Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικα με την ισχυ σήματος internet και σταθερης τηλεφωνίας vodafone στη περιοχη Βριλησσιων ? εχω μαθει οτι η vodafone παρεχει μετριο εως χαμηλο σημα ιντερνετ και σταθερη τηλεφωνία με βομβους κλπ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω διαπιστωσει πολυ χαμηλη ισχυ σηματος κινητης τηλεφωνιας στη περιοχη πατηματος Βριλησσιων (οδο Μακεδονιας εως Ηρακλειτου), αλλα δεν εχω γνωση για την ποιοτητα της σταθερης τηλεφωνιας για vodafone home ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ισχύς σήματος στη σταθερή. Η απόσταση που έχεις από το αστικό κέντρο παίζει ρόλο μόνο για την ταχύτητα που θα πιάσεις. Σε όποιον πάροχο και να είσαι, πλην ΟΤΕ που αν έχει καμπίνες στην περιοχή και σε βάλει εκεί θα πιάνεις κοντά στην ονομαστική μέγιστη της adsl.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Οι πωλητές της vodafone έχουν πάει την παραπληροφόρηση σε άλλο επίπεδο.

Χθες με πήρε τηλέφωνο πωλητής ισχυριζόμενος πως ειναι μεσα απο την vodafone κ όχι απο μεταπωλητή

λέγοντας πως επειδή ειμαι καλός πελάτης κ πληρώνω παντα εκπρόθεσμα τους λογαριασμούς δικαιούμαι αναβάθμιση της γραμμής δωρεάν για να πιάνω καλύτερες ταχύτητες.

Προσοχή, όχι αναβάθμιση απο 24αρα adsl που εχω τώρα σε vdsl αλλά απο τα 8kbps που πιανω πρακτικά επειδή ειμαι πολυ μακριά απο το κέντρο σε κάτι παραπάνω, βέβαια για να γινει αυτό θα πρέπει να αναβαθμίσω κ τους χρόνους ομιλίας προς κινητά και να πάρω και το vodafone tv κ απο τα 22ευρώ να παω στα 29ευρώ το μηνα.

Και το ερώτημά μου είναι... δηλαδή για να πιάνω το μέγιστο της θεωρητικής ταχύτητας θα πρέπει να πληρώνω εκπρόθεσμα τους λογαριασμούς αλλιώς έχει τιμωρία κ πέφτει κόφτης στην γραμμή; Φυσικά όχι, απλα ο υπάλληλος έλεγε χαζομαρες.

Μέχρι 8 πιάνει η γραμμή μου, δοκιμασμένο με τους τεχνικούς τόσο vodafone όσο κ με ΟΤΕ (πριν φυγω με φορητότητα για vodafone).

Δεν είχα ορεξη να ασχοληθώ παραπάνω με τις μπουρδες του κι ευγενικά του είπα οχι.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

κατοικος της περιοχης με παροχο σταθερης την vodafone ειχε επισημανει βομβους στις κλησεις και συχνες διακοπες .

 

Τότε πρέπει να δηλώσει βλάβη για να λύσει το πρόβλημά του... δεν είναι χαρακτηριστικό της Vodafone :).

 

Οι πωλητές της vodafone έχουν πάει την παραπληροφόρηση σε άλλο επίπεδο.

Χθες με πήρε τηλέφωνο πωλητής ισχυριζόμενος πως ειναι μεσα απο την vodafone κ όχι απο μεταπωλητή

λέγοντας πως επειδή ειμαι καλός πελάτης κ πληρώνω παντα εκπρόθεσμα τους λογαριασμούς δικαιούμαι αναβάθμιση της γραμμής δωρεάν για να πιάνω καλύτερες ταχύτητες.

Προσοχή, όχι αναβάθμιση απο 24αρα adsl που εχω τώρα σε vdsl αλλά απο τα 8kbps που πιανω πρακτικά επειδή ειμαι πολυ μακριά απο το κέντρο σε κάτι παραπάνω, βέβαια για να γινει αυτό θα πρέπει να αναβαθμίσω κ τους χρόνους ομιλίας προς κινητά και να πάρω και το vodafone tv κ απο τα 22ευρώ να παω στα 29ευρώ το μηνα.

