Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω μια ερωτηση ?επειδη ειχα παρει το f3 τελος ιουνιου και επειδη καπακι ημουν δυο μηνες νοσοκομειο εντατικη κτλ και δε το πολυδουλεψα απλα οταν ειδα θεμα με τον promixy sensor το εδωσα τραμπα και πηρα αλλο και επειδη σκεφτομαι να το ξαναχτυπησω παλι

το προβλημα με το sensor εχει διορθωθει ?επισης γενικα εχει και αλλα bugs ?απο καμερα κανει τπτ ?γιατι τωρα εχω κιν με 108mp

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 12.5.6 μερικές φορές εμφανίζονται στην AOD δυο ρολόγια..

Ένα το αναμενόμενο για την aod και ένα ακόμα της lock screen!   Προφανώς είναι κάποιο bug.

Το έχει κανείς άλλος;

IMG_20211028_212202.jpg

Edited by DimitrisTS
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 11:23 ΜΜ, karagalexk said:

Στείλε το σχετικά με το τηλέφωνο

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Τελικά οι ενημερώσεις έγιναν μόνες τους ξαφνικά ένα πρωί! Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πριν από λίγο καιρό πήρα κι εγώ το F3 αλλά αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Με τον μαμά dialer, της google δηλαδή σχεδόν σε όλες τις εισερχόμενες δεν ανοίγει η οθόνη. Έκανα εκκαθαρση cache κλπ δεν άλλαξε κάτι. Έβαλα την εφαρμογή Dialer, δούλεψε για λίγες μέρες και πάλι τα ίδια.

Έβαλα την εφαρμογή true phone και όλα καλά ωστόσο όταν κάνω χρήση της συσκευής δηλαδή έχω ανοικτή οθόνη αν χτυπάει δε βλέπω την εισερχόμενη κλήση και θα πρέπει να περιμένω να κλείσει ο άλλος για να την βρω ως αναπάντητη και να τον καλέσω πίσω. Υπαρχει κάποιος τρόπος να το κάνω επιτέλους να δουλεψει σωστά ως κινητό για λήψη κλήσεων;

Είμαι με την MIUI Global 12.5.4 Stable

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paNOS217 said:

Καλησπέρα σε όλους, πριν από λίγο καιρό πήρα κι εγώ το F3 αλλά αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Με τον μαμά dialer, της google δηλαδή σχεδόν σε όλες τις εισερχόμενες δεν ανοίγει η οθόνη. Έκανα εκκαθαρση cache κλπ δεν άλλαξε κάτι. Έβαλα την εφαρμογή Dialer, δούλεψε για λίγες μέρες και πάλι τα ίδια.

Έβαλα την εφαρμογή true phone και όλα καλά ωστόσο όταν κάνω χρήση της συσκευής δηλαδή έχω ανοικτή οθόνη αν χτυπάει δε βλέπω την εισερχόμενη κλήση και θα πρέπει να περιμένω να κλείσει ο άλλος για να την βρω ως αναπάντητη και να τον καλέσω πίσω. Υπαρχει κάποιος τρόπος να το κάνω επιτέλους να δουλεψει σωστά ως κινητό για λήψη κλήσεων;

Είμαι με την MIUI Global 12.5.4 Stable

Σαν τελευταία λύση πάντως και επειδή είναι πολύ σοβαρό το θέμα του να μην μπορείς να δεχθείς κλήσεις θα πρότεινα factory reset και στήσιμο από την αρχή. Πρίν το στήσιμο εννοείται τσεκάρισμα να δεις αν δουλεύει. Πολύ βαβούρα αλλά μάλλον αναγκαίο.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paNOS217 said:

Καλησπέρα σε όλους, πριν από λίγο καιρό πήρα κι εγώ το F3 αλλά αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις. Με τον μαμά dialer, της google δηλαδή σχεδόν σε όλες τις εισερχόμενες δεν ανοίγει η οθόνη. Έκανα εκκαθαρση cache κλπ δεν άλλαξε κάτι. Έβαλα την εφαρμογή Dialer, δούλεψε για λίγες μέρες και πάλι τα ίδια.

