Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

zaf αποκλείεται να είναι χύμα μέσα στο τσιμέντο, ενσωμετωμένα δλδ...

Ούτε σπίτια του 1940 δεν τα είχαν έτσι....

Μπορεί να μην είναι μέσα σε πλαστική σωλήνα αλλά κάποιο κανάλι πρέπει να ακολουθουν.... Μου φαίνεται απίστευτο αυτό....:(

To ίδιο είπα και εγώ.

Το θέμα είναι οτι τα υπόλοιπα καλώδια πάνε κανονικά σε πλαστικά ενώ το δικό της μπαίνει στο τοίχο έτσι..

Δεν ήμουν μπροστά οπότε θέλω να ελπίζω οτι ο σωλήνας ξεκινάει πιο μέσα..

 

Πάντως μου είπε (η κοπέλα) οτι ο ηλεκτρολόγος έμεινε κάγκελο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος εχει συνδεση adsl και θελει να την κοψει και κανει την αιτηση διακοπης της συνδεσης ξερετε σε ποσο καιρο θα κανει να διακοπει???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος εχει συνδεση adsl και θελει να την κοψει και κανει την αιτηση διακοπης της συνδεσης ξερετε σε ποσο καιρο θα κανει να διακοπει???

 

Από τον ΟΤΕ χρειάζονται μέχρι 12 ημέρες για να διακοπεί.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι γνωστή η αξιοπιστία των συστημάτων του ΟΤΕ έχω και γω βλάβη στη γραμμή μου!Δεν γίνεται συγχρονισμός...Αυτή τη στιγμή είμαι με Dial up (31.2 kbit/s):cry: !

Γνωρίζει κανείς πόσος είναι ο μέσος χρόνος αναμονής μέχρι να αφήσουν τον καφέ οι υπάλληλοι και να τη διορθώσουν; (εάν φυσικά γνωρίζουν πως)

Πως θα ζήσω χωρίς ADSL;:( Μπορώ να κάνω κάτι εγώ π.χ. να περνάω και να τους γίνω τσιμπούρι για να έρθουν γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι γνωστή η αξιοπιστία των συστημάτων του ΟΤΕ έχω και γω βλάβη στη γραμμή μου!Δεν γίνεται συγχρονισμός...Αυτή τη στιγμή είμαι με Dial up (31.2 kbit/s):cry: !

Γνωρίζει κανείς πόσος είναι ο μέσος χρόνος αναμονής μέχρι να αφήσουν τον καφέ οι υπάλληλοι και να τη διορθώσουν; (εάν φυσικά γνωρίζουν πως)

Πως θα ζήσω χωρίς ADSL;:( Μπορώ να κάνω κάτι εγώ π.χ. να περνάω και να τους γίνω τσιμπούρι για να έρθουν γρήγορα;

 

Μάλλον ήρθε η ώρα να αναθεωρήσω για τον ΟΤΕ.Με πήραν τηλ. και μου ζήτησαν να προσπαθήσω να συνδεθώ και αμέσως το είχαν λύσει το πρόβλημα!:confused: Μόλις χθες έκανα δήλωση της βλάβης!

Link to comment
Share on other sites

Nice. Άψογος όπως πάντα.

Παλιότερα που είχα πρόβλημα με ISDN, δηλώνω βλάβη το απόγευμα, και στις 7:30 το άλλο πρωί είχε σκάσει τεχνικός και το έλυσε.

Βάζει τα γυαλιά στους απατεώνες εναλλακτικούς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως όσες φορές έχω δηλώσει βλάβη, μετά από λίγο με παίρνουν τηλ για εξακρίβωση του προβλήματος και αν χρειαστεί έρχεται κατευθείαν τεχνικός.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο. Κανενα προβλημα. Ταχυτατη ανταποκριση.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήρθε η ώρα να αναθεωρήσω για τον ΟΤΕ.Με πήραν τηλ. και μου ζήτησαν να προσπαθήσω να συνδεθώ και αμέσως το είχαν λύσει το πρόβλημα!:confused: Μόλις χθες έκανα δήλωση της βλάβης!

