Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ΥΓ. Ξέρει κανεις αν δέχονται να δώσω ένα Χ ποσό με μετρητά και τα άλλα με δόσεις? Υποψιάζομαι πως ναι, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ ο ίδιος

 

Το είχα κάνει εγώ παλαιότερα στο Πλαίσιο και με υπόλοιπο που είχα συν κάποια μετρητά και τα υπόλοιπα δώσεις.Δεν πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα.

Η δική μου ερώτηση είναι στους ήδη κατόχους του S21Ultra που πιθανόν να πέρασε και από τα χέρια τους το S20 Ultra.

Αξίζει η μετάβαση ή όχι..υπάρχουν πραγματικές διαφορές που να αξίζει να μπεις στην διαδικασία αλλαγής;

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το κάνω προ-παραγγελία στο Πλαίσιο και μου λέει ότι δεν μπορώ να το κάνω click away ή παραλαβή από το κατάστημα. Είχε κανείς άλλος αυτός το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έριξα την προπαραγγελία Πέμπτη, μαζί με μια διαφανή θήκη η οποία ομως δεν υπάρχει ακόμα σε διαθεσιμότητα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο αλλά ίσως θέλει ταυτότητα
Δεν παίζει από πλαίσιο, εδώ θα του ζητήσουν και πληρωμή μόνο μέσω εταιρικού λογαριασμού ή εταιρικής κάρτας.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τηλέφωνα από το μακρινό 1993 και έχοντας αλλάξει πολλές εταιρίες, τα τελευταία (πολλά) χρόνια, έπαιρνα μόνο τις ναυαρχίδες της samsung.

 

Το τελευταίο ήταν το note 10 plus (..όπου και ξεκίνησα να παίζω ένα internetικό παιχνίδι).

 

Το παιχνίδι δεν είναι αυτοσκοπός ..αλλά σίγουρα θα ήθελα να είχα ένα samsung κινητό με δυνατότερο επεξεργαστή.

 

..δυστυχώς μετά το 10 plus και ενώ έχει βγάλει τρεις ναυαρχίδες (..s20 ultra, note 20 ultra και s21 ultra) ..δεν βρίσκω (ενώ θέλω) τον λόγο να πάρω το επόμενό μου samsung!!

 

Με τον 2100 είχα ελπίδες ..αλλά βλέπω και πάλι υστέρηση επεξεργαστή, θερμοκρασίες, θόρυβο εκεί που είναι οι κάμερες και μικρότερη αυτονομία μπαταρίας.

 

Συγνώμη που σας κούρασα (..παρακολουθώ ανελλιπώς το forum και τα topic που με ενδιαφέρουν χωρίς μέχρι τώρα να εκφέρω άποψη) ..αλλά σήμερα θέλησα να την εκφέρω δημόσια (..κάτι σαν παράπονο προς την εταιρία).

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου να κάνουμε λίγο υπομονή ακόμα καλά καλά δεν έχει βγει σε κυκλοφορία,να πάρουμε και ένα update και βλέπουμε...Οκ τα χουμε ξαναπεί δεν γίνεται να περιμένεις εξαρχής ένα update για να στρώσει και πολύ πιθανό και γω να το δώσω άμεσα δεν νομίζω να κοντράρει το 12 pro max,αλλά ας του δώσουμε όσοι μπορούμε μια ευκαιρία να δούμε τι έχει να μας δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για να βγάλεις τη γρήγορη φόρτιση ή ανάλογα το φορτιστή φορτίζει στο μέγιστο;
Link to comment
Share on other sites

Επιτυχες το πρωτο κρας τεστ χτες με την αυτονομια του s21 ultra.

Πρωτη φορα, ή μαλλον, ειχα πολλα χρονια να πετυχω sot 4 ωρες με 30% υπολοιπο μπαταριας (με sammy device), με AOD παντα ανοιχτη και οθονη 120hz - 1440 αναλυση. Η μεγαλη διαφορά φετος του exynos ειναι οτι δε χανει πολυ οταν το κινητο ειναι σε standby.

Αυτο, σε συνδιασμο με το αψογο και ταχυτατο fingerprint sensor, θα με δεσουν για φετος στη samsung (οσο η apple επιμενει στα 60hz).

Κραταω εναν αστερισκο για το Mi 11 pro λογω καμερας. Και παλι ομως το MIUI ειναι λογος για να μην παρει καποιος xiaomi.

Στα αρνητικα της συσκευης, τα ηχεια που μου φαινονται χειροτερα φετος και το ασχημο πισω camera bump.

Throttling δεν παρατηρησα, αλλα δε θα κατσω να τρεξω 5 συνεχομενα benchmarks, αφου αυτη η πρακτικη δεν εχει καμια σχεση με την καθημερινοτητα, τουλαχιστον τη δικη μου. 1 παιχνιδι παιζω ολο κι ολο (head ball 2) κι αυτο το τρεχουν αριστα ολες οι συσκευες.

Αν και εχω στην κατοχη μου ακομα ενα s20 ultra, δεν εχω καταφερει να κανω camera vs με το s21 ultra.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μην το κάνεις ακόμα το συγκριτικό.

Δώσε χρόνο στην συσκευή να πάρει κάποιες ενημερώσεις που ίσως φτιάξει "παιδικές ασθένειες".

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος να δω συγκριτικά μπαταρίας μεταξύ snapdragon & exynos. Έχουμε δει ως τώρα συγκριτικά επιδόσεων και ποσό υστερεί ο exynos στην απόδοση gpu αλλά όχι μπαταρία ... Μέσα στις επόμενες μέρες θα έχω το snap μοντέλο και θα σας πω εντυπώσεις . Είμαι Κορέα και θα το πάρω από εδώ .

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

μου ήρθε κι εμενα sms για παραλαβη μαυρου 256gb

 

το θεμα ειναι...το παιρνω τώρα ή θα έχω θέμε με τα galaxy buds?

να περιμένω να παει Παρασκευη;;; (με τον κινδυνο να σκασω)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα πάει κότσο για μια άλλη δουλειά ειδα όλη την σειρά.ενταξει τι να πούμε αρχοντικό κινητό.τυχεροι οσοι το πήρατε και όσοι θα το πάρετε.το ultra ειδικά θηρίο σε όλα του.μην κλαιγοσαστε για ψιλοπραγματα και χαρείτε τα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

μου ήρθε κι εμενα sms για παραλαβη μαυρου 256gb

 

το θεμα ειναι...το παιρνω τώρα ή θα έχω θέμε με τα galaxy buds?

να περιμένω να παει Παρασκευη;;; (με τον κινδυνο να σκασω)

 

Αν αντέχεις και δεν "σκάσεις" πάρτο την Παρασκευή,όχι τίποτα άλλο αλλά μια στο εκατομμύριο είναι κρίμα να γίνει καμία στραβή.Εγω το έχω παραγγείλει σε Phantom silver 256gb,περιμενω να παραλάβω από Κωτσοβολο Τρικάλων..Χθες που πέρασα να κάνω μια πληρωμή δεν είχανε ενημέρωση ακόμα για παραλαβες.Αν ισχύει ότι και στο Note 10 plus που είχα πάρει Day one,Παρασκευή απόγευμα θα πρέπει να με πάρουν τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα παραγγελια 20/1 το 512 οποτε με βλεπω παρασκευη και αν...και για να σας τρελανω εχω στα χερια μου ηδη 2 θηκες spigen...Που ειναι το τηλεφωνο οοοεεοοο
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν αντέχεις και δεν "σκάσεις" πάρτο την Παρασκευή,όχι τίποτα άλλο αλλά μια στο εκατομμύριο είναι κρίμα να γίνει καμία στραβή.Εγω το έχω παραγγείλει σε Phantom silver 256gb,περιμενω να παραλάβω από Κωτσοβολο Τρικάλων..Χθες που πέρασα να κάνω μια πληρωμή δεν είχανε ενημέρωση ακόμα για παραλαβες.Αν ισχύει ότι και στο Note 10 plus που είχα πάρει Day one,Παρασκευή απόγευμα θα πρέπει να με πάρουν τηλέφωνο.

 

thanx

 

παντως...

συμφωνα με το επισημο site , δεν δικαιολογειται να έχω θεμα

δεν γραφει κατι για αποδειξη μετα τις 29/01 κτλ

 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-s21-preorder/

 

edit : στους ορους και στις προυποθέσεις γράφει : β) να αγοράσει το Προϊόν εντός του διαστήματος από 29/01/2021 έως και 28/02/2021 βάσει

παραστατικού αγοράς («Διάρκεια Αγορών») και

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε κανενα θεμα!το n20 ultra το παρελαβα μια εβδομαδα νωριτερα,ημερα Δευτερα και Πεμπτη ειχα τα ακουστικα στα χερια μου στην επαρχια.κανενα μα κανενα θεμα δεν θα εχετε.μαλιστα,την επομενη εβδομαδα με πηρε τηλ η samsung να μ πει πως θα μ στειλει καποια στιγμη κ τα ακουστικα ναι οταν τους ειπα πως σε 2 μερες παρελαβα κ τα πουλησα κιολας,κομπλαραν.χαχαχα.επισης,η ιδια η samsung κανει αποστολες σε πελατες απο την προηγουμενη εβδομαδ.δεν κανουν του κεφαλιου τους οι αλυσιδες.εχουν παρει το οκ απο samsung.η ιδια η samsung μου ειπε πως οι αποστολες και παραδοσεις ξεκινησαν.μια βδομαδα νωριτερα.και μια προβλεψη..μια εβδομαδα μετα την επισημη και καλα μερα κυκλοφοριας,θα βγουν περιορισμενα κομματια με χαρισμα τον φπα. Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

thanx

 

παντως...

συμφωνα με το επισημο site , δεν δικαιολογειται να έχω θεμα

δεν γραφει κατι για αποδειξη μετα τις 29/01 κτλ

 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-s21-preorder/

 

edit : στους ορους και στις προυποθέσεις γράφει : β) να αγοράσει το Προϊόν εντός του διαστήματος από 29/01/2021 έως και 28/02/2021 βάσει

παραστατικού αγοράς («Διάρκεια Αγορών») και

 

Αυτό το Edit διάβασα και γω και λέω άστο καλύτερα,υπομονή δεν χάνεται ο κόσμος για 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε κανενα θεμα!το n20 ultra το παρελαβα μια εβδομαδα νωριτερα,ημερα Δευτερα και Πεμπτη ειχα τα ακουστικα στα χερια μου στην επαρχια.κανενα μα κανενα θεμα δεν θα εχετε.μαλιστα,την επομενη εβδομαδα με πηρε τηλ η samsung να μ πει πως θα μ στειλει καποια στιγμη κ τα ακουστικα ναι οταν τους ειπα πως σε 2 μερες παρελαβα κ τα πουλησα κιολας,κομπλαραν.χαχαχα.αυτα..

 

Τι χρώμα σου έδωσαν τα ακουστικά;

 

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Τι χρώμα σου έδωσαν τα ακουστικά;

 

Καλορίζικο!

 

Πρωτη φορα δεν εδωσα προπαραγελια γιατι δε νομιζω να αλλαξω.στο n20 ultra έδιναν τα buds live bronze

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, μολις παρελαβα και εγω.

Ερωτηση, πριν το στησω:

γινεται να αλλαξω csc σε γερμανικη να εχω την αναγνωριση αγνωστων αριθμων στον dialer?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, μολις παρελαβα και εγω.

Ερωτηση, πριν το στησω:

γινεται να αλλαξω csc σε γερμανικη να εχω την αναγνωριση αγνωστων αριθμων στον dialer?

Νίκο τι πήρες 256 ή 512?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα παιδια...

 

πηρα Samsung και δεν υπάρχει κανένα θέμα....παραλαμβάνουμε κανονικά...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρέλαβαν την συσκευή ... η μπαταρία της, δεν έπρεπε να ήταν φουλ 100%.

Όταν άνοιξα το δικό μου , ηταν στο 45%.

Τα galaxy buds πότε θα έρθουν ... μετά πόσες μέρες τα στέλνει η Samsung?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα 24ωρο χρήσης δεν βλέπω κάτι εντυπωσιακό αλλά ούτε κάτι πολύ αρνητικό από το κινητό.

 

Το αριστερό μέρος δίπλα στην κάμερα ζεσταινεται με απλή χρήση οπότε πιθανόν σε εκείνο το σημείο έχουν τοποθετήσει τον επεξεργαστή.

 

Το δαχτυλικό είναι αρκετά βελτιωμένο και σε ταχύτητα και σε ακρίβεια.

 

Επισης το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο μου φαίνεται βελτιωμένο και πιο γρήγορο.

 

Στα πολύ θετικά βλέπω την ταχύτητα που δείχνει να έχει η ram που έχουν φορέσει.

 

Αναφορικά με τον επεξεργαστή ανάμεικτα συναισθήματα. Υπάρχει βελτίωση όπως φαίνεται αλλά αν κρίνω από την σύγκριση με τον 865+ μάλλον θα έχει αρκετά μεγάλη διαφορά με τον 888 και φέτος.

 

Να πω ότι η συσκευή έκανε thermal throlding μετά από ένα επίπονο τεστ και κατέρρευσε σε όλες τις επιδόσεις δίπλα στο note 20 ultra snapdragon edition που με τις ίδιες συνθήκες στάθηκε στο ύψος του. (καμία εφαρμογή δεν έτρεχε στο παρασκήνιο και οι δύο συσκευές ήρθαν από αδράνεια. Ανάλυση 1080 και 120hz και τα δύο)

 

 

 

 

Η φωτεινότητα είναι πολύ δυνατή και η οθόνη χορταστική αρκεί να μην μπει σε διαδικασία να την ρίξει λόγω θερμοκρασίας.

 

 

 

Μπαταρία ακόμα είναι νωρίς για συμπεράσματα αλλά με το σήμα που καταφέρνει ο exynos πάλι νομίζω ότι πάλι θα έχουμε μεγάλη κατανάλωση όπως και οι προκάτοχοι του. Το αδύναμο σημείο του exynos μάλλον παραμένει. (δείτε το screenshot) https://ibb.co/Jnfz6H8

 

 

 

 

 

Σε γενικές γραμμές είναι μια συσκευή που μόλις η τιμή της πέσει σε λογικα επίπεδα και πάρει και κάποιες αναβαθμίσεις θα είναι ελκυστική και αξιόλογη.

 

 

 

Κλείνοντας να πω ότι έχει ήδη προστεθεί στο members η διαδικασία να καταχωρήσει κάποιος να παραλάβει τα δωράκια που δίνουν. Ολοκλήρωσα εύκολα την διαδικασία οπότε φαντάζομαι ότι σύντομα θα τα στείλουν.

Γιώργο σε κάμερα βλέπεις μεγάλες διαφορές???

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...