Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήραν πριν από λίγο τηλέφωνο από τη HOL να μου πουν ότι η Κέρκυρα εντάχθηκε σε ένα πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης και μου προσφέρουν (χωρίς να ξέρουν ότι είμαι στη HOL :p) το Hol Double Play Lite με 6Mbps internet κλπ με 23,50 ευρώ 13,50 ευρώ/μήνα.Επίσης,όσες οικογένειες έχουν πάνω από τέσσερα παιδιά ή είναι άνεργοι τους συμφέρει περισσότερο γιατί θα έχουν το παραπάνω πρόγραμμα μόνο με 8,κάτι ευρώ το μήνα (αν κατάλαβα καλά).:)

 

Αν,θέλετε να μάθετε περισσότερες πληροφορίες pm me για να σας δώσω τον αριθμό να επικοινωνήσετε μαζί τους.:)

 

Edit:Μόλις,έκανε το παραπάνω πρόγραμμα μια γνωστή μου και πλέον έχει το Double Play Lite με 8,50 ευρώ/μήνα.Απ'ότι φαίνεται εκτός από τις πολύτεκνες οικογένειες και τους ανέργους το πρόγραμμα απευθύνεται και στους ηλικιωμένους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερινά αποτελέσματα από τη μέτρηση μετά από 1 μέρα σε σύνδεση. Περιοχή Προμηθέα Βέροιας. Σύνδεση Double Play 24.

 

http://www.speedtest.net/result/512204695.png

 

Ικανοποιητικά θα έλεγα αλλά το download θα ήθελα να είναι μεγαλύτερο για 24mbps ονομαστική...

Link to comment
Share on other sites

Σημερινά αποτελέσματα από τη μέτρηση μετά από 1 μέρα σε σύνδεση. Περιοχή Προμηθέα Βέροιας. Σύνδεση Double Play 24.

 

http://www.speedtest.net/result/512204695.png

 

Ικανοποιητικά θα έλεγα αλλά το download θα ήθελα να είναι μεγαλύτερο για 24mbps ονομαστική...

Αν επιτρέπεται,με πόσα kb/sec "κατεβάζεις;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Από τις 13:00,οι ταχύτητες που έχω είναι μαύρι χάλι.Οι σελίδες (και το MyPhone) κάνουν πάνω από ένα λεπτό για να ανοίξουν,τα kb/sec ,ακόμα και στο DM, δεν ξεπερνάνε τα 100,πριν από λίγο "κατέβασα" ένα αρχείο από το site της Microsoft και έφτασε να "κατεβάζει" μέχρι και με b/sec.Στο 50%,έγραψε 0 b/sec και σταμάτησε να "κατεβάζει".Επίσης,σαν να μην έφταναν όλα αυτά,το τηλέφωνο είναι "νεκρό" :mad::mad:.Πήρα ,πριν από λίγο, τηλέφωνο την HOL και μου είπαν ότι θα ελέγξουν τη γραμμή μου και θα με πάρουν τηλέφωνο.

 

Υ.Γ 1:Η χρέωση στο 13844 από κινητό πόσο είναι;:worry:

Υ.Γ 2:Οι ταχύτητες μου είναι οι εξής: Download: 1022 - Upload: 547

Υ.Γ 3:Οι ταχύτητες που έχω είναι τόσο χαμηλές που ούτε τα "περισσότερα" emoticons δεν ανοίγουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτητές μου πάνε από το κακό στο χειρότερο:

http://www.speedtest.net/result/514927255.png

Download: 320Kbps

Upload: 341Kbps

Ξέρετε πόσο θα πληρώσω αν φύγω από τη Hol πρίν κλείσω ένα χρόνο;Έκανα το συμβόλαιο το Μάρτιο του 2009 και λήγει το Μάρτιο του 2010.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα όποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

Έχω HOL εώς 24 Mbps αλλά η γραμμή μου "κλειδώνει" στα 16 Mbps. Σκέφτομαι ν'αλλάξω πρόγραμμα και να πάω σ'αυτό της HOL εώς 6 Mbps. Στην πραγματικότητα τι χάνω; Ούτως ή άλλως τα downloads μου από Rapidshare (μόνο από εκεί κατεβάζω") σαν free user είναι 80-120 kbps που πιστεύω τόσο θα μείνουν αν αλλάξω το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι για νέα γραμμή στη Δράμα με το Double play Lite στα 6. Έχει κανένας εμπειρία από το συγκεκριμένο πακέτο και την περιοχή; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα όποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

Έχω HOL εώς 24 Mbps αλλά η γραμμή μου "κλειδώνει" στα 16 Mbps. Σκέφτομαι ν'αλλάξω πρόγραμμα και να πάω σ'αυτό της HOL εώς 6 Mbps. Στην πραγματικότητα τι χάνω; Ούτως ή άλλως τα downloads μου από Rapidshare (μόνο από εκεί κατεβάζω") σαν free user είναι 80-120 kbps που πιστεύω τόσο θα μείνουν αν αλλάξω το πρόγραμμα.

