Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες ειχα τόσοσημαντικο πρόβλημα (24αρα συγχρονίζει στα 18.5) που δεν μπορουσα να ποστάρω ουτε το πρόβλημα.

Μετα από 5 λεπτά (πραγματικα) αναμονης να ανοιξει η σελιδα το παρατησα

 

Ακριβώς, κι εγώ το ίδιο....

Ακόμα και σήμερα, έχω διακοπές και ταχύτητα αντίστοιχη.....512. :X:X

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από τότε που συνδέθηκα (Βέροια, περιοχή Προμηθέα), με 24ρα σύνδεση, ποτέ δεν πιάνω πάνω από 12,5 (μετρημένο χωρίς firewall από το site HOL και από το speedtest.net). Μου απάντησαν πως αυτοί που το μέτρησαν από τη HOL τη βρήκαν 15,5 αλλά ποτέ δεν έχω πιάσει τέτοια ταχύτητα. Ακόμη κι έτσι να ήταν, πάλι είναι χαμηλά για 24ρα ταχύτητα. Λένε ότι βρίσκομαι κάπου 1χλμ από τον κόμβο και γι' αυτό δεν μπορώ να πιάσω περισσότερο... Άρε ΟΤΕ θέριζες αλλά με κόστος +150% :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που συνδέθηκα (Βέροια, περιοχή Προμηθέα), με 24ρα σύνδεση, ποτέ δεν πιάνω πάνω από 12,5 (μετρημένο χωρίς firewall από το site HOL και από το speedtest.net). Μου απάντησαν πως αυτοί που το μέτρησαν από τη HOL τη βρήκαν 15,5 αλλά ποτέ δεν έχω πιάσει τέτοια ταχύτητα. Ακόμη κι έτσι να ήταν, πάλι είναι χαμηλά για 24ρα ταχύτητα. Λένε ότι βρίσκομαι κάπου 1χλμ από τον κόμβο και γι' αυτό δεν μπορώ να πιάσω περισσότερο... Άρε ΟΤΕ θέριζες αλλά με κόστος +150% :rolleyes:

 

Στην ταχύτητα κ εγώ -μετα απο εναμιση χρονο συνδρομης- δεν εχω πιασει ποτε πανω απο 8...κ ας μενω στο ποσειδωνιο Θεσσαλονίκης !

 

στην αρχη ειχα τα πολλα προβληματα όπως αναφερουν πολλοι φιλοι στα προηγουμενα ποστ, με διακοπες, χωρις τηλεφωνο κτλ κτλ...

την λυση τελικα την εφερε το "κοψιμο" ταχυτητας, απλα συμβιβαστηκα με τη μειωση ταχυτητας μου στα 6, κ ας πληρωνω 24 !

Απο τοτε -εχει κανενα 8μηνο- δεν παρουσιαστηκε ποτε προβλημα, εκτος της ποιοτητας της τηλ γραμμης που κ που... που ακουγεται λες κ παιρνεις απο VOIP :blink:

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που συνδέθηκα (Βέροια, περιοχή Προμηθέα), με 24ρα σύνδεση, ποτέ δεν πιάνω πάνω από 12,5 (μετρημένο χωρίς firewall από το site HOL και από το speedtest.net). Μου απάντησαν πως αυτοί που το μέτρησαν από τη HOL τη βρήκαν 15,5 αλλά ποτέ δεν έχω πιάσει τέτοια ταχύτητα. Ακόμη κι έτσι να ήταν, πάλι είναι χαμηλά για 24ρα ταχύτητα. Λένε ότι βρίσκομαι κάπου 1χλμ από τον κόμβο και γι' αυτό δεν μπορώ να πιάσω περισσότερο... Άρε ΟΤΕ θέριζες αλλά με κόστος +150% :rolleyes:

 

To στα ποσα συγχρονιζεις ειναι καθαρα θεμα καλωδιακης αποστασεως απο το DSLAM. Γιαυτο ολοι οι ISPs λενε ΕΩΣ 24mpbs. Οποιος σου ειπε οτι θα εχεις εγγυημενα 24 σου ειπε μεγα ψεμα. Και δεν νομιζω με ΟΤΕ στο ιδιο σπιτι να ειχες ας πουμε 18 και με το που γυρισες στην HOL να επεσε στα 12.