Και το ερώτημά μου είναι... δηλαδή για να πιάνω το μέγιστο της θεωρητικής ταχύτητας θα πρέπει να πληρώνω εκπρόθεσμα τους λογαριασμούς αλλιώς έχει τιμωρία κ πέφτει κόφτης στην γραμμή; Φυσικά όχι, απλα ο υπάλληλος έλεγε χαζομαρες.

Μέχρι 8 πιάνει η γραμμή μου, δοκιμασμένο με τους τεχνικούς τόσο vodafone όσο κ με ΟΤΕ (πριν φυγω με φορητότητα για vodafone).

Δεν είχα ορεξη να ασχοληθώ παραπάνω με τις μπουρδες του κι ευγενικά του είπα οχι.

 

Πιθανόν να δίνουν από καμπίνα σε όοους έχουν "μεγάλα" πακέτα, αφού βγάζουν τα έξοδα της αυξημένης χονδρικής... Υπάρχουν ενεργές καμπίνες στην περιοχή σου, έστω και από άλλον πάροχο? Το πιο πιθανό βέβαια είναι ότι έλεγε ανοησίες...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ανοησίες γιατί μολις του ειπα πως αποδεδειγμένα δεν μπορώ να πιάσω πάνω απο 8mbps γιατί μετά έχω αποσυνδέσεις (με την αλλαγή προφιλ για μεγαλύτερη ταχύτητα) τα ψιλομάσαγε κ μου μιλούσε για vodafone tv οτι και καλά μπορεί να λειτουργήσει κ με 8mbps , άρα η δωρεάν "αναβάθμιση" πήγε σύννεφο;

Η πιο κοντινή μου καμπίνα είναι μερικά μετρα μακριά, είναι προπολεμική με το σημα το ΟΤΕ πάνω και στο παρελθόν κατα διαστήματα την πόρτα να ανοίγει απο μόνη της και να μένουν τα κυκλώματα εκτεθειμένα στον οποιονδήποτε. Βέβαια στα 100 μέτρα (+/-) υπάρχει φρέσκια καμπίνα τούμπανο του ΟΤΕ η οποία υποπτεύομαι πως είναι vdsl για Vodafone. Αλλά εγώ συνδέομαι στην προπολεμική που ειναι καμια 25ρια μέτρα μακριά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πήραν τηλέφωνο για προσφορά..εχω Forthnet πολλα χρόνια ταχύτητες πάντα 5-6 mbps down σταθερά.. Για τα βασικά καλα είναι δεν κολλάει.Η Vodafone με κάποιους ελέγχους που έκανε οσο μιλούσαμε μου είπε οτι η θεωρητικά μέγιστη που μπορώ να πιάσω είναι 12 down και υπολογίζει γύρω στα 10mbps..Γίνεται αυτό;Δεν έχουν όλοι οι εναλλακτικοι την ίδια ταχύτητα περίπου;Επειδή δεν εχω μεγάλη εμπειρία δεν ξέρω τι να πιστέψω...Στην πόλη των Τρικάλων αν παίζει ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ανοησίες γιατί μολις του ειπα πως αποδεδειγμένα δεν μπορώ να πιάσω πάνω απο 8mbps γιατί μετά έχω αποσυνδέσεις (με την αλλαγή προφιλ για μεγαλύτερη ταχύτητα) τα ψιλομάσαγε κ μου μιλούσε για vodafone tv οτι και καλά μπορεί να λειτουργήσει κ με 8mbps , άρα η δωρεάν "αναβάθμιση" πήγε σύννεφο;

Η πιο κοντινή μου καμπίνα είναι μερικά μετρα μακριά, είναι προπολεμική με το σημα το ΟΤΕ πάνω και στο παρελθόν κατα διαστήματα την πόρτα να ανοίγει απο μόνη της και να μένουν τα κυκλώματα εκτεθειμένα στον οποιονδήποτε. Βέβαια στα 100 μέτρα (+/-) υπάρχει φρέσκια καμπίνα τούμπανο του ΟΤΕ η οποία υποπτεύομαι πως είναι vdsl για Vodafone. Αλλά εγώ συνδέομαι στην προπολεμική που ειναι καμια 25ρια μέτρα μακριά.