 

:) και ημουν ετοιμος να σου ... την πω γιατι αυτη η προκαταληψη δεν εχει ορια τελικα. παντως τελος καλο ολα καλα και εχουμε και ακομα εναν που αναθεωρει καποια πραγματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια... Έχω εδω κ 2 εβδομάδες παίρνω τηλ στον πάροχο μου να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ(γτ ενώ έχω 1Mbit συνδέομαι με 762(!!!!)),μιας κ το 121 δεν δέχεται απευθείας δήλωσεις βλαβών απο τους πελάτες, και ενώ μου λένε πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου εντός 48 ωρών, ακόμα περιμέν... Αυτό γίνεται εδώ κ 2 εβδομάδες... Έχει αντιμετωπίσει κανείς κτ παρόμοιο??
Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια... Έχω εδω κ 2 εβδομάδες παίρνω τηλ στον πάροχο μου να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ(γτ ενώ έχω 1Mbit συνδέομαι με 762(!!!!)),μιας κ το 121 δεν δέχεται απευθείας δήλωσεις βλαβών απο τους πελάτες, και ενώ μου λένε πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου εντός 48 ωρών, ακόμα περιμέν... Αυτό γίνεται εδώ κ 2 εβδομάδες... Έχει αντιμετωπίσει κανείς κτ παρόμοιο??

Σε ποια εταιρία είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρία είσαι;

TEE... Τώρα είδα οτι εχθες κ σήμερα με πήρε τηλ στο σταθερό ένα νουμερο απο Αθήνα λογικα (211χχχχχ, ήταν το νούμερο)..Παίζει να είναι απο τον ΟΤΕ?? Αλλα τους είχα δώσει σαν τηλέφωνο επικοινωνίας το κιν μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πηραν τηλ σημερα το απογευμα απο την Ορενετ και μου ειπαν οτι ληξασης της συνδεσεως(1024) με τα 28 το μηνα, παω σε νεο 6μηνο με 23 το μηνα.

Οπερ και επραξα.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ?

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΛΟΓΟΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ .

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ CONN-X TALK ΣΤΑ 768 ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ 20:00-08:00 ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ Σ/Κ.

ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ CONN-X ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ 18,5 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ. ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΗΤΑΝ 7,30 ΕΥΡΩ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 75 ΕΥΡΩ, ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΗΤΑΝ 140 ΕΥΡΩ.

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΕΣ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ CONN-X ΕΙΝΑΙ 25,04 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ 12,2 ΕΥΡΩ ΑΠΟ 7,3 ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ!!!!!!!

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ??

[sIGPIC]Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΛΙΒΕΡΗ,

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!![/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ?

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΛΟΓΟΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΤΕ .

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ CONN-X TALK ΣΤΑ 768 ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ 20:00-08:00 ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ Σ/Κ.

ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ CONN-X ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ 18,5 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΠΑ. ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΗΤΑΝ 7,30 ΕΥΡΩ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 75 ΕΥΡΩ, ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΗΤΑΝ 140 ΕΥΡΩ.

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΕΣ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ CONN-X ΕΙΝΑΙ 25,04 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ 12,2 ΕΥΡΩ ΑΠΟ 7,3 ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ!!!!!!!

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ??

Αν ειναι ο πρωτος λογ/μος με την συνδεση πληρωνης τα παγια που αναλογουν μεχρι την εκδοση του λογ/μου και προπληρωνεις του επομενου δυμηνου, αυτο μονο την πρωτη φορα, μετα θα ερχετε κανονικα.

Υ.Γ. Και μη φωναζεις (μη γραφεις με κεφαλαια) ειναι κουραστικο,θα το διαπιστωσεις και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!!

Μακάρι να είναι έτσι γιατί υποτίθεται ότι το κάνουμε για οικονομία αλλά φαίνεται ότι δεν είναι και τόσο.

Ελπίζω να ειναι καλύτερα τώρα (με κανονική γραφη).

και αλλη μια ερώτηση. τα αναδρομικα αυτά επιστρέφονται?και αν ναι πότε?

[sIGPIC]Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΛΙΒΕΡΗ,

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!![/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικά και δεν επιστρέφονται. Ειναι αυτά που αντιστοιχούν στην περίοδο που χρησιμοποιούσες το πακέτο μέχρι την έκδοση του πρώτου λογαριασμού.

Τώρα μετά απο κανα χρόνο αν θέλεις να το κόψεις, θα σου επιστραφούν με τον επόμενο λογαριασμό το κομμάτι του δίμηνου που είχες προπληρώσει και είχες κόψει το πακέτο.

Δλδ με απλά λόγια αν του χρόνου τον Απρίλη πληρώσεις λογαριασμό για πάγια από 21/4/2008 μέχρι 20/6/2008 και εσύ κόψεις το πακέτο στις 20/5/2008. Τότε με τον επόμενο λογαριασμό θα σου επιστραφούν το ποσό που αντιστοιχεί στη χρήση της υπηρεσίας απο 20/5/2008 μέχρι 20/6/2008.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε !!! Εγω λεω τον αυγουστο που τελειωνει η 6μηνη συμβαση να το κοψω . ποια συμφερει σε θεμα σταθερου, internet και τηλεορασης?? να ειναι και οικονομικη εεε?? και χωρις περιεργες χρεωσεις του οτε αν γινετε??

