Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω παιδιά κάτι...

Σε WU είχα ενεργοποιήσει στις 7/8 ένα πακέτο plus και σήμερα τελείωσαν τα μηνύματα ενώ έχω αρκετά λεπτά ακόμα. Πήγα να ενεργοποιήσω κι άλλο και δεν με αφήνει γιατί λέει έχω λεπτά υπόλοιπό. Και τί με αυτό; Απαγορεύεται να βάζω 2 ίδια πακέτα τον ίδιο μήνα;

Με ξενέρωσε άσχημα σήμερα αυτό γιατί στέλνω πολλά sms κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ε, στειλε μονο για 300 τοτε. Εφοσον εχεισ ηδη λεπτα, γιατι να ενεργοποιησεις ΞΑΝΑ το πακετο?

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε, στειλε μονο για 300 τοτε. Εφοσον εχεισ ηδη λεπτα, γιατι να ενεργοποιησεις ΞΑΝΑ το πακετο?

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Γιατί θέλω τα 1200 sms.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω τα 1200 sms.... ;)

Πάρε σε ένα ίδιο "πακέτο" και άσε τα λεπτά να τελειώσουν για να το ξαναπάρεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε σε ένα ίδιο "πακέτο" και άσε τα λεπτά να τελειώσουν για να το ξαναπάρεις. ;)

 

 

Αυτό έκανα αναγκαστικά, αλλά 600sms με 5ευρώ...

Ενώ με το plus έχω 1200 με 7 ευρώ...

Ρώτησα και δίπλα τα παιδιά στην vodafone, αν δεν ισχύει εκεί αυτός ο περιορισμός θα χρησιμοποιώ για τα sms μου το cu μου

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δρομολογήσεις τις κλήσεις προς σταθερά ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ WHATSUP μέσω intertelecom οπότε το αποτέλεσμα είναι ότι θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν χρόνο που έχεις από το πακέτο του whatsup σου και θα πληρώνεις μόνο 0.02 cents ανά λεπτό για κλήσεις που θα κάνεις προς σταθερά ΑΠΟ ΤΟ KINHTO ΣΟΥ. Μπορείς να κάνεις πάμφθηνες κλήσεις προς σταθερά από whatsup με αυτόν τον τρόπο, με ποιότητα gsm και με μηδαμινό κόστος, χωρίς ημερομηνίες λήξης, χωρίς ελάχιστη χρέωση και χωρίς κάποια παγίδα. Δες εδώ: http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=72

 

Όλοι οι whatsupάδες πρέπει να βάλουν intertelecom για τις κλήσεις προς σταθερά (και όχι μόνο). Αντί να πληρώνεις 0.40 cents ανά λεπτό προς σταθερά πληρώνεις 0.02 cents ανά λεπτό και είναι κάτι που το σετάρεις μια φορά και μετά τρέχει στον αυτόματο.

 

 

 

 

Καλησπερα να σε ρωτησω πρεπει να αγορασω χρονο ομιλιας απο την intertelecom?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να σε ρωτησω πρεπει να αγορασω χρονο ομιλιας απο την intertelecom?

Ναι, γιατί τα 0.02 cents ανά λεπτό χρεώνονται από την intertelecom.

Link to comment
Share on other sites

ααααα, εγώ νόμιζα ότι τραβάει χρήματα από το υπόλοιπο της κάρτας...

 

 

Και εγω αυτο νομιζα. Σε ευχαριστω για την απαντηση.Παντως συμφερει πολυ και θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω κάτι. Εχω κανει ενεργοποιηση του πακέτου για 60mb απο κινητό. Ανοίγω το 3G και το Data στο iPhone μου και πάω να ανοίξω οποιαδήποτε σελίδα στο Safari και δεν παιζει τιποτα. Καπουτ.

 

Διαβασα μερικές οδηγιες για να βαλω καποιες ρυθμισεις στο ΑPN αλλά όταν πάω στο Ρυθμισεις>Γενικό>Δικτυο βλέπω μόνo VPN που είναι άσχετο !

 

Τι έχω κάνει λάθος. Υπόλοιπο στην κάρτα έχω ακόμα και τα 120mb ειναι αθικτα σύμφωνα με το info του 1313

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω κάτι. Εχω κανει ενεργοποιηση του πακέτου για 60mb απο κινητό. Ανοίγω το 3G και το Data στο iPhone μου και πάω να ανοίξω οποιαδήποτε σελίδα στο Safari και δεν παιζει τιποτα. Καπουτ.

 

Διαβασα μερικές οδηγιες για να βαλω καποιες ρυθμισεις στο ΑPN αλλά όταν πάω στο Ρυθμισεις>Γενικό>Δικτυο βλέπω μόνo VPN που είναι άσχετο !

