Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή καλύτερα έτσι:

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=766558&lngDtrID=252

Για κάποιο λόγο αυτό που δίνεις δεν ανοίγει...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με την σύνδεση μου, έχω μια οτενέτ στο 1Mbps και ενώ μέχρι και πρίν λίγες ημέρες κατέβαζα με φούλ ταχύτητες 90-110kBps τις τελευταίες μέρες η σύνδεση σέρνεται! κατεβάζω με μάξ ταχύτητα 30-40! Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση το fw του router (Sagem 1500WG) αλλά τίποτα! Μένω Καλλιθέα, έχεις κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή είναι ατομικό το κακό? Αν είναι να τους πάρω τηλ και να τους κράξω! Έχει καταντήσει σπαστικό!

--------------

Dr. Tasos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με την σύνδεση μου, έχω μια οτενέτ στο 1Mbps και ενώ μέχρι και πρίν λίγες ημέρες κατέβαζα με φούλ ταχύτητες 90-110kBps τις τελευταίες μέρες η σύνδεση σέρνεται! κατεβάζω με μάξ ταχύτητα 30-40! Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση το fw του router (Sagem 1500WG) αλλά τίποτα! Μένω Καλλιθέα, έχεις κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή είναι ατομικό το κακό? Αν είναι να τους πάρω τηλ και να τους κράξω! Έχει καταντήσει σπαστικό!

 

Δε θα καταφερεις κατι οτι και να κανεις! Προφανως ενεργοποιηθηκαν πολλοι νεοι συνδρομητες πανω στο DSLAM που ανηκεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με την σύνδεση μου, έχω μια οτενέτ στο 1Mbps και ενώ μέχρι και πρίν λίγες ημέρες κατέβαζα με φούλ ταχύτητες 90-110kBps τις τελευταίες μέρες η σύνδεση σέρνεται! κατεβάζω με μάξ ταχύτητα 30-40! Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση το fw του router (Sagem 1500WG) αλλά τίποτα! Μένω Καλλιθέα, έχεις κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή είναι ατομικό το κακό? Αν είναι να τους πάρω τηλ και να τους κράξω! Έχει καταντήσει σπαστικό!

 

Έχω πάρα πολλούς φίλους στη καλλιθέα γιατί έμενα εκει παλαιότερα όλοι σχεδόν έχουν το ίδιο πρόβλημα όπως και σε πολλές άλλες περιοχές (ελπίζω να σε παρηγορεί αυτό). Εγώ πάντως στο Λυκαβηττό που βρίσκομαι τώρα με 1024άρι πούχω δε κατεβαίνω κάτω από 95 kbps:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με την σύνδεση μου, έχω μια οτενέτ στο 1Mbps και ενώ μέχρι και πρίν λίγες ημέρες κατέβαζα με φούλ ταχύτητες 90-110kBps τις τελευταίες μέρες η σύνδεση σέρνεται! κατεβάζω με μάξ ταχύτητα 30-40! Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση το fw του router (Sagem 1500WG) αλλά τίποτα! Μένω Καλλιθέα, έχεις κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή είναι ατομικό το κακό? Αν είναι να τους πάρω τηλ και να τους κράξω! Έχει καταντήσει σπαστικό!

 

Εγω να δεις. Με 1024, χθες, κατεβαζα με 16! Ναι με 16!

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το προβλημα εχω και εγω αν και ειμαι θεσσαλονικη,εδω και 2 μηνες ηταν μια χαρα και ξαφνηκα πριν λιγες μερες απο 109kbps download επεσε στα 40-50.Τι να πει κανεις για τον ΟΤΕ!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/ Καλημέρα παιδιά.

 

Ακούστε τι έγινε.

Μια φίλη στην πάτρα έκανε αίτηση για καινούρια γραμμή pstn στον ΟΤΕ.

Αφού έγινε η σύνδεση έβαλε φοιτικό internet απο την forthnet.

 

Το θέμα είναι το εξής:

Η κοπέλα χρησιμοποιεί την γραμμή μόνο για το inet. Δεν έχει καν συσκευή τηλεφώνου.

Παρόλα αυτά στο λογαριασμό της ήρθαν 78 αστικές κλήσεις.:wacko: :confused:

Επίσης μερικές φορές όταν έπερνε το νούμερο της το τηλέφωνο απαντούσε μόνο του.