οποιος γνωριζει ας μου πει !!!!pleaseeee!!!

[sIGPIC]Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΛΙΒΕΡΗ,

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!![/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε !!! Εγω λεω τον αυγουστο που τελειωνει η 6μηνη συμβαση να το κοψω . ποια συμφερει σε θεμα σταθερου, internet και τηλεορασης?? να ειναι και οικονομικη εεε?? και χωρις περιεργες χρεωσεις του οτε αν γινετε??

οποιος γνωριζει ας μου πει !!!!pleaseeee!!!

Ακόμα δεν το βαλες καλά καλά και θες να το κόψεις;Αν είναι εξαιτίας του λογαριασμού σου εξήγησε ο Bayern7 ότι δεν υπάρχει κάτι μεμπτό.Έτσι γίνεται σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι γιατι αν ειναι να πληρωνω συνεχεια 150αρες ασ'το καλυτερα να μην ασχολουμαστε με ιντερνετ. Δεν ξερεις πια τι να περιμενεις .Ανοιγεις τον λογαριασμο και μεχρι να δεις το ποσο σε εχει λουσει κρυος ιδρωτας!!!!:lol:

[sIGPIC]Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΛΙΒΕΡΗ,

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!![/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι γιατι αν ειναι να πληρωνω συνεχεια 150αρες ασ'το καλυτερα να μην ασχολουμαστε με ιντερνετ. Δεν ξερεις πια τι να περιμενεις .Ανοιγεις τον λογαριασμο και μεχρι να δεις το ποσο σε εχει λουσει κρυος ιδρωτας!!!!:lol:

Δεστο από τη θετική του πλευρά.

Κοστίζει λιγότερο από μια συμμετοχή στο camel trophy και σου ανεβάζει παραπάνω την αδρεναλίνη. Άλλη θα ξόδευαν μια περιουσία για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εχεισ δικιο δεν πρεπει να παραπονιομαστε.... αλλωστε στην Ελλαδα μεγαλωσαμε !!!!!Οπως μας στρωσανε θα κοιμηθουμε.:) :D :lol:

[sIGPIC]Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΛΙΒΕΡΗ,

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!![/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά που είμαι φοιτητής και έχω φοιτητικό onDSL Kit απο το Σεπτέμβρη είμαι 100% ευχαριστημένος!Και απο πλευράς εξυπηρέτησης και απ'όλα.Όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας,το θέμα αφορά όλη την Ελλάδα κι όχι μόνο την περιοχή μου που ενώ έχω 768,δε θυμάμαι να είχα περάσει ποτέ τα 600!Και προτύτερα πάλι που είχα Conn-X πάλι ήμουν ευχαριστημένος.Απο την άλλη,κάποιοι φίλοι μου που έχουν Forthnet,Tellas κτλ έχουν κατά καιρούς παράπονα.Πιστεύω όμως οτι πρέπει να αλλάξει τακτική ο ΟΤΕ στις χρεώσεις γιατί οι υπόλοιπες εταιρείες ανέρχονται με πολύ γρήγορους ρυθμούς και χαμηλές τιμες.Σκεφτείτε δηλαδή οτι αυτή τη στιγμή ο ΟΤΕ ίναι ο πιο ακριβώς ε!!!
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλημέρα παιδιά. Να κάνω μία ερώτηση...

Ζήτησα χθες από το 134 να μου ανεβάσουν τη ταχύτητα του Conn-x από 1024 σε 8 Μbps. Με διαβεβαίωσαν ότι με το modem μου δεν θα έχω πρόβλημα. Ξέρετε μετά από πόσες μέρες γίνεται η αναβάθμιση? Θα χρειαστεί να ρυθμίσω εγώ κάτι ή θα γίνει αυτόματα?:O

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά. Να κάνω μία ερώτηση...

Ζήτησα χθες από το 134 να μου ανεβάσουν τη ταχύτητα του Conn-x από 1024 σε 8 Μbps. Με διαβεβαίωσαν ότι με το modem μου δεν θα έχω πρόβλημα. Ξέρετε μετά από πόσες μέρες γίνεται η αναβάθμιση? Θα χρειαστεί να ρυθμίσω εγώ κάτι ή θα γίνει αυτόματα?:O

 

Κανεις δε μπορει να ξερει τι γινεται με τον ΟΤΕ! Ποσο θα πληρωνεις για 8mbps?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...