 

Τελος, δεν εχει καμμια σημασια το στα ποσα συγχρονιζεις αν ο ISP δεν εχει να σου δωσει bandwidth. Τι να το κανω το να συγχρονιζω με το DSLAM στα 20 και να κατεβαζω με 200k?

 

Edit: Αυτο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να μιλησεις με το τεχνικο τμημα τους και να τους ζητησεις να κοιταξουν το profile της γραμμης σου και να ελεξουν αν ο βρογχος ειναι καθαρος. Το ιδανικοτερο απ'ολα ομως θα ηταν να ειχες κανα κολληταρι τεχνικο μεσα στο ΟΤΕ και να του ελεγες μηπως γινεται να σου επαναδρομολογησουν το καλωδιο σε αλλη θεση στο Κ.Κ. (κατα κοσμων "ΚΑΦΑΟ"). Ξερω ατομα που το εκαναν και κερδισαν 5-6db στο attenuation τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια εδω και κανα δυο βδομαδες η γραμμη μου παει κατα διαολου Ενω συχρονιζει στα 12-13 mb το download ειναι τραγικα αργο.Μεσα στο status του netfaster εχω πολλα

09/15/2009 22:43:07 **Smurf** 169.254.255.255->> 169.254.242.254, Type:3, Code:3 (from PPPoE1 Outbound)

09/15/2009 22:43:07 **Smurf** 192.168.255.255->> 192.168.178.2, Type:3, Code:3 (from LAN1 Outbound)

συνεχεια Ξερει κανεις τι ειναι αυτο ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και κανα δυο βδομαδες η γραμμη μου παει κατα διαολου Ενω συχρονιζει στα 12-13 mb το download ειναι τραγικα αργο.Μεσα στο status του netfaster εχω πολλα

09/15/2009 22:43:07 **Smurf** 169.254.255.255->> 169.254.242.254, Type:3, Code:3 (from PPPoE1 Outbound)

09/15/2009 22:43:07 **Smurf** 192.168.255.255->> 192.168.178.2, Type:3, Code:3 (from LAN1 Outbound)

συνεχεια Ξερει κανεις τι ειναι αυτο ????

 

Μην σε τρομάξω αλλα υπάρχει η περίπτωση να είσαι 'zombie'

Δες τα παρακάτω

http://www.thaivisa.com/forum/Attacked-Hackers-t45777.html

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=198272

 

Λυση!!! (με δικη σου ευθύνη)

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=202314

Link to comment
Share on other sites

Από της 2 Σεπτέμβρη που είχε πανελλαδικό πρόβλημα η HOL, δεν έχει ορθοποδήσει η ταχύτητα. Εκεί που κλέιδωνε με 14-15 (24αρα),

τώρα κλειδώνει 7-8 και κατεβάζω λες και έχω 2αρα...

Ελεος

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση προς ολους αυτους τους πανεξυπνους που πληρωνονται για να εφαρμόζουν πρωτοποριακές ιδέες πωλησης και προωθησης των προιόντων HOL

 

Αν περνουν συνέχεια τηλεφ. μερα παρα μέρα εδω και 2-3 εβδομάδες ακόμα και σε ωρες μεσημεριανές πιστευουν οτι θα πουλήσουν ή θα καταφέρουν να μας σπάσουν τα νευρα????

 

Εγω σαν καταναλωτής τι πρεπει να κάνω την επόμενη φορα που θα με καλέσουν καποιος αχρηστος πωλητής απο το τηλ 2111070000???

α) να τον Βρίσω μεχρι εκει που δεν πάει???

