Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.speedtest.net/result/470628143.png

Παιδιά είναι χάλια οι ταχύτητες για 6Mbps σύνδεση;:confused:Πάντως το πρωί στοίχημα να πιάνω γύρω στα 3,5-4Mbps.Αλλά μετά τις 14:30 έχω αυτές τις ταχύτητες :(.Έχει αρχίσει να μου λείπει ο ΟΤΕ.:p

 

Να ρωτήσω κάτι.Εδώ και μέρες έχει πρόβλημα το τηλέφωνο και όποιος με παίρνει ακούω το εξής:"Η κλήση σας είναι σε αναμονή" και κλείνει.Το τηλέφωνο μου χτυπάει μόνο μια φορά και δεν προλαβαίνω κανένα τηλέφωνο.Κάλεσα την HOL από την πρώτη μέρα που εντόπισα το πρόβλημα και μου είπαν ότι θα το ελέγξουν.Τους είχα πάρει μεσημέρι.Το απόγευμα της ίδιας μέρας μου είπαν να βγάλω το καλώδιο που έχω στην πρίζα του ΟΤΕ.Το έβγαλα και έλεγξαν την γραμμή μου.Μετά με κάλεσαν και μου είπαν ότι έχει βραχυκύκλωμα η γραμμή μου.Θα στείλουν αίτηση στον ΟΤΕ και θα μου ξαναπαντήσουν.Έχει περάσει μία εβδομάδα και τίποτα.Το τηλέφωνο παραμένει "νεκρό",από την HOL δεν με έχουν καλέσει και όταν κάλεσα στο 121 μου είπαν "Πλέον δεν ανήκετε στον ΟΤΕ.Ανήκετε στην HOL.Αυτή είναι αρμόδια για κάθε βλάβη που έχετε" και μου το έκλεισε.Τι να κάνω;:worry:Παίρνω στη HOL και μου λένε ότι δεν έχουν πάρει απάντηση ακόμα από τον ΟΤΕ.:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://www.speedtest.net/result/470628143.png

Παιδιά είναι χάλια οι ταχύτητες για 6Mbps σύνδεση;:confused:Πάντως το πρωί στοίχημα να πιάνω γύρω στα 3,5-4Mbps.Αλλά μετά τις 14:30 έχω αυτές τις ταχύτητες :(.Έχει αρχίσει να μου λείπει ο ΟΤΕ.:p

 

Να ρωτήσω κάτι.Εδώ και μέρες έχει πρόβλημα το τηλέφωνο και όποιος με παίρνει ακούω το εξής:"Η κλήση σας είναι σε αναμονή" και κλείνει.Το τηλέφωνο μου χτυπάει μόνο μια φορά και δεν προλαβαίνω κανένα τηλέφωνο.Κάλεσα την HOL από την πρώτη μέρα που εντόπισα το πρόβλημα και μου είπαν ότι θα το ελέγξουν.Τους είχα πάρει μεσημέρι.Το απόγευμα της ίδιας μέρας μου είπαν να βγάλω το καλώδιο που έχω στην πρίζα του ΟΤΕ.Το έβγαλα και έλεγξαν την γραμμή μου.Μετά με κάλεσαν και μου είπαν ότι έχει βραχυκύκλωμα η γραμμή μου.Θα στείλουν αίτηση στον ΟΤΕ και θα μου ξαναπαντήσουν.Έχει περάσει μία εβδομάδα και τίποτα.Το τηλέφωνο παραμένει "νεκρό",από την HOL δεν με έχουν καλέσει και όταν κάλεσα στο 121 μου είπαν "Πλέον δεν ανήκετε στον ΟΤΕ.Ανήκετε στην HOL.Αυτή είναι αρμόδια για κάθε βλάβη που έχετε" και μου το έκλεισε.Τι να κάνω;:worry:Παίρνω στη HOL και μου λένε ότι δεν έχουν πάρει απάντηση ακόμα από τον ΟΤΕ.

