Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol:σόρρυ παιδιά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα, Forthnet εννοούσα

 

έκανα τελικά στο Super Play της Forthnet / Nova και είμαι πολύ ευχαριστημένος από ταχύτητα.

 

Πολύ σύντομα και forthnet θα εξαγοραστεί από voda ή wind οπότε και το μονοπώλιο θα βασιλεύει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ σύντομα και forthnet θα εξαγοραστεί από voda ή wind οπότε και το μονοπώλιο θα βασιλεύει...

 

Απο που προκύπτει αυτό? Ειναι μια συζήτηση που υπάρχει εδω και χρόνια και κανένας δεν φαίνεται να θέλει να κάνει κίνηση εξαγοράς. Ειδικά η Wind που ενα μεγαλο ξεπουλήθηκε πρόσφατα για ψίχουλα σε ξένο fund. Οι συζητήσεις έχουν διακοπεί εδώ και χρόνια και η Forthnet φαίνεται να τα πηγαίνει μια χαρα, αν σκεφτεί κανεις οτι Cyta και Vodafone ανεβάζουν συνεχώς τιμές χρεώσεων κτλ για αυτο και αποχώρησα κιολας απο vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Απο που προκύπτει αυτό? Ειναι μια συζήτηση που υπάρχει εδω και χρόνια και κανένας δεν φαίνεται να θέλει να κάνει κίνηση εξαγοράς. Ειδικά η Wind που ενα μεγαλο ξεπουλήθηκε πρόσφατα για ψίχουλα σε ξένο fund. Οι συζητήσεις έχουν διακοπεί εδώ και χρόνια και η Forthnet φαίνεται να τα πηγαίνει μια χαρα, αν σκεφτεί κανεις οτι Cyta και Vodafone ανεβάζουν συνεχώς τιμές χρεώσεων κτλ για αυτο και αποχώρησα κιολας απο vodafone..

 

http://www.sofokleousin.gr/archives/283320.html

 

http://www.capital.gr/story/3107955

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση καθώς λήγει το συμβόλαιο μέσα στο μήνα. Εϊναι για μια τηλεφωνική γραμμή της γιαγιάς μου που την έχω στ' όνομά μου. Είχε 21,κάτι€ 700' προς κινητά και σταθερά μιας και δεν ξεπερνούσε τις 12 ώρες στο σύνολο οπότε ήταν πολύ εντάξει. Λόγω όμως ότι έχει καθημερινές επισκέψεις από συγγενείς ρώτησα αν υπάρχει ανάλογο πακέτο με ίντερνετ. Με μόνο +1€ και κάτι, δηλαδή σύνολο 22,κάτι€ μου έδινε 24Mbps κι από τηλεφωνία απεριόριστα σταθερά και 4 ώρες κινητά(που πάλι δε μιλάει τόσο σε κινητά). Μάλιστα χωρίς χρέωση αλλαγής προγράμματος κι ανανέωσης συμβολαίου. Μόνη έξτρα χρέωση θα ήταν το router το οποίο το έχω ήδη. Είχα κι επιλογή 12μηνο ή 24μηνο. Αποδέχθηκα και μια χαρά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση καθώς λήγει το συμβόλαιο μέσα στο μήνα. Εϊναι για μια τηλεφωνική γραμμή της γιαγιάς μου που την έχω στ' όνομά μου. Είχε 21,κάτι€ 700' προς κινητά και σταθερά μιας και δεν ξεπερνούσε τις 12 ώρες στο σύνολο οπότε ήταν πολύ εντάξει. Λόγω όμως ότι έχει καθημερινές επισκέψεις από συγγενείς ρώτησα αν υπάρχει ανάλογο πακέτο με ίντερνετ. Με μόνο +1€ και κάτι, δηλαδή σύνολο 22,κάτι€ μου έδινε 24Mbps κι από τηλεφωνία απεριόριστα σταθερά και 4 ώρες κινητά(που πάλι δε μιλάει τόσο σε κινητά). Μάλιστα χωρίς χρέωση αλλαγής προγράμματος κι ανανέωσης συμβολαίου. Μόνη έξτρα χρέωση θα ήταν το router το οποίο το έχω ήδη. Είχα κι επιλογή 12μηνο ή 24μηνο. Αποδέχθηκα και μια χαρά.