β) Να το παιξω πελατης και να πάρω τα στοιχεία του ωστε να κάνω καταγγελία/μύνηση???

 

Αν υπηρχε εστω και 1 στο Εκατομμυριο πιθανοτητα να βαλω ποτε HOL τωρα τελειωσε! Οι τυποι ειναι για πολλες σφαλίαρες!

 

Επίσης το να πέρνει συνεχεια μια εταιρεία τηλ εμενα σαν καταναλωτή μου δειχνει 2 πραγματα

1. Οτι ειναι τρελα ανοργάνωτη και δεν ανανεώνει ουτε καν τις λίστες της.

2. Οτι ειναι τοσο πιεσμένη να βρει πελατες που τους κυνηγάει με πολυ ασχημο τροπο και πιθανόν καποια στιγμη να βαρέσει και κανενα κανόνι και να κρεμασει κόσμο!

 

υ.γ. Στο ενα σπιτι εχω 2 χρονια Forthnet adsl απολυτα ευχαριστημένος!

Στο 2ο σπιτι εβαλα προσφατα πριν 2 μήνες ΟΤΕ Connx .

Ολα μια χαρα και στις 2 εταιρείες!

Ποτε δεν θα εβαζα εταιρειες που χρησιμοποιουν τετοιες ενοχλητικές-μπακαλίστικες και αναχρονιστικές μεθόδους πώλησης οπως της HOL!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πανεύκολα να κάνεις τον πελάτη τους γιατί πολύ απλά,απ'ότι φαίνεται, δεν ξέρουν ποιοι αριθμοί ανήκουν στο δίκτυο τους.Κάθε εβδομάδα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε:

"Ναι,γεια σας.Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως υπάρχει μια προσφορά στην Κέρκυρα από την Ε.Ε και σας δίνουμε το Hol Double Play πολύ φθηνά.Εσείς είσαστε στον ΟΤΕ;"Και ενώ τους έχω πει χίλιες φορές ότι είμαι συνδρομητής στη Hol μου λένε συνέχεια:"Α!Δυστυχώς, δεν ισχύει η προσφορά για εσάς".Προχθές, όμως, μου είπαν το καλύτερο:"Δυστυχώς δεν ισχύει η προσφορά για εσάς.Μήπως ξέρετε άλλα σταθερά ΟΤΕ για να καλέσουμε; :blink:.Έλεος.:lol:

Σκέφτομαι σοβαρά να φύγω από την Hol επειδή συνέχεια έχω χαμηλές ταχύτητες.Είναι δυνατόν στο speedtest.hol.gr να μου λέει ότι η ταχύτητά μου είναι 3,5 Mbps και οι ιστοσελίδες να ανοίγουν χωρίς φωτογραφίες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση προς ολους αυτους τους πανεξυπνους που πληρωνονται για να εφαρμόζουν πρωτοποριακές ιδέες πωλησης και προωθησης των προιόντων HOL

 

Αν περνουν συνέχεια τηλεφ. μερα παρα μέρα εδω και 2-3 εβδομάδες ακόμα και σε ωρες μεσημεριανές πιστευουν οτι θα πουλήσουν ή θα καταφέρουν να μας σπάσουν τα νευρα????

 

Εγω σαν καταναλωτής τι πρεπει να κάνω την επόμενη φορα που θα με καλέσουν καποιος αχρηστος πωλητής απο το τηλ 2111070000???

α) να τον Βρίσω μεχρι εκει που δεν πάει???

β) Να το παιξω πελατης και να πάρω τα στοιχεία του ωστε να κάνω καταγγελία/μύνηση???

 

Αν υπηρχε εστω και 1 στο Εκατομμυριο πιθανοτητα να βαλω ποτε HOL τωρα τελειωσε! Οι τυποι ειναι για πολλες σφαλίαρες!

 

Επίσης το να πέρνει συνεχεια μια εταιρεία τηλ εμενα σαν καταναλωτή μου δειχνει 2 πραγματα

1. Οτι ειναι τρελα ανοργάνωτη και δεν ανανεώνει ουτε καν τις λίστες της.