 

και γιατι δεν κανεις εναν λογαριασμο στο rapidshare?

να κατεβαζεις με ολην την δυνατη ταχυτητα που μπορει να σου δωσει ο παροχος σου??:confused:

και να κατεβαζεις απειρα αρχεια παραλληλα??:confused:

και να εχεις online αποθηκευτικο χωρο πανω απο 50giga :confused:

 

 

δεν μπορω να χωνεψω οτι μπορει να υπαρχει γρηγορη συνδεση σε καποιον χωρις να την εκμεταλευεται πληρως :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ μερικες εβδομαδες εχω κ εγω 24αρα συνδεση. Το ρουτερ κλειδωνει γυρω στα 17-18. Στο κατεβασμα φτανω μεχρι 1,5mb αλλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχει σταθερη ταχυτητα.(Χρησιμοποιω το flashget για κατεβασμα απο rapidshare) Δηλαδη ουτε για 20'' δεν κραταει σταθερη παρα ανεβοκατεβαινει συνεχεια απο 200 μεχρι 1200-1500.Ειναι φυσιολογικο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι για νέα γραμμή στη Δράμα με το Double play Lite στα 6. Έχει κανένας εμπειρία από το συγκεκριμένο πακέτο και την περιοχή; Ευχαριστώ.

 

δεν ξέρω για Δραμα, αλλά την έβαλα καθοτι έχει την καλύτερη τιμή και δίνει ακριβώς αυτό που θέλω.

Μου έκανε 12 μέρες να ενεργοποιηθεί απο την μέρα της αίτησης, πάει πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μενω Α. Θεσσαλονικη και θελω ADSL για το σπιτι με ταυτοχρονα δωρεαν κλισεις απο το σταθερο. Ειμαι αναμεσα σε conn-x talk και hol double.

Θα εχω προβληματα και καθηστερησεις στη συνδεση αν επιλεξω hol που ειναι αρκετα πιο οικονιμική απο conn-x?

Link to comment
Share on other sites

μενω Α. Θεσσαλονικη και θελω ADSL για το σπιτι με ταυτοχρονα δωρεαν κλισεις απο το σταθερο. Ειμαι αναμεσα σε conn-x talk και hol double.

Θα εχω προβληματα και καθηστερησεις στη συνδεση αν επιλεξω hol που ειναι αρκετα πιο οικονιμική απο conn-x?

 

Γενικά οι εναλλακτικοί δεν φημίζονται για την ταχύτητα των ενεργοποίησεων...

 

Υπάρχουν άτομα που ενεργοποιούνται σε 15 μέρες, και άλλοι(η πλειοψηφία δυστυχώς) που φτάνουν τους 2 μήνες :wacko:

 

Εγώ στην Α.Θεσσαλονίκη είχα κάνει 30+ μέρες πέρσυ.

 

Καλό θα είναι να δεις τα στατιστικά της γραμμής σου πριν κάνεις κάποια κίνηση (απόσταση από το Dslam και θόρυβος της γραμμής). Έτσι θα διαλέξεις ότι πραγματικά σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια ερωτηση ,ετσι για να μαθαινουμε....

εγω ειμαι στα 2 χιλιομετρα απο το dslam.

πιστευω ειναι καλο αυτο.

τον θορυβο στην γραμμη μου πως τον κοιταω?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέτριο είναι δεν είναι καλό.

Στο web configuration του modem, στα στατιστικά της γραμμής έχει το θόρυβο (SNR up/down) και την εξασθένηση του σήματος το οποίο κατά κανόνα επηρεάζεται από την απόσταση (attenuation up/down)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή ενεργοποίησης επίσης για hol.

Ελπίζω να μην έχω κάποιο θέμα.

Με forthnet ως provider, online είμαι τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες παρατηρώ μια-δυο αποσυνδέσεις την ημέρα και οι ταχύτητες έχουν "πέσει" στα 1-1,5 Mbps (από 3-3,5).:(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

η χολ τα πάει πολύ καλά.έχει μονο προβλήματα στο δίκτυο που πέφτει συχνά σε τυχαίες στιγμές μέσα στην εβδομάδα για 3-4 ώρες μέσο ορο

internet 8/10 τηλ 7/10 δίκτυο 74% uptime .ολόκληρο το δίκτυο(εθνικά και διθνείς κυκλώματα)

 

η "τελλας" θέλει λίγες επενδύσεις ακόμη,στο επόμενο πακέτο που θα ρίξει η wind θα τα σπάει.

