Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νίκο τι πήρες 256 ή 512?

 

το 256 πηρα και εριξα και μια συνδρομη στο Onedrive με 50 ευρω περιπου για 1 χρονο με 1ΤΒ (ειχε 100 ευρω και την πηρα 50 με 60 λογω προσφορας στο αμαζον, δε θυμαμαι ακριβως)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρέλαβαν την συσκευή ... η μπαταρία της, δεν έπρεπε να ήταν φουλ 100%.

Όταν άνοιξα το δικό μου , ηταν στο 45%.

Τα galaxy buds πότε θα έρθουν ... μετά πόσες μέρες τα στέλνει η Samsung?

 

ποτε δεν ερχεται με 100%, χαλαει η μπαταρια να μενει γεματη οποτε τα αφηνουν καπου στο 60 με 70%

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα σε όσους παρέλαβαν !

 

Εγώ μίλησα με Κωτσόβολο και στο σύστημα ειναι περασμένο για παράδοση Παρασκευή.

 

Για θήκη ομως άγνωστο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα ξανα απο Κωτσοβολο Τρικάλων και ρώτησα τον υπεύθυνο για τα S21 Ultra..Μου λέει κρατάω μια επιφύλαξη αλλα πριν τις 15 Μαρτίου μην περιμένεις παραλαβή μου λέει.Λεω μα στην Αθήνα άρχισαν ήδη οι παραδόσεις και μου λέει ναι αυτο ειναι το θεμα,ποσο γρηγορα θα μας στειλει η Samsung τωρα λογο κορονοϊού γινεται χαμός,τα πρώτα κομμάτια έφυγαν για Αθήνα κατα κύριο λόγο....Τοσο πολυ;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε ο Κωστόβολος "Αθήνας" μου είπε κάντε προπαραγγελία για το κινητό, και θα το έχετε σε 1 μήνα περίπου. Ευτυχώς που μετά το μπάχαλο με τα PS5, είχαν γνώσιν οι φύλακες και απευθύνθηκα σε άλλη αλυσίδα και το είχα στις 23/1!

Να πω ότι 2 πράγματα έχω ξεχωρίσει μέχρι στιγμής σε 4 μέρες χρήσης: Το δακτυλικό αποτύπωμα, γρήγορο, αλάνθαστο και πάνω στην οθόνη και το zoom της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο..... Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μετά από δύο χρόνια με το πολύ καλό note 9 παράγγειλα και εγώ το s20 ultra στα 512 μαζί με τη θήκη με το πενάκι και αυτη είναι προπαραγγελία και περιμένω την παραλαβή από το Πλαίσιο αναμονή λοιπόν .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για να βγάλεις τη γρήγορη φόρτιση ή ανάλογα το φορτιστή φορτίζει στο μέγιστο;
Έχει επιλογές Fast charging, Super fast changing και Fast wireless charging τις οποίες μπορείς να απενεργοποιησεις.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογές Fast charging, Super fast changing και Fast wireless charging τις οποίες μπορείς να απενεργοποιησεις.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Απο ότι έχω καταλάβει η συσκευή φορτίζει maximum στα 25watts.... Οπότε αυτη θα είναι η γρήγορη φόρτιση του.... Το "Super fast " εδω τι θέλει να πει ο κορεατης ποιητής?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ με την σειρά μου το 512 .

Τώρα τελείωσα με το στήσιμο , από αύριο οι δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ με την σειρά μου το 512 .

Τώρα τελείωσα με το στήσιμο , από αύριο οι δοκιμές.

 

Καλός το δέχτηκες... Αν μπορείς πες μας από ποιο κατάστημα έδωσες προπαραγγελια, ποια περιοχή και ποια ημερομηνία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω καταλάβει η συσκευή φορτίζει maximum στα 25watts.... Οπότε αυτη θα είναι η γρήγορη φόρτιση του.... Το "Super fast " εδω τι θέλει να πει ο κορεατης ποιητής?
Από τη σελίδα της Samsung. 3b275d90f259908518c6185fa62ca81d.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλός το δέχτηκες... Αν μπορείς πες μας από ποιο κατάστημα έδωσες προπαραγγελια, ποια περιοχή και ποια ημερομηνία...

 

Την παραγγελία την έκανα online στον Κοτσόβολο 15 Ιανουαρίου και το παρέλαβα από το κατάστημα της Ηλιούπολης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παρέλαβα κι εγώ εχτές

 

Μετάβαση από S10+

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες

Λίγο το βάρος μου φαίνεται κάπως...

 

Μία ερώτηση γιατί το ψάχνω και δεν βγάζω άκρη

 

Σε κάθε bubble με εφαρμογές μου βγάζει 3 ενώ είχα συνηθίσει 4...αλλάζει από κάπου αυτό;;

 

Σαν τεράστια να είναι τα εικονίδια δηλαδή

 

57fa349eb98545be70b794132e479de8.jpg

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Επειδη βλεπω αναφορες στην εμφανη βελτιωση του fingerprint, να υποθεσουμε οτι εχουν τοποθετησει το νεο version που "πιανει" και μεγαλυτερο χωρο στην οθονη? Ειχα διαβασει οτι ειναι ετοιμο μεν, αλλα δεν ηταν σιγουρο αν θα προλαβαινε να μπει στα S21.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εντελη παρόλο το ότι είχα κάποιους ενδοιασμούς στο να προχωρήσω στην αγορά του ..υπήρξε χτες ένας γνωστός μου που το πουλούσε (..αλλάζει κινητά σαν τα πουκάμισα) ..και το πήρα.