 

Τι έχω κάνει λάθος. Υπόλοιπο στην κάρτα έχω ακόμα και τα 120mb ειναι αθικτα σύμφωνα με το info του 1313

 

Πήγαινε στο APN "Cosmote internet", άνοιξέ το και δες αν σε κάποιο πεδίο γράφει "3g-internet". Αν ναι, διόρθωσέ το σε σκέτο "internet". Γνωστό λάθος της Cosmote. ;)

 

Αν δεν υπάρχει καθόλου το APN "Cosmote internet", θα πρέπει να ζητήσεις από την Cosmote να σου το στείλουν, ή από κάποιο σχετικό μενού του κινητού σου. Στα Nokia υπάρχει ο "Οδηγός ρυθμίσεων". Δες αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο iPhone.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

στέλνεις μήνυμα y στο 1313,

 

περιμένω πώς και πως να δω τι θα γίνει με τις προσφορές του wats up στο τέλος του μήνα, πιστεύω θα γελάσουμε άσχημα πάλι ειδικά τα 300 μηνύματα τα βλέπω να τα κόβουν μαχαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χρήστης What's up και με πήρε προχτές μια κοπελιά από Cosmote να μου πει ότι έχω επιλεγεί ανάμεσα σε πελάτες για να γίνει αν επιθυμώ αλλαγή σε καρτοσυμβόλαιο. Έχουν πάρει και κανέναν από σας? Απλά ρωτάω μήπως δεν ήταν από Cosmote και ήταν καμιά απάτη..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χρήστης What's up και με πήρε προχτές μια κοπελιά από Cosmote να μου πει ότι έχω επιλεγεί ανάμεσα σε πελάτες για να γίνει αν επιθυμώ αλλαγή σε καρτοσυμβόλαιο. Έχουν πάρει και κανέναν από σας? Απλά ρωτάω μήπως δεν ήταν από Cosmote και ήταν καμιά απάτη..

Τι θα πει "έχεις επιλεγεί ανάμεσα σε πελάτες"; Αφού όποτε θέλεις κάνεις αλλαγή. Τι μπούρδες πλασάρουν πια; Απάτη δεν νομίζω να ήταν, απλά δεν είναι προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω sms yp στο 1313 και η απάντηση που έρχεται είναι "N/A" (έχω αγοράσει πακετάκι μηνυμάτων). Φταίει που είναι καινούριος αριθμός σε cosmoκάρτα από φορητότητα; Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει "έχεις επιλεγεί ανάμεσα σε πελάτες"; Αφού όποτε θέλεις κάνεις αλλαγή. Τι μπούρδες πλασάρουν πια; Απάτη δεν νομίζω να ήταν, απλά δεν είναι προσφορά.

 

Υποπτεύομαι ότι είναι marketing trick τύπου psychological manipulation: αίσθηση "εξκλουσιβίλας" κι έτσι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ...τι προσφερουν απο internet τα καρτοκινητα της cosmote αυτη τη στιγμη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ...τι προσφερουν απο internet τα καρτοκινητα της cosmote αυτη τη στιγμη?

 

νομίζω είναι 3 ευρώ -> 60 ΜΒ για ένα μήνα και κάνεις όσες ενεργοποιήσεις θέλεις

1 ευρώ -> 20 ΜΒ για μία μέρα

Βεβαια μέχρι τις 31 αυγούστου έδινε ως προσφορά με 3 ευρώ 120 ΜΒ , τώρα δεν ξέρω αν έχει/θα βγάλει νέα προσφορά

Link to comment
Share on other sites

νομίζω είναι 3 ευρώ -> 60 ΜΒ για ένα μήνα και κάνεις όσες ενεργοποιήσεις θέλεις

1 ευρώ -> 20 ΜΒ για μία μέρα

Βεβαια μέχρι τις 31 αυγούστου έδινε ως προσφορά με 3 ευρώ 120 ΜΒ , τώρα δεν ξέρω αν έχει/θα βγάλει νέα προσφορά

οκ ευχαριστω φιλε μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι ότι είναι marketing trick τύπου psychological manipulation: αίσθηση "εξκλουσιβίλας" κι έτσι...

Ναι, κλασικά. Πως θα ήθελα να μου τύχει εμένα αυτή η κλήση... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω sms yp στο 1313 και η απάντηση που έρχεται είναι "N/A" (έχω αγοράσει πακετάκι μηνυμάτων). Φταίει που είναι καινούριος αριθμός σε cosmoκάρτα από φορητότητα;

 

Δεν ξερω αν εχει σχεση, αλλα για δοκιμασε με κεφαλαια γραμματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αλλά τίποτα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...