 

Αν δεν σου είναι απαραίτητα τα απεριόριστα μπορείς να πιέσεις κάτω από τα 16 ευρώ σίγουρα.

Εγώ με 300 προς σταθερά και δώρο 3 ώρες προς κινητά μαζί με 2 cu με 120 λεπτά προς όλους έκαστο για ένα έτος μου βγαίνει κάτω από 15 ευρώ για 24 μηνών συμβόλαιο με 24 mbps internet χωρίς χρέωση αλλαγής προγράμματος μάλιστα.

Μου πρότεινε και πρόγραμμα με απεριόριστα σε σταθερά + 4 ή 5 ώρες προς κινητά με 18 ευρώ αλλά είχα ένα παλιό πρόγραμμα όπως εσύ με ίδια χρέωση με 200 σταθερά 20 κίνητρα και στο χώρο αυτόν δεν τα κατανάλωνα ποτέ μου οπότε επέλεξα το πακέτο με το μικρότερο κόστος.

Αυτές οι τιμές είναι μετά από ανανέωση συμβολαίου.

Να ζητήσεις κάτι σε χαμηλότερη χρέωση και θα σου προτείνει κάτι παρόμοιο πιστεύω.

Να πω ότι έχει τέλος αλλαγής εταιρείας120 ευρώ δεν ξέρω αν στο είπε.

Μετά από 2 έτη θα έχουν βγει φθηνότερα προγράμματα θέλω να πιστεύω για αυτούς που δεν χρησιμοποιούν το double play και τηλεφωνικά.

Η έκπτωση είναι 45% αυτά ξέρω.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Το ανανέωσα ήδη roll, ευχαριστώ πάντως για το σχόλιό σου. Λιγότερες σκοτούρες, αφού ήταν κι οκ η γιαγιά, φύγαμε για παρακάτω. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα παιδια να ρωτησω κατι γιατι μου φενεται πολυ περιεργο αυτο που μου ειπαν απο την vodafone (πρωην hol).λοιπον σε λιγες μερες μετακομιζω κ στο μερος που παω δεν εχει σταθερη τηλεφωνια η vodafone περνω τηλ σε αυτους να ρωτησω τη χρειαζεται για την διακοπη κ τη μου λενε οτι το τελος διακοπης ειναι 150 ευρω ασχετα αν το συμβολαιο μου ληγει σε δυο μηνες...Ειναι αληθεια κατι τετοιο?Εχει καπιος εμπειρια σε τετοια υεματα τη πρτεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω κατι γιατι μου φενεται πολυ περιεργο αυτο που μου ειπαν απο την vodafone (πρωην hol).λοιπον σε λιγες μερες μετακομιζω κ στο μερος που παω δεν εχει σταθερη τηλεφωνια η vodafone περνω τηλ σε αυτους να ρωτησω τη χρειαζεται για την διακοπη κ τη μου λενε οτι το τελος διακοπης ειναι 150 ευρω ασχετα αν το συμβολαιο μου ληγει σε δυο μηνες...Ειναι αληθεια κατι τετοιο?Εχει καπιος εμπειρια σε τετοια υεματα τη πρτεπει να κανω?

Εφόσον δεν έχει εκεί γραμμή κανονικά δεν πρέπει να πληρώσεις τίποτα. Σε παρόμοια περίπτωση, είχα μετακομίσει και έκανα αίτηση μεταφοράς στη νέα διεύθυνση, τελικά δεν είχε γραμμή και δεν πλήρωσα τίποτα για το τέλος διακοπής. Μάλλον ο υπάλληλος που μίλησες δεν γνώριζε γιατί και εμένα στην αρχή μου έλεγαν τα ίδια, μόλις μιλησα με άλλον ξεκαθαρίστηκε το ζήτημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι άδικο πάντως να μην μπορείς να έχεις όλες τις επιλογές τηλεφωνίας? δλδ γιατι να μην υπάρχει το σταθερό δίκτυο της Vodafone σε όλη τη χώρα? το ίδιο φυσικά να ισχύει για όλες τις εταιρείες.Παροχές δικτύωση κάλυψη σε ολη μα όλη τη χώρα .
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω κατι γιατι μου φενεται πολυ περιεργο αυτο που μου ειπαν απο την vodafone (πρωην hol).λοιπον σε λιγες μερες μετακομιζω κ στο μερος που παω δεν εχει σταθερη τηλεφωνια η vodafone περνω τηλ σε αυτους να ρωτησω τη χρειαζεται για την διακοπη κ τη μου λενε οτι το τελος διακοπης ειναι 150 ευρω ασχετα αν το συμβολαιο μου ληγει σε δυο μηνες...Ειναι αληθεια κατι τετοιο?Εχει καπιος εμπειρια σε τετοια υεματα τη πρτεπει να κανω?