Αφού πήγε στον ΟΤΕ και μίλησε με ένα βλάκα που είπε οτι δεν μπορεί να κάνει τπτ, πήγε σε μια ανώτερο του και της έδειξε αναλυτική.

Όλα τα τηλεφωνήματα σχεδόν ήταν στο 121 του OTE και υπήρχαν και κάτι άλλα νούμερα του τύπου 141 κ.α.

Οπότε έβαλε την βλάβη σε υψηλή προτεραιότητα για να λυθεί.

 

Την κοπέλα την πήραν τηλέφωνο στις 7:30 το πρωί (αν είναι δυνατόν :mad: )

και της είπαν να δοκιμάσει να βγάλει το υπολογιστή απο την πρίζα του τηλεφώνου. Μόλις το έκανε της είπε οτι αυτό φταίει που απαντάει το τηλέφωνο.

Η κοπέλα του είπε οτι μίλησε με κάποια και της είπε οτι το πρόβλημα το έχει ο ΟΤΕ και αυτός είπε οτι είναι δικό της πρόβλημα να φωνάξει ηλεκτρολόγο.:confused: :wacko: :mad:

 

Υπόψην οτι το modem είναι usb και ο υπολογιστής κλειστός άρα no power στο modem

+ το τηλέφωνο βάραγε κλήσεις στο 121 και όχι σε νούμερα υπεραστικά ή διεθνή ούτε καν σε κάποιο τοπικό άλλο τηλέφωνο οπότε περιπτώσεις dialer δεν παίζουν

+ σιγά το modem της forthnet να μην βάραγε κλήσεις στον OTE.

Όλα αυτά η κοπέλα τα ήξερε αλλά δεν πρόλαβε να τα πει γιατί της έκλεισε το τηλέφωνο.

 

Τελικά μας έχουν για ηλίθιους. Είναι τυχεροί που δεν έιχα πάρει εγώ τηλέφωνο. Το βρήκαμε τώρα. Η εύκολη δικαιολογία οτι φταίει το Inet και το Pc.:mad:

Ο τύπος ήταν πολύ άσχετος και νόμιζε οτι το χάψαμε και έδωσε την λύση στην βλάβη αλλά δεν ξέρει τι τον περιμένει.:shifty:

Ξύπνησε απο την βραδινή του βάρδια (ξάπλα) και είπε δεν λέω καμιά μ@λ@κία πρωί πρωί. Άκου εκεί 7:30 το πρωί. Σε λίγο τις βλάβες θα τις λύνουμε στις 3 τα μεσάνυχτα.

 

Έχει ξαναγίνει σε κανένα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/ Καλημέρα παιδιά.

 

Ακούστε τι έγινε.

Μια φίλη στην πάτρα έκανε αίτηση για καινούρια γραμμή pstn στον ΟΤΕ.

Αφού έγινε η σύνδεση έβαλε φοιτικό internet απο την forthnet.

 

Το θέμα είναι το εξής:

Η κοπέλα χρησιμοποιεί την γραμμή μόνο για το inet. Δεν έχει καν συσκευή τηλεφώνου.

Παρόλα αυτά στο λογαριασμό της ήρθαν 78 αστικές κλήσεις.:wacko: :confused:

Επίσης μερικές φορές όταν έπερνε το νούμερο της το τηλέφωνο απαντούσε μόνο του.

Αφού πήγε στον ΟΤΕ και μίλησε με ένα βλάκα που είπε οτι δεν μπορεί να κάνει τπτ, πήγε σε μια ανώτερο του και της έδειξε αναλυτική.

Όλα τα τηλεφωνήματα σχεδόν ήταν στο 121 του OTE και υπήρχαν και κάτι άλλα νούμερα του τύπου 141 κ.α.

Οπότε έβαλε την βλάβη σε υψηλή προτεραιότητα για να λυθεί.

 

Την κοπέλα την πήραν τηλέφωνο στις 7:30 το πρωί (αν είναι δυνατόν :mad: )

και της είπαν να δοκιμάσει να βγάλει το υπολογιστή απο την πρίζα του τηλεφώνου. Μόλις το έκανε της είπε οτι αυτό φταίει που απαντάει το τηλέφωνο.