 

Αφού έχεις ενεργή καμπίνα κοντά σου, έχεις τη δυνατότητα να πας σε VDSL. Πιθανόν να καλούσε αδιάκριτα τα τηλέφωνα στην περιοχή σου θεωρώντας ότι όλοι κάθεστε σε καμπίνα. Πάντως εάν σε ενδιαφέρει να αυξήσεις την ταχύτητα αλλά με έκπτωση στο πάγιο (βάζοντας TV κλπ) μπορείς να τους το προτείνεις και ο ίδιος...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η καμπίνα που εχω δίπλα μου μετα βιας κρατά το adsl. Δεν εχω διαθεσιμότητα για vdsl. Το vodafone tv και όλα τα παρεμφερή (απο τις άλλες εταιρίες) τα θεωρώ ανούσια διότι τηλεόραση πιάνουμε όλοι δωρεάν ακόμα και με εσωτερική κεραία ενώ για το βιντεο club , ας είναι καλα το netflix και amazon. Δεν είναι ανταγωνιστικά τα δικά μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα με πήραν τηλέφωνο για προσφορά..εχω Forthnet πολλα χρόνια ταχύτητες πάντα 5-6 mbps down σταθερά.. Για τα βασικά καλα είναι δεν κολλάει.Η Vodafone με κάποιους ελέγχους που έκανε οσο μιλούσαμε μου είπε οτι η θεωρητικά μέγιστη που μπορώ να πιάσω είναι 12 down και υπολογίζει γύρω στα 10mbps..Γίνεται αυτό;Δεν έχουν όλοι οι εναλλακτικοι την ίδια ταχύτητα περίπου;Επειδή δεν εχω μεγάλη εμπειρία δεν ξέρω τι να πιστέψω...Στην πόλη των Τρικάλων αν παίζει ρόλο.

 

Προσωπικά, μετά την τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον συγκεκριμένο υπάλληλο, δεν θα τους εμπιστευόμουν τόσο ωστε να αλλάξω πάροχο και μετά να συνειδητοποιήσω πως όντως η γραμμή δεν σηκώνει πάνω απο 6mbps.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πήραν τηλέφωνο για προσφορά..εχω Forthnet πολλα χρόνια ταχύτητες πάντα 5-6 mbps down σταθερά.. Για τα βασικά καλα είναι δεν κολλάει.Η Vodafone με κάποιους ελέγχους που έκανε οσο μιλούσαμε μου είπε οτι η θεωρητικά μέγιστη που μπορώ να πιάσω είναι 12 down και υπολογίζει γύρω στα 10mbps..Γίνεται αυτό;Δεν έχουν όλοι οι εναλλακτικοι την ίδια ταχύτητα περίπου;Επειδή δεν εχω μεγάλη εμπειρία δεν ξέρω τι να πιστέψω...Στην πόλη των Τρικάλων αν παίζει ρόλο.

 

Ισως να γινεται.Σε εμενα ειχα το εξης φαινομενο.

8Mbps σε cyta/wind

11Mbps σε Forthnet

Ο μεσος ορος ειναι 14(για Hol τοσο ειχε γνωστος και αποσταση 400-500 μετρα απο μενα).

Οταν πηγα οτε ειχα 16Mbps

19Mbps κλειδωνω τωρα με Forthnet

Ιδιοκτητο δικτυο εχουν οι Forthnet και ο ΟΤΕ με χαλκο ο οτε σε εμας.

Το αστειο ειναι το εξης σε μενα.Ειμαι σε Α/Κ συνδεδεμενος ειτε παρω adsl ειτε vdsl.

30Mbps ο οτε

35Mbps η cyta

Και αυτα οριακα

Εχω μια προπολεμικη καμπινα που δεν αναβαθμιστηκε σε vdsl,ενω εξω απο σχολειο και στην γειτονια εχει.