Πες τους...ωραία, εγώ δεν κάνω διακοπή, κάνω αίτηση φορητοτητας για εκεί. Τι; Δεν έχετε δίκτυο εκεί; Κρίμα, δεν φταιω εγώ, δεν έχετε λαμβάνειν τίποτα! :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η διαφήμιση του triple play της Vodafone απέχει πολυ απο την πραγματικότητα αφου ναι μεν η συνδρομή είναι μηδαμινή αλλα το δωρεάν περιεχόμενο ειναι αντιστοιχου μεγέθους, ότι θες να δεις πρέπει να το νοικιάσεις για 48 ώρες!! Αυτο το "δωρεάν" στις διαφημίσεις πολύ παραπλανητικό...
Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχαχαχαχαχα όχι μόνον αυτό αλλά μάθε και κάτι ακόμα. Το vodafone tv δεν δουλεύει σε vdsl 50. Επίσης δεν έχουν υπότιτλους όλα τα κανάλια τους και επίσης δεν είναι hd μιας και έχουν γίνει ήδη στην συμβατή τηλεόραση. Το hd έχει έξτρα χρέωση το 2016 εδώ στο Ελλαδιστάν. Εαν επίσης θες να δεις το vodafon tv από κοντά πρέπει να πας σε συγκεκριμένο κατάστημα τους μιας και σχεδόν τα περισσότερα δεν το έχουν να το δεις live.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η αρχικη τιμη ολων των πακετων των γραμμων μου εχει αυξηθει κατα 1€. Το ποσοστο εκπτωσης εχει διατηρηθει στο συμφωνημενο αλλα το αποτελεσμα ειναι ο λογαριασμος καθε μηνα να ειναι επιβαρυμενος.

Γνωριζετε τι εχει συμβει ;

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Η αρχικη τιμη ολων των πακετων των γραμμων μου εχει αυξηθει κατα 1€. Το ποσοστο εκπτωσης εχει διατηρηθει στο συμφωνημενο αλλα το αποτελεσμα ειναι ο λογαριασμος καθε μηνα να ειναι επιβαρυμενος.

Γνωριζετε τι εχει συμβει ;

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

 

Μπες στο Facebook στη σελίδα της Vodafone να δεις ότι υπάρχουν παράπονα για το ίδιο θεμα.Αυξήσεις...αυτο εγινε δυστυχώς.

Επίσης ρίξε μια ματιά εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430035

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μας πρόγραμμα double-play έγινε αύξηση 1€. Εκτός αυτού καταργηασανε και 10% εκπτωση λογω οικογενειακού πακετου στο κινητό του πατέρα μου. Είναι λογικό;; Συνέβει σε κάποιον άλλο;

 

Τους έκανα παράπονα μέσω fb και ζήτησα εξηγήσεις κυρίως για την κατάργηση της συνδυαστικής έκπτωσης και πήραν τηλ το πατέρα μου ο οποίος δεν κατάλαβε τίποτα ενώ τους είχα πει να πάρουν εμένα για ακριβώς αυτό τον λόγο. Τραγικοί.

Link to comment
Share on other sites

Μια και ήμουν για χρόνια τώρα στο HOL triple play με ADSL και τώρα είμαι στις διαδικασίες μετάβασής μου στο αντίστοιχο (Vodafone πια) πακέτο αλλά με 50άρι VDSL...

 

1.

Χαχχαχαχαχαχαχα όχι μόνον αυτό αλλά μάθε και κάτι ακόμα. Το vodafone tv δεν δουλεύει σε vdsl 50.

Από πού προκύπτει αυτό;;;!!! Είναι σίγουρο;!

Εγώ ήδη είμαι (από χτες) σε VDSL και βλέπω κανονικά Vodafone TV!

Βέβαια ακόμα υπάρχει εκκρεμότητα με την ποιότητα (ταχύτητες) του VDSL μου αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

2.

Επίσης δεν έχουν υπότιτλους όλα τα κανάλια τους

Πράγματι δεν έχουν όλα.