2. Οτι ειναι τοσο πιεσμένη να βρει πελατες που τους κυνηγάει με πολυ ασχημο τροπο και πιθανόν καποια στιγμη να βαρέσει και κανενα κανόνι και να κρεμασει κόσμο!

 

υ.γ. Στο ενα σπιτι εχω 2 χρονια Forthnet adsl απολυτα ευχαριστημένος!

Στο 2ο σπιτι εβαλα προσφατα πριν 2 μήνες ΟΤΕ Connx .

Ολα μια χαρα και στις 2 εταιρείες!

Ποτε δεν θα εβαζα εταιρειες που χρησιμοποιουν τετοιες ενοχλητικές-μπακαλίστικες και αναχρονιστικές μεθόδους πώλησης οπως της HOL!

MAD13 κατάλληλο θέμα για το παράπονο σου είναι αυτό. Αν θες το κάνεις ένα ποστ και εκεί.:)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Rigasnic thanx !!

 

το εβαλα κι εκει αν και αποψη μου ειναι οτι πρεπει να υπαρχει και σε αυτο το θέμα η ολη απαραδεκτη κατασταση της HOL γιατι απο οτι ειδα στο θεμα δεν ειμαι ο μόνος που περναει αυτα απο την HOL.

Οποτε αξιζει να ενημερωνεται ο κοσμος και να μην μπλεκει με μια εταιρεια που χρησιμοποιει εντελως τραγικους τροπους προωθησης.

 

Αληθεια τι υπηρεσίες μπορει να προσφέρει μια εταιρεια που ουτε ενα excel δεν μπορουν να χειριστουν??? :lol:

Απο μια εταιρεια που περνουν 30 φορες τηλεφ. τους ιδιους ανθρωπους για να βρουν πελατη!!! :lol:

 

BTW αν θυμαμαι καλά κατι επαιζε με τη Vodafone.. θα συγχωνευονταν ή κανω λάθος???

 

Κι επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι (κριση, λουκετα, κλπ) αξιζει να ενημερωνεται ο καθε υποψηφιος πελάτης για να μην βρεθει καμμια μερα χωρις τηλεφ. και ιντερνετ!! :X

Link to comment
Share on other sites

Rigasnic thanx !!

 

το εβαλα κι εκει αν και αποψη μου ειναι οτι πρεπει να υπαρχει και σε αυτο το θέμα η ολη απαραδεκτη κατασταση της HOL γιατι απο οτι ειδα στο θεμα δεν ειμαι ο μόνος που περναει αυτα απο την HOL.

Οποτε αξιζει να ενημερωνεται ο κοσμος και να μην μπλεκει με μια εταιρεια που χρησιμοποιει εντελως τραγικους τροπους προωθησης.

 

Αληθεια τι υπηρεσίες μπορει να προσφέρει μια εταιρεια που ουτε ενα excel δεν μπορουν να χειριστουν??? :lol:

Απο μια εταιρεια που περνουν 30 φορες τηλεφ. τους ιδιους ανθρωπους για να βρουν πελατη!!! :lol:

 

BTW αν θυμαμαι καλά κατι επαιζε με τη Vodafone.. θα συγχωνευονταν ή κανω λάθος???

 

Κι επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι (κριση, λουκετα, κλπ) αξιζει να ενημερωνεται ο καθε υποψηφιος πελάτης για να μην βρεθει καμμια μερα χωρις τηλεφ. και ιντερνετ!! :X

1. Δεν σε παίρνουν από τη hol αλλά από συνεργαζόμενη εταιρεία τηλεφωνικών πωλήσεων. Ότι σε αυτές τις εταιρείες (με τις οποίες συνεργάζονται σχεδόν όλοι οι πάροχοι κινητής και σταθερής, μην νομίζεις ότι συμβαίνει μόνο στη hol) δεν ξέρουν τι τους γίνεται είναι γνωστό. Βέβαια όπως και να έχει την κύρια ευθύνη για όλο αυτό την φέρουν οι ίδιοι οι πάροχοι αφού γνωρίζουν το πως λειτουργούν οι εταιρείες αυτές, οπότε καλά κάνεις και τα βάζεις με τη hol.