 

Καλώς όρισες στο club της ταλαιπωρίας, οταν καθαρίσεις με το καλό πες μας πόσες μερες έμεινες χωρις τλφ, ευτυχώς δλδ που υπάρχουν και τα κινητά :lol::lol::lol:

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα (Τετάρτη 13 Μαΐου 2009) ο τεχνικός του ΟΤΕ για να ελέγξει τα καλώδια της γραμμής μου.Βρήκε κάποιες φθορές,τα έφτιαξε και από τότε το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.Το πρόβλημα όμως με το ίντερνετ καλά κρατεί.Πριν από λίγο έκανα μέτρηση της σύνδεσης μου και τα στοιχεία μου είναι τα εξής:

http://www.speedtest.net/result/472535427.png

Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η Hol δεν έχει τεχνική υποστήριξη κατ'όικον;:confused:Γιατί μου είπε ο τεχνικός του ΟΤΕ ότι κάθε φορά που θα έχω πρόβλημα με το σταθερό μου (μακάρι να μην έχω) και η Hol "ρίχνει" το μπαλάκι στον ΟΤΕ εγώ θα πληρώνω στον ΟΤΕ 45€ για κάθε επίσκεψη τεχνικού.Αυτό δεν μου το είχε πει η Hol.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός του ΟΤΕ σου έκοψε απόδειξη για αυτήν την επισκευή;

Δεν πρέπει να πληρώσεις τίποτε, εκτός εαν έκανες άσκοπη κλήση τεχνικού ή αν σου επισκεύασε καλώδια στο δικό σου κομμάτι τις εγκατάστασης, δηλαδή μετά την είσοδο των καλωδίων στο κτίριο σου.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα (Τετάρτη 13 Μαΐου 2009) ο τεχνικός του ΟΤΕ για να ελέγξει τα καλώδια της γραμμής μου.Βρήκε κάποιες φθορές,τα έφτιαξε και από τότε το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά.Το πρόβλημα όμως με το ίντερνετ καλά κρατεί.Πριν από λίγο έκανα μέτρηση της σύνδεσης μου και τα στοιχεία μου είναι τα εξής:

http://www.speedtest.net/result/472535427.png

Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η Hol δεν έχει τεχνική υποστήριξη κατ'όικον;:confused:Γιατί μου είπε ο τεχνικός του ΟΤΕ ότι κάθε φορά που θα έχω πρόβλημα με το σταθερό μου (μακάρι να μην έχω) και η Hol "ρίχνει" το μπαλάκι στον ΟΤΕ εγώ θα πληρώνω στον ΟΤΕ 45€ για κάθε επίσκεψη τεχνικού.Αυτό δεν μου το είχε πει η Hol.:mad:

 

Ισχύει ότι σου λέει ο rigasnic. Όταν δηλώνεις πρόβλημα στο support ενός παρόχου υπάρχουν οι παρακάτω τρεις περιπτώσεις:

 

1. Αν το πρόβλημα είναι στην υποδομή της HOL (εγκαταστάσεις, bbrass, σύνδεση με Ελλάδα-εξωτερικό, οπτικές μέχρι τα ΑΚ του ΟΤΕ κ.τ.λ) αυτό προφανώς το λύνει το τεχνικό τμήμα της εταιρείας.

2.Αν το πρόβλημα είναι στη γραμμή σου, από το ΑΚ (αστικό κέντρο) ΟΤΕ μέχρι το κατανεμητή του κτηρίου σου τότε μιλάμε για πρόβλημα στο δίκτυο του ΟΤΕ (το οποίο αν και χρησιμοποιήται από όλους τους παρόχους συντηρείται αποκλειστικά από τον ΟΤΕ) και επεμβαίνει τεχνικό συνεργείο του ΟΤΕ χωρίς φυσικά καμία δική σου επιβάρυνση.