Ωστόσο, απ' όσο γνωρίζω, σε καμία άλλη υπηρεσία παροχής ιδιωτικής τηλεόρασης (IPTV ή και δορυφορική) δεν έχουν υπότιτλους όλα τα ξένα κανάλια τους.

 

3.

Το hd έχει έξτρα χρέωση
Φαντάζομαι πως εννοείς μόνο για κάποιες από τις ενοικιαζόμενες ταινίες τους. Στα κανάλια τους όμως δεν ισχύει αυτό.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι τελικά ισχύει με το θέμα της φυσικής σύνδεσης της γραμμής του πελάτη με "VDSL κόμβο" (ή όπως αλλιώς λέγεται) κατά Vodafone (πρώην HOL);;;

 

Ρωτώ γιατί, απ' όσο έχω καταλάβει ως τώρα, υπάρχουν δύο ειδών VDSL συνδέσεις:

 

  1. Αυτές που προκύπτουν απευθείας σε "αστικό κέντρο" της Vodafone.
  2. Αυτές που προκύπτουν μέσω "κέντρου" του OTE.

Ποιο απ' αυτά τα δύο είναι συμφερότερο από πλευράς απόδοσης, λιγότερων προβλημάτων κ.ο.κ. για εμάς (τους πελάτες - καταναλωτές) και γιατί ;;;

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε καταρχάς καλό πάσχα. Λοιπόν άκου πως έχουν τα πράγματα.Το τελευταίο χρονικό διάστημα επειδή (μετά από 2 χρόνια στην wind) ήθελα να φύγω,(για vodafone μεταξύ άλλων μιάς και η κόρη μου ήθελε tv ντε και καλά).Πήγα κατ αρχάς να δώ από κοντά τι σόι είναι το vodafone tv.Το μόνο κατάστημα που μπορούσα να το δώ απο κοντά ήταν το κεντρικό τους στο Ψυχικό.(Εκεί διαπίστωσα και όλα τα πιό πάνω που γράφω).Τώρα όσον αφορά τις ταχύτητες που τρέχει αυτό.(Από μόνο του θέλει περίπου γύρω στο 5,5).

1) έως 24άρα απλή.(σε εμένα δεν παίζει δηλαδή με τίποτε μιας και έχω απο 24, πραγματική 5,7.

(αυτό σημαίνει ότι από μόνο του θα μου έτρωγε όλο το ίντερνετ).

2) vdsl (από αστικό κέντρο) που μου έδινε η vodafone 30άρι.

Εδώ τώρα σε αυτό το σημείο θέλει λίγο προσοχή. Σε ερώτησή μου γιατί από αστικό κέντρο και όχι από καφάο (που πέρνει ο γειτονάς μου από επάνω μου ακριβώς και έχει 46άρι στο μόντεμ), μου απάντησαν ότι το vodafone tv δεν μπορεί να διαμοιραστεί απο καφάο. Μα τους λέω ότι η τηλεόραση δεν είναι τίποτε περισσότερο από streaming. Ναι μου λένε αλλά....

Με άλλα λόγια λοιπόν και για να είμαι πιο σαφής, θα είχα vdsl αλλά όχι σε όλο του το <<μεγαλείο>> (τα πιό πάνω όλα είχαν ισχύ μόνον για εμένα) εάν και εφόσον εσύ είσαι δίπλα στο αστικό κέντρο πάω πάσο και δεν ισχύει μάλλον αυτό.

Άρα λοιπόν για να σου λύσω και την άλλη απορία ναί υπάρχουν δύο vdsl ένα <<έτσι>> και ένα <<γιουβέτσι>>.(και ναί θα λέγετε 50άρι αλλά μάλλον μπορεί και να μήν είναι).

Edited by kioun
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε καταρχάς καλό πάσχα.

Καλό Πάσχα να έχουμε φίλε μου! :)

 

τι σόι είναι το vodafone tv.... Τώρα όσον αφορά τις ταχύτητες που τρέχει αυτό.(Από μόνο του θέλει περίπου γύρω στο 5,5).

Περίεργο αυτό με τα "5,5" καθώς, αν δεις στις πληροφορίες που αποδίδει σε πραγματικό χρόνο περί της διαδικτυακής σύνδεσής της, η ίδια η Vodafone TV συσκευή μου (και συγκεκριμένα δηλαδή αυτή που είχα από παλιότερα επί HOL), αναφέρει ξακάθαρα για ένα σταθερό bandwidth ελαφρώς μεγαλύτερο από 3!