2. H Vodafone πήρε το 18.5 % της hol και υπέγραψαν συμφωνία στρατηγικής συνεργασίας. Μέχρι το τέλος του χρόνου (βάσει του τρέχοντος προγραμματισμού) θα βγάλουν συνδυαστικά πακέτα και τα προιόντα της hol θα είναι διαθέσιμα στα καταστήματα της Vodafone (μια και η hol δεν έχει δικά της).

3. Η hol είναι αυτή τη στιγμή ο 2ος μεγαλύτερος εναλλακτικός (μετά τη forthnet) και όλα δείχνουν ότι από το επόμενο τρίμηνο θα είναι πρώτη. Έχει το μεγαλύτερο δίκτυο μετά τον ΟΤΕ και στρατηγική συνεργασία με τη Vodafone, η οποία είναι και μέτοχος της. Κομμάτι δύσκολο να κλείσει βάσει των δεδομένων αυτών.

 

Πάντως πραγματικά οι εταιρείες τηλεπωλήσεων το έχουν παρακάνει. Διάβαζα στο adslgr.com ότι έπαιρναν πελάτες ΟΤΕ για να τους προωθήσουν τα πακέτα της Tellas, όταν στη περιοχή αυτή η Tellas δεν έχει δίκτυο, ενώ εδώ στο myphone σε άλλο μέλος ότι θα έχει οπτική ίνα στο σπίτι του! Εμένα μου είχαν πει για On ότι "έχει πιο καινούρια καλώδια στη περιοχή σας από τον ΟΤΕ":lol:...

Link to comment
Share on other sites

1. Αν ολοκληρη εταιρεια δεν μπορει να εχει ενα οργανομενο δικό της τμημα πωλησεων και το κανει outsourcing σε εντελως ασχετες εταιρειες τοτε για μενα ειναι ακομα πιο ασχετη εταιρεια η ιδια η HOL.

Γιατι οταν εμπιστευεσαι το ονομα και το προιον σου σε ξενους μαλλον καποιο προβλημα υπάρχει κι εσυ ο ιδιος το υνπονομέυεις.

Γιατι οταν εμπιστευεσαι σε ξενους την προωθηση τοτε θα πρεπει να ελεγχεις και τον τρόπο που γινεται. Εδω για να βγει μια καμπανια στα ΜΜΕ περναει 1000 εγκρισεις σε Δ.Σ. κλπ (Εκτος βεβαια αν η ιδια η HOL ξερει τι παιζει και δεν μιλάει)

Βεβαια οταν η Forthnet ανοιγε το ενα καταστημα μετα το αλλο για να εχει αμεση προσβαση στον τελικο καταναλωτη αυτοι οι κυριοι μαλλον κανανε στρατηγικες συνεργασιες με τετοιες εταιρείες :lol: για να εχουν λιγοτερο κόστος.

 

2. Αυτο επιβαιβεωνει αυτο που ανεφερα πιο πανω, αν η HOL ειχε δυναμη θα αγοραζε αυτή μια αλλη εταιρεία και δεν θα την εξαγόραζε η Vodafone. Διαφωνείς??

 

3. Επειδη η αγορά της κινητής και των τηλεπικοινωνιων μεταβάλετε πολυ πολυ ευκολα κραταω μικρο καλάθι για αυτό που λές.

 

Και για να κλεισουμε την κουβεντα εδω, εμενα οσες φορές μου τηλεφ. που επαναλαμβάνω ηταν αρκετές -σχεδον μερα παρα μέρα σε διάστημα ενός μηνός και τηλεφ και στο 2ο σπίτι μου αρκετές φορές γιατι ευρισκα αναπαντητες ολες λοιπον αυτές τις φορές ανεφεραν μονο για HOL.

