πω νεα.Παντως απο πολλους εχω ακουσει ανεξαρτητως provider οτι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα αρα το προβλημα ειναι κοινο για ολους πιστευω και δεν ειναι μονο της HOL.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα ηρθε ο λογαριασμος ~18 ευρω,ενω εχω παει στη forthnet..αλλα δεν λεει τπτ να επιστρεψω το μοντεμ στο χαρτι..
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μ.

έχει κανείς στην Άρτα??

πέρασα φοιτητής εκεί και ψάχνω το φθηνότερο ίντερνετ.

στην ιστοσελίδα γράφει για 11€... στο σύνολο πόσο έρχεται ο λογαριασμός..?

Link to comment
Share on other sites

Τελικως μετα απο πολλα !@#$%^&^%$# μου ανοιξαν παλι την γραμμη και επιτελους δουλευει normal Η αληθεια ειναι πως με την οικονομικη κριση που εχει ολος ο κοσμος ολοι ψαχνουν διεξοδο για να κατεβασουν τα παγια εξοδα με αποτελεσμα πολλοι να εχουν παει σε αλλους παροχους εκτος ΟΤΕ οποτε δημιουργειτε το προβλημα λογω υποδομης με αποτελεσμα να υπαρχουν συχνα φαινομενα τετοια.τελος παντων τελος καλο ολα καλα !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες ενεργοποιειται η hol 2 play μου!!

Ειχα κανει την αιτηση(online) πριν ενα μηνα στις 19 του μηνος, και στις 28 εστειλα πισω με υπογραφες κλπ το την αιτηση!! και σε 3 μερες μου στειλανε 2 mail!! το ενα την μια μερα και το αλλο την επομενη!!(1-2 σεπτεμβριου)

τα εχω κρατησει ακομα... ελεγε οτι κατι εχει ενεργοπιηθει κλπ.. αλλα δεν καταλαβα!! (χαμηλη συνδεση κλπ)

τεσπα, δεν εδωσα βαση...

Θα ηθελα να ρωτησω,

- αν θα μου ενεργοπιηθει η συνδεση ακριβως εκεινη την ημερα (1-2 δλδ που μου ηρθαν τα mails) ή μπορει να αργησει κι αλλες μερες , καμμια 10ρια για π.χ.?

- εγω πως θα καταλαβω οτι εχει ενεργοποιηθει, και οτι ειναι ολα ετοιμα?

-με το τηλεφωνο τι γινεται? μαζι ενεργοποιουνται?

 

(παιζει και να μου στειλουν e-mail ε?)

 

ευχαριστώ, προκαταβολικά!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω. Έχω douple-play lite απ' την HOL που ενεργοποιήθηκε τον Φεβρουάριο του 2008 (φέτος δλδ). Θέλω να κάνω αίτηση για να μου απενεργοποιήσουν την σύνδεση γιατί θέλω να μετακομίσω και στο καινούριο σπίτι δεν θέλω να έχω κάποια σύνδεση. Πόσο θα μου στοιχήσει η διακοπή τώρα (πριν δηλαδή συμπληρώσω 1 χρόνο σύνδεσης), σε πόσο καιρό θα απενεργοποιηθεί η σύνδεση και μετά την διακοπή θα παραμείνει η γραμμή στον ΟΤΕ ή θα κοπεί εξ' ολοκλήρου; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μ.

έχει κανείς στην Άρτα??

πέρασα φοιτητής εκεί και ψάχνω το φθηνότερο ίντερνετ.

στην ιστοσελίδα γράφει για 11€... στο σύνολο πόσο έρχεται ο λογαριασμός..?

 

Όσο σου λέει στο ίντερνετ! Με 11,9€ νομίζω είναι το φοιτητικό ίντερνετ της HOL στα 24 mbps. Δεν ξέρω αν έχει στην Άρτα ξέρω όμως ότι θα σου βγει το χρόνο 144€ αν είναι αυτή η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλαξα δικτυΟ(φορθνετ) θα μου ζητησουν πισω τον εξοπλισμο?(νετρουτ2)

 

Δεν θα στον ζητήσουν πίσω τον εξοπλισμό σε καμία περίπτωση. Ειδικά η Forthnet. Άλλες εταιρίες όπως η altec telecoms έδιναν τον εξοπλισμό με "χρησιδάνειο". Δηλαδή αν διέκοπτες την σύνδεση για κάποιον λόγο τότε θα υποχρεούσουν να το επιστρέψεις. Τώρα όμως όχι.

 

Παιδιά κανείς δεν ξέρει κάτι γι' αυτό που ρωτάω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...