Δε λέω ότι και αυτό το νούμερο είναι λίγο αλλά, ειδικά σε χαμηλής ταχύτητας γραμμή όπως η δική σου, είναι σημαντική η διαφορά με το 5,5.

 

2) vdsl (από αστικό κέντρο) που μου έδινε η vodafone 30άρι.

Εδώ τώρα σε αυτό το σημείο θέλει λίγο προσοχή. Σε ερώτησή μου γιατί από αστικό κέντρο και όχι από καφάο (που πέρνει ο γειτονάς μου από επάνω μου ακριβώς και έχει 46άρι στο μόντεμ), μου απάντησαν ότι το vodafone tv δεν μπορεί να διαμοιραστεί απο καφάο. Μα τους λέω ότι η τηλεόραση δεν είναι τίποτε περισσότερο από streaming. Ναι μου λένε αλλά....

Αυτό που λες εδώ ειλικρινά με βάζει σε μεγάλους προβληματισμούς ακριβώς επειδή κι εγώ ταλαιπωρούμαι επί 5 συνεχόμενες ημέρες τώρα, με τη μετάβασή μου αυτή (από ADSL 24 σε VDSL 50) κι ενώ είμαι σε Triple Play δηλαδή με Vodafone TV ( και θέλω και να παραμείνω με Vodafone TV κυρίως λόγω και της δικιάς μου κόρης :lol: ).

Για να καταλάβεις, αυτή τη στιγμή που μιλάμε, η κατάσταση που ισχύει στη σύνδεσή μου είναι VDSL Vodafone Triple Play. Και οι τρεις (εκ του Triple) υπηρεσίες δουλεύουν μεν αλλά όσο αφορά ειδικά το VDSL μου, δεν έχει καταφέρει ν' ανέβει πάνω από τα 22/2! Απαράδεκτη δηλαδή ταχύτητα για 50άρι VDSLκαι σε τόσο κοντινή απόσταση με τον κόμβο που κανονικά θα έπρεπε να συνδέομαι. Φαντάσου ότι, μέχρι πριν με το ADSL, είχα φτάσει να συνδέομαι (παλιότερα με OnTelecoms) στα 20 ενώ είχα καταλήξει στα 17 εδώ και καιρό πια (με την HOL).

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχαχαχαχαχα όχι μόνον αυτό αλλά μάθε και κάτι ακόμα. Το vodafone tv δεν δουλεύει σε vdsl 50. Επίσης δεν έχουν υπότιτλους όλα τα κανάλια τους και επίσης δεν είναι hd μιας και έχουν γίνει ήδη στην συμβατή τηλεόραση. Το hd έχει έξτρα χρέωση το 2016 εδώ στο Ελλαδιστάν. Εαν επίσης θες να δεις το vodafon tv από κοντά πρέπει να πας σε συγκεκριμένο κατάστημα τους μιας και σχεδόν τα περισσότερα δεν το έχουν να το δεις live.

 

Eβαλε ενας φίλος μου στο πολύ χαλαρό και χωρις να το πολυψάξει. To αποτέλεσμα να ειναι εξοργισμένος με το Vodafone TV, οι ταινίες α προβολής χρεώνονται με ενοικίαση έξτρα (δηλαδη τις νοικιάζεις για κάποιες μέρες και τις χρεώνεσαι σαν να πηγαίνεις σε βιντεοκλαμπ) και το αλλο θεικό ειναι πως βλεποντας μια ταινία όλοι μαζι κανείς δεν μπορούσε να χρησιμοποιήσει το ιντερνετ ταυτόχρονα, αφου το Vodafone TV εκμεταλλεύεται με high priority την σύνδεση στο ιντερνετ και βλέποντας κατι στην tv (βλέπαμε HD) είχε γονατίσει το ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Μια και απασχόλησα το εδώ κοινό με τις συνθήκες τις δικής μου, νέας, Vodafone VDSL 50/5 Triple Play σύνδεσης, υπερθεματίσω λέγοντας πως, τελικά, η σύνδεσή μου (μετρημένη πια στην είσοδο του εξωτερικού καλωδίου προς το σπίτι μου), γράφει 41/5 (αντί βέβαια για την ονομαστική 50/5).