τηλ 8/10 internet 7/10 δίκτυο 80% uptime .ολόκληρο το δίκτυο(εθνικά και διθνείς κυκλώματα)

 

forthnet.πρόβλημα ρευστότητας,τρέχουν και δη φτάνουν.

τηλ 6/10 internet 6/10 δίκτυο 70%uptime .ολόκληρο το δίκτυο(εθνικά και διθνείς κυκλώματα)

 

οτε.

τελείως,ακριβώς.χαμηλότερες ταχύτητες internet σε χωρια που κάλυψε η χολ με έως 24 ο οτε προσφέρει 2.

τηλ 10/10 intenet 9/10 δίκτυο 99% uptime . εθνικο τηλεφωνικο δικτυο

 

thats it.

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

η χολ τα πάει πολύ καλά.έχει μονο προβλήματα στο δίκτυο που πέφτει συχνά σε τυχαίες στιγμές μέσα στην εβδομάδα για 3-4 ώρες μέσο ορο

internet 8/10 τηλ 7/10 δίκτυο 74% uptime .ολόκληρο το δίκτυο(εθνικά και διθνείς κυκλώματα)

 

η "τελλας" θέλει λίγες επενδύσεις ακόμη,στο επόμενο πακέτο που θα ρίξει η wind θα τα σπάει.

τηλ 8/10 internet 7/10 δίκτυο 80% uptime .ολόκληρο το δίκτυο(εθνικά και διθνείς κυκλώματα)

 

forthnet.πρόβλημα ρευστότητας,τρέχουν και δη φτάνουν.

τηλ 6/10 internet 6/10 δίκτυο 70%uptime .ολόκληρο το δίκτυο(εθνικά και διθνείς κυκλώματα)

 

οτε.

τελείως,ακριβώς.χαμηλότερες ταχύτητες internet σε χωρια που κάλυψε η χολ με έως 24 ο οτε προσφέρει 2.

τηλ 10/10 intenet 9/10 δίκτυο 99% uptime . εθνικο τηλεφωνικο δικτυο

 

thats it.

 

Και τι είναι ποιο σημαντικό για έναν χρήστη ??

Link to comment
Share on other sites

αυτο που πληρωνει,εξαναγκαστικα φθηνοτερα προιντα πανο στο δικο του δυκτιο...(οτε)
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει η συμπεριφορά τους. Κάλεσα πριν λίγο και αφού περίμενα 30 λεπτά, μου είπαν ότι δεν χρειαζόταν να ξανακαλέσω αφού το πρόβλημα έχει ήδη ανατεθεί σε μηχανικό. Ρώτησα περίπου πόσο θα περιμένω να διορθωθεί το πρόβλημα και η απάντηση ήταν ότι δεν ξέρουν! Τους είπα ότι διάβασα στο adsl.gr παρόμοια περιστατικά όπου κάποιοι έμειναν χωρίς δίκτυο για 20 και 25 ημέρες και η απάντηση ήταν "ε όχι, δεν νομίζω να αργήσει τόσο πολύ, μάλλον σε 4-5 ημέρες θα έχει διορθωθεί"!!! Είναι σοβαρή απάντηση αυτή;;; μάλλον; σε 4-5 ημέρες; δώρο μου το κάνουν το dsl και με αφήνουν έστω και τις 4-5 ημέρες ξαφνικά και απροειδοποίητα χωρίς διακοπή; (αυτές τις ερωτήσεις θα τις κάνω και στην ΕΕΤΤ τη Δευτέρα). Εκτός από τη HOL, με καλύπτει το ιδιόκτητο της Forthnet, της vivodi και της tellas. Λόγω του ότι μπορώ να έχω wind adsl σε καλύτερες τιμές από αυτές της λιανικής, σκέφτομαι να το δοκιμάσω.

 

Καλά οι άνθρωποι δεν παίζονται!!!Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ..Μέχρι να με πείσουν να βάλω το Double Play τους(που ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που το αποφάσισα..),με ειχαν στα opa-opa..Μετά για να συνδεθώ με την τηλεφ.εξυπηρέτησή τους ώρες ατελείωτες αναμονής (με χρέωση φυσικά!!!),με παρέπεμπαν ο ένας στον άλλο γιατί δεν ήξερε κανένας ανευθυνουπεύθυνος εκεί μέσα..μπάχαλο με όλη τη σημασία της λέξης!!

