Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Και εγώ βλέπω 5G αλλά με το 4G πάει πολύ πιο γρήγορα μέχρι ώρας!

Εγώ με 5G έχω 95 Mbps down και μόλις 3 Mbps up, ενώ όταν το γυρίσω 4G έχω 49Mbps down και 10 Mbps upload. Σε καθημερινή χρήση το 4G μου φαίνεται πιο σβέλτο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Nnoutas said:

Ανάλογα την περιοχή. Εγώ στην Χαλκίδα πιάνω από 70-720 ανάλογα το σήμα. Το ίδιο και Αθήνα που πήγα. Το ανώτερο που έχω δει είναι στο Μαρούσι 820.

με vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περιοχή , δεν έχει κάλυψη 5g.....

Η ένδειξη επάνω θα έπρεπε να δείχνει 4g και όχι το λανθασμένο 5...

Δεν είναι σωστή τίς περισσότερες φορές ....

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπεις 5G (ενώ δεν έχεις καθόλου καλύτερες ταχύτητες σε σχέση με όταν βλέπεις 4G), είναι καθαρά θεμα μάρκετινγκ. Έχει εγκατασταθεί στην κεραία σου εξοπλισμός 5G, αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα για χρήση.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά οι ταχύτητες στο 5g όσο αφορά την Vodafone είναι τραγικές σε σχέση με την cosmote.  Τα έχω τσεκάρει κ με τους 2 παροχους σε διάφορες περιοχές.  Ακόμα κ σε 4g  έχει τρομερή κάλυψη η cosmote.  

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, xetasa said:

Καλησπέρα, μπήκα κι εγώ στην παρέα σας πριν 2 μέρες. Το κινητό για τα λεφτά του τώρα είναι πάρα πάνω από μια χαρά!

Μια βοήθεια θα ήθελα: θέλω να αλλάξω τον ήχο των sms και δεν το βρίσκω πουθενά μέσα στις ρυθμίσεις🤪

edit: το βρήκα!

Που ειναι  ? Δεν το βρισκω ουτε εγω

 

Παιδια ξαναρωταω μπας κι υπαρχει λυση.. Υπάρχει ρύθμιση για να μικρυνουν τα εικονίδια των apps?

Κατω δεξια ηταν παλια τωρα δεν την βλεπω σαν επιλογή 

Ξέρει κανείς κάτι? 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, giokosta said:

Που ειναι  ? Δεν το βρισκω ουτε εγω

 

Παιδια ξαναρωταω μπας κι υπαρχει λυση.. Υπάρχει ρύθμιση για να μικρυνουν τα εικονίδια των apps?

Κατω δεξια ηταν παλια τωρα δεν την βλεπω σαν επιλογή 

Ξέρει κανείς κάτι? 

Αν κρατήσεις πατημένο tap στην αρχική οθόνη, πατήσεις ρυθμίσεις και μετά περισσότερα, θα σου βγάλει ένα "Προσαρμογή διάταξης". Και θα δεις το περιεχόμενο του screenshot. Η τελευταία σειρά (XS, S, κλπ κλπ) είναι το μέγεθος των εικονιδίων

Screenshot_2021-09-21-13-06-01-639_com.mi.android.globallauncher.jpg

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, liogr said:

Αν κρατήσεις πατημένο tap στην αρχική οθόνη, πατήσεις ρυθμίσεις και μετά περισσότερα, θα σου βγάλει ένα "Προσαρμογή διάταξης". Και θα δεις το περιεχόμενο του screenshot. Η τελευταία σειρά (XS, S, κλπ κλπ) είναι το μέγεθος των εικονιδίων

Screenshot_2021-09-21-13-06-01-639_com.mi.android.globallauncher.jpg

Σε ευχαριστω πολυ φθλε 

Μουφτιαξες την μερα

Εθχα μπει πολλες φορες αλλα στραβωμαρα δεν πρόσεχα την μπάρα 

Ευχαριστω για το ενδιαφέρον 

Μπαταρία εχει μεγάλη  διαφορα αν παιξειςνστα 60 αντι για120Hz

Ειναι το μονο που μ εχει απογοητεύσει πλήρως.... 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, giokosta said:

Που ειναι  ? Δεν το βρισκω ουτε εγω

 

Παιδια ξαναρωταω μπας κι υπαρχει λυση.. Υπάρχει ρύθμιση για να μικρυνουν τα εικονίδια των apps?

Κατω δεξια ηταν παλια τωρα δεν την βλεπω σαν επιλογή 

Ξέρει κανείς κάτι? 

Για τον ήχο των sms: ανοίγεις τα μηνύματα, πατάς πάνω δεξιά τις 3 τελείες, Ρυθμίσεις, Γενικά, Ειδοποιήσεις, Εισερχόμενα μηνύματα και Ηχος

Παλιά θυμάμαι ήταν στο ήχος & δόνηση, τώρα το κρύψανε...😀

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xetasa said:

Για τον ήχο των sms: ανοίγεις τα μηνύματα, πατάς πάνω δεξιά τις 3 τελείες, Ρυθμίσεις, Γενικά, Ειδοποιήσεις, Εισερχόμενα μηνύματα και Ηχος

Παλιά θυμάμαι ήταν στο ήχος & δόνηση, τώρα το κρύψανε...😀

Ευχαριστω πολυ. Πολυ κρυφτό πάντως... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν έχεις δύο ταυτόχρονες εφαρμογές Viber δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις ούτε ήχο κάνει έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις του viber θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τον ήχο στις ειδοποιήσεις. Και σε μένα, δεν ξέρω γιατί, by default ήταν στο αθόρυβο...

Ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να κανω την μεταβαση απο lg v30 σε poco f3 8/256.

 Το μονο μειον που βλεπω εγω ειναι το gm radio αλλα θα το υπομεινω. Απο μπαταρια πως ειναι? Απο φωτογραφια ειδα οτι με gcam κατι παει να γινει.

Να το παρω η οχι??

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Orbit21 said:

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι να κανω την μεταβαση απο lg v30 σε poco f3 8/256.

 Το μονο μειον που βλεπω εγω ειναι το gm radio αλλα θα το υπομεινω. Απο μπαταρια πως ειναι? Απο φωτογραφια ειδα οτι με gcam κατι παει να γινει.

Να το παρω η οχι??

Σας ευχαριστω.

Ρε φιλε ειναι καλύτερο, εκτοε την καμερα απο gakaxy note 9.. 

Τι κουβεντιαζουμε τωρα... Το 8/256 λεω, σλλα δεν νομιζω και το 128 ναχσι καμμια διαφορά... 

Παρτο με κλειστα μάτια imop

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, giokosta said:

Ρε φιλε ειναι καλύτερο, εκτοε την καμερα απο gakaxy note 9.. 

Τι κουβεντιαζουμε τωρα... Το 8/256 λεω, σλλα δεν νομιζω και το 128 ναχσι καμμια διαφορά... 

Παρτο με κλειστα μάτια imop

Αν καταλαβα καλα φοραει την καμερα του galaxy note 9???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και κάνα μήνα δε μου έρχονται notifications από το Gmail. Έχω βγάλει τα battery save restrictions και δε βρίσκω πουθενά επιλογή ενεργοποίησης του autostart. 

Edited by AventusJabla
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, AventusJabla said:

Καλημέρα παιδιά, εδώ και κάνα μήνα δε μου έρχονται notifications από το Gmail. Έχω βγάλει τα battery save restrictions και δε βρίσκω πουθενά επιλογή ενεργοποίησης του autostart. 

To πρόβλημα υπάρχει σε πολλές συσκευές!

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρεις αν στον λογαριασμό  google συγχρονίζονται τα apps κανονικά?

Εκεί πρέπει να είναι το πρόβλημα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

To πρόβλημα υπάρχει σε πολλές συσκευές!

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρεις αν στον λογαριασμό  google συγχρονίζονται τα apps κανονικά?

Εκεί πρέπει να είναι το πρόβλημα

Επειδή έχω και εγώ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail αλλά μόνο όταν είμαι με δεδομένα, μπορείς να μου πεις ακριβώς που βρίσκω τον συνχρονισμο που λες; 

Link to comment
Share on other sites

Στο Sony βρίσκεται στις ρυθμίσεις, λογαριασμό, Google λογαριασμοί

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nnoutas said:

Επειδή έχω και εγώ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail αλλά μόνο όταν είμαι με δεδομένα, μπορείς να μου πεις ακριβώς που βρίσκω τον συνχρονισμο που λες; 

κάνε παρατεταμένο πάτημα στο εικονίδιο της εφαρμογής -> App Info (από το αναδυόμενο παραθυράκι) -> Restrict data usage και δες μήπως έχεις απενεργοποιήσει το "mobile data"

3 ώρες πριν, Nnoutas said:

Επειδή έχω και εγώ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail αλλά μόνο όταν είμαι με δεδομένα, μπορείς να μου πεις ακριβώς που βρίσκω τον συνχρονισμο που λες; 

Για το συγχρονισμό πάνε Settings->Accounts & Sync->Google (γραμμή)->διάλεξε το account με βάση το email σου-> δες τι συγχρονίζει και τι όχι

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι κλείνει η οθόνη (μαύρο) την ώρα της κλήσης.. δεν επανέρχεται με κανένα κουμπί / touch.

Αν χρειαστεί να πατήσεις κάποια επιπλέον νούμερα... για εσωτερικό ,δεν βλέπεις μέχρι να τερματίσει η κλήση.

Αυτό δεν γίνεται συνέχεια... αλλά είναι σχεδόν οι μισές κλήσεις.

Είναι ο λεγόμενος αισθητήρας εγγύτητας πού δεν δουλεύει σωστά??? ή πρόβλημα λογισμικού!!!

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mclound said:

κάνε παρατεταμένο πάτημα στο εικονίδιο της εφαρμογής -> App Info (από το αναδυόμενο παραθυράκι) -> Restrict data usage και δες μήπως έχεις απενεργοποιήσει το "mobile data"

Για το συγχρονισμό πάνε Settings->Accounts & Sync->Google (γραμμή)->διάλεξε το account με βάση το email σου-> δες τι συγχρονίζει και τι όχι

Δυστυχώς σε μένα μοιάζουν όλα ενεργοποιημένα κλπ. Ίσως πρέπει μια μέρα να ασχοληθώ να αφαιρέσω το στοκ Gmail που είχε ήδη το κινητό και μετά να φορτώσω πάλι το app από play store(;) Κάτι τέτοιο σκέφτομαι δηλαδή, γιατί δεν έχει την επιλογή για autostart, κι αυτό είναι που θα το έλυνε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σε φίλης το κινητό ολοκαίνουργιο 5g φοβερές ταχύτητες από cosmote ενώ έγραφε 4g το σηματάκι. 

Αλλά στα 15-20 λεπτά σαν Hotspot με download σε άλλη συσκευή έβγαλε μήνυμα υπερθέρμανσης και σταμάτησαν τα WiFi κτλ. 

Επίσης το Hotspot μοίρασε με ταχύτητες μόνο μέχρι 50mbps ενώ στο speedtest στο κινητό έπιανε 800.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...