Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είδα σε μια παρουσίαση (YouTube) της συσκευής , να αφαιρείται η μεμβράνη στην πίσω πλευρά +της κάμερας , αλλά και μπροστά στην οθόνη.

Αυτή στην οθόνη δεν είναι μόνιμη για προστασία από μικρές φθορές !!!!!!

Μήπως μπροστά έχει συνολικά δυο και πρέπει την μια να την βγάλουμε !!!!!!!

 

Εμένα είχε μόνο πίσω. Μπροστά έχει την σκληρή η οποία είναι για προστασία. Εξάλλου δεν έχει κάποιο "αυτακι" για να τη βγάλεις όπως η πίσω, άρα θεωρώ ότι φαίνεται αν έχεις διπλή γιατί αν είναι για να βγει θα έχει αυτακι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στον JerryRing και το durability test που κάνει στο s21.

Εκεί φαίνεται ότι αφαιρεί δυο συνολικά μεμβράνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την μπροστινη μεμβρανη την εβγαλα. Οντως δεν ειχε αυτακι, ειχε λιγο δυσκολια να σηκωθει απο την ακρη αλλα μετα βγαινει μονοκοματα. Η αληθεια προβληματιστηκα πριν τη βγαλω...Αλλα επειδη φαινονταν σαφως τα ορια της λιγα χιλιοστα στα ακρα νομιζω οτι ειναι για να βγει. Τι να πω...

 

Για τα buds εχουν ενημερωσει καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως την μπροστινη μεμβρανη την εβγαλα. Οντως δεν ειχε αυτακι, ειχε λιγο δυσκολια να σηκωθει απο την ακρη αλλα μετα βγαινει μονοκοματα. Η αληθεια προβληματιστηκα πριν τη βγαλω...Αλλα επειδη φαινονταν σαφως τα ορια της λιγα χιλιοστα στα ακρα νομιζω οτι ειναι για να βγει. Τι να πω...

 

Για τα buds εχουν ενημερωσει καποιον?

 

Με 10 ευρώ στη smartec ξανά μπαίνει. Είναι πολύ καλή και αξίζει να την έχουμε. Και εγώ την έβγαλα αλλά σκοπεύω να πάω smartec όταν θα φέρουν να ξανά βάλω μια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχει 2 ζελατινες αυτη τη φορα.μια σκληρη και μια αλλη για προστασια.σε βιντεακια αερκςτα το δειχνει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω

 

Όμως θήκη δε βρήκα πουθενά κι έτσι δε ξερω αν θα το ανοίξω ακόμα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω

 

Όμως θήκη δε βρήκα πουθενά κι έτσι δε ξερω αν θα το ανοίξω ακόμα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλοριζζικο παιρνει 2 sim κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Θήκη του έβαλα την uag plasma (..υπάρχει διαθέσιμη αν κάνει κάποιος αναζήτηση στο skroutz).

 

Ναι, δύο sim παίρνει στο ίδιο slot

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω

 

Όμως θήκη δε βρήκα πουθενά κι έτσι δε ξερω αν θα το ανοίξω ακόμα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spigen από skroutz μου ήρθε σήμερα.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Τραβιέται προς τα έξω το πενάκι;η βγαίνει από κάτω; αν τραβιέται δεν είναι επίφοβο να χαθεί;

Τραβιέται προς τα εξω δεν βγαινει απο κατω. Δεν υπαρχει φοβος να πεσει, ειναι πολυ καλα φτιαγμενη η θηκη.

 

Από που την αγόρασες?

 

 

Απο Samsung UK - μενω Λονδίνο.

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα, σημασια εχει να βρισκουμε λυσεις και οχι να την λεει ο ενας στον αλλο. Θα προτεινα, αν εχεις ορεξη και χρονο, να το κανεις ρεσετ εφοσον εχεις σωσει τα δεδομενα σου αλλου φυσικα, πχ αν τα εχεις ακομα στην προηγουμενη συσκευη σου και να το στησεις απο την αρχη, βαζοντας μεσα τα παντα εκτος απο ρυθμισεις.

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες απλά με ενοχλεί να ακούω κριτική από κάποιους (δεν εννοώ εσενα) να λένε σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν ούτε τι ξέρουν ούτε πως χρησιμοποιούν το κινητό ότι φταίνε αυτοί και ότι κουράζουν . Ενώ αρκετές φορές τα κινητά τα ίδια έχουν παιδικές ασθενείες που δημιουργούν προβλήματα. Θεωρώ ότι όλοι μας κρινουμε από την εμπειρία μας με προηγούμενα κινητά οπότε λίγο πολύ ξέρουμε τις δυνατότητες των ανδροιντ. Δεν είναι ότι ήρθαμε από nokia 3310 με μια βδομάδα αυτονομία και ξαφνικά πέφτουμε από τα σύννεφα που δεν βγάζει το κινητό δεύτερη μέρα. Δεν έχω καμία πρόθεση να θάψω το κινητό απλά θεωρώ ότι η λογική του φόρουμ είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον και να λύνουμε απορίες.