Το 22/2 που ανέφερα νωρίτερα, οφείλονταν δυστυχώς σε δικής μου προέλευσης ζητήματα, σα να λέμε της εσωτερικής του σπιτιού μου καλωδίωσης. Κάτι δεν πάει και τόσο καλά με τις διάφορες διακλαδώσεις που εξελίσσονται στην ομολογουμένως παλιά εγκατάσταση του τηλεφωνικού μου δικτύου.

Ήδη, με ορισμένες μικρές βελτιώσεις που έκανα αφαιρώντας κάποιες σχεδόν περιττές απολήξεις από τον κεντρικό μου τηλεφωνικό κόμβο (στο πατάρι μου), έφτασα στα 29/4!

Σκοπεύω δε να επέμβω ακόμα δραστικότερα, παρακάμπτοντας πια τελείως την παλιά μου τηλεφωνική εγκατάσταση, περνώντας εξωτερικά μια απλούστερη και με πιο σύγχρονα καλώδια.

Μου έχουν βέβαια αλλάξει και το SNR (Signal-to-Noise Ratio) από τη Vodafone ώστε να καταφέρω να σκαρφαλώσω στα 41/5 με κάποιο ρίσκο για περισσότερα "επικοινωνιακά λαθάκια" αλλά, κρίνοντας από το αποτέλεσμα, η ζυγαριά ευτυχώς είναι υπέρ μου!

 

Τέλος να πω πως, όσο αφορά το Vodafone TV μου, λειτουργούσε και λειτουργεί άψογα και πριν με ADSL 17/1 (24/1) αλλά και τώρα με VDSL 29/4 (50/5) ενώ, ταυτόχρονα, υπάρχει αρκετά μεγάλη χρήση (διαδικτυακό bandwidth) και από διάφορα άλλα τερματικά και applications (με downloads, HD live streaming κ.ο.κ.).

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δ) Από τις 28/05/2016 με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του, η έκπτωση στο πάγιο της Vodafone σύνδεσης κινητής που λαμβάνουν οι νέοι και υφιστάμενοι συνδρομητές της συνδυαστικής προσφοράς Vodafone κινητής (συμβολαίου και καρτοπρογράμματος) και Vodafone Home τροποποιείται από 10% σε 7%. Διευκρινίζεται ότι η έκπτωση στο πάγιο του σταθερού Vodafone Home παραμένει αμετάβλητη για όλους τους συνδρομητές της συνδυαστικής προσφοράς, νέους και υφιστάμενους.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40403

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά !

Μέσα σε ένα μήνα και με αλλαγή-αντικατάσταση από τη vodafone δύο φορές στο ρούτερ ZTE Hol ZXHN H367N, συνέχεια διακοπές στο ιντερνετ κ σταθερό , με συνεχείς επανακκινήσεις καθημερινά.

Δοκίμασα πάνω στη γραμμή, ένα παλιό NETFaster IAD , από τα πρώτα που ειχε η hol , και "τρέχει" χωρίς προβλήματα.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα , και πώς το έλυσε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Μέσα σε ένα μήνα και με αλλαγή-αντικατάσταση από τη vodafone δύο φορές στο ρούτερ ZTE Hol ZXHN H367N, συνέχεια διακοπές στο ιντερνετ κ σταθερό , με συνεχείς επανακκινήσεις καθημερινά.

Δοκίμασα πάνω στη γραμμή, ένα παλιό NETFaster IAD , από τα πρώτα που ειχε η hol , και "τρέχει" χωρίς προβλήματα.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα , και πώς το έλυσε ;

 

Το H367 δεν είναι για VDSL; Το NetFaster δεν είναι για ADSL; Μία από τις λύσεις είναι να τους το αλλάζεις μέχρι να σου κάτσει ένα σωστό που να λειτουργεί καλά. Η άλλη λύση είναι να αγοράσεις ένα δικό σου και να καθαρίσεις...

 

Η δικιά μου απορία. Θέλω να κάνω μεταφορά τηλεφωνικής γραμμής από HOL. Εκεί που θα πάει, υπάρχει μεν αριθμός οτε αλλά δεν καλύπτει το δίκτυο της HOL (κατσάβραχα που δεν υπάρχει καν ιντερνετ). Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τέλη διακοπής και ποινές λόγω διακοπής συμβολαίου; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...