Η Forthnet δινει 50αρα(αν και πιστευω πως θα τα πιασω γιατι εχει ιδιοκτητικο δικτυο με οπτικη ινα απο κατω).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πήραν τηλέφωνο για προσφορά..εχω Forthnet πολλα χρόνια ταχύτητες πάντα 5-6 mbps down σταθερά.. Για τα βασικά καλα είναι δεν κολλάει.Η Vodafone με κάποιους ελέγχους που έκανε οσο μιλούσαμε μου είπε οτι η θεωρητικά μέγιστη που μπορώ να πιάσω είναι 12 down και υπολογίζει γύρω στα 10mbps..Γίνεται αυτό;Δεν έχουν όλοι οι εναλλακτικοι την ίδια ταχύτητα περίπου;Επειδή δεν εχω μεγάλη εμπειρία δεν ξέρω τι να πιστέψω...Στην πόλη των Τρικάλων αν παίζει ρόλο.

 

φιλε μου μηπως εχεις κρατησει το νουμερο απο το οποιο σε καλεσαν για προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

Έκανα φορητότητα στη Vodafone με VDSL 50 κ μόλις σήμερα ήρθε κ το μόντεμ!

 

Ήθελα να τους ρωτήσω κ αυτούς, αλλά το έστειλαν πολύ νωρίς κ δεν πρόλαβα. Υπάρχει "επιλογή" μεταξύ μοντέλων μόντεμ? Δηλ για VDSL υπάρχουν κάποιοι που μπορεί να έχουν άλλο μοντέλο?

 

Παίζω online παιχνίδια, οπότε ξέρετε αν κάποιο από αυτά που δίνει είναι καλύτερο γι αυτή την δουλειά? Να πετυχαίνεις καλύτερο ping κλπ? Έχουν επιλογή fastpath? Γιατί μόλις κάπου διάβασα ότι δεν γίνεται στη Vodafone, αλλού ότι δεν γίνεται γενικά με VDSL. Τι ξέρετε ότι ισχύει?

 

Ευχαριστώ!

Edited by alex17563
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μηπως εχεις κρατησει το νουμερο απο το οποιο σε καλεσαν για προσφορα?

 

Οχι δεν το κράτησα,αν ξαναπάρουν θα στο δώσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Δε ξερω αν γραφω στο σωστο μερος.εχει ο φιλος μου σταθερο vodafone 1χρονο.στην αθηνα. Το χρησιμοποιει μονο για ιντερνετ. Το νοεμβριο εκανε ανανεωση για αλλον 1 χρονο. Τωρα κανουμε ξαφνικη μετακομιση στο σπιτι το δικο μας σε αλλη πολη. Το σπιτι εκεινο εχει ιντερνετ απο την ιδια εταιρια. Για να κοψουμε αυτο στην αθηνα μας ζητουν 120ε. Κοιταξα να κοψουμε Το αλλο στην αλλη πολη αλλα και για εκεινο θελουν 120ε. Μου ειπαν οτι μπορω να δωσω καπου τη γραμη (μιλαω για το αθηναικο) αλλα δε τη χρειαζετε κανενας. Μπορω με καποιον τροπο να γλιτωσω αυτα τα 120 η να δωσω λιγοτερα?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Δε ξερω αν γραφω στο σωστο μερος.εχει ο φιλος μου σταθερο vodafone 1χρονο.στην αθηνα. Το χρησιμοποιει μονο για ιντερνετ. Το νοεμβριο εκανε ανανεωση για αλλον 1 χρονο. Τωρα κανουμε ξαφνικη μετακομιση στο σπιτι το δικο μας σε αλλη πολη. Το σπιτι εκεινο εχει ιντερνετ απο την ιδια εταιρια. Για να κοψουμε αυτο στην αθηνα μας ζητουν 120ε. Κοιταξα να κοψουμε Το αλλο στην αλλη πολη αλλα και για εκεινο θελουν 120ε. Μου ειπαν οτι μπορω να δωσω καπου τη γραμη (μιλαω για το αθηναικο) αλλα δε τη χρειαζετε κανενας. Μπορω με καποιον τροπο να γλιτωσω αυτα τα 120 η να δωσω λιγοτερα?

