Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει κάποια αναβάθμιση με το που ανοίξατε;
Ναι, εμένα έκανε μία αναβάθμιση.

 

Εγώ πάντως με τη μπαταρία δεν είμαι ευχαριστημένος.

Αν δε μου τη ξεσουμιζει κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω τι, δε μου βγάζει μέρα με τπτ. Τώρα έχω 25% από το πρωί με 4:25 λεπτά ενεργή οθόνη.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμένα έκανε μία αναβάθμιση.

 

Εγώ πάντως με τη μπαταρία δεν είμαι ευχαριστημένος.

Αν δε μου τη ξεσουμιζει κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω τι, δε μου βγάζει μέρα με τπτ. Τώρα έχω 25% από το πρωί με 4:25 λεπτά ενεργή οθόνη.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Δώσε λίγο χρόνο στη μπαταρία να στρώσει,ας μας πούνε και τα παιδιά που παρέλαβαν τι παίζει.Τα έχεις όλα ανοιχτά;Εγώ περιμένω την Παρασκευή να παραλάβω,αν δω μεγάλη διαφορά με το 12 pro max που μου βγάζει πάνω από μέρα δεν θα το κρατήσω...Αυτός ήταν και ο λογος που έδωσα το S20 plus.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λίγο χρόνο στη μπαταρία να στρώσει,ας μας πούνε και τα παιδιά που παρέλαβαν τι παίζει.Τα έχεις όλα ανοιχτά;Εγώ περιμένω την Παρασκευή να παραλάβω,αν δω μεγάλη διαφορά με το 12 pro max που μου βγάζει πάνω από μέρα δεν θα το κρατήσω...Αυτός ήταν και ο λογος που έδωσα το S20 plus.
Ναι, όλα ανοιχτά. Always on display μόνο για 10' μετά το άγγιγμα, οθόνη σε FHD και 60Hz.

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα ανοιχτά. Always on display μόνο για 10' μετά το άγγιγμα, οθόνη σε FHD και 60Hz.

 

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Έκανες επαναφορά από smart switch?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά από smart switch?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Ναι. Πέρασα τα πάντα από το προηγούμενο.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πέρασα τα πάντα από το προηγούμενο.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Ίσως αυτό ευθύνεται. Είναι πολλά χρόνια buggy το smart switch. Καλύτερα επαναφορά από cloud η στήσιμο σαν νέο.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό ευθύνεται. Είναι πολλά χρόνια buggy το smart switch. Καλύτερα επαναφορά από cloud η στήσιμο σαν νέο.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Με σκοτώνεις...Θα το δοκιμάσω αύριο όμως.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με σκοτώνεις...Θα το δοκιμάσω αύριο όμως.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Not me... Η κυρία Samsungπου δεν έχει αξιωθεί..Από την άλλη όπως σου είπα ΙΣΩΣ ευθύνεται αυτό. Ακούγεται πολύ τελευταία και εμένα μου την έχει κάνει 2 φορές στο παρελθον

 

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Συνδεσα το τηλ. στο αυτοκινητο και ενω το android auto λειτουργει, δεν καταλαβαινει Ελληνικα! Ουτε μιλαει ελληνικα. Μονο Αγγλικα. Δεν καταλαβαινει εκφωνηση ελληνικης διευθυνσης ουτε στα ελληνικα ουτε στα Αγγλικα. Στις ρυθμισεις υπαρχουν καμμια 25αρια γλωσσες για επιλογη, αλλα οχι ελληνικα. Στα 2 προηγουμενα Galaxy που ειχα και ετρεχα την unofficial (για την Ελλαδα) εκδοση λειτουργουσε αψογα ΚΑΙ στα Ελληνικα! Μου ξεφευγει κατι?

 

Δεν φταίει το κινητό.