Έβαλα την εφαρμογή true phone και όλα καλά ωστόσο όταν κάνω χρήση της συσκευής δηλαδή έχω ανοικτή οθόνη αν χτυπάει δε βλέπω την εισερχόμενη κλήση και θα πρέπει να περιμένω να κλείσει ο άλλος για να την βρω ως αναπάντητη και να τον καλέσω πίσω. Υπαρχει κάποιος τρόπος να το κάνω επιτέλους να δουλεψει σωστά ως κινητό για λήψη κλήσεων;

Είμαι με την MIUI Global 12.5.4 Stable

Εκκαθάριση cache ή data;;

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2021 at 12:18 ΠΜ, qsis said:

Δεν είχα ποτέ κινητό που να μη ζεσταίνεται σε πλοήγηση.. το συγκεκριμένο δε ζεσταίνεται γενικά πόση ζεστή νιώθετε που σας προβληματίζει;

Βράζει μετα κανα μισάωρο 

Το καλο οτι δεν σβήνει... Το αποφεύγω παντως. Κανω τα ναβι με αλλη συσκευή οταν είναι για πανω απο 15 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 12:40 ΠΜ, giokosta said:

Βράζει μετα κανα μισάωρο 

Το καλο οτι δεν σβήνει... Το αποφεύγω παντως. Κανω τα ναβι με αλλη συσκευή οταν είναι για πανω απο 15 λεπτά 

Εγώ έχω κάνει κανονικα πλοήγηση σε ταξίδι άνω των δύο ωρών χωρίς θέμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περί την μιάμιση ώρα, κανένα πρόβλημα...

On 30/10/2021 at 2:51 ΜΜ, paNOS217 said:

Τα πάντα όλα

Μήπως να ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις μια Ελληνική, να τελειώνεις?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fufutos said:

Κι εγώ περί την μιάμιση ώρα, κανένα πρόβλημα...

Μήπως να ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις μια Ελληνική, να τελειώνεις?

Δε θα ήθελα να μπω σε αυτή τη διαδικασία είναι η αλήθεια. Έπειτα από εγγύηση τι παίζει; Δεν έχει κλείσει ούτε μήνα. Από αναβαθμίσεις; Τελευταία φορά πρέπει να είχα ασχοληθεί με bootloader και ROM σε ένα Lenovo K910

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επανέλθεις σε Official και να ξανακλειδώσεις. Αναβαθμίσεις προς το παρόν με fastboot roms, μέχρι να βγει twrp της προκοπής. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, fufutos said:

Μπορείς να επανέλθεις σε Official και να ξανακλειδώσεις. Αναβαθμίσεις προς το παρόν με fastboot roms, μέχρι να βγει twrp της προκοπής. 

Με την ελληνική ρομ έχουμε κανένα θέμα με τραπεζικές εφαρμογές, PayPal και NFC? Γενικά έχεις παρατηρήσει κάποια εφαρμογή να μην δουλεύει σωστά; Το WiFi call και volte παίζουν?

Edited by toylhs9
Link to comment
Share on other sites

Τράπεζες κ.λπ. όλα εντάξει, wifi call + volte δεν τα δουλεύω οπότε δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 12:40 ΠΜ, giokosta said:

Βράζει μετα κανα μισάωρο 

Το καλο οτι δεν σβήνει... Το αποφεύγω παντως. Κανω τα ναβι με αλλη συσκευή οταν είναι για πανω απο 15 λεπτά 

Μπορεί να είναι DOA. Προσωπικά ποτέ, όσο και να το έχω ζορίσει δεν έχει ζεσταθεί. Ελάχιστα έχει ζεσταθεί μετά από δίωρο gaming με δεδομένα, και εκεί λίγο πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 10:52 ΜΜ, theoalex50 said:

Μπορεί να είναι DOA. Προσωπικά ποτέ, όσο και να το έχω ζορίσει δεν έχει ζεσταθεί. Ελάχιστα έχει ζεσταθεί μετά από δίωρο gaming με δεδομένα, και εκεί λίγο πάντως. 