Άσχετο ξέρεις μήπως πως μπορώ να κλειδώνω εφαρμογές ( πέρα από τον ασφαλή φάκελο που δεν με βόλεψε καθόλου) και να ζητάει μοτίβο ή δαχτυλικο όταν πάω να τις ανοίξω; Δοκίμασα με εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών αλλά δεν δουλεύουν τελείως σωστά και δεν έχουν γρήγορη απόκριση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα, σημασια εχει να βρισκουμε λυσεις και οχι να την λεει ο ενας στον αλλο. Θα προτεινα, αν εχεις ορεξη και χρονο, να το κανεις ρεσετ εφοσον εχεις σωσει τα δεδομενα σου αλλου φυσικα, πχ αν τα εχεις ακομα στην προηγουμενη συσκευη σου και να το στησεις απο την αρχη, βαζοντας μεσα τα παντα εκτος απο ρυθμισεις.

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες απλά με ενοχλεί να ακούω κριτική από κάποιους (δεν εννοώ εσενα) να λένε σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν ούτε τι ξέρουν ούτε πως χρησιμοποιούν το κινητό ότι φταίνε αυτοί και ότι κουράζουν . Ενώ αρκετές φορές τα κινητά τα ίδια έχουν παιδικές ασθενείες που δημιουργούν προβλήματα. Θεωρώ ότι όλοι μας κρινουμε από την εμπειρία μας με προηγούμενα κινητά οπότε λίγο πολύ ξέρουμε τις δυνατότητες των ανδροιντ. Δεν είναι ότι ήρθαμε από nokia 3310 με μια βδομάδα αυτονομία και ξαφνικά πέφτουμε από τα σύννεφα που δεν βγάζει το κινητό δεύτερη μέρα. Δεν έχω καμία πρόθεση να θάψω το κινητό απλά θεωρώ ότι η λογική του φόρουμ είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον και να λύνουμε απορίες.

Άσχετο ξέρεις μήπως πως μπορώ να κλειδώνω εφαρμογές ( πέρα από τον ασφαλή φάκελο που δεν με βόλεψε καθόλου) και να ζητάει μοτίβο ή δαχτυλικο όταν πάω να τις ανοίξω; Δοκίμασα με εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών αλλά δεν δουλεύουν τελείως σωστά και δεν έχουν γρήγορη απόκριση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δυστυχως δε γνωριζω να υπαρχει τετοια δυνατοτητα, μονο αν τις βαλεις σε φακελο και τον κλειδωσεις, που δεν το εχω κανει, σκεψου οτι δεν εχω καν κλειδωμα στη συσκευη, ενα Pin μονο στις τραπεζικες εφαρμογες και τιποτα αλλο.

Οσο για τα παραπανω, ειπαμε ειμαστε εδω να βοηθαμε. Τι συσκευη ειχες πριν? για να καταλαβω περιπου σε τι επιπεδα αυτονομιας επαιζες...αλλα και επιδοσεων, γιατι κακα τα ψεμματα, μας εδωσαν 120ΗΖ, τα διπλα απο τα 60 που ειχαμε πριν, αλλα δεν εδωσαν και διπλασια μπαταρια....οχι οτι ειναι αναλογα μεγεθη αλλα θελω να πω οτι ξαφνικα αυξηθηκε πολυ η ζητηση σε αποθεματα ενεργειας σε συσκευες που λιγο πριν δεν ειχαν την αναγκη αυτη και που δεν εβγαζαν και 3 μερες χρησης να πεις οτι τωρα επεσαν στη 1 ανετα. επειδη λοιπον ειναι συνθετο το θεμα, γιαυτο ρωτησα αρχικα τι στησιμο εχεις κανει και εφοσον δεν ειναι καθαρο, να κανεις απο την αρχη ενα ρεσετ, ειμαι σιγουρος οτι θα βοηθησει, εκτος αν φταιει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη που εβαλες και τη βρηκες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο αμαζον το εγγλεζικο την θηκη με το spen της σαμσουνγκ την οριτζιναλ 51Ευρω με μεταφορικα κομπλε.

εδω την εχουν 79 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, πήρε κανείς σήμερα την αναβάθμιση?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

278mb λες ? Μου ήρθε, κάμερα και γενική βελτίωση.

