Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το πενακι γραφει οπως στο note? βγαινει το μενου με τις λειτουργιες?

 

Ναι έχει ακριβώς όλες τις λειτουργίες εκτός από αυτές που χρειάζονται σύνδεση Bluetooth δηλαδή χωρίς όλες τις απομακρυσμενες εντολές

Μπορείς να δεις διαφορά βίντεο στο YouTube.

Επίσης λειτουργεί κανονικά το spen από Note 10 και Note 20 με τους περιορισμούς που προανέφερα

Το περιμένω και εγώ (512gb) και θα το έχω παρέα με το Note 10 Plus...

Εν αναμονή

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρια ειναι απογοητευτικη. Οχι απλα για καινουργιο κινητο των 1300Ε (απαραδεκτη) αλλα και για κινητο κατω του ετους, γενικα! Σημερα που η μερα ηταν πιο απαιτητικη, εχω μεινει 18.30 με 15%, με ενεργοπιημενη την εξοικονομηση ενεργειας απο τις 2μμ. Οσο και να στρωσει, ποσο να στρωσει? 10-20%? Μεχρι στιγμης το αδυνατο σημειο...
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι ήταν θέμα επεξεργαστή γιαυτό και δεν είχαν ράδιο τα μοντέλα της Ευρώπης...

Ανεκαθεν ολα τα κορεατικα με exynos ειχαν παντα radio-Fm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με γρηγορο φορτιστη και απενεργοποιημένη την γρήγορη φόρτιση θα μπορούσε να εχει το ίδιο αποτέλεσμα;

Οχι φορουμιτη μονο απενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση και αργο φορτιστη 1Α κανεις "σωστη" δουλεια τουλαχιστον για τις 5 πρωτες φορτισεις.Απο 1.5Α και πανω κανονικα "δεν"ειναι το ιδανικο στην αρχη.Εαν το κανεις οπως το γραφω δεν θα σου καταπινει γρηγορα την μπαταρια οταν παει να κατεβει απο το 50% και κατω.Το εχω δοκιμασει απειρες φορες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε λιγο πριν κλείσουν οι προπαραγγελιες ειμαστε σε δίλημμα αν θα προχωρήσω με το S21 Ultra ή θα μείνω με το Oneplus 8Pro. Υπαρχει κάποιος που να έκανε αυτή την αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρια ειναι απογοητευτικη. Οχι απλα για καινουργιο κινητο των 1300Ε (απαραδεκτη) αλλα και για κινητο κατω του ετους, γενικα! Σημερα που η μερα ηταν πιο απαιτητικη, εχω μεινει 18.30 με 15%, με ενεργοπιημενη την εξοικονομηση ενεργειας απο τις 2μμ. Οσο και να στρωσει, ποσο να στρωσει? 10-20%? Μεχρι στιγμης το αδυνατο σημειο...
Εμένα ενώ το πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση είχε χάσει 20% σε ούτε δυόμιση ώρες και σχεδόν όλη την ώρα σε αναμονή, μετά που έκανα restart και το φορτισα, είμαι τώρα με 77% μετά από οχτωμιση ώρες, με 1:05 sot και πολλές κλήσεις.

Έχω κλείσει τη τοποθεσία και έχω απενεργοποιησει τον Chrome αλλά αυτά τα είχα κάνει απο χτες.

Δεν ξέρω τι να πω...

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις τρώνε μπαταρία και αρκετή μαλιστα!

Το να απενεργοποιετε λειτουργίες όπως το chrome δεν είναι λύση!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω θεση απο την κατω μερια να στηριξει σιμ φιλε μου. Η πανω εχει το σχημα της καρτας σιμ ενω απο κατω ειναι σχεδον φλατ.

Δεν ρισκαρω να δοκιμασω και να σφηνωσω το συμπαν εκει μεσα :)

Και με την esim μια χαρα θα κανω την δουλεια μου οπως και στο iphone.

Προφανως εχει να κανει με τις διαφορες που εχουν οι εκδοσεις των συσκευων.