 

Αναγκαστικα τα πληρωνεις τα 120€.Αν στην αθηνα νοικιαζε ο φιλος σπιτι,μπορει να μιλησει με τον ιδιοκτητη ωστε να παρει ο επομενος ενοικιαστης που θα μπει στο σπιτι την γραμμη του φιλου σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στις 22 Ιανουαρίου έμαθα ότι η γραμμή μου αναβαθμίστηκε σε vdsl. Προσπάθησα να ρυθμίσω το router αλλά δεν μπορούσε να συγχρονηστεί σε vdsl ταχύτητα. Οι τεχνικοί μου είπαν θα το κοιτάξουν αλλά αντί να το φτιάξουν μου διέκοψαν εντελώς την πρόσβαση. Από τότε και μέχρι στιγμής δεν έχω Internet. Η δικαιολογία: Δώσαμε την βλάβη στον ΟΤΕ και αυτός δεν αποκρίνεται.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω εάν υπάρχει άλλος τρόπος να κινηθώ πέρα από το να καλώ την εξυπηρέτηση πελατών και τι μπορώ να διεκδικήσω ως αποζημίωση πέραν της επιστροφής του παγίου για τις μέρες που δεν έχω υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στις 22 Ιανουαρίου έμαθα ότι η γραμμή μου αναβαθμίστηκε σε vdsl. Προσπάθησα να ρυθμίσω το router αλλά δεν μπορούσε να συγχρονηστεί σε vdsl ταχύτητα. Οι τεχνικοί μου είπαν θα το κοιτάξουν αλλά αντί να το φτιάξουν μου διέκοψαν εντελώς την πρόσβαση. Από τότε και μέχρι στιγμής δεν έχω Internet. Η δικαιολογία: Δώσαμε την βλάβη στον ΟΤΕ και αυτός δεν αποκρίνεται.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω εάν υπάρχει άλλος τρόπος να κινηθώ πέρα από το να καλώ την εξυπηρέτηση πελατών και τι μπορώ να διεκδικήσω ως αποζημίωση πέραν της επιστροφής του παγίου για τις μέρες που δεν έχω υπηρεσίες.

 

Καλησπέρα, σου έστειλαν router για VDSL; Ο ξάδερφος μου είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, διότι αναβάθμισαν τη γραμμή σε VDSL και την σύνδεσαν σε χαλκό αντί για οπτική ίνα οι τεχνικοί του ΟΤΕ.

 

Διευκρίνισε και απαίτησε να μην χρεωθείς για τις μέρες που δεν έχεις πρόσβαση στο διαδίκτυο. Κάτι αντίστοιχο που έκανε ο ξάδερφος μου και το δέχτηκαν.

 

Κάτι άλλο δεν μπορείς να κάνεις. Εκτός και αν ακυρώσεις την οποία αναβάθμιση.

 

Συνέχισε να τους καλεις και ζήτα τον προϊστάμενο για τις νέες συνδέσεις. Φοβησε τους. Ειδάλλως πολλοί υπάλληλοι δεν δίνουν ιδιαίτερη βάση και δεν ασχολούνται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρακολούθησα μέσω Vodafone tv (Πακέτο Novasports) τον αγώνα Ολυμπιακός ΑΕΚ,

Τα σπασίματα στην εικόνα κάθε 15 δευτερόλεπτα ήταν απίστευτα και πλήρη απογοήτευση.

Τελείωσε ο αγώνας και το κανάλι έπαιζε κανονικότητα, προφανώς δεν μπορεί να ανταπεξέλθει ας το πούμε σε περίοδο αιχμής.

Αν δεν γίνει κάτι δεν πρόκειται να το κρατήσω το αθλητικό πακέτο.

Προσοχή λοιπόν σε μελλοντικούς πελάτης για το Vodafone tv Novasports.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρακολούθησα μέσω Vodafone tv (Πακέτο Novasports) τον αγώνα Ολυμπιακός ΑΕΚ,

Τα σπασίματα στην εικόνα κάθε 15 δευτερόλεπτα ήταν απίστευτα και πλήρη απογοήτευση.

Τελείωσε ο αγώνας και το κανάλι έπαιζε κανονικότητα, προφανώς δεν μπορεί να ανταπεξέλθει ας το πούμε σε περίοδο αιχμής.