3.Αν το πρόβλημα είναι μετά το κατανεμητή, δηλαδή στην εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού σου αυτό βαρύνει αποκλειστικά εσένα. Στη περίπτωση αυτή είτε καλείς τεχνικό της hol ο οποίος θα σε χρεώσει είτε δικό σου ηλεκτρολόγο. Κανονικά ο τεχνικός του ΟΤΕ αν διαπιστώσει ότι το πρόβλημα είναι στα δικά σου καλώδια δεν πρέπει να κάνει τίποτα και σε παραπέμπει σε τεχνικό του παρόχου ή ηλελτρολόγο. Προφανώς ο συγκεκριμένος επειδή μπορούσε να το φτιάξει το έκανα μόνος του και σε χρέωσε. Δεν έπρεπε αλλά σε εξυπηρέτησε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Τελικά ο τεχνικός του ΟΤΕ όταν ήρθε και έκοψε κάτι καλώδια το τηλέφωνο για λίγη ώρα έφτιαξε κανονικά αλλά μετά ξανάρχησαν τα προβλήματα.Μετά από πολλά τηλεφωνήματα που είχε με την Hol μου είπαν ότι η γραμμή μου δεν έχει κανένα τεχνικό πρόβλημα και δεν ευθύνεται ούτε ο ΟΤΕ αλλά ούτε και η Hol.Το πρόβλημα είναι στα καλώδια (?) προς το τηλέφωνο και θα πρέπει να έρθει ηλεκτρολόγος.Το περίεργο είναι ότι αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω μετά από ένα μήνα που είμαι συνδρομητής στην Hol.Όταν ήμουν στον ΟΤΕ δεν αντιμετώπιζα ποτέ κανένα πρόβλημα.Πολύ περίεργο.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρνα στον πΟΤΕ,επειδη εισαι σε νησι τα πραγματα ειναι πολυ ποιο δυσκολα για τους εναλλακτικους παροχους προς το παρων και νομιζω να το διαπιστωσες και συ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανείς με εμπειρίες HOL Double Play στο Α.Κ. Δαγκλής;;; Τηλεφωνία (θόρυβος, underwater effect κλπ) και Internet (συγχρονισμός, αποσυνδέσεις, pings με εσωτερικό/εξωτερικό)?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρνα στον πΟΤΕ,επειδη εισαι σε νησι τα πραγματα ειναι πολυ ποιο δυσκολα για τους εναλλακτικους παροχους προς το παρων και νομιζω να το διαπιστωσες και συ.

Αν ήταν στο χέρι μου θα έμενα στον ΟΤΕ από την αρχή άλλα άλλος αποφασίζει...:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω καποιο προβλημα με το router (netfaster iad).

συγκεκρυμενα δεν εχω αρκετα δυνατο σημα οταν συνδεομαι ασυρματα.

δε μπορει να πιανω τον γειτωνων σε ολο το σπιτι και το δικο μου στα 9-10 να χανετε.

υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο? :cry:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

hol και netfaster router???

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με HOL!

1) Μπορώ να βάλω κάποιο άλλο router εκτός από το netfaster που μου έδωσε η HOL? (διότι είναι πολύ βλακεία router, δεν βλέπει τίποτα στο dhcp παρόλο που έχω 2 συσκευές σε Ethernet). Σκέφτομαι να βάλω ένα bauteq της Conn-x

2) Support, καλά απλά τους λες ότι έχεις πρόβλημα και σε παίρνουν τηλ? Δεν υπάρχει κάποιος εκεί να μιλήσω απευθείας???

 

 

 

 

τελικά έβαλα το bautec και δουλεύουν όλα μια χαρά!

βέβαια του έκανα αναβάθμιση πρώτα!

καλά firmware δεν βγάζουν νέα firmware από intacom για τα netfaster????

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα έκανα φορητότητα απο τον ΟΤΕ στήν HOL. είμαι σίγουρος οτι δεν είμαι ο μόνος που το έκανε αυτο (ή το αντίστροφο) και μιάς και δεν μπορώ να εκφέρω ακόμα γνώμη γιατί δεν έχω συνδεθεί θα με ενδιέφερε να ακούσω την δικιά σας! πώς σας φάνηκε η αλλαγή συνδεθήκατε όταν έπρεπε, μείνατε χωείς νετ για κάποια μέρα, κλτ (κοινώς γενικές εντυπώσεις)?
Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα έκανα φορητότητα απο τον ΟΤΕ στήν HOL. είμαι σίγουρος οτι δεν είμαι ο μόνος που το έκανε αυτο (ή το αντίστροφο) και μιάς και δεν μπορώ να εκφέρω ακόμα γνώμη γιατί δεν έχω συνδεθεί θα με ενδιέφερε να ακούσω την δικιά σας! πώς σας φάνηκε η αλλαγή συνδεθήκατε όταν έπρεπε, μείνατε χωείς νετ για κάποια μέρα, κλτ (κοινώς γενικές εντυπώσεις)?

