Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάνα screenshot από sot (αν και αρχή ακόμα) για να αποφασίσουμε εμείς που το έχουμε προπαραγγειλει αν θα το παραλάβουμε η όχι?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για μένα δεν είναι έλλειψη όλα αυτά αυτή τη στιγμή (για όλους μπορεί να είναι).Ομως είμαι ανήσυχος γιατί βήμα βήμα κάθε φορά δεν ξέρω που μπορεί να το φτάσουν το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μπερδέψει τίποτα!! Το να βλέπω εκατό φορές γραμμένο το ότι δεν έχει φορτιστή και SD και ράδιο και και δεν προάγει την κουβέντα ούτε προσθέτει κάτι νέο! Ξέρουμε πολύ καλά τι έχει και τι λείπει. Η επανάληψη εδώ δεν είναι μάθηση.

Παρωπίδες δεν ξέρω αν έχεις, εγώ πάντως δεν έχω.

Τέλος λοιπόν η φιλολογική κουβέντα και αυτά που έχουμε γράψει χίλιες φορές κι ας αφήσουμε αυτούς που το έχουν να μας πουν τα θετικά του και τα αρνητικά του.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιτίθεσαι σε μένα που πρώτη φορά γράφω τη γνώμη μου και συνήθως δεν ασχολούμαι με τέτοια, όποιος διαβάζει καταλαβαίνει!

Τέλος και από μένα η φιλολογική συζήτηση σε όσους δεν έχουν παρωπίδες!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ολοκληρωμένο της σειράς ηταν το s10. Top specs και κάρτα sd και θύρα ακουστικών.

 

Προσωπικά η sd δε με απασχολεί, ουτε στο τωρινό μου χρησιμοποιώ κάρτα.

Τα ακουστικα βέβαια ειναι μια ευκολία, αντί να ανοίγω Bluetooth και να ανοίγω και ακουστικα, βάζω απευθείας το καλώδιο και τέλος.

 

 

Απ τη στιγμη που πλέον αυτά καταργούνται ομως δεν έχει νόημα να το συζητάμε.

 

 

Το ultra ειναι το δυνατότερο-πιο ολοκληρωμένο Android αυτή τη στιγμη κι αυτο μετράει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη στο 12 pro max η μονη επιλογη που μου δινει ειναι 4G και 5G,εδω εχει κανονικα τα 2G και 3G (συν τα υπολοιπα προφανως);
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι στην Κορεα εδω κι εναμιση μηνα περιπου. Την αλλη εβδομαδα θα το παρω κι εγω απο εδω. Δεν περιμενω για κανενα λογο να γυρισω Ελλαδα. Περιμενω εντυπωσεις παιδια για την μπαταρια ! Λογικα θα εχω σναπ, θα σας μεταφερω κι εγω εντυπωσεις.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη στο 12 pro max η μονη επιλογη που μου δινει ειναι 4G και 5G,εδω εχει κανονικα τα 2G και 3G (συν τα υπολοιπα προφανως);
Έχει κανονικά.

 

Αφήνω και ένα screenshot από τη μπαταρία.bc84402303917bbbbf46e884329798a8.jpgf5c31958351b7e12d6599ad6f096d12e.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το off topic αλλά πιο κατάστημα τα δίνει με τιμολόγιο δίνοντας μόνο τα στοιχεία χωρίς εκτύπωση χαρτιού από το taxis. Το ρωτάω γιατί ο άνθρωπος μου κάνει εξυπηρέτηση αλλά δεν θέλω να τον ζαλίζω με χαρτουρα κτλ...

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το off topic αλλά πιο κατάστημα τα δίνει με τιμολόγιο δίνοντας μόνο τα στοιχεία χωρίς εκτύπωση χαρτιού από το taxis. Το ρωτάω γιατί ο άνθρωπος μου κάνει εξυπηρέτηση αλλά δεν θέλω να τον ζαλίζω με χαρτουρα κτλ...

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Το Έχω κάνει σίγουρα στο πλαίσιο με άλλο προϊόν βέβαια απλά δεν θυμάμαι αν χρειάζεστε η ταυτότητα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το Έχω κάνει σίγουρα στο πλαίσιο με άλλο προϊόν βέβαια απλά δεν θυμάμαι αν χρειάζεστε η ταυτότητα
Ταυτότητα δική μου η δική του?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το off topic αλλά πιο κατάστημα τα δίνει με τιμολόγιο δίνοντας μόνο τα στοιχεία χωρίς εκτύπωση χαρτιού από το taxis. Το ρωτάω γιατί ο άνθρωπος μου κάνει εξυπηρέτηση αλλά δεν θέλω να τον ζαλίζω με χαρτουρα κτλ...

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

το πλαισιο με ζαλισε που ηθελα πριν 2 χρονια κιολας να παρω τηλεφωνο με τιμολογιο στο ονομα της ξαδλφης μου.

του κοσμου τα χαρτια και εξουσιοδοτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Κι εγώ παρέλαβα σήμερα. Έγραψα στο νήμα με το unboxing, δεν είχα δει ότι έχει ανοιχτεί θέμα.

 

Μαύρο 256gb από Κωτσοβολο.

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές εννοείται. Πολύ ποιοτική συσκευή.

Όσο για την οθόνη τι να πω, τα βάζω δίπλα δίπλα με το Huawei p20 Pro και του p20 μοιάζει χαλασμένη.

 

Αύριο θα δοκιμάσω και κάμερα κτλ.

 

 

Ολοκληρωμένο θα ήταν αν έπαιρνε και sd. Τώρα δυστυχώς δεν μπορείς να το πεις ολοκληρωμένο.

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

5f2536c8315c1ed27e26ee8655d3cfda.jpg

 

Έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα αυτό γιατί ποτέ δεν βάζω sd πάντως αν πάρεις από 256gb και πάνω πρέπει να καλύπτει τις ανάγκες σε γενικές γραμμές. Περιμένω να δω από μπαταρία πως τα πάει γιατί προέρχομαι από huawei οπότε έχω κακομαθει.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το off topic αλλά πιο κατάστημα τα δίνει με τιμολόγιο δίνοντας μόνο τα στοιχεία χωρίς εκτύπωση χαρτιού από το taxis. Το ρωτάω γιατί ο άνθρωπος μου κάνει εξυπηρέτηση αλλά δεν θέλω να τον ζαλίζω με χαρτουρα κτλ...

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Πλαίσιο αλλά ίσως θέλει ταυτότητα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας σε κάποιο κατάστημα ετοιμοπαραδοτη θήκη; Ψάχνω και δεν βρίσκω πουθενά.

 

Δεν υπάρχει πουθενά να πάρεις αυτήν την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα 24ωρο χρήσης δεν βλέπω κάτι εντυπωσιακό αλλά ούτε κάτι πολύ αρνητικό από το κινητό.

Το αριστερό μέρος δίπλα στην κάμερα ζεσταινεται με απλή χρήση οπότε πιθανόν σε εκείνο το σημείο έχουν τοποθετήσει τον επεξεργαστή.

Το δαχτυλικό είναι αρκετά βελτιωμένο και σε ταχύτητα και σε ακρίβεια.

Επισης το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο μου φαίνεται βελτιωμένο και πιο γρήγορο.

Στα πολύ θετικά βλέπω την ταχύτητα που δείχνει να έχει η ram που έχουν φορέσει.

Αναφορικά με τον επεξεργαστή ανάμεικτα συναισθήματα. Υπάρχει βελτίωση όπως φαίνεται αλλά αν κρίνω από την σύγκριση με τον 865+ μάλλον θα έχει αρκετά μεγάλη διαφορά με τον 888 και φέτος.

Να πω ότι η συσκευή έκανε thermal throlding μετά από ένα επίπονο τεστ και κατέρρευσε σε όλες τις επιδόσεις δίπλα στο note 20 ultra snapdragon edition που με τις ίδιες συνθήκες στάθηκε στο ύψος του. (καμία εφαρμογή δεν έτρεχε στο παρασκήνιο και οι δύο συσκευές ήρθαν από αδράνεια. Ανάλυση 1080 και 120hz και τα δύο)

 

Η φωτεινότητα είναι πολύ δυνατή και η οθόνη χορταστική αρκεί να μην μπει σε διαδικασία να την ρίξει λόγω θερμοκρασίας.

 

Μπαταρία ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα αλλά με το σήμα που καταφέρνει ο exynos πάλι νομίζω ότι πάλι θα έχουμε μεγάλη κατανάλωση όπως και οι προκάτοχοι του. Το αδύναμο σημείο του exynos μάλλον παραμένει. (δείτε το screenshot) https://ibb.co/Jnfz6H8

 

 

Σε γενικές γραμμές είναι μια συσκευή που μόλις η τιμή της πέσει σε λογικα επίπεδα και πάρει και κάποιες αναβαθμίσεις θα είναι ελκυστική και αξιόλογη.

 

Κλείνοντας να πω ότι έχει ήδη προστεθεί στο members η διαδικασία να καταχωρήσει κάποιος να παραλάβει τα δωράκια που δίνουν. Ολοκλήρωσα εύκολα την διαδικασία οπότε φαντάζομαι ότι σύντομα θα τα στείλουν.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πάντα τα updates σταθεροποιούν την απόδοση , day one σπάνια βλέπεις το max της συσκευής.

 

Γνώμες για κάμερα στις φωτογραφίες ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω απο χτες. Ωραιο κινητο και πραγματι ζεσταινει υπο συνθηκες σε ενα σημειο στην πανω αριστερα πλευρα αλλα οχι κατι περαν του φυσιολογικου.

Ολα καλα δεν εχω κανενα παραπονο αλλα δυστυχως για εμενα τουλαχιστον δεν μου φανηκε κατι τρομερο σαν αναβαθμιση σε σχεση με το Note9 που εχω. Η day to day use δεν βλεπω καποια μεγαλη διαφορα.

 

Μια θηκα να βρω που πηρα τηλεφωνο σε 10 μαγαζια και δεν εχει κανενας και ολα οκ :)

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά να πάρεις αυτήν την στιγμή

 

Καλημέρα!

Εγώ την Πέμπτη παρήγγειλα την LED View από το Πλαίσιο. Έγραφε Διαθεσιμότητα: κατόπιν παραγγελίας. Την Παρασκευή μου έστειλαν mail ότι είναι διαθέσιμη για αποστολή και το Σάββατο ήρθε μαζί με το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από ένα 24ωρο χρήσης δεν βλέπω κάτι εντυπωσιακό αλλά ούτε κάτι πολύ αρνητικό από το κινητό.

Το αριστερό μέρος δίπλα στην κάμερα ζεσταινεται με απλή χρήση οπότε πιθανόν σε εκείνο το σημείο έχουν τοποθετήσει τον επεξεργαστή.

Το δαχτυλικό είναι αρκετά βελτιωμένο και σε ταχύτητα και σε ακρίβεια.

Επισης το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο μου φαίνεται βελτιωμένο και πιο γρήγορο.

Στα πολύ θετικά βλέπω την ταχύτητα που δείχνει να έχει η ram που έχουν φορέσει.

Αναφορικά με τον επεξεργαστή ανάμεικτα συναισθήματα. Υπάρχει βελτίωση όπως φαίνεται αλλά αν κρίνω από την σύγκριση με τον 865+ μάλλον θα έχει αρκετά μεγάλη διαφορά με τον 888 και φέτος.

Να πω ότι η συσκευή έκανε thermal throlding μετά από ένα επίπονο τεστ και κατέρρευσε σε όλες τις επιδόσεις δίπλα στο note 20 ultra snapdragon edition που με τις ίδιες συνθήκες στάθηκε στο ύψος του. (καμία εφαρμογή δεν έτρεχε στο παρασκήνιο και οι δύο συσκευές ήρθαν από αδράνεια. Ανάλυση 1080 και 120hz και τα δύο)

 

Η φωτεινότητα είναι πολύ δυνατή και η οθόνη χορταστική αρκεί να μην μπει σε διαδικασία να την ρίξει λόγω θερμοκρασίας.

 

Μπαταρία ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα αλλά με το σήμα που καταφέρνει ο exynos πάλι νομίζω ότι πάλι θα έχουμε μεγάλη κατανάλωση όπως και οι προκάτοχοι του. Το αδύναμο σημείο του exynos μάλλον παραμένει. (δείτε το screenshot) https://ibb.co/Jnfz6H8

 

 

Σε γενικές γραμμές είναι μια συσκευή που μόλις η τιμή της πέσει σε λογικα επίπεδα και πάρει και κάποιες αναβαθμίσεις θα είναι ελκυστική και αξιόλογη.

 

Κλείνοντας να πω ότι έχει ήδη προστεθεί στο members η διαδικασία να καταχωρήσει κάποιος να παραλάβει τα δωράκια που δίνουν. Ολοκλήρωσα εύκολα την διαδικασία οπότε φαντάζομαι ότι σύντομα θα τα στείλουν.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες! Χωρίς να πω ότι βρήκα κάτι αρνητικό, δεν εντυπωσιάστηκα κι όλας (για κινητό 1300+). Κι εμένα μου άρεσε το δακτυλικό αποτύπωμα (δεν είχα άλλη συσκευή που να το έχει στην οθόνη, βολεύει).

 

Όσο για τα Galaxy buds που περιμένουμε, έκανα κι εγώ την αίτηση. Απλά όπως έγραψα και στο άλλο νήμα, φοβάμαι μην την πατήσουμε, διότι στους όρους προσφοράς γράφει ότι η αγορά (ημερομηνία απόδειξης) πρέπει να έχει γίνει 29/1-29/3. Σε εμάς για κάποιο λόγο τα έφεραν νωρίτερα. Ελπίζω μη μας πετάξουν έξω...Πήρα τηλ. χτες στη εξυπηρέτηση, πρακτικά δεν ήξερε να μου απαντήσει, μου είπε να κάνω την αίτηση και θα με ενημερώσουν από το τμήμα ελέγχου της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η ίδια η Samsung έδωσε την άδεια να δοθούν τα κινητά νωρίτερα, δε θα έχετε πρόβλημα με τα buds. Και το note είχε έρθει μερικές μέρες νωρίτερα και μου ήρθαν κανονικά τα buds

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω ένα δείγμα του ζουμ.

1×, 10x, 30x και 100x στη πρώτη τετράδα. 391ec528b9d7ffb816869349f900ce83.jpg8b3b57cb002b09b9dba88d61844addaf.jpg1df9538f5ef090b97318bb2828ca813b.jpg06b80d9030f918a1fa126c86f04d650b.jpg31a0e933515159ed30c5567c89b2b5f6.jpg95e26b1c00f7411db27d6db92d046d21.jpg%5Bimg%5Dhttps%3A//uploads.tapatalk-cdn.com/20210124/2c9b08cf0b5334aafa19558ecc431ca7.jpg56e3f6431b170e646d4711e672f1f33c.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ την Πέμπτη παρήγγειλα την LED View από το Πλαίσιο. Έγραφε Διαθεσιμότητα: κατόπιν παραγγελίας. Την Παρασκευή μου έστειλαν mail ότι είναι διαθέσιμη για αποστολή και το Σάββατο ήρθε μαζί με το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες! Χωρίς να πω ότι βρήκα κάτι αρνητικό, δεν εντυπωσιάστηκα κι όλας (για κινητό 1300+). Κι εμένα μου άρεσε το δακτυλικό αποτύπωμα (δεν είχα άλλη συσκευή που να το έχει στην οθόνη, βολεύει).

 

Όσο για τα Galaxy buds που περιμένουμε, έκανα κι εγώ την αίτηση. Απλά όπως έγραψα και στο άλλο νήμα, φοβάμαι μην την πατήσουμε, διότι στους όρους προσφοράς γράφει ότι η αγορά (ημερομηνία απόδειξης) πρέπει να έχει γίνει 29/1-29/3. Σε εμάς για κάποιο λόγο τα έφεραν νωρίτερα. Ελπίζω μη μας πετάξουν έξω...Πήρα τηλ. χτες στη εξυπηρέτηση, πρακτικά δεν ήξερε να μου απαντήσει, μου είπε να κάνω την αίτηση και θα με ενημερώσουν από το τμήμα ελέγχου της προσφοράς.

 

Εγώ παραγγελία την δερμάτινη θήκη από το πλαίσιο μου είπαν ότι την έχουν διαθέσιμη και με ρώτησαν σε ποιο κατάστημα θέλω να την παραλάβω. Τους είπα στο mall και μου απάντησαν ότι την επόμενη μέρα θα είναι εκεί για παραλαβή .την επόμενη μέρα πήρα τηλέφωνο για επιβεβαίωση στο μαγαζί και μου είπαν ότι την έχουν και να πάω να την πάρω. Όταν έφτασα στο πλαίσιο του mall και την ζήτησα δεν ξέρανε τπτ και ρωταγανε ο ένας τον άλλον . Πήρα ξανά στο τηλεφωνικό τους κέντρο 2 φορές μπας και βγάλω άκρη και περιμένοντας συνολικά κανένα 40λεπτο μου είπαν ότι δεν υπάρχει και αφού είμαι ήδη στο κατάστημα να την παραγγείλω για να την φέρουν όσο είναι διαθέσιμη. Και ούτε μια συγνώμη που με στείλανε τσάμπα εκεί. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Συνδεσα το τηλ. στο αυτοκινητο και ενω το android auto λειτουργει, δεν καταλαβαινει Ελληνικα! Ουτε μιλαει ελληνικα. Μονο Αγγλικα. Δεν καταλαβαινει εκφωνηση ελληνικης διευθυνσης ουτε στα ελληνικα ουτε στα Αγγλικα. Στις ρυθμισεις υπαρχουν καμμια 25αρια γλωσσες για επιλογη, αλλα οχι ελληνικα. Στα 2 προηγουμενα Galaxy που ειχα και ετρεχα την unofficial (για την Ελλαδα) εκδοση λειτουργουσε αψογα ΚΑΙ στα Ελληνικα! Μου ξεφευγει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποια αναβάθμιση με το που ανοίξατε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...