 

Η ιδια η HOL θα πρεπει να ελεγχει αυτους που χρησιμοποιουν το ονομά της εκ μέρους της για να μην δυσφιμίζεται και να μην πεφτει στα ματια των καταναλωτών οπως στα δικά μου.:cool:

 

καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

1. Αν ολοκληρη εταιρεια δεν μπορει να εχει ενα οργανομενο δικό της τμημα πωλησεων και το κανει outsourcing σε εντελως ασχετες εταιρειες τοτε για μενα ειναι ακομα πιο ασχετη εταιρεια η ιδια η HOL.

Γιατι οταν εμπιστευεσαι το ονομα και το προιον σου σε ξενους μαλλον καποιο προβλημα υπάρχει κι εσυ ο ιδιος το υνπονομέυεις.

Γιατι οταν εμπιστευεσαι σε ξενους την προωθηση τοτε θα πρεπει να ελεγχεις και τον τρόπο που γινεται. Εδω για να βγει μια καμπανια στα ΜΜΕ περναει 1000 εγκρισεις σε Δ.Σ. κλπ (Εκτος βεβαια αν η ιδια η HOL ξερει τι παιζει και δεν μιλάει)

Βεβαια οταν η Forthnet ανοιγε το ενα καταστημα μετα το αλλο για να εχει αμεση προσβαση στον τελικο καταναλωτη αυτοι οι κυριοι μαλλον κανανε στρατηγικες συνεργασιες με τετοιες εταιρείες :lol: για να εχουν λιγοτερο κόστος.

 

2. Αυτο επιβαιβεωνει αυτο που ανεφερα πιο πανω, αν η HOL ειχε δυναμη θα αγοραζε αυτή μια αλλη εταιρεία και δεν θα την εξαγόραζε η Vodafone. Διαφωνείς??

 

3. Επειδη η αγορά της κινητής και των τηλεπικοινωνιων μεταβάλετε πολυ πολυ ευκολα κραταω μικρο καλάθι για αυτό που λές.

 

Και για να κλεισουμε την κουβεντα εδω, εμενα οσες φορές μου τηλεφ. που επαναλαμβάνω ηταν αρκετές -σχεδον μερα παρα μέρα σε διάστημα ενός μηνός και τηλεφ και στο 2ο σπίτι μου αρκετές φορές γιατι ευρισκα αναπαντητες ολες λοιπον αυτές τις φορές ανεφεραν μονο για HOL.

 

Η ιδια η HOL θα πρεπει να ελεγχει αυτους που χρησιμοποιουν το ονομά της εκ μέρους της για να μην δυσφιμίζεται και να μην πεφτει στα ματια των καταναλωτών οπως στα δικά μου.:cool:

 

καλημέρα!

 

1.Για πες μου μια εταιρεία σταθερής που να έχει δικό της telemarketing. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Ακόμα και η forthnet συνεργάζεται με συγκεκριμένη εταιρεία (ονόματα μη λέμε).

 

Eπίσης η κάθε εταιρεία έχει δική της πολιτική. Σαφέστατα η forthnet έκανε πολύ καλά που άνοιξε δικά της καταστήματα. Από την άλλη άφησε αρκετά πίσω τις υποδομές της, η hol αυτή τη στιγμή έχει πολύ μεγαλύτερο δίκτυο. Σε λίγο θα έχει τα καταστήματα της Vodafone.

