Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλασική Samsung συμπεριφορά. Ναι το 5G κλειστο, τρώει πολύ μπαταρία και δεν έχει και νόημα αυτή τη στιγμη.
Μπορεί να φταίει και το σήμα γενικά γιατί έχω και δύο κάρτες μέσα. Δε ξέρω και δε μπορώ να καταλάβω έτσι όπως έχουν κάνει το menu της μπαταρίας. Δεν σου δείχνει καμία πληροφορία.

 

Αυτό όπως στη φώτο που έβλεπες τα πάντα στο p20 Pro που είχα πριν, είναι διαφορετικό λόγο Samsung ή λόγο android 11?2456b2e87d73f8018fab5e13d3d119f7.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από μια ημέρα :

Ναι είναι λίγο πιο γρήγορο από το Note 20 ultra και η μπαταρία έβγαλε την μια ημέρα οριακά με ενεργή οθόνη 5.2 ώρες (2 sim activated) και υπόλοιπο μπαταρίας 6%.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ημέρα :

Ναι είναι λίγο πιο γρήγορο από το Note 20 ultra και η μπαταρία έβγαλε την μια ημέρα οριακά με ενεργή οθόνη 3,5 ώρες και υπόλοιπο μπαταρίας 6%.

Καλό είναι στο SOT να αναφέρετε και την ομιλία.

Είναι σημαντικό πολύ και καταναλώνει πολύ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ημέρα :

Ναι είναι λίγο πιο γρήγορο από το Note 20 ultra και η μπαταρία έβγαλε την μια ημέρα οριακά με ενεργή οθόνη 3,5 ώρες και υπόλοιπο μπαταρίας 6%.

 

Τι χρήση του κάνεις;έχεις ανοιχτά δεδομένα,Bluetooth,GPS κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση του κάνεις;έχεις ανοιχτά δεδομένα,Bluetooth,GPS κλπ;

 

Συνολικά είχα : Facebook/chrome/YouTube από 10% το καθένα και κλήσεις 2%

Όλα ανοιχτά ....

Μόλις πήρα και την πρώτη Αναβάθμιση

G998BXXU1AUA8

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος, έχω κουπόνι έκπτωσης για αξεσουάρ αξίας 50€, κάνοντας προπαραγγελία μέσα από το site της Samsung.gr Ισχύει μέχρι αύριο το βράδυ, και εγώ δεν πρόκειται να το αξιοποιήσω. Φυσικά δίνεται δωρεάν Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ημέρα :

Ναι είναι λίγο πιο γρήγορο από το Note 20 ultra και η μπαταρία έβγαλε την μια ημέρα οριακά με ενεργή οθόνη 5.2 ώρες (2 sim activated) και υπόλοιπο μπαταρίας 6%.

 

φιλε μου μια ερωτηση, να υποθεσω οτι εχεις esim ή υπαρχει και δικαρτο? γιατι εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει δικαρτο με 2 φυσικες σιμ παρα μονο με esim.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια ερωτηση, να υποθεσω οτι εχεις esim ή υπαρχει και δικαρτο? γιατι εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει δικαρτο με 2 φυσικες σιμ παρα μονο με esim.
Δικαρτα είναι φίλε. Το δικό μου σίγουρα αλλά φαντάζομαι όλα καθώς είχα κάνει και σχετική ερώτηση στη Samsung γιατί στον κωτσοβολο από τον οποίο το είχα παραγγείλει δεν ήξεραν.

 

 

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Δικαρτα είναι φίλε. Το δικό μου σίγουρα αλλά φαντάζομαι όλα καθώς είχα κάνει και σχετική ερώτηση στη Samsung γιατί στον κωτσοβολο από τον οποίο το είχα παραγγείλει δεν ήξεραν.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

το δικο σου δηλαδη στο sim tray εχει 2 θεσεις?το ειδες σιγουρα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το δικο σου δηλαδη στο sim tray εχει 2 θεσεις?το ειδες σιγουρα?
Ναι φίλε μου. Έχω δύο κάρτες μέσα.

