Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Cosmote με χρεωσε 3 ευρω και κατι .

 

Παιρνω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και μου λεει δεν βλεπουμε καποια αδυναμια στην γραμμη σας ωστε να εχει γινει καταλαθος χρεωση και καπου πηρατε και δεν το θυμαστε .

 

Εβαλα το πακετο με τα 600 και δεν εχω παρει πουθενα αλλου .

 

Μου ειπαν να κανω αιτηση για αναλυτικο και θα μου ρθει σπιτι .

 

Το περιμενω μια βδομαδα τωρα να δουμε που πηγαν τα ευρω .

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος τετοια περιπτωση ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα δεν εχει ερθει ακομα ... ποτε θα ρθει δεν ξερω

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω εκνευριστεί με την απληστία μερικών μερικών. Όποιος μπει στον τοίχο του whats up στο fb θα καταλάβει τι εννοώ. Συγνώμη αλλα αν πίστευε κανείς ότι μια ζωή θα μιλάμε ΤΖΑΜΠΑ είναι χαζός. Οι προσφορές είχαν συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και ΟΛΟΙ ΜΑΣ το γνωρίζαμε εξαρχής αυτό. Όποιος δεν το γνώριζε, έκανε λάθος του δεν το έψαξε καλύτερα. Υπήρχαν λοιπόν κάποιες προσφορές, δωρεάν χρόνος με ανανέωση. Τώρα δεν υπάρχουν. Δεν καταλαβαίνω όμως. Κλαιγόμαστε για τα 1200' που κοστίζουν 7 ευρώ, παρόλα αυτά τα άτομα που κλαίγονται για...το εξωφρενικό κόστος του πακέτου, είναι τα άτομα που έχουν ενεργοποιημένο το ίντερνετ στο κινητό. Εκ των πραγμάτων δηλαδή μια κάρτα των 10 ευρώ δεν τους επαρκεί το μήνα. Το πακέτο είναι ακριβό ή το ίντερνετ στο κινητό είναι εξωφρενική απαίτηση για κάποιον που, όπως ο ίδιος λέει, οικονομικά δεν "βγαίνει"? Εκείνο που θέλω να πω είναι ότι καταντάει γελοίο και λυπηρό ορισμένοι να μην μπορούν να