Εδώ ένα δείγμα από κάμερα σε φεγγάρι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8132333#

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

δυστυχως δε γνωριζω να υπαρχει τετοια δυνατοτητα, μονο αν τις βαλεις σε φακελο και τον κλειδωσεις, που δεν το εχω κανει, σκεψου οτι δεν εχω καν κλειδωμα στη συσκευη, ενα Pin μονο στις τραπεζικες εφαρμογες και τιποτα αλλο.

Οσο για τα παραπανω, ειπαμε ειμαστε εδω να βοηθαμε. Τι συσκευη ειχες πριν? για να καταλαβω περιπου σε τι επιπεδα αυτονομιας επαιζες...αλλα και επιδοσεων, γιατι κακα τα ψεμματα, μας εδωσαν 120ΗΖ, τα διπλα απο τα 60 που ειχαμε πριν, αλλα δεν εδωσαν και διπλασια μπαταρια....οχι οτι ειναι αναλογα μεγεθη αλλα θελω να πω οτι ξαφνικα αυξηθηκε πολυ η ζητηση σε αποθεματα ενεργειας σε συσκευες που λιγο πριν δεν ειχαν την αναγκη αυτη και που δεν εβγαζαν και 3 μερες χρησης να πεις οτι τωρα επεσαν στη 1 ανετα. επειδη λοιπον ειναι συνθετο το θεμα, γιαυτο ρωτησα αρχικα τι στησιμο εχεις κανει και εφοσον δεν ειναι καθαρο, να κανεις απο την αρχη ενα ρεσετ, ειμαι σιγουρος οτι θα βοηθησει, εκτος αν φταιει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη που εβαλες και τη βρηκες.

 

Προηγούμενες συσκευές ήταν huawei p20 pro huawei p30 pro τελευταία συσκευή είχα το xiaomi mi10 pro και όλα είχαν τρομερή αυτονομια ακόμα και το xiaomi με όλα ανοιχτά και υψηλο Ρυθμό ανανέωσης στην χειρότερη περίπτωση μέχρι τις 00:00 είχα τουλάχιστον 30% μπαταρία . Γενικά η μόνη χρήση φορτιστή ήταν το βράδυ πριν κοιμηθώ. Βέβαια με το xiaomi είχα αλλά θέματα κυρίως λογισμικού. Σήμερα πάντως είδα ότι στο μενού "όριο χρήσης της μπαταρίας" το κινητό έχει προσθέσει καμία 40ραρια εφαρμογές στην λίστα της πλήρης αδράνειας κάτι που μέχρι χθες δεν είχε καμία. Οπότε φαντάζομαι η διαδικασία εκμάθησης του κινητού περιλαμβάνει και αυτό, δλδ να δει ποιες εφαρμογές δεν χρησιμοποιείς και να τις βάζει σε αδράνεια .Οπότε περιμένω να δω αν βελτιώσει την αυτονομία αυτό.

Link to comment
Share on other sites

278mb λες ? Μου ήρθε, κάμερα και γενική βελτίωση.

 

Εδώ ένα δείγμα από κάμερα σε φεγγάρι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8132333#

Τις φωτογραφίες τις έβγαλες κρατώντας το στο χέρι ή στημένο?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες τις έβγαλες κρατώντας το στο χέρι ή στημένο?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Χερατη όσο δεν παίρνει. Πήγαινα σπίτι από γραφείο και βρήκα ένα σημείο με λίγα φώτα και άνοιξα παράθυρο και έβγαλα, γιαυτό είναι λίγο κομμένο το 100x, μάλλον ήταν το δάχτυλο μου ή το αυτοκίνητο που έπιανε ο φακός αλλά βαρέθηκα να βγάλω άλλη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

spigen από skroutz μου ήρθε σήμερα.

 

 

Ultra hybrid που θέλω εγώ, λεει αναμονή 30 μέρες....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω τα duos ειναι με 2 κανονικες sim η υπαρχουν και με 1 κανονικη και 1 esim?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω τα duos ειναι με 2 κανονικες sim η υπαρχουν και με 1 κανονικη και 1 esim?

Υπάρχουν γενικός και τα 2.... Η συγκεκριμένη συσκευή είναι Duos με 2 κανονικές κάρτες sim (nano sim)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν εν έτη 2021 παίρνω ναυαρχίδα και πρέπει να κάνω setup από την αρχή βραστά...Εγώ προσωπικά αυτά τα έκανα επί εποχής galaxy S2 και αργότερα στην πορεία ρίχναμε και καμιά custom rom... Το στήσιμο από την αρχή έχει την θέση του, σαν τελευταία λύση όμως για κάποιον από αντιμετωπίζει πρόβλημα που δεν έχει καταφέρει να λύσει με άλλον τρόπο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...