Έχει και επιλογή για e-sim αλλά νομίζω τότε μπορείς να έχεις μόνο μια φυσική κάρτα μέσα.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει θέσεις για δύο κάρτες ..μία στην πάνω πλευρά και μία στην κάτω > | < του ίδιου sim tray (..και μάλιστα το γράφει..sim1 | sim2).
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει θέσεις για δύο κάρτες ..μία στην πάνω πλευρά και μία στην κάτω > | < του ίδιου sim tray (..και μάλιστα το γράφει..sim1 | sim2).

 

ΟΚ δεν το προσεξα οτι παιρνει 2 σιμ στην ιδια βαση και θεωρησα οτι ειναι μονοκαρτο το δικο μου. απλα ειμαι εκτος και δεν εχω καρφακι να το ανοιξω και βλεποντας χθες οτι εχει μονη θηκη θεωρησα οτι ειναι dual μονο με e sim. Ευχαριστω παιδες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .εγώ μέχρι τώρα δεν έχω μείνει ευχαριστημένος σήμερα δεν το χρησιμοποίησα παρά πολύ και έχω μείνει με 20% με λιγότερο από 2 ώρες sot. Εσάς πως σας φαίνεται η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το ήξερα.

..το έμαθα επειδή την πρώτη φορά έβαλα την sim στην "κάτω" θέση και στις ρυθμίσεις είδα ότι είναι ενεργοποιημένη η sim 2 (..την έβγαλα και την έβαλα στην πάνω πλευρά και έτσι το κατάλαβα )

Link to comment
Share on other sites

Ήδη υπάρχουν τα πρώτα σύννεφα για την μπαταρία και θα αρχίσουμε όπως βλέπω να μιλάμε για updates που ίσως στρώσουν την μπαταρία.Δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι,δεν το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου,θυμάμαι αυτο σπαστικό της Samsung που ισχύει χρόνια ότι από το 100% πέφτει νεράκι στο 96% στα πρώτα λεπτα αλλά ήξερα ότι κρατάει μετά...Στο S20 plus έφτανε η ώρα 7 το απόγευμα και είχα γύρω στο 25-30% πράγμα πολύ αγχωτικό όταν ξέρω ότι έχω 4 με 5 ώρες μπροστά στο 24ωρο μου (προφανώς όχι για να παίξω με το κινητό όλες τις ώρες) και αυτό ελπίζω στο 21 Ultra απλά να βγαίνει χαλαρά η μέρα και όχι δεν είμαι Heavy user.
Link to comment
Share on other sites

Ολο παρουσιαζουν τεχνολογιες και και ποσοστα μειωσης της καταναλωσης και στην πραξη τπτ δεν αλλαζει . Ελπιζω να στρωσει τις επομενες βδομαδες αλλιως παλι μιλαμε για κακη αυτονομια και σε αυτη την συσκευη. Ισως εχω κακομαθει με τα προηγουμενα κινητα μου αλλης εταιρειας που επεφτα για υπνο με 40% μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη υπάρχουν τα πρώτα σύννεφα για την μπαταρία και θα αρχίσουμε όπως βλέπω να μιλάμε για updates που ίσως στρώσουν την μπαταρία.Δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι,δεν το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου,θυμάμαι αυτο σπαστικό της Samsung που ισχύει χρόνια ότι από το 100% πέφτει νεράκι στο 96% στα πρώτα λεπτα αλλά ήξερα ότι κρατάει μετά...Στο S20 plus έφτανε η ώρα 7 το απόγευμα και είχα γύρω στο 25-30% πράγμα πολύ αγχωτικό όταν ξέρω ότι έχω 4 με 5 ώρες μπροστά στο 24ωρο μου (προφανώς όχι για να παίξω με το κινητό όλες τις ώρες) και αυτό ελπίζω στο 21 Ultra απλά να βγαίνει χαλαρά η μέρα και όχι δεν είμαι Heavy user.
Αυτό που λες με το 96% μου συμβαίνει κι εμένα. Πέφτει πολύ μπαμ. Και όταν έχεις συνηθίσει από το προηγούμενο που έμενε στο 100% για πάνω από ώρα...