Εγώ μπήκα στο δίκτυο της HOL εχθές. Από το πρωί μέχρι και το μεσημέρι περίπου στις 3 δεν είχα τηλέφωνο. Από 'κει και πέρα όλα δουλεύουν μία χαρά. Και το τηλέφωνο και το internet. Οφείλω να πω πως δεν το περίμενα να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στο δίκτυο της HOL εχθές. Από το πρωί μέχρι και το μεσημέρι περίπου στις 3 δεν είχα τηλέφωνο. Από 'κει και πέρα όλα δουλεύουν μία χαρά. Και το τηλέφωνο και το internet. Οφείλω να πω πως δεν το περίμενα να πάνε όλα καλά.

 

για την προσωρινή διακοπή στο τηλέφωνο με έχουν ενημερώσει! απλά να σας πω την αλήθεια ανησύχησα γιατί δεν με πήραν τηλ για να παραλάβω το router ούτε και για την πορεία της αίτησης μου!

Link to comment
Share on other sites

για την προσωρινή διακοπή στο τηλέφωνο με έχουν ενημερώσει! απλά να σας πω την αλήθεια ανησύχησα γιατί δεν με πήραν τηλ για να παραλάβω το router ούτε και για την πορεία της αίτησης μου!

 

Εμένα μου έστειλαν ένα SMS για να παραλάβω το router από μία εταιρία courier όπως επίσης μου έστειλαν άλλο ένα SMS για να μου δώσουν την ημερομηνία αλλαγής παρόχου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στο δίκτυο της HOL εχθές. Από το πρωί μέχρι και το μεσημέρι περίπου στις 3 δεν είχα τηλέφωνο. Από 'κει και πέρα όλα δουλεύουν μία χαρά. Και το τηλέφωνο και το internet. Οφείλω να πω πως δεν το περίμενα να πάνε όλα καλά.

Και σε μένα έγινε αυτό όταν πήγα από τον ΟΤΕ στη Hol.Μόνο που το τηλέφωνο δεν είναι "νεκρό" αλλά όταν κάποιος σε παίρνει ακούει τον ήχο του δικτύου απλώς το τηλέφωνο δεν χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έγινε αυτό όταν πήγα από τον ΟΤΕ στη Hol.Μόνο που το τηλέφωνο δεν είναι "νεκρό" αλλά όταν κάποιος σε παίρνει ακούει τον ήχο του δικτύου απλώς το τηλέφωνο δεν χτυπάει.

Και σε μένα αυτό έκανε... Δεν μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο και ούτε χτύπαγε εάν σε έπαιρνε κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω καποιο προβλημα με το router (netfaster iad).

συγκεκρυμενα δεν εχω αρκετα δυνατο σημα οταν συνδεομαι ασυρματα.

δε μπορει να πιανω τον γειτωνων σε ολο το σπιτι και το δικο μου στα 9-10 να χανετε.

υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο? :cry:

 

γνωριζει κανεις να μου απαντηση στο ποιο πανω μηνυμα?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