 

2.Να αγοράσει ποιά? Την On Telecoms? Ή τη Vivodi? Και τι θα κέρδιζε? Η hol δεν παύει να είναι ένας μικρός εναλλακτικός πάροχος όπως είναι και η forthnet, η On, η Νetone κ.τ.λ, προφανώς και δεν έχει τη δύναμη που έχει η Vodafone, η Wind ή ο ΟΤΕ. Τι θα πει αυτό? Γιατι δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

 

3. Πότε είδες την αγορά κινητής να μεταβάλλεται? Η σειρά Cosmote, Vodafone, Wind κρατάει πολλά χρόνια. Σε ότι αφορά τη hol τα τελευταία τρίμηνα κάνει τις διπλάσιες νέες συνδέσεις από τη forthnet, από 4η βρέθηκε 2η και η διαφορά της από τη forthnet είναι μόλις στους 30000 πελάτες, αν συνεχίσει με τους ίδιους ρυθμούς που πηγαίνει 1 χρόνο τώρα θα την περάσει. Αν τώρα πιστεύεις ότι μια εταιρεία με το μεγαλύτερο δίκτυο μετά τον ΟΤΕ, που παίζει στις δύο πρώτες θέσεις μετά τον ΟΤE, που κάνει το 50% των συνδέσεων που κάνουν όλοι οι εναλλακτικοί μαζί και που έχει για στρατηγικό σύμμαχο και μέτοχο τη Vodafone , μπορεί να κλείσει είναι δική σου άποψη. εγώ μέχρι τώρα μόνο κάτι καφενεία σαν τη Lannet και τη Telepassport που δεν είχαν δίκτυο ούτε καν σε όλη την Αθήνα είδα να κλείνουν.

 

Και επαναλαμβάνω με τη σειρά μου ότι το ότι εσένα σε πήραν για προσφορά της hol δεν σημαίνει ότι οι άλλες εταιρείες δεν κάνουν τέτοιες τηλεφωνικές πωλήσεις. Εμένα με έχουν πάρει από την On δύο φορές. Μήπως να βγω και εγώ να πω πως μόνο η On κάνει τηλεφωνικές πωλήσεις?

 

Και δεν προσπαθώ να "δικαιολογήσω" τη hol. Πολύ καλά κάνεις και τα βάζεις μαζί τους αφού το δικό τους όνομα χρησιμοποιούν και όλη αυτή η απαράδεκτη τακτική που ακολουθείται από το τμήμα πωλήσεων είναι εις γνώσιν τους. Απλώς λέω πως αυτά γίνονται σε όλες τις εταιρείες και πως κάτι τέτοιο δεν σημαίνει πως μια εταιρεία είναι γενικά άχρηστη και πάει για κλείσιμο. Ειδικά όταν τα αποτελέσματα δείχουν άλλα.

Link to comment
Share on other sites

1.Για πες μου μια εταιρεία σταθερής που να έχει δικό της telemarketing. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον.

1000 φορές να μην ειχε καθολου telemarketing αν ειναι να εχει αυτο το ελεινο!

Ετσι κι αλλιως εχει αποδειχθεί οτι αυτου του ειδος η πώληση ειναι... για ταπεράκια! :lol:

 

Ολα τα αλλα που μου απαντας ειναι εντελώς ασχετα με αυτο που ανέφερα!

Εγω μιλάω για τον εκνευριστικό τρόπο της πιεστικής και επαναλαμβανόμενης τηλεφ. ΕΝΟΧΛΗΣΗΣ απο τους εν λόγο "κυρίους" που εκπροσωπουν την εν λόγο "εταιρεία" που πρωτη φορα βλεπω στη ζωή μου.

 

 

και κρατα κατι τελευταίο για αυτο το τονίζω: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ 20 ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ. :lol::p:lol::lol:

Εγω αυτο το λέω ΠΑΡΑΚΜΗ! :ninja:

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω νεα γραμμή στην hol..

Θα αργήσει πολύ?

Κανουν πάνω απο μια βδομάδα?

 

Θελω το πακέτο με τα 24mps νομιζω στα 25 ευρω βγαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω νεα γραμμή στην hol..

Θα αργήσει πολύ?

Κανουν πάνω απο μια βδομάδα?

 

Θελω το πακέτο με τα 24mps νομιζω στα 25 ευρω βγαίνει..