 

Καλησπέρα σε όλους .εγώ μέχρι τώρα δεν έχω μείνει ευχαριστημένος σήμερα δεν το χρησιμοποίησα παρά πολύ και έχω μείνει με 20% με λιγότερο από 2 ώρες sot. Εσάς πως σας φαίνεται η μπαταρία;

 

Εγώ είμαι στο 27% με 3:12 και γενικά όχι βαριά χρήση. Και με την οθόνη στη χαμηλότερη ανάλυση και 60Hz. Δυστυχώς κάτι δεν πάει καλά.

Ελπίζω να στρώσει το θέμα.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ είμαι στο 27% με 3:12 και γενικά όχι βαριά χρήση. Και με την οθόνη στη χαμηλότερη ανάλυση και 60Hz. Δυστυχώς κάτι δεν πάει καλά.

Ελπίζω να στρώσει το θέμα.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Όχι δεν γίνεται κάτι πάει λάθος και σου τρώει την μπαταρία,δεν εξηγείται αυτο.Ποσες φορτίσεις έχεις κάνει;να στρώσει λίγο αλλά αν δεν υπάρχει άλλο θέμα ποσο να στρώσει παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται κάτι πάει λάθος και σου τρώει την μπαταρία,δεν εξηγείται αυτο.Ποσες φορτίσεις έχεις κάνει;να στρώσει λίγο αλλά αν δεν υπάρχει άλλο θέμα ποσο να στρώσει παραπάνω...
4 φορτίσεις σύνολο και 2 από προχτές που έκανα επαναφορά και το ξαναεστεισα από την αρχή γιατί τα είχα περάσει με το Samsung switch την πρώτη φορά και έλεγα μήπως φταίει αυτό.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εκεί στα στατιστικά της μπαταρίας που φαίνονται ποιές εφαρμογές καταναλώνουν και πόσο, είναι όλα καλά? Δεν βγάζει καμια εφαρμογή που τσιμπάει λίγο παραπάνω? Π.χ....αυτο με το SmartThings ισχύει που διάβαζα για κατανάλωση 17% χωρίς χρήση, ετσι απλα να τρεχει στο backround?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται κάτι πάει λάθος και σου τρώει την μπαταρία,δεν εξηγείται αυτο.Ποσες φορτίσεις έχεις κάνει;να στρώσει λίγο αλλά αν δεν υπάρχει άλλο θέμα ποσο να στρώσει παραπάνω...

 

εγω εχω 6 μερες το κινητο και μεχρι σημερα δεν εχω βγαλει μερα .Κατα τις 19:00 με 20 00 πρεπει να το βαλω για φορτιση γιατι μου εχει μεινει κατω απο 20% . Βεβαια τα εχω ολα ανοιχτα 120hz και υψηλη αναλυση και aod . Bεβαια εχω παρατηρησει οτι μου πεφτει με γρηγορο ρυθμο και οταν εχω σβηστη την οθονη και δεν το χρησιμοποιω. ειχα πολλα χρονια να παρω samsung το τελευταιο ηταν το s8 το οποιο αλλαξα γιατι ειχε τραγικη αυτονομια . Μετα απο χρονια ακουσα τις παρουσιασεις της samsung για μειωση της καταναλωσης και διαφορα ποσοστα οποτε ειπα να το ρισκαρω . μεχρι τωρα ειμαι απογοητευμενος οσο αφορα την αυτονομια, εχω τον νου μου απο το απογευμα και μετα να υπαρχει φορτιστης και πριζα κοντα μου . Ελπιζω να αλλαξει αυτο και να στρωσει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .εγώ μέχρι τώρα δεν έχω μείνει ευχαριστημένος σήμερα δεν το χρησιμοποίησα παρά πολύ και έχω μείνει με 20% με λιγότερο από 2 ώρες sot. Εσάς πως σας φαίνεται η μπαταρία;

 

Clean install εχος κανει ή επαναφορα?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με τη μπαταρία τι σήμα έχετε;

Γιατί εγώ βλέπω μόνιμα πάνω από -100db.

Και φοβάμαι άμα είναι θέμα σήματος μη φάμε καμία τάπα και δε λύνεται ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με τπτ.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...