 

Έχει πάρει αναβάθμιση πριν καιρό η βασική Google app και πλέον σε περιβάλλον Android Auto έχει δώσει φωνητικά δικαιώματα στην Google Assistant, η οποία δυστυχώς δεν μιλάει ελληνικά. Προτού γίνει αυτό, όντως μιλούσες ελληνικά σε περιβάλλον AA και αναγνώρισε τις διευθύνσεις. Τώρα πάπαλα, μέχρι ως ότου η Google μας φέρει την ελληνική γλώσσα στον βοηθό της.

 

Τι μπορείς να κάνεις; θα μπαίνεις στο κινητό, θα πηγαίνεις στο google app, θα πατάς το μικροφωνάκι και θα εκφωνείς τη διεύθυνση στα ελληνικά. Θα στη βγάζει στην αναζήτηση στο κινητό και θα πατάς οδηγίες. Θα στο πετάει στο infotainment του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Στήσιμο από την αρχή για εμένα και όλα καλά με αυτονομία το σ/κ.

Αύριο όμως θα είναι το αληθινό crash test.

Παρατήρησα ότι κάθε μέρα στο device care / care report, βγάζει ότι το google calendar καταναλώνει πολλή μπαταρία. Ευτυχώς μπήκε αυτόματα σε sleeping mode.

 

Επιτέλους φανταστικός fingerprint sensor.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στήσιμο από την αρχή για εμένα και όλα καλά με αυτονομία το σ/κ.

Αύριο όμως θα είναι το αληθινό crash test.

Παρατήρησα ότι κάθε μέρα στο device care / care report, βγάζει ότι το google calendar καταναλώνει πολλή μπαταρία. Ευτυχώς μπήκε αυτόματα σε sleeping mode.

 

Επιτέλους φανταστικός fingerprint sensor.

 

Καλά restart σου έκανε ή έμαθες να τα στήνεις πλέον ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το κινητό.

 

Έχει πάρει αναβάθμιση πριν καιρό η βασική Google app και πλέον σε περιβάλλον Android Auto έχει δώσει φωνητικά δικαιώματα στην Google Assistant, η οποία δυστυχώς δεν μιλάει ελληνικά. Προτού γίνει αυτό, όντως μιλούσες ελληνικά σε περιβάλλον AA και αναγνώρισε τις διευθύνσεις. Τώρα πάπαλα, μέχρι ως ότου η Google μας φέρει την ελληνική γλώσσα στον βοηθό της.

 

Τι μπορείς να κάνεις; θα μπαίνεις στο κινητό, θα πηγαίνεις στο google app, θα πατάς το μικροφωνάκι και θα εκφωνείς τη διεύθυνση στα ελληνικά. Θα στη βγάζει στην αναζήτηση στο κινητό και θα πατάς οδηγίες. Θα στο πετάει στο infotainment του αυτοκινήτου.

 

 

Το οτι δε φταιει το κινητο το καταλαβα. Το οτι με το παλιο λειτουργουσε μια χαρα (που ετρεχε το unofficial για Ελλαδα) ειναι γεγονος. Οκ, βρηκα εναλλακτικες για να εισαγω διευθυνση. Αλλα καμμια σχεση. Στο παλιο ρωτουσες ποσο ηρθε Ολυμπιακος-ΑΕΚ και σου απαντουσε! Μην πω οτι ηταν η διασκεδαση των παιδιων να το ρωτανε βλακειες στα ταξιδια και να ξεραινονται στα γελια με τις απαντησεις...

Anyway, ελπιζω να διορθωθει. Ειναι κριμα γιατι δουλευε μια χαρα και του βγαλαν τα ματια.

 

Sorry για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Ελλάδα έχει παραλάβει κάνεις από προπαραγγελια 512gb συσκευή?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δε φταιει το κινητο το καταλαβα. Το οτι με το παλιο λειτουργουσε μια χαρα (που ετρεχε το unofficial για Ελλαδα) ειναι γεγονος. Οκ, βρηκα εναλλακτικες για να εισαγω διευθυνση. Αλλα καμμια σχεση. Στο παλιο ρωτουσες ποσο ηρθε Ολυμπιακος-ΑΕΚ και σου απαντουσε! Μην πω οτι ηταν η διασκεδαση των παιδιων να το ρωτανε βλακειες στα ταξιδια και να ξεραινονται στα γελια με τις απαντησεις...