 

Καλά ξεμπερδέματα, ένας φίλος κόντεψε να περάσει τον μηνα χωρίς τλφ και ίντερνετ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω νεα γραμμή στην hol..

Θα αργήσει πολύ?

Κανουν πάνω απο μια βδομάδα?

 

Θελω το πακέτο με τα 24mps νομιζω στα 25 ευρω βγαίνει..

 

Για νεα γραμμη με νεο βρογχο κανει περιπου ενα μηνα (στην Θεσσαλονικη)

Αν κανεις , μπες μεσω του site τους που εχουν 3 μηνες δωρο !! (κλικ εδω)

Link to comment
Share on other sites

Για νεα γραμμη με νεο βρογχο κανει περιπου ενα μηνα (στην Θεσσαλονικη)

Αν κανεις , μπες μεσω του site τους που εχουν 3 μηνες δωρο !! (κλικ εδω)

Ενα μήνα? Πάνε καλά?

 

Με τετοιες χρονικες καθυστερήσεις θελουν πολυ ακόμα μου φαίνεται για να φτάσουν τον οτε..

Το πολυ 10 μερες μπορω να μεινω χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ..

Και αφου ειναι νεα γραμμή σημαίνει οτι δεν εχω αυτη τη στιγμή και μπαίνω ασύρματα..

 

 

Παλι στον οτε θα παω μου φαίνεται και ειναι δυστυχως πανάκριβος γι αυτα που δίνει..Αλλά τουλάχιστον θα ενεργοποιηθεί σχεδόν άμεσα...

 

Και η forthnet τοσο πολύ κανει θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

και ο οτε για νεα γραμμη της θελει τις 15 μερες !

 

και απο τι στιγμη που κρεμονται απο τον οτε τους τρωει 15 μερες και !

 

ασχετα που conχχ το βαζει με 1-2 μερες (οταν υπαρχει γραμμη)

Link to comment
Share on other sites

1000 φορές να μην ειχε καθολου telemarketing αν ειναι να εχει αυτο το ελεινο!

Ετσι κι αλλιως εχει αποδειχθεί οτι αυτου του ειδος η πώληση ειναι... για ταπεράκια! :lol:

 

Ολα τα αλλα που μου απαντας ειναι εντελώς ασχετα με αυτο που ανέφερα!

Εγω μιλάω για τον εκνευριστικό τρόπο της πιεστικής και επαναλαμβανόμενης τηλεφ. ΕΝΟΧΛΗΣΗΣ απο τους εν λόγο "κυρίους" που εκπροσωπουν την εν λόγο "εταιρεία" που πρωτη φορα βλεπω στη ζωή μου.

 

 

και κρατα κατι τελευταίο για αυτο το τονίζω: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ 20 ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ. :lol::p:lol::lol:

Εγω αυτο το λέω ΠΑΡΑΚΜΗ! :ninja:

 

Φιλικά!

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνεις ή με το οποίο διαφωνείς είναι ότι όλες οι εταιρείες συνεργάζονται με εταιρείες telemarketing, ακόμα και ο ΟΤΕ. Εσένα σε πήραν από τη hol, εμένα με πήραν από την on, άλλον τον πήραν από τη tellas κ.τ.λ Συμφωνώ ότι σαν μέθοδος είναι απαράδεκτη και ελπίζω τώρα που η hol θα έχει τα 418 καταστήματα της Vodafone να περιορίσει τη συγκεκριμένη μέθοδο.

 

Επίσης δεν νομίζω πως είπα κάτι άσχετο. Εντελώς άσχετοι είναι συσχετισμοί τύπου "έντονο και κακό telemarketing από συνεργαζόμενη εταιρεία άρα η hol είναι σε παρακμή και μπορεί να κλείσει".

Link to comment
Share on other sites

Να τελειώσουμε παρακαλώ με το θέμα της προώθησης των υπηρεσιών της HOL και των άλλων εταιριών. Μπορείτε να συνεχίσετε την κουβέντα εδώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...