 

Σε σχέση με το note 10 plus είναι ελαφρώς βαρύτερο / παχύτερο (..θα το συνηθίσω) ..αλλά το λίγο που το χρησιμοποίησα από χτες το μεσημέρι έως σήμερα ..μου αρέσει καλύτερα (..ιδίως το 120 hz ρυθμός ανανέωσης το κάνει αρκετά πιο smooth).

 

..τα υπόλοιπα στην πορεία..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Παρέλαβα κι εγώ εχτές

 

Μετάβαση από S10+

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες

Λίγο το βάρος μου φαίνεται κάπως...

 

Μία ερώτηση γιατί το ψάχνω και δεν βγάζω άκρη

 

Σε κάθε bubble με εφαρμογές μου βγάζει 3 ενώ είχα συνηθίσει 4...αλλάζει από κάπου αυτό;;

 

Σαν τεράστια να είναι τα εικονίδια δηλαδή

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Με τον στοκ launcher όχι δεν αλλάζει είναι στα 3...βλακιες της Samsung με την Android 11

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολους. Επειδη βλεπω αναφορες στην εμφανη βελτιωση του fingerprint, να υποθεσουμε οτι εχουν τοποθετησει το νεο version που "πιανει" και μεγαλυτερο χωρο στην οθονη? Ειχα διαβασει οτι ειναι ετοιμο μεν, αλλα δεν ηταν σιγουρο αν θα προλαβαινε να μπει στα S21.

 

Ναι είναι η νεα έκδοση version 2 της Qualcomm αναφέρετε παντού

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ψιλοsos

 

Ακούτε καλά στις κλήσεις;;

Ή χαμηλά;

 

Γιατί στη μεγίστη ένταση στο δικό μου είναι χαμηλά

 

Και σε σύγκριση με το παλιό s10+ και με το iPhone της γυναίκας μου..

 

 

Edit : τελικά.. Το ηχείο πρέπει να είναι αριστερά και όχι στη μέση... Γι αυτό δεν ακούγεται στη συνήθη θέση.. Ή τουλάχιστον εκεί που είχα το αυτί μου τόσα χρόνια.. Στη μέση...αλλά στη μέση είναι η selfie camera

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πως πάτε με τη μπαταρία? Βλέπω 10-12 ώρες SOT σε κατόχους και τρελαίνομαι. Είμαι κοντά στο να πάρω iPhone 12 για αυτό το λογο

 

Για πολλούς λόγους δεν θα δεις τέτοια SOT εδώ πέρα...Εχω το 12 pro max και μπορω να επιβεβαιώσω οτι η μπαταρια ειναι τέρας αλλα ειναι πολλά πραγματα που θα δεις εδώ που καταναλώνουν παραπανω μπαταρια.Θεωρώ ομως οτι θα ειναι καλυτερη απο περυσι,πράγμα που σημαίνει οτι θα βγαζει άνετα μια μερα(ανάλογα την χρήση του καθενός).Ειμαστε εν αναμονή παραλαβής οι περισσότεροι και θα δουμε μολις το πάρουμε τι παίζει...Όσοι το έχετε,υπάρχει κατι αρνητικό που να βγαζει μάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πως πάτε με τη μπαταρία? Βλέπω 10-12 ώρες SOT σε κατόχους και τρελαίνομαι. Είμαι κοντά στο να πάρω iPhone 12 για αυτό το λογο

 

πρωτη μερα σημερα πληρως στημενο και προσαρμοσμενο απο χθες με φορτιση κλειστο το βραδυ. ειμαι στο 85% με 1 ωρα οθονης και αρκετη ομιλια αλλα δεν ξερω ποση συν 100χλμ αποσταση που εχω κανει με ομιλια ταυτοχρονα. με το νοτε πχ θα ημουν στο 80% τωρα χοντρικα. γενικα φαινεται στην αναμονη καλο αλλα ειναι νωρις να εχουμε εικονα. προς το παρον το εχω στα 60ΗΖ να δω αποδοση και θα παω στα 120 απο το ΣΚ αφου βγαλω ενα συμπερασμα για μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να στρώσει....Θέλουμε να το δουμε και στα 120hz αν και αν καταλαβα σωστα δεν θα ειναι συνέχεια στα 120.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να στρώσει....Θέλουμε να το δουμε και στα 120hz αν και αν καταλαβα σωστα δεν θα ειναι συνέχεια στα 120.

 

Στην ουσία σχεδόν πάντα είναι γιατί για να πέσει στα 10 πχ πρέπει να το έχεις 1 λεπτό ακίνητο στο ίδιο κείμενο ή σε ανάλογη λειτουργία που δε απαιτεί 120. Αλλά σαν απόδοση δε θα δεις διαφορά αφού όταν πρέπει παίζει 120..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα.

Τώρα απενεργοποιησα το 5G να δω μήπως το επηρεάζει.

Και στο xda έχει ανοίξει θέμα με αρκετούς να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Αυτή τη στιγμή με sot 1:25 και αρκετές κλήσεις έχω 67%.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα.

Τώρα απενεργοποιησα το 5G να δω μήπως το επηρεάζει.

Και στο xda έχει ανοίξει θέμα με αρκετούς να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Αυτή τη στιγμή με sot 1:25 και αρκετές κλήσεις έχω 67%.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Κλασική Samsung συμπεριφορά. Ναι το 5G κλειστο, τρώει πολύ μπαταρία και δεν έχει και νόημα αυτή τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...