Anyway, ελπιζω να διορθωθει. Ειναι κριμα γιατι δουλευε μια χαρα και του βγαλαν τα ματια.

 

Sorry για το offtopic.

 

Δεν χρειάζεται να ρωτάς το κινητό τέτοια πράγματα.

Είναι αυτονόητο ότι κέρδισε ο Ολυμπιακός... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσημο θεμα για το s21 το απλό?

 

Υπάρχει,δεν ειναι επίσημο αλλα ειναι εδώ στην ίδια σελίδα και για τα 3 κινητά και οχι μονο

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο με πήραν τηλέφωνο από πλαίσιο. Αύριο παραλαμβάνω το 512gb. Φυσικά είχα κάνει προπαραγγελία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω απο Public τιποτα αν και δεν το περιμενω απο Αθηνα....Για να δουμε....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο με πήραν τηλέφωνο από πλαίσιο. Αύριο παραλαμβάνω το 512gb. Φυσικά είχα κάνει προπαραγγελία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πότε είχες κάνει την προπαραγγελία;

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ακούγεται ένας ήχος σαν να παίζει κάτι στη πάνω μεριά. Όταν το φέρνω στο αυτί δλδ για να μιλήσω.

Το έχει παρατηρήσει κανείς? Παίζει να είναι από τις κάμερες?

 

Edit: Άκυρο, από τις κάμερες είναι. Μόλις ανοίξω την κάμερα δεν ακούγεται.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ακούγεται ένας ήχος σαν να παίζει κάτι στη πάνω μεριά. Όταν το φέρνω στο αυτί δλδ για να μιλήσω.

Το έχει παρατηρήσει κανείς? Παίζει να είναι από τις κάμερες?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Κατά 99% από τις κάμερες

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το OIS νομίζω, το S20 αν δεν απατώμαι ήταν κουδουνίστρα.

Παίδες με το sot να μας πείτε πως παίζει αφού έχει προσαρμωστεί η μπαταρία με τη χρήση σας.

Και πως είναι βασικα σε σχέση με Note10+, Note20U, S20U πχ

Link to comment
Share on other sites

15 Ιανουαρίου είχα κάνει την παραγγελία.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εγώ δύο μέρες μετά. Άρα να ελπίζω σύντομα.

Σου εύχομαι να το χαρείς!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ το S21 Ultra 512GB!!!, τώρα είμαι με Note 9 512GB και με το ζόρι έφτασα στα 300+GB με πολλά σκουπίδια φωτογραφίες βίντεο κλπ, SD ούτε για δοκιμή δεν έβαλα, οκ ειναι πάρα πολλά!,μετά στα 256GB νορμάλ!, 128GB πχ με OneDrive είσαι οκ!

Με το καλό και γρήγορα να παραλάβουμε όλοι, κακό το περίμενε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανός 18/01 έγινε η προπαραγγελία και σήμερα έφυγε με ΕΛΤΑ για παράδοση

Ακριβώς μια εβδομάδα από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για προπαραγγελία το S21 Ultra 256gb από το Πλαίσιο της Καλαμαριάς που έχω κοντά μου. Με τα δωράκια δεν θα έχω θέμα αν κάνω την παραγγελία αύριο και την φέρουν όποτε φέρουν? Διάβασα τους όρους αλλά ήταν λίγο μπερδεμένοι

 

ΥΓ. Ξέρει κανεις αν δέχονται να δώσω ένα Χ ποσό με μετρητά και τα άλλα με δόσεις? Υποψιάζομαι πως ναι, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...