Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ή καμμια 10-15 βρισίδια μπας και ξεκουμπιστούνε. Πάντως σε νέο τηλ. μου είπαν ότι η αίτηση καταχωρήθηκε απο αυτούς στις 21/1 ενώ η αλτεκ την έχει στείλει απο 27/12.

 

Που μπορώ να κάνω παράπανα (εγγράφως ή εμαιλ)?

Link to comment
Share on other sites

Φταιει το οτι για να σε κοψουν,αρα αποσυνδεσουν απο το dslam τους,οτι πρεπει να μαζευτουν καμια 10-15αρια αιτησεις διακοπης,για να παει μια και καλη ο τεχνικος στο dslam.

Φοβερος τροπος σκεψης ε?

 

Τόσο μακριά τα έχουν τα dslam από τον χώρο εργασίας τους ή μήπως πηγαίνουν με τα τέσσερα εκεί και γι' αυτό αργούν τόσο πολύ; :worry:

Αν όντως είναι αυτός ο λόγος που αναφέρεις τότε είμαστε για κλάματα κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε, σε αυτό το θέμα είναι τραγικός ο ΟΤΕ.

Εγώ είχα κάνει αίτηση διακοπής στην HOL στις 22 Δεκεμβρίου 2006, η οποία όπως επιβεβαίωσε και ο ΟΤΕ, καταχωρήθηκε στα συστήματα του ΟΤΕ στις 22 Δεκεμβρίου. Πέφτανε και γιορτές μέσα και η απενεργοποίηση έγινε 10 Ιανουαρίου 2007!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μακριά τα έχουν τα dslam από τον χώρο εργασίας τους ή μήπως πηγαίνουν με τα τέσσερα εκεί και γι' αυτό αργούν τόσο πολύ; :worry:

Αν όντως είναι αυτός ο λόγος που αναφέρεις τότε είμαστε για κλάματα κανονικά..

Ακομα και με τις αιτησεις ενεργοποιησης αυτο συμβαινει,γι αυτο ο ενας περιμενει 15 μερες και ο αλλος 3-4 μερες,επειδη ο δευτερος εστειλε αιτηση αργοτερα και ετυχε να συμπληρωθει ενας ικανοποιητικος αριθμος αιτησεων.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά εγώ πιστέυω ότι αυτό είναι απαράδεκτο και πρέπει να κάνω παράπονα στον πΟΤΕ. Ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ? Εμαιλ ή διεύθυνση?
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο τρεις μέρες αντιμετωπίζω πολλές μικροδιακοπές στο ADSL. Μένω Πατήσια... Πήρα το κέντρο της ΟΤΕΝΕΤ και μου είπαν πως δεν έχει αναφερθεί κάποια δυσλειτουργία στο σύστημα...Έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος κάτι σχετικό;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 3 μερες ειχα και εγω καποια περιστατικα...στην αρχη σερνοταν στο surfing χωρις να κατεβαζω κατι και στην συνεχεια μου εδειχνε οτι ειχε διακοπει η συνδεση...ειναι η πρωτη φορα που αντιμετωπιζω κατι τετοιο μετα απο 6 μηνες dsl ...μενω αμπελοκηπους...αν δω οτι συνεχιστει 8α παρω ενα τηλ να ρωτησω αν και κατι μου λεει πως δεν 8α βγαλω ακρη :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω οτενετ 768 απο τον μαιο και ολα ηταν super. Αρχες δεκεμβριου εκανα την γραμμη 1024 (τι το"θελα?) Ρε παιδια πανω απο 50 δεν κατεβαζω με τιποτα και υπαρχουν ωρες που σερνετε. Πηρα τηλ. παντου, ηρθε τελικα τεχνικος και μετα απο τρεις μερες ψαξιμο δεν βρηκε βλαβη. Μαλλον μου ειπε ειναι θεμα dslam γιατι ισως να ειναι φορτομενο. Απο τοτε εχουν περασει δυο μηνες και η γραμμη μου εξακολουθει να σερνεται. Βεβαια ο οτε με χρεωνει για 1024 και δεν εχω ουτε την μιση ταχυτητα,ο ενας με στελνει στον αλλο. please help
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/3523c4_vts_1_61.JPG
Link to comment
Share on other sites

lakis73 και σε μένα το ίδιο ακριβώς συμβαίνει (1024 με Τελλάς όμως). Με την αναβάθμιση οι ταχύτητες χειροτέρεψαν,όπως στους περισσότερους. Η χρεώση κανονικά για 1024 ,η ταχύτητα όμως 256...

Όσο για παράπονα ο ΟΤΕ δεν έχει ούτε email ούτε διεύθυνση να απευθυνθείς...

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ για τουλάχιστον ένα δύωρο (10-12μμ) ήμουν χωρίς σύνδεση...Νισάφι πιά...