συνδέθηκα σήμερα! δεν μου κόπηκε ούτε νετ ούτε τηλέφωνο! όλα λειτούργησαν ρολόι. να σας πω την αλήθεια δεν το περίμενα γιατί την είχα πατήσει με κατι τρελές αναμονές κτλ κτλ στο παρελθόν (όπως και οι περισσότεροι).
Link to comment
Share on other sites

ti paizei me th leitourgia ths hol diktiou

to kako einai oti konta sto 15 AYGOUSTO TOU 2008 EIXA SYNDESI ME ALTEC TELECOMS

KAI ME TAXYTHTES POU VLEPW AYTH TH STIGMH ANOIGMA SELIDWN KLP

DOWNLOAD KLP

THIMITHIKA EKINES TIS KALES EPOXES EPI ALTEC TO 15 AYGOUSTO

OTAN PIRA STHN TEXNIKH YPOSTIRIXI HOL NA ROTISW

AKOUSA HXOGRAFHMENO MYNHMA OTI YFISTATAI PROVLHMA POU EINAI YPO DIORTHOSI

KATI TETOIO AKOUGA PALI STHN ALTEC LIGO PRIN TO 15 AYGOUSTO 2008

TORA DEN AKOUW TIPOTA STHN ALTEC TELECOMS AYTO EINAI TO PROVLHMA

ALLA MOU RXONTAI ME AYTA POU VLEPW PERIERGES ANAMNHSEIS :(

Link to comment
Share on other sites

ti paizei me th leitourgia ths hol diktiou

to kako einai oti konta sto 15 AYGOUSTO TOU 2008 EIXA SYNDESI ME ALTEC TELECOMS

KAI ME TAXYTHTES POU VLEPW AYTH TH STIGMH ANOIGMA SELIDWN KLP

DOWNLOAD KLP

THIMITHIKA EKINES TIS KALES EPOXES EPI ALTEC TO 15 AYGOUSTO

OTAN PIRA STHN TEXNIKH YPOSTIRIXI HOL NA ROTISW

AKOUSA HXOGRAFHMENO MYNHMA OTI YFISTATAI PROVLHMA POU EINAI YPO DIORTHOSI

KATI TETOIO AKOUGA PALI STHN ALTEC LIGO PRIN TO 15 AYGOUSTO 2008

TORA DEN AKOUW TIPOTA STHN ALTEC TELECOMS AYTO EINAI TO PROVLHMA

ALLA MOU RXONTAI ME AYTA POU VLEPW PERIERGES ANAMNHSEIS :(

 

αν εγραφες στα ελληνικα και με μικρα (οπως οριζουν οι οροι του φορουμ..)

 

ισως καποιος καταφερνε να διαβασει το μηνυμα σου....:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ti paizei me th leitourgia ths hol diktiou

to kako einai oti konta sto 15 AYGOUSTO TOU 2008 EIXA SYNDESI ME ALTEC TELECOMS

KAI ME TAXYTHTES POU VLEPW AYTH TH STIGMH ANOIGMA SELIDWN KLP

DOWNLOAD KLP

THIMITHIKA EKINES TIS KALES EPOXES EPI ALTEC TO 15 AYGOUSTO

OTAN PIRA STHN TEXNIKH YPOSTIRIXI HOL NA ROTISW

AKOUSA HXOGRAFHMENO MYNHMA OTI YFISTATAI PROVLHMA POU EINAI YPO DIORTHOSI

KATI TETOIO AKOUGA PALI STHN ALTEC LIGO PRIN TO 15 AYGOUSTO 2008

TORA DEN AKOUW TIPOTA STHN ALTEC TELECOMS AYTO EINAI TO PROVLHMA

ALLA MOU RXONTAI ME AYTA POU VLEPW PERIERGES ANAMNHSEIS :(

 

Δεν πολυκατάλαβα το μήνυμα σου αλλά αν νομίζεις ότι παίζει να κλείσει η hol όπως η altec σε διαβεβαιώνω ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο. Όχι μόνο δεν κλείνει αλλά είναι και στα σκαριά ένα μεγάλο "κόκκινο" deal.

Link to comment
Share on other sites

Να σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά για να είναι πιο ευανάγνωστο το post σου.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με ερώτηση. Μπαίνω σε καινούριο διαμέρισμα, καινούρια πολυκατοικία. Δεν έχω καμία τηλεφωνική σύνδεση, για να μπω σε κάποιο πρόγραμμα double play της hol πρέπει να κάνω πρώτα σύνδεση ΟΤΕ και μετά να την καταργήσω με hol ή μπορεί κατευθείαν η Hol να μου δώσει πρώτη γραμμή;
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...