Η κοπέλα του είπε οτι μίλησε με κάποια και της είπε οτι το πρόβλημα το έχει ο ΟΤΕ και αυτός είπε οτι είναι δικό της πρόβλημα να φωνάξει ηλεκτρολόγο.:confused: :wacko: :mad:

 

Υπόψην οτι το modem είναι usb και ο υπολογιστής κλειστός άρα no power στο modem

+ το τηλέφωνο βάραγε κλήσεις στο 121 και όχι σε νούμερα υπεραστικά ή διεθνή ούτε καν σε κάποιο τοπικό άλλο τηλέφωνο οπότε περιπτώσεις dialer δεν παίζουν

+ σιγά το modem της forthnet να μην βάραγε κλήσεις στον OTE.

Όλα αυτά η κοπέλα τα ήξερε αλλά δεν πρόλαβε να τα πει γιατί της έκλεισε το τηλέφωνο.

 

Τελικά μας έχουν για ηλίθιους. Είναι τυχεροί που δεν έιχα πάρει εγώ τηλέφωνο. Το βρήκαμε τώρα. Η εύκολη δικαιολογία οτι φταίει το Inet και το Pc.:mad:

Ο τύπος ήταν πολύ άσχετος και νόμιζε οτι το χάψαμε και έδωσε την λύση στην βλάβη αλλά δεν ξέρει τι τον περιμένει.:shifty:

Ξύπνησε απο την βραδινή του βάρδια (ξάπλα) και είπε δεν λέω καμιά μ@λ@κία πρωί πρωί. Άκου εκεί 7:30 το πρωί. Σε λίγο τις βλάβες θα τις λύνουμε στις 3 τα μεσάνυχτα.

 

Έχει ξαναγίνει σε κανένα αυτό?

 

Και εμενα με ειχαν ξυπνησει Σαββατο πρωί αναμεσα στο διαστημα 7:30-8:00. (οτετζης)Καλημερα!

(εγω)καλημερα σας.

(οτετζης)Ενεργοποιηθηκε το adsl γι αυτο σας πηρα, ενταξει?

:mad:

 

Στο θεμα μας τωρα! Το ADSL modem δεν παιρνει μονο του τηλέφωνα γιατι πολυ απλα δε γνωριζει απο συχνοτητες τηλεφωνου, δεν τις "ακουει" καν!

Αισχος! Το μαγαζακι του οτε εχει γινει :X

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε συνδέσει και κανένα απλό modem η κοπέλα στη γραμμή του ΟΤΕ;

Τι να πω,εκτός αν τα modem βγάλανε αυτόματο σύστημα εντοπισμού βλάβης και κλήση στον ΟΤΕ (βλέπε 121)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε συνδέσει και κανένα απλό modem η κοπέλα στη γραμμή του ΟΤΕ;

Τι να πω,εκτός αν τα modem βγάλανε αυτόματο σύστημα εντοπισμού βλάβης και κλήση στον ΟΤΕ (βλέπε 121)

 

Ο ΟΤΕ τακτοποιησε τα βασικα θεματα που πρεπει να δει και θα πιασει και τις καινοτομιες αυτοματης κλησης βλαβης! :lol:

Το πρωτο που ειπες ειναι και το μονο ενδεχομενο που σκεφτηκα & γω!

Εχεις ακουσει ξανα για αυτοματη κληση στο 121????:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ τακτοποιησε τα βασικα θεματα που πρεπει να δει και θα πιασει και τις καινοτομιες αυτοματης κλησης βλαβης! :lol:

Το πρωτο που ειπες ειναι και το μονο ενδεχομενο που σκεφτηκα & γω!

Εχεις ακουσει ξανα για αυτοματη κληση στο 121????:ninja:

 

 

Ρε παιδια, το 121, δεν ειναι τσαμπα; Εγω, ετσι ηξερα μεχρι τωρα.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε συνδέσει και κανένα απλό modem η κοπέλα στη γραμμή του ΟΤΕ;

Όχι ρε.:p

Εγώ τα έφτιαξα στο σπίτι της. Έχει το απλό usb crypto f200 που δίνει η 4net

 

Ρε παιδια, το 121, δεν ειναι τσαμπα; Εγω, ετσι ηξερα μεχρι τωρα.

Τώρα πέφτει ταρίφα σε όλα!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε εσας που έχετε adsl.

Το πάγιο που πληρώνω τώρα στον ΟΤΕ είναι 30 ευρο το διμηνο (για isdn γραμμή) + κλήσεις internet + κλήσεις τηλεφώνου.

