Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έσκασε η ενημέρωση 12.5 enhanced. Μιλαω πάντα για global συσκευή, με stock miui, αγορά από τους επίσημους διανομείς.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε η ενημέρωση 12.5 enhanced. Μιλαω πάντα για global συσκευή, με stock miui, αγορά από τους επίσημους διανομείς.
Η 12.5.6 που είχε βγει πριν 20 ημέρες περίπου έγινε full release για eea συσκευές.
Οι Κινέζοι επέστρεψαν από τις διακοπές τους

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ParallelUniverse said:

Έσκασε η ενημέρωση 12.5 enhanced. Μιλαω πάντα για global συσκευή, με stock miui, αγορά από τους επίσημους διανομείς.

Αναμένουμε εντυπώσεις και αν διορθώθηκε ο αισθητήρας κατά τις κλήσεις. 

Σε εμένα δεν έχει έρθει. 

Ελπίζω να μην έχει κάποιο θέμα η αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα δίωρο την πήρα, όλα καλά μέχρι στιγμής, και μου φαίνεται ότι πάει λίγο καλύτερα το τηλέφωνο. Θα ενημερώσω αν εντοπίσω κάτι

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα κι εγώ. Θα σας πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες. 

Πρώτη διαφορά ήταν στο κέντρο ελέγχου όπου προστέθηκε ο έλεγχος της μουσικής.

Επίσης όταν κάνεις στη κεντρική οθόνη κύλιση κάτω έχει σημασία αν κάνεις αριστερά ή δεξιά για να κατέβουν οι ειδοποιήσεις ή το κέντρο ελέγχου αντίστοιχα. Καλή προσθήκη. 

Ο proximity σε μια κλήση που έκανα δούλευε σωστά. Θα το δω και τις επόμενες ημέρες γιατί δεν είμαι αισιόδοξος για το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Vangie said:

Επίσης όταν κάνεις στη κεντρική οθόνη κύλιση κάτω έχει σημασία αν κάνεις αριστερά ή δεξιά για να κατέβουν οι ειδοποιήσεις ή το κέντρο ελέγχου αντίστοιχα. Καλή προσθήκη.

Αυτό αλλάζει αν θέλεις κάπου στις ρυθμίσεις, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου πω αργότερα πως.


Είναι αρκετά πιο γρήγορο πάντως το τηλέφωνο, και βλέπω διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο (με ίδια χρήση, βλέπω λιγότερη πτώση μέχρι στιγμής, αλλά ίσως είναι και placebo 😛)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, liogr said:

Αυτό αλλάζει αν θέλεις κάπου στις ρυθμίσεις, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου πω αργότερα πως.


Είναι αρκετά πιο γρήγορο πάντως το τηλέφωνο, και βλέπω διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο (με ίδια χρήση, βλέπω λιγότερη πτώση μέχρι στιγμής, αλλά ίσως είναι και placebo 😛)

Κάπου ειχα διαβάσει ότι το update αυτό αυξάνει λίγο τη διάρκεια της μπαταρίας. Καλοδεχουμενο αν και θέλει μια βδομάδα χρήσης για να το καταλάβει κανείς με σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αλλάζει αν θέλεις κάπου στις ρυθμίσεις, αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου πω αργότερα πως.

Είναι αρκετά πιο γρήγορο πάντως το τηλέφωνο, και βλέπω διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο (με ίδια χρήση, βλέπω λιγότερη πτώση μέχρι στιγμής, αλλά ίσως είναι και placebo )
Έχει μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Την έκδοση αυτή την έχω περίπου 20 ημέρες

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το Poco F3 6/128 απο σκρουτζομάγαζο (Mi.gr) και ;eχω την 12.5.3, μπορώ να κάνω κάτι για να αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, eagleb said:

Αγορασα το Poco F3 6/128 απο σκρουτζομάγαζο (Mi.gr) και ;eχω την 12.5.3, μπορώ να κάνω κάτι για να αναβαθμίσω?

Δεν έχει σημασία από πού το αγόρασες. Όταν θα είναι διαθέσιμη θα σε ενημερώσει το κινητό. Σε εμένα ήρθε χθες, λογικά, αν όχι σήμερα, τις επόμενες ημέρες θα το πάρουν όλα. 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την κατανάλωση των δεδομένων μου; Σε προηγούμενο μοντέλο (mi8 lite) όταν έσερνα προς τα κάτω την "κουρτίνα" το έβλεπα. Εδώ τι κάνουμε; 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την κατανάλωση των δεδομένων μου; Σε προηγούμενο μοντέλο (mi8 lite) όταν έσερνα προς τα κάτω την "κουρτίνα" το έβλεπα. Εδώ τι κάνουμε; 
Υπάρχει ακόμα εδώ
Στο control center δεν υπάρχει459dc555e9aefc16025b16b2002b8bf2.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, karagalexk said:

Υπάρχει ακόμα εδώ
Στο control center δεν υπάρχει459dc555e9aefc16025b16b2002b8bf2.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Εμένα δεν μου το εμφανίζει. Τι πρέπει να "πειράξω"; 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις και κέντρο ελέγχου, γραμμή κατάστασης, εμφάνιση ταχύτητας σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2021 at 12:35 ΜΜ, liogr said:

Αυτό που βλέπεις 5G (ενώ δεν έχεις καθόλου καλύτερες ταχύτητες σε σχέση με όταν βλέπεις 4G), είναι καθαρά θεμα μάρκετινγκ. Έχει εγκατασταθεί στην κεραία σου εξοπλισμός 5G, αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα για χρήση.

 

On 21/9/2021 at 12:35 ΜΜ, liogr said:

Αυτό που βλέπεις 5G (ενώ δεν έχεις καθόλου καλύτερες ταχύτητες σε σχέση με όταν βλέπεις 4G), είναι καθαρά θεμα μάρκετινγκ. Έχει εγκατασταθεί στην κεραία σου εξοπλισμός 5G, αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα για χρήση.

 

speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, toylhs9 said:

Ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις και κέντρο ελέγχου, γραμμή κατάστασης, εμφάνιση ταχύτητας σύνδεσης.

Δεν θέλω να βλέπω την ταχύτητα σύνδεσης αλλά την ημερήσια και μηνιαία κατανάλωση δεδομένων. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nnoutas said:

Δεν θέλω να βλέπω την ταχύτητα σύνδεσης αλλά την ημερήσια και μηνιαία κατανάλωση δεδομένων. 

Ρυθμίσεις ειδοποιήσεις και κέντρο ελέγχου, στυλ κέντρου ελέγχου, παλιό στυλ. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, toylhs9 said:

Ρυθμίσεις ειδοποιήσεις και κέντρο ελέγχου, στυλ κέντρου ελέγχου, παλιό στυλ. 

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έγινε 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έγινε 
Από την ασφάλεια δεν μπορείς?
Υπάρχει και συντόμευση να τη βάλεις στην αρχική οθόνη

Από poco f3 με Tapatalk


No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Οποίος θέλει να κανει χειροκίνητη εγκατάσταση την ν12.5.6.0, μπορεί να κατεβάσει την ενημέρωση από εδώ.

Μόλις την κάνω εγκατάσταση και εγώ.

https://en.gizchina.it/2021/10/miui-12-5-global-eea-stable-xiaomi-redmi-download/

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2021 at 5:21 ΜΜ, Vangie said:

Επίσης όταν κάνεις στη κεντρική οθόνη κύλιση κάτω έχει σημασία αν κάνεις αριστερά ή δεξιά για να κατέβουν οι ειδοποιήσεις ή το κέντρο ελέγχου αντίστοιχα. Καλή προσθήκη.

Αυτό γινόταν ήδη αν είχες επιλέξει τη νέα έκδοση στο στυλ του κέντρου ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vigor said:

Αυτό γινόταν ήδη αν είχες επιλέξει τη νέα έκδοση στο στυλ του κέντρου ελέγχου.

Ίσως να μη το είχα παρατηρήσει... 

Τελικά με το proximity sensor έχω ακόμα θέμα, συνεχίζει να ανάβει η οθόνη κατά τη κλήση. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Vangie said:

Ίσως να μη το είχα παρατηρήσει... 

Τελικά με το proximity sensor έχω ακόμα θέμα, συνεχίζει να ανάβει η οθόνη κατά τη κλήση. 

Νομίζω ότι δεν είναι πρόβλημα που θα φτιάξει με κάποιο update. Μάλλον θέμα hardware είναι. Όπως σε όλα τα κινητά της xiaomi. Προσωπικά δεν με ενοχλεί τόσο πολύ. Τις λίγες φορές που μου έχει συμβεί, κατευθείαν κλειδώνω και ξεκλειδώνω τη συσκευή μηχανικά πλέον. Μετά από τόσα κινητά xiaomi που πέρασαν από τα χέρια μου μου έχει γίνει συνήθεια και δεν με ενοχλεί 😄

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minotavros said:

Από την ασφάλεια δεν μπορείς?
Υπάρχει και συντόμευση να τη βάλεις στην αρχική οθόνη

Από poco f3 με Tapatalk

 

Τελικά εκεί ήταν. Στην εφαρμογή Ασφάλεια στο γρανάζι πάνω δεξιά Ρυθμισεις" - Χρήση δεδομένων" - "Ειδοποιήσεις χρήσης δεδομένων" ήταν απενεργοποιημενη η επιλογή. Ευχαριστώ πολύ. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...