 

Και το κερασάκι στην τούρτα..Κάνοντας την αίτηση (γιατί οι 3 μήνες δώρο μου ακούστηκαν καλοί) μου είπαν μες την ευγένεια ότι όλα καλά όλα ωραία..Έλα όμως που οι λογαριασμοί μου ερχόντουσαν κανονικότατα..Όταν προσπάθησα να διαμαρτυρηθώ,μετά από μία Οδύσσεια τηλεφωνημάτων και άσχετων τηλεφωνητών ανακάλυψα ότι με χρέωναν γιατί "λέει" ότι η αίτηση δεν έγινε online όπως θα έπρεπε για να έχω τους 3 μήνες δωρεάν..Ενώ η αίτηση είχε γίνει online κανονικότατα..

 

Εξηγώ: μπαίνοντας στην ιστοσελίδα τους έκανα την αίτηση και μετά από 1 ημέρα επικοινώνησε ένας ευγενέστατος κύριος και μου είπε να μου στείλει με email τη σύμβαση, να τη scanaro και να του τη ξαναστείλω υπογεγραμμένη(χωρίς να μου πει φυσικά (και τεχνηέντως) ότι με αυτό τον τρόπο θα χάσω τους 3 μήνες..αυτό και έκανα...ε, το mail "λέει" δεν θεωρείται online αλλά offline :lol: οπότε δεν δικαιούμαι τίποτα....:blink:...Όταν έψαξα δε, τον ευγενέστατο κύριο που είχα μιλήσει μου είπαν ότι απλά δεν είναι στην εταιρία πλέον...

Μετά μου είπαν ότι θα με ξαναπάρουν να μου εξηγήσουν τι έγινε και τι μπορεί να γίνει..φυσικά δεν με ξαναπήραν ποτέ..

 

Οι άνθρωποι είναι απλά ΑΛΜΠΑΝΗΔΕΣ και τη θέλουν την ΕΕΤΤ τους!!!

 

Μακριά.......:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι άνθρωποι δεν παίζονται!!!Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ..Μέχρι να με πείσουν να βάλω το Double Play τους(που ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που το αποφάσισα..),με ειχαν στα opa-opa..Μετά για να συνδεθώ με την τηλεφ.εξυπηρέτησή τους ώρες ατελείωτες αναμονής (με χρέωση φυσικά!!!),με παρέπεμπαν ο ένας στον άλλο γιατί δεν ήξερε κανένας ανευθυνουπεύθυνος εκεί μέσα..μπάχαλο με όλη τη σημασία της λέξης!!

 

Και το κερασάκι στην τούρτα..Κάνοντας την αίτηση (γιατί οι 3 μήνες δώρο μου ακούστηκαν καλοί) μου είπαν μες την ευγένεια ότι όλα καλά όλα ωραία..Έλα όμως που οι λογαριασμοί μου ερχόντουσαν κανονικότατα..Όταν προσπάθησα να διαμαρτυρηθώ,μετά από μία Οδύσσεια τηλεφωνημάτων και άσχετων τηλεφωνητών ανακάλυψα ότι με χρέωναν γιατί "λέει" ότι η αίτηση δεν έγινε online όπως θα έπρεπε για να έχω τους 3 μήνες δωρεάν..Ενώ η αίτηση είχε γίνει online κανονικότατα..

 

Εξηγώ: μπαίνοντας στην ιστοσελίδα τους έκανα την αίτηση και μετά από 1 ημέρα επικοινώνησε ένας ευγενέστατος κύριος και μου είπε να μου στείλει με email τη σύμβαση, να τη scanaro και να του τη ξαναστείλω υπογεγραμμένη(χωρίς να μου πει φυσικά (και τεχνηέντως) ότι με αυτό τον τρόπο θα χάσω τους 3 μήνες..αυτό και έκανα...ε, το mail "λέει" δεν θεωρείται online αλλά offline :lol: οπότε δεν δικαιούμαι τίποτα....:blink:...Όταν έψαξα δε, τον ευγενέστατο κύριο που είχα μιλήσει μου είπαν ότι απλά δεν είναι στην εταιρία πλέον...

Μετά μου είπαν ότι θα με ξαναπάρουν να μου εξηγήσουν τι έγινε και τι μπορεί να γίνει..φυσικά δεν με ξαναπήραν ποτέ..

 

Οι άνθρωποι είναι απλά ΑΛΜΠΑΝΗΔΕΣ και τη θέλουν την ΕΕΤΤ τους!!!

 

Μακριά.......:!:

 

 

...... η εεττ τα δικά τους συμφέροντα δεν εξυπηρετεί??:ninja: ή κάνω λάθος:p

Link to comment
Share on other sites

Xθές δεν είχε κανείς πρόβλημα με την HOL, γιατί υπήρχε πανελλαδικό κόλλημα ?
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα τόσοσημαντικο πρόβλημα (24αρα συγχρονίζει στα 18.5) που δεν μπορουσα να ποστάρω ουτε το πρόβλημα.

Μετα από 5 λεπτά (πραγματικα) αναμονης να ανοιξει η σελιδα το παρατησα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...