 

Βρηκα και ενα συγκριτικο : https://tsar3000.com/compare/vK81DU76GE/

 

ναι εννοειται δε χρειαζεται δοκιμη, απλα εγω εβαλα τη σιμ σε σκοτεινο σχετικα δωματιο και δεν προσεξα οτι ειναι πανω-κατω υποδοχη οποτε ειπα να στο αναφερω μην τυχον σου ξεφυγε. Τωρα εβγαλα τη σιμ και οντως ειναι 2πλη υποδοχη αλλα φαινεται ξεκαθαρα.

 

Οσο για τη μπαταρια, επειδή υπάρχει εξειδικευμένο θέμα καλό είναι να τα πούμε εκεί πέρα από ένα γενικό σχόλιο εδώ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ανεκαθεν ολα τα κορεατικα με exynos ειχαν παντα radio-Fm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι φορουμιτη μονο απενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση και αργο φορτιστη 1Α κανεις "σωστη" δουλεια τουλαχιστον για τις 5 πρωτες φορτισεις.Απο 1.5Α και πανω κανονικα "δεν"ειναι το ιδανικο στην αρχη.Εαν το κανεις οπως το γραφω δεν θα σου καταπινει γρηγορα την μπαταρια οταν παει να κατεβει απο το 50% και κατω.Το εχω δοκιμασει απειρες φορες.

Αυτο που γράφει output 1A ειναι σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις τρώνε μπαταρία και αρκετή μαλιστα!

Το να απενεργοποιετε λειτουργίες όπως το chrome δεν είναι λύση!

Συμφωνώ.

Απλά τώρα κάνω δοκιμές να δω τι φταίει και διάβασα στο xda ότι σε αρκετούς ο Chrome δημιούργησε θέμα με τη μπαταρία.

Και το location που έχω κλειστό τώρα, κανονικά δεν το κλείνω ποτέ.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ το πρωί που το έβγαλα από τη φόρτιση είχε χάσει 20% σε ούτε δυόμιση ώρες και σχεδόν όλη την ώρα σε αναμονή, μετά που έκανα restart και το φορτισα, είμαι τώρα με 77% μετά από οχτωμιση ώρες, με 1:05 sot και πολλές κλήσεις.

Έχω κλείσει τη τοποθεσία και έχω απενεργοποιησει τον Chrome αλλά αυτά τα είχα κάνει απο χτες.

Δεν ξέρω τι να πω...

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Εμένα αυτή την στιγμή που μιλάμε έχει 5% μπαταρία με 2:43 λεπτά sot . Μου φαίνεται όχι μόνο δεν βελτιώσανε την αυτονομία αλλά πρέπει να έχουν βάλει και καμιά αντίσταση να καίει ρεύμα μέσα!!! Νιώθω ότι η μπαταρία είναι 2500ma . Πόσο δύσκολο είναι επιτέλους να βγάλει ένα γ....... κινητό που να βγάζει μέρα . Από το s4 το s6 και το s8 θυμάμαι να αγχώνομαι που θα βρω πρίζα για να μην σβησει και εν έτη 2021 ακόμα η ίδια εμπειρια. Είναι πολύ απογοητευτικό ένας κολοσσός όπως η samsung να διαφημίζει ένα κάρο τεχνολογιες και βελτιώσεις και στην πράξη να μην ισχυει τπτ . Και καθόμαστε να συζητάμε αν θα το βάλουμε fhd αν θα ρίξουμε τα hz στα 60 αν θα κλείνουμε συγχρονισμους και ότι άλλο ενεργοβορο για να βγάλει μέρα . Τι σκατα τα πληρώνουμε όλα αυτά αν είναι να μην τα χρησιμοποιούμε; Εσείς παιδιά είστε ευχαριστημένοι με την αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή την στιγμή που μιλάμε έχει 5% μπαταρία με 2:43 λεπτά sot . Μου φαίνεται όχι μόνο δεν βελτιώσανε την αυτονομία αλλά πρέπει να έχουν βάλει και καμιά αντίσταση να καίει ρεύμα μέσα!!! Νιώθω ότι η μπαταρία είναι 2500ma . Πόσο δύσκολο είναι επιτέλους να βγάλει ένα γ....... κινητό που να βγάζει μέρα . Από το s4 το s6 και το s8 θυμάμαι να αγχώνομαι που θα βρω πρίζα για να μην σβησει και εν έτη 2021 ακόμα η ίδια εμπειρια. Είναι πολύ απογοητευτικό ένας κολοσσός όπως η samsung να διαφημίζει ένα κάρο τεχνολογιες και βελτιώσεις και στην πράξη να μην ισχυει τπτ . Και καθόμαστε να συζητάμε αν θα το βάλουμε fhd αν θα ρίξουμε τα hz στα 60 αν θα κλείνουμε συγχρονισμους και ότι άλλο ενεργοβορο για να βγάλει μέρα . Τι σκατα τα πληρώνουμε όλα αυτά αν είναι να μην τα χρησιμοποιούμε; Εσείς παιδιά είστε ευχαριστημένοι με την αυτονομία;

