Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα 60 θα μεινουμε μου φαινεται

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Και εγώ αυτό πιστεύω..

Προκοπή δεν βλέπω πάντως στο θέμα ίντερνετ..

 

Η μόνη λύση είναι να πάρουμε το μόντεμ μαζί μας από το σπίτι και παραμάσχαλα να έχουμε την μπαλαντέζα.. Γιατί 3€ για 60μβ.. Άστο..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς σχεδόν όλοι έχουμε συσκευές με wifi και όλο και κάπου βρίσκουμε ξεκλείδωτο δίκτυο

 

πάλι καλά που έχουμε κανένα hotspot σε καμία πλατεία και σε καφετέριες.. Αλλιώς δεν θα άξιζε καν η αγορα smartphone στην ελλάδα..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα^_^

 

Λοιπόν...τηλεφωνώ από το πρωί στο 13838 ,Εξυπηρέτηση πελατών, όμως δεν είδα καμιά εξυπηρέτηση,γιατί πολύ απλά δε σταματούσε να παίζει το ηχογραφημένο μήνυμα!..

Θα ήθελα εάν γνωρίζει κάποιος το πρόβλημα που θα περιγράψω παρακάτω να με βοηθήσει!

Χθες αγόρασα μια κοσμοκάρτα. Έκανα και το καρτοσυμβόλαιο,κανονικά. Επιστρέφοντας στο σπίτι, τοποθετώ τη σιμ στο κινητό και εμφανίστηκε η ένδειξη δικτύου. Πολύ καλά.. Μα όταν επιχείρησα να κάνω μια κλήση,ώστε να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός, δεν κάνει την κλήση και εμφανίζει '' Ενεργή φραγή κλήσης'' . Χωρίς να έχω ενεργοποιημένη τη φραγή.... Πηγαίνω στις ρυθμίσεις για το ελέγξω και μου λέει '' δεν επιτρέπεται'' ! Και με το 1383 δεν μπορώ να έλθω σε επαφή!......

 

Γνωρίζει κανείς κάτι? Μου φαίνεται απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει..Πού βρίσκεται το λάθος???

JOJO!
Link to comment
Share on other sites

Εσυ χρεώνεσαι σαν να ήταν εντος της Ελλαδας ο φίλος σου. Εκεινος θα χρεωθει για την εισερχομενη κληση σου.

 

Ναι το νουμερο ισχυει εκει.

 

Αφου εχω το πακετο με τα 600 λεπτα θα μου παρει απο εκει ? ή θα με χρεωσει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχω το πακετο με τα 600 λεπτα θα μου παρει απο εκει ? ή θα με χρεωσει ?

 

Θα σου πάρει απο εκεί

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου με ένα μηνυματάκι 80' στο 1330 cosmote με 7 ευρω 80 λεπτα προς όλους για ένα μήνα από COSMOΚΑΡΤΑ.

 

λίγα λεπτά αργότερα που είχα δημοσιεύσει το παραπάνω μήνυμα αφού ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα αμέσως μετά είχα λάβει ενημερωτικό μήνυμα ότι το υπόλοιπο εναπομείναν ποσό ήταν πλέων 0,00€ .

ήμουν σχεδόν σίγουρος κατόπιν αφαίρεσης των -7€ αλλά χωρίς να το τσεκάρω από πριν ότι μου είχε μείνει υπόλοιπο πάνω από 20€

..... κάποια γνώμη που να σχετίζετε;:confused:

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πάω να πάρω κινητά cosmote είτε whatsup είτε σύνδεση...και κάνει ένα τουτ του και κλείνει η γραμμή. Και μπορεί να το κάνει και ολόκληρη μέρα με συγκεκριμένα νούμερα!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πάω να πάρω κινητά cosmote είτε whatsup είτε σύνδεση...και κάνει ένα τουτ του και κλείνει η γραμμή. Και μπορεί να το κάνει και ολόκληρη μέρα με συγκεκριμένα νούμερα!

 

Δοκίμασες από άλλη συσκευή να είσαι σίγουρος ότι φταίει η εταιρεία;

Δοκίμασε πρώτα και μετά πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να το κοιτάξει!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πάω να πάρω κινητά cosmote είτε whatsup είτε σύνδεση...και κάνει ένα τουτ του και κλείνει η γραμμή. Και μπορεί να το κάνει και ολόκληρη μέρα με συγκεκριμένα νούμερα!

 

Αν το νούμερο σου είναι με κάρτα η Cosmote σε ώρες αιχμής και όταν το δίκτυό της είναι φορτωμένο δίνει προτεραιότητα στους συνδρομητές συμβολαίου.... αλλά το να σου συμβαίνει όλη την ημέρα, περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

το έχω παρατηρήσει και γω. πολλές φορες πέφτει και η γραμμή, χάνεται το σήμα ξαφνικά. έχω δοκιμάσει την σιμ σε άλλες συσκευές και συμβαίνει το ίδιο.

όπως και σε αρκετούς φίλους...

να φταίει το wu ή η κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πάω να πάρω κινητά cosmote είτε whatsup είτε σύνδεση...και κάνει ένα τουτ του και κλείνει η γραμμή. Και μπορεί να το κάνει και ολόκληρη μέρα με συγκεκριμένα νούμερα!

 

To χα αναφερει πιο παλια . Για 2 μηνες το καλοκαιρι ειχα προβλημα σχεδον παντα , δεν μπορουσα να βγαλω κληση .

 

Τωρα μου το κανει μια με δυο φορες το μηνα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

To χα αναφερει πιο παλια . Για 2 μηνες το καλοκαιρι ειχα προβλημα σχεδον παντα , δεν μπορουσα να βγαλω κληση .

 

Τωρα μου το κανει μια με δυο φορες το μηνα ...

 

Συμβόλαιο έχεις ή καρτοκινητό;

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο έχεις ή καρτοκινητό;

 

Καρτοκινητο εχω ... τα συμβολαια εχουν καλυτερη εξυπηρετηση σαφως

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σαν να είναι αλήθεια τελικά αυτό για την Κοσμοτέ δηλαδής...

 

Στην Βόνταφον πάντως δεν έχω παρατηρήσει διαφορά σε σήμα συμβολαίου καρτοκινητού...Ίδια συμπεριφορά στα ίδια σημεία! Και δεν θυμάμαι κολλήματα με κλήσεις κλπ...

 

Whats up έχεις ή κάτι άλλο;

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Σαν να είναι αλήθεια τελικά αυτό για την Κοσμοτέ δηλαδής...

 

Στην Βόνταφον πάντως δεν έχω παρατηρήσει διαφορά σε σήμα συμβολαίου καρτοκινητού...Ίδια συμπεριφορά στα ίδια σημεία! Και δεν θυμάμαι κολλήματα με κλήσεις κλπ...

 

Whats up έχεις ή κάτι άλλο;

 

Υπάρχει και αυτό http://goo.gl/lk23L για ενίσχυση σήματος. Αν και νομίζω ότι σε εκλεκτούς πελάτες δίνει ενισχυτές σήματος χωρίς να χρειάζεται ADSL που δουλεύουν με ρεύμα και χωρίς να χρειάζεται να δηλώνεις αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητο εχω ... τα συμβολαια εχουν καλυτερη εξυπηρετηση σαφως

Δοκίμασε με συσκευή 3g (ανοιχτό το 3g εννοείται), αυτό από ότι έχει συζητηθεί εδώ βελτιώνει την κατάσταση...;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό http://goo.gl/lk23L για ενίσχυση σήματος. Αν και νομίζω ότι σε εκλεκτούς πελάτες δίνει ενισχυτές σήματος χωρίς να χρειάζεται ADSL που δουλεύουν με ρεύμα και χωρίς να χρειάζεται να δηλώνεις αριθμούς.

Πλάαααακα κάνεις! Καιρός ήταν!!! Μα καλά πότε το βγάλανε? Και γιατί δεν το διαφημίσαν καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

το έχω παρατηρήσει και γω. πολλές φορες πέφτει και η γραμμή, χάνεται το σήμα ξαφνικά. έχω δοκιμάσει την σιμ σε άλλες συσκευές και συμβαίνει το ίδιο.

όπως και σε αρκετούς φίλους...

να φταίει το wu ή η κοσμοτε;

 

Για πες λιγο τα συμπτωματα!!εκει που μιλας μπορει να κλεισει και να δειξει η ενδειξη κινητου οτι εχασε ακαριαια το σημα;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.

άλλο σύμπτωμα να πέφτει το δικτυο όταν πατήσω το πρασινο για να πραγματοποιηθεί η κλήση.

 

προσωπικά δε με ενοχλεί καθώς δε μιλάω πολύ :p

Link to comment
Share on other sites

Πλάαααακα κάνεις! Καιρός ήταν!!! Μα καλά πότε το βγάλανε? Και γιατί δεν το διαφημίσαν καθόλου???

 

Σήμερα ανακοινώθηκε και επίσημα http://goo.gl/PftgW

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.

άλλο σύμπτωμα να πέφτει το δικτυο όταν πατήσω το πρασινο για να πραγματοποιηθεί η κλήση.

 

προσωπικά δε με ενοχλεί καθώς δε μιλάω πολύ :p

 

και νομιζα φταιει το κινητο μου ρε συ...ευτυχως....:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και νομιζα φταιει το κινητο μου ρε συ...ευτυχως....:lol::lol:

 

Καλού κακού δοκίμασε και καμία άλλη σιμ άλλης εταιρείας γιατί τα slide είναι λίγο επίφοβα!:wacko: Λέμεε τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...