Αν δεν γίνει κάτι δεν πρόκειται να το κρατήσω το αθλητικό πακέτο.

Προσοχή λοιπόν σε μελλοντικούς πελάτης για το Vodafone tv Novasports.

πάρε τους τηλ και κραξε τους. να καταλάβουν ότι δεν τρώμε κουτόχορτο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τον ιδια μια χαρα τον αγωνα,ουτε ενα σπασιμο,γενικα μια χαρα δεν εχω προβλημα με το vodafone tv.

Επειδη μου εκανε παλια καποια σπασιματα πρεπει να βγαλεις απο το ρευμα τον αποκωδικοποιητη και ρουτερ για 5 λεπτα,

να βαλεις στο ρευμα πρωτα το ρουτερ να συνχρονιση και μετα να ανοιξεις τον αποκωδικοποιητη.

Link to comment
Share on other sites

Νέος στο φόρουμ και αρχίζω με ένα πρόβλημα που προέκυψε. Έχω σύνδεση σταθερής wind από το 2015 σε μαγαζί. Τον Νοέμβρη που πέρασε έγινε ανανέωση συμβολαίου μονομερώς από την εταιρεία. Σε ένα μήνα το μαγαζί θα κλείσει. Σε ερώτησή μου για διακοπή του συμβολαίου μου είπαν ότι δεν γίνεται κι αν γίνει θα επιβαρυνθώ όλο το ποσο που υπολοίπεται για τη συμπλήρωση του 24μηνου. Υπάρχει τρόπος να κάνω διακοπή χωρίς να πληρώνω κερατιάτικα;; Ευχαριστώ για το χρόνο σας όσοι απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δεις στο συμβόλαιο σου αν αναφέρει οτιδήποτε για αυτόματη ανανέωση. Πάντα με το σκεπτικό ότι δεν σε ενημέρωσαν, έστω και τηλεφωνικά, για την ανανέωση, ώστε να την δεχτείς.

 

Ίσως βέβαια καλύτερα να ρωτήσεις και στο σωστό θέμα περί wind, ίσως να ξέρουν περισσότερα, καθώς το παρόν αφορά vodafone

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα προαναφέρει χάλια η μετάδοση των αγώνων από την VODAFONE TV,

Και για να είμαι ειλικρινής τα κανάλια παίζουν κανονικά αλλά σε αθλητικό σημαντικό αγώνα τα σπασίματα στην εικόνα δεν έχουν τελειωμό.

Το ποτήρι ξεχείλισε εχθές στον αγώνα Ατρόμητος Ολυμπιακός. Φώναξα και παρέα να το δούμε και έγινα ρεζίλι.

Από τον προηγούμενο αγώνα Ολυμπιακός ΑΕΚ είχα στείλει e-mail για την αποδέσμευση μου καθώς και να μην χρεωθώ καμία ρήτρα.

Απάντηση δεν έχω πάρει. Σήμερα έστειλα έντονο e-mail για την αποδέσμευση μου στα Novasports.

Εκεί λοιπόν που κοίταζα και για VDSL ανακαλύπτω ξαφνικά για πρώτη φορά στα χρονικά ότι η Vodafone Πλέον έχει κάλυψη. (Πριν μια εβδομάδα δεν είχε)

Με την ευκαιρία να αναφέρω και τα παράπονα μου για το Vodafone TV και την αθλητική συνδρομή ρωτάω και για το πενηντάρι VDSL και μου λέει ο εκπρόσωπος το εξής: Ναι έχουμε κάλυψη με εγγύηση ταχύτητας μέχρι 45 αλλά επειδή η υποδομή περνάει μέσα από την Cosmote δεν γίνεται να έχετε VDSL γιατί έχετε Vodafone TV.

Εγώ καίγομαι για VDSL.

Τώρα ζήτησα να με καλέσουν για διακοπή για το Vodafone Τv και μπας βρούμε την χρυσή τομή.

Επίσης μου είπε για VDSL το πακέτο μου πάει περίπου στα 33€ ενώ εγώ βρίσκομαι στα 17 και δωρεάν το Vodafone TV.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...