Το πάγιο για γραμμη adsl αλλάζει? Αυξάνεται ή παραμένει το ίδιο?

Το πάγιο το γράφει κάπου στην πισω σελίδα του λογαριασμού. οταν πήρα το 134 να ρωτήσω μου είπαν οτι ειναι +19,50ευρο το μήνα στο πάγιο που εχω τώρα? Δηλαδή 30+19,50+19,50. Σύνολο πάγιο το δίμηνο.

Ενω στην HOL μου είπαν οτι δεν αυξάνεται το πάγιο. και εδω http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=275&hop=h&scid=138 λεει οτι υπάρχει μηνιαίο τέλος το οποίο προστίθεται στο πάγιο που έχει ο χρήστης.

Κάπου τα εχω μπερδέψει. Την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο που έχεις για την isdn σου το βγάζεις από τον λογαριασμό,το πληρώνεις ούτως ή άλλως οπότε μην το υπολογίζεις.

Τώρα για να βάλεις dsl έχεις δύο επιλογές.Είτε θα πάρεις κάποιο "πακέτο" είτε θα πάρεις γραμμή dsl από ΟΤΕ και σύνδεση dsl από κάποιον provider.Αν πάρεις πακέτο τα δύο πάγια βγαίνουν σε μία ενιαία τιμή,εσύ δηλαδή θα πληρώνεις ένα ποσό κάθε μήνα για το dsl και θα είσαι οκ.Αν πάρεις την 2η επιλογή,μαζί με τον λογαριασμό που σου έρχεται κάθε δίμηνο θα πληρώνεις extra και το πάγιο της dsl γραμμής αναλόγως την ταχύτητα που επέλεξες.Επίσης θα πληρώνεις χωριστά και το πάγιο στον provider.

Αυτό που σου είπαν απο την HOL ισχύει με την λογική του πακέτου.Δηλαδή δεν θα φαίνεται καμμιά χρέωση στον λογαριασμό του οτε για dsl γιατί θα το πληρώνεις στην HOL.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την διαυκρίνηση. Αυτο ήθελα να μάθω, αλλα γιατί δεν μου το εξηγούν ετσι οταν τους ρωτάω? Δεν ξέρω. Για πακέτο τότε θα πάω. Θα ρωτήσω για πακέτο της HOL στο ανάλογο θέμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που διακοψω την τηλεφωνικη γραμμη του ΟΤΕ θα διακοπει και η ADSL Προσβαση που πληρωσε για μενα η HOL μεσω του πακετου?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν με τις παρακάτω μετρήσεις "φαίνεται" να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 21,0 / 48,0

 

SN Margin (Up/Down) [dB]: 26,0 / 24,0

 

Ευχαριστώ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν με τις παρακάτω μετρήσεις "φαίνεται" να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 21,0 / 48,0

 

SN Margin (Up/Down) [dB]: 26,0 / 24,0

 

Ευχαριστώ.

Koίτα φαίνεται να υπάρχει μεγάλη εξασθένιση, αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου δημιουργεί προβλήματα...

Να φανταστείς έγω, λόγω μεγάλης απόστασης από το κέντρο του ΟΤΕ, έχω attenuation (down/up) 57/28.5dB και έχω ταχύτητες ανάλογες της σύνδεσης μου, και πολύ καλά pings...

 

Σε τι απόσταση είσαι απο το dslam?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίπου 2,5 με 3 χμ. Το κακό με εμένα όμως είναι ότι δεν έχω ούτε καν παραπλήσιες ταχύτητες της σύνδεσης μου!!

Τέλος πάντων όσο το ψάχνεις τόσο χειρότερα γίνεται.

 

Ευχαριστώ!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

guys please help. είχα σύνδεση dsl με altec και τώρα πήρα vivodi. Η altec έστειλε την αίτηση διακοπής στις 27/12 στον πΟΤΕ αλλα μέχρι και σήμερα ο ΟΤΕ δεν έχει κάνει την διακοπή. Πήρα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι σε εξέλιξη. Όταν τους ρώτησα τι φταίει μου είπαν:

 

1) Στο 134 μου είπαν ότι είναι κατάστημα εκεί με προϊόντα ΟΤΕ και ότι δεν ξέρει να μου πει και να πάρο στο 1242

2) Στο 1242 μου είπαν ότι ξέρουν από ADSL αλλα ότι αυτό είναι θέμα γραμμής και να πάρο το 121

3) Στο 121 μου είπαν ότι είναι τμήμα βλαβών και δεν ξέρουν από ADSL και να πάρο στο 134

 

βοηθηστε γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Σε ποιο τηλέφωνο να πάρω? Καποιον θα βρισω στο τελος...

Link to comment
Share on other sites

guys please help. είχα σύνδεση dsl με altec και τώρα πήρα vivodi. Η altec έστειλε την αίτηση διακοπής στις 27/12 στον πΟΤΕ αλλα μέχρι και σήμερα ο ΟΤΕ δεν έχει κάνει την διακοπή. Πήρα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι σε εξέλιξη. Όταν τους ρώτησα τι φταίει μου είπαν:

 

1) Στο 134 μου είπαν ότι είναι κατάστημα εκεί με προϊόντα ΟΤΕ και ότι δεν ξέρει να μου πει και να πάρο στο 1242

2) Στο 1242 μου είπαν ότι ξέρουν από ADSL αλλα ότι αυτό είναι θέμα γραμμής και να πάρο το 121

3) Στο 121 μου είπαν ότι είναι τμήμα βλαβών και δεν ξέρουν από ADSL και να πάρο στο 134

 

βοηθηστε γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Σε ποιο τηλέφωνο να πάρω? Καποιον θα βρισω στο τελος...

ακομα δεν εχεις βρισει?εγω ηδη θα ειχα!!δεν τους αφηνω να παρουν ανασα!!
Link to comment
Share on other sites

guys please help. είχα σύνδεση dsl με altec και τώρα πήρα vivodi. Η altec έστειλε την αίτηση διακοπής στις 27/12 στον πΟΤΕ αλλα μέχρι και σήμερα ο ΟΤΕ δεν έχει κάνει την διακοπή. Πήρα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι σε εξέλιξη. Όταν τους ρώτησα τι φταίει μου είπαν:

 

1) Στο 134 μου είπαν ότι είναι κατάστημα εκεί με προϊόντα ΟΤΕ και ότι δεν ξέρει να μου πει και να πάρο στο 1242

2) Στο 1242 μου είπαν ότι ξέρουν από ADSL αλλα ότι αυτό είναι θέμα γραμμής και να πάρο το 121

3) Στο 121 μου είπαν ότι είναι τμήμα βλαβών και δεν ξέρουν από ADSL και να πάρο στο 134

 

βοηθηστε γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Σε ποιο τηλέφωνο να πάρω? Καποιον θα βρισω στο τελος...

 

Δημοσια υπηρεσια στην Ελλαδα σημαινει οτι ο καθε εργαζομενος ασχολειται αποκλειστικα και με προσηλωση στο αντικειμενο του! Δε γνωριζει για τα σχετικα του οργανισμου! Το θεμα ειναι οτι ειναι και στον κοσμο τους γιατι διερωτονται τον τελευταιο καιρο " ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ?" :lol:

Link to comment
Share on other sites

guys please help. είχα σύνδεση dsl με altec και τώρα πήρα vivodi. Η altec έστειλε την αίτηση διακοπής στις 27/12 στον πΟΤΕ αλλα μέχρι και σήμερα ο ΟΤΕ δεν έχει κάνει την διακοπή. Πήρα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι σε εξέλιξη. Όταν τους ρώτησα τι φταίει μου είπαν:

 

1) Στο 134 μου είπαν ότι είναι κατάστημα εκεί με προϊόντα ΟΤΕ και ότι δεν ξέρει να μου πει και να πάρο στο 1242

2) Στο 1242 μου είπαν ότι ξέρουν από ADSL αλλα ότι αυτό είναι θέμα γραμμής και να πάρο το 121

3) Στο 121 μου είπαν ότι είναι τμήμα βλαβών και δεν ξέρουν από ADSL και να πάρο στο 134

 

βοηθηστε γιατί δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Σε ποιο τηλέφωνο να πάρω? Καποιον θα βρισω στο τελος...

Φταιει το οτι για να σε κοψουν,αρα αποσυνδεσουν απο το dslam τους,οτι πρεπει να μαζευτουν καμια 10-15αρια αιτησεις διακοπης,για να παει μια και καλη ο τεχνικος στο dslam.

Φοβερος τροπος σκεψης ε?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...