Δεν νομίζω 

Τοχει κι άλλος φίλος κ τα ίδια κάνει 

Σε νάνι μετά το 20κεπτο ζεσταίνεται πολυ

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, giokosta said:

Δεν νομίζω 

Τοχει κι άλλος φίλος κ τα ίδια κάνει 

Σε νάνι μετά το 20κεπτο ζεσταίνεται πολυ

Θα είχε ένα ενδιαφέρον να μας πουν όσοι δεν τους ζεσταίνεται τι ρυθμίσεις έχουν. Έχουν 120hz οθόνη; 5G ή 4G; Και ότι άλλο θα επηρέαζε τη θερμοκρασία. 

Εγώ τελευταία αντιμετωπίζω και άλλο θέμα. Τα βράδυα φορτίζω με φορτιστή απο το παλιό μου huawei mate 10 pro και ανά 2 με 4 βράδυα, ενώ δείχνει να φορτίζει, το πρωί το βρίσκω να μην έχει φορτίσει... Ο φορτιστής είναι γρήγορος του huawei αλλά φορτίζει αργά το poco. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vangie said:

Θα είχε ένα ενδιαφέρον να μας πουν όσοι δεν τους ζεσταίνεται τι ρυθμίσεις έχουν. Έχουν 120hz οθόνη; 5G ή 4G; Και ότι άλλο θα επηρέαζε τη θερμοκρασία. 

Εγώ τελευταία αντιμετωπίζω και άλλο θέμα. Τα βράδυα φορτίζω με φορτιστή απο το παλιό μου huawei mate 10 pro και ανά 2 με 4 βράδυα, ενώ δείχνει να φορτίζει, το πρωί το βρίσκω να μην έχει φορτίσει... Ο φορτιστής είναι γρήγορος του huawei αλλά φορτίζει αργά το poco. 

Πόσα watt είναι ο φορτιστής; Επίσης πάντα παίζει το ενδεχόμενο να έχει βλάβη ο φορτιστής μετά από τόσα χρόνια, όπως και το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ParallelUniverse said:

Πόσα watt είναι ο φορτιστής; Επίσης πάντα παίζει το ενδεχόμενο να έχει βλάβη ο φορτιστής μετά από τόσα χρόνια, όπως και το καλώδιο.

Είναι fast charge δε θυμάμαι ακριβώς watt σίγουρα λιγότερα από τον μαμά F3. Φορτίζει αργά πάντως το F3 σε αυτόν. 

Εξωτερικά πάντως είναι σε άριστη κατάσταση. Anyway πιστεύω με έναν απλό φορτιστή δε θα έχω θέμα και θα το δοκιμάσω. Απλά μου έκανε εντύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Vangie said:

Θα είχε ένα ενδιαφέρον να μας πουν όσοι δεν τους ζεσταίνεται τι ρυθμίσεις έχουν. Έχουν 120hz οθόνη; 5G ή 4G; Και ότι άλλο θα επηρέαζε τη θερμοκρασία. ...

Το δικό μου δεν ζεσταίνεται, οθόνη στα 60, 4g και επίσης είναι με Ελληνική xtrv 12.6  21.8.25 και λίγο debloated ακόμα, σύμφωνα με όσα γράφουν εδώ . ΔΕΝ είμαι root, αλλά έχω εγκατεστημένα f-droid και DNS66.

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε ζεστενεται με xiaomi eu weekly.
Εκτός και αν το δουλεύω κάτω από τον ήλιο

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minotavros said:

Εμένα δε ζεστενεται με xiaomi eu weekly.
Εκτός και αν το δουλεύω κάτω από τον ήλιο

Από poco f3 με Tapatalk
 

5G 120hz; 

Εγώ το γύρισα σε  4G να δω πως θα τα πάει... 

Τα 120 δε τα αλλάζω. 

Link to comment
Share on other sites

5G 120hz; 
Εγώ το γύρισα σε  4G να δω πως θα τα πάει... 
Τα 120 δε τα αλλάζω. 
4G 120hz

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...