 

Τουλάχιστον όταν ήμουν vivodi και υπήρχε πρόβλημα σου έλεγαν για αναβάθμιση κλπ, κάτι δηλ. σου έλεγαν...Η ποτενετ σε βγάζει και τρελό κι όλας.....Νισάφι....:mad: Αιδώς Αργίοι...:X

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως εχτες που πηρα τελικα αποσυνδεσαν την γραμμη μου. Να υπενθυμισω οτι ο προηγουμενος παροχος ειχε στειλει την αιτηση στον πΟΤΕ απο 28/12. ψαχνω το κοντακτ για παραπονα.
Link to comment
Share on other sites

θελω μια μικρη βοηθεια, θελω να βαλω dsl αλλα ειμαι 5χμ μακρια απο το κεντρο του οτε, αξηζει να βαλω η θα πεφτει η ταχυτητα και θα μου σπασει τα νευρα??.......
Link to comment
Share on other sites

επιτελους βρηκα πως θα κανω παραπονα. πας στο oteshop.gr πατας επικοινωνια και μετα γραφεις στη φόρμα αυτα που θελεις. θα σας πω και την εξελιξη σχετικα με την απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε κανένα μήνα που θα αξιοθούνα να σου απαντήσουν...

Δεν γράφεις κι εδώ τί τους έγραψες?

Πάντως όταν σου απαντήσουν νομίζω ότι θα σου πούνε τα γνωστά περί του φόρτου εργασίας και ότι σταδιακά το φτιάχνουν το πρόβλημα...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

θελω μια μικρη βοηθεια, θελω να βαλω dsl αλλα ειμαι 5χμ μακρια απο το κεντρο του οτε, αξηζει να βαλω η θα πεφτει η ταχυτητα και θα μου σπασει τα νευρα??.......

 

 

Αν στην περιοχη σου υπαρχει δυνατοτητα dsl συνδεσης ή γνωριζεις καποιον κοντα σου μπορεις να μαθεις. Πρακτικα δεν παιζει σε τετοια αποσταση απευθειας αλλα ο ΟΤΕ βαζει καποιους ενισχυτες σε τετοιες περιπτωσεις οποτε δε θα εχεις ιδιαιτερο σημερα. Σου προτεινω 768. Μη δοκιμασεις μεγαλυτερη γιατι μπορει να εχεις προβλημα. Τουλ. οχι 2mbit

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση... Εβαλα οτενετ για 6 μηνες. Μπορω να το διακοψω στους 4-5 μηνες? Κι αυτο ειναι οτι θα μετακομισω σε αλλη πολη αρα θα πρεπει να κοψω το οτε. Θα μου δημιουργησει προβλημα η θα πρεπει να περιμενω μεχρι να περασουν 6 μηνες?
Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Εκτος αυτου δεν γινεται να την διακοψω εντελως για σοβαρους λογους ας πουμε? Ευχαριστω για την απαντηση
Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω καλά. Κανονικά νομίζω οτι δεν μπορείς να το διακόψεις. Πάρτους ενα τηλέφωνο και ρώτα τους.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο τρεις μέρες αντιμετωπίζω πολλές μικροδιακοπές στο ADSL. Μένω Πατήσια... Πήρα το κέντρο της ΟΤΕΝΕΤ και μου είπαν πως δεν έχει αναφερθεί κάποια δυσλειτουργία στο σύστημα...Έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος κάτι σχετικό;:worry:

Tελικά το πρόβλημα οφειλόταν καθαρά σε δικό μου σφάλμα. Συγκεκριμένα είχα δώσει τους κωδικούς της σύνδεσής μου σε φίλο μου για χρήση dial-up...Και αυτό δημιουργούσε όλο το πρόβλημα με της μικρής ή μεγαλύτερης διάρκειας διακοπές....Τέλος καλό, όλα καλά...:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να κόψω τον ΟΤΕ πόσο καιρό νωρίτερα πρέπει να κάνω την αίτηση?

Όταν λέω να κόψω τον ΟΤΕ εννοώ εντελώς γιατί μετακομίζω. Δεν θέλω να κάνω μεταφορά.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να κόψω τον ΟΤΕ πόσο καιρό νωρίτερα πρέπει να κάνω την αίτηση?

Όταν λέω να κόψω τον ΟΤΕ εννοώ εντελώς γιατί μετακομίζω. Δεν θέλω να κάνω μεταφορά.:rolleyes:

 

Δε θα εχεις προβλημα αν κοψεις το τηλεφωνο! Μπορεις να μεταφερεις τη συνδρομη σε αλλο τηλεφωνο ή να την χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να κόψω τον ΟΤΕ πόσο καιρό νωρίτερα πρέπει να κάνω την αίτηση?

Όταν λέω να κόψω τον ΟΤΕ εννοώ εντελώς γιατί μετακομίζω. Δεν θέλω να κάνω μεταφορά.:rolleyes:

 

Δε θα εχεις προβλημα αν κοψεις το τηλεφωνο! Μπορεις να μεταφερεις τη συνδρομη σε αλλο τηλεφωνο ή να την χασεις.

 

Το θέμα δεν είναι να το μεταφέρω.

Το θέμα είναι να το εκμεταλευτώ μέχρι την τελευταία μέρα που θα είμαι στο σπίτι.:lol:

 

Αν ξέρει κάποιος ας μου δώσει μια απάντηση.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...