 

Το έχεις στήσει απο την αρχή? Σήμα έχεις γενικά?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στήσει απο την αρχή? Σήμα έχεις γενικά?

 

Σήμα δεν έχω γενικά καλό παρόλο που με το προηγούμενο κινητό μάρκας huawei ειχα τουλάχιστον μία γραμμή παραπάνω από το s21 ultra. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τι κάνει battery brain;

Link to comment
Share on other sites

Σήμα δεν έχω γενικά καλό παρόλο που με το προηγούμενο κινητό μάρκας huawei ειχα τουλάχιστον μία γραμμή παραπάνω από το s21 ultra. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τι κάνει battery brain;

 

Καταρχάς για αναλυση στη μπαταρία προτείνω να πάμε στο ανάλογο θέμα. 2ον θα έλεγα να μας πεις πως το έχεις στήσει, αν έκανες επαναφορά back up και να βάλεις ή να γράψεις τα στατιστικά σου. Εγώ πάντως με κακο σήμα που έχω πάντα το καλοκαίρι στο ξενοδοχείο έχω τρομερή πτώση στην αυτονομία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφέρει και σε προηγούμενα μνμ οτι έκανα επαναφορά από το προηγούμενο κινητό. Σήμερα 21:00 μου έκλεισε από μπαταρία με 3 ώρες sot. Στις εφαρμογές δεν δείχνει κάποια με μεγάλη κατανάλωση. Έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρια φεύγει νερό και οσο το εχω στην τσέπη μου. Μπορεί δλδ να το κοιτάξω μετά από 20 λεπτά και να έχει πέσει 15%. Ε φόρουμ της Samsung που μπήκα αρκετοί κάνανε τα ίδια παράπονα, και μάλιστα λέγανε ότι δεν έχει καμία σχέση η αυτόνομια που δείχνουν οι youtubers με αυτό που συμβαίνει στα κινητα του. Και πράγματι στα reviews το βγάζουν να έρχεται πρώτο σε αυτονομία ακόμα και 12 ώρες sot, με την εμπειρία που έχω μέχρι τώρα τόσο δεν φτάνω ούτε με 2 φορτίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφέρει και σε προηγούμενα μνμ οτι έκανα επαναφορά από το προηγούμενο κινητό. Σήμερα 21:00 μου έκλεισε από μπαταρία με 3 ώρες sot. Στις εφαρμογές δεν δείχνει κάποια με μεγάλη κατανάλωση. Έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρια φεύγει νερό και οσο το εχω στην τσέπη μου. Μπορεί δλδ να το κοιτάξω μετά από 20 λεπτά και να έχει πέσει 15%. Ε φόρουμ της Samsung που μπήκα αρκετοί κάνανε τα ίδια παράπονα, και μάλιστα λέγανε ότι δεν έχει καμία σχέση η αυτόνομια που δείχνουν οι youtubers με αυτό που συμβαίνει στα κινητα του. Και πράγματι στα reviews το βγάζουν να έρχεται πρώτο σε αυτονομία ακόμα και 12 ώρες sot, με την εμπειρία που έχω μέχρι τώρα τόσο δεν φτάνω ούτε με 2 φορτίσεις.

 

Κάποιο θέμα υπάρχει,δεν γίνεται.Ελα στο αλλο θέμα της μπαταρίας που υπάρχει να τα πούμε για οτιδήποτε νεότερο δεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφέρει και σε προηγούμενα μνμ οτι έκανα επαναφορά από το προηγούμενο κινητό. Σήμερα 21:00 μου έκλεισε από μπαταρία με 3 ώρες sot. Στις εφαρμογές δεν δείχνει κάποια με μεγάλη κατανάλωση. Έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρια φεύγει νερό και οσο το εχω στην τσέπη μου. Μπορεί δλδ να το κοιτάξω μετά από 20 λεπτά και να έχει πέσει 15%. Ε φόρουμ της Samsung που μπήκα αρκετοί κάνανε τα ίδια παράπονα, και μάλιστα λέγανε ότι δεν έχει καμία σχέση η αυτόνομια που δείχνουν οι youtubers με αυτό που συμβαίνει στα κινητα του. Και πράγματι στα reviews το βγάζουν να έρχεται πρώτο σε αυτονομία ακόμα και 12 ώρες sot, με την εμπειρία που έχω μέχρι τώρα τόσο δεν φτάνω ούτε με 2 φορτίσεις.

 

Καταρχάς το ότι σε 20 λεπτά πέφτει 15% στην τσέπη μάλιστα νομίζω δεν υπάρχει αλλο ακόμα κινητόπου να το έχει καταφέρει.αρα κάτι φταίει.

2ον επειδή δεν είμαστε ios , κανε επαναφορά εργοστασιακων και στήσε το από την αρχή.. πολύ βασικό. Και εγώ μπήκα στον πειρασμό για επαναφορά back up να έχω και τα wifi μου κτλ αλλά δεν το κάνω ούτε για επαναφορά απο ίδιο κινητό σε ίδιο, ποσο μάλλον σε άλλο. Αρχεία να επαναφέρεις, όχι settings

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλές διαφορετικές απόψεις και εμπειρίες με την αυτονομία της συσκευής...

Κανόνας : Σε κάθε καινούρια συσκευή εφόσον την ενεργοποιούμε, μπουταρουμε πολύ σύντομα χωρίς ρυθμίσεις, εγκαθιστούμε τυχόν αναβαθμίσεις, κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά ξανά μπουταρουμε και σεταρουμε ολόκληρη την συσκευή από το μηδέν και για μένα για να έχετε το κεφάλι σας σίγουρο το μόνο backup που θεωρώ πρέπον να περάσετε είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος. Περνάμε όλες τις εφαρμογές μια προς μια και ταυτόχρονα κάνουμε όλα τα update σε playstore & galaxy store. Επαναφέρουμε φώτο & βίντεο από pc ή flash disk ή SD card (με αντάπτορα)

Μόλις τελειώσει ολόκληρο το setup και οι αναβαθμίσεις κάνουμε και ένα clear cache partition από recovery και κάνουμε υπομονή 10 φορτίσεις να φτιάξει τα cache και να δει το μοτίβο χρήσης η συσκευή.

Εγω παιδιά έτσι σεταρο πάντα τις νέες συσκευές μου.

Αν μετά από όλα αυτά η αυτονομία είναι χάλια τότε πάει αγγελία και goodbye

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλαδή περιμένεις να το κάνει ένας μέσος χρήστης?

Δηλαδή δίνετε-ουμε τόσα χρήματα για ναυαρχίδες και θα κάνουμε όλα αυτά?

Συγγνωμη αλλα΄εγώ τα διαβάζω αυτά ως παράλογα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλές διαφορετικές απόψεις και εμπειρίες με την αυτονομία της συσκευής...

Κανόνας : Σε κάθε καινούρια συσκευή εφόσον την ενεργοποιούμε, μπουταρουμε πολύ σύντομα χωρίς ρυθμίσεις, εγκαθιστούμε τυχόν αναβαθμίσεις, κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά ξανά μπουταρουμε και σεταρουμε ολόκληρη την συσκευή από το μηδέν και για μένα για να έχετε το κεφάλι σας σίγουρο το μόνο backup που θεωρώ πρέπον να περάσετε είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος. Περνάμε όλες τις εφαρμογές μια προς μια και ταυτόχρονα κάνουμε όλα τα update σε playstore & galaxy store. Επαναφέρουμε φώτο & βίντεο από pc ή flash disk ή SD card (με αντάπτορα)

Μόλις τελειώσει ολόκληρο το setup και οι αναβαθμίσεις κάνουμε και ένα clear cache partition από recovery και κάνουμε υπομονή 10 φορτίσεις να φτιάξει τα cache και να δει το μοτίβο χρήσης η συσκευή.

Εγω παιδιά έτσι σεταρο πάντα τις νέες συσκευές μου.

Αν μετά από όλα αυτά η αυτονομία είναι χάλια τότε πάει αγγελία και goodbye

 

Ακριβώς αυτό κάνω και εγώ κάθε φορά και ποτέ δεν είδα απόκλιση σε αυτονομία σε σχέση με αυτόπου περίμενα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλαδή περιμένεις να το κάνει ένας μέσος χρήστης?

Δηλαδή δίνετε-ουμε τόσα χρήματα για ναυαρχίδες και θα κάνουμε όλα αυτά?

Συγγνωμη αλλα΄εγώ τα διαβάζω αυτά ως παράλογα.

Δεν διαφωνώ με την αγανάκτηση σου αλλά εγώ λειτουργώ έτσι γιατί μια στις τόσες κάτι να μην κάτσει καλά σε μια επαναφορά τότε θα έχει στήσει την συσκευή μια φορά και θα χρειαστεί να ξανά στήσεις από το μηδέν 2η φορά....Οποτε έτσι τουλάχιστον εγώ έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι ξεκινάω σωστά και βλέπω παρακάτω

Τωρα είμαι με Note 10 Plus και περιμένω S21 ultra 512gb...

Με μια σωστή διαχείριση των εφαρμογών σε πλήρη αδράνεια - αδράνεια - πάντα ενεργές έχω σταθερή αυτονομία (με την δική μου χρήση) 35 ώρες με 4,5 ώρες οθόνη....

Με το ίδιο setup στο S21 ultra περιμένω ένα 15% καλύτερη αυτονομία για να είμαι ευχαριστημένος

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλαδή περιμένεις να το κάνει ένας μέσος χρήστης?

Δηλαδή δίνετε-ουμε τόσα χρήματα για ναυαρχίδες και θα κάνουμε όλα αυτά?

Συγγνωμη αλλα΄εγώ τα διαβάζω αυτά ως παράλογα.

 

Καλά δεν είπε τίποτα τρελό, σε τεχνολογικό φόρουμ είσαι όχι σε περιοδικό κομμωτικής.

Πριν το αρχικό στήσιμο ρίχνεις τις πρώτες αναβαθμίσεις, μια επαναφορά και τα στήνεις ένα ένα από την αρχή, απλό και λογικό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ότι έκανες και στο 5ii να φανταστώ και έχεις μπαταρία άψογη?

 

Υ΄Γ σταμάτα να είσαι ξανά ερριστικός και απάντα πιο όμορφα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ότι έκανες και στο 5ii να φανταστώ και έχεις μπαταρία άψογη?

 

Υ΄Γ σταμάτα να είσαι ξανά ερριστικός και απάντα πιο όμορφα

 

Φυσικά και τα έκανα στο 5 . Πάντα τα κάνω, και μια χαρά μιλάω, εσύ βλέπεις φαντάσματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Νικο,κούρασες,οτι πεις....

Με τα άλλα παιδιά μιλάω για αυτο σε παρακαλούμε μην χαλάς το θέμα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλαδή περιμένεις να το κάνει ένας μέσος χρήστης?

Δηλαδή δίνετε-ουμε τόσα χρήματα για ναυαρχίδες και θα κάνουμε όλα αυτά?

Συγγνωμη αλλα΄εγώ τα διαβάζω αυτά ως παράλογα.

 

Φυσικά και είναι παράλογα.

Κανείς δεν τα κάνει πέρα από 15 άτομα εδώ στο myphone.

Έχει καταντήσει αηδία πια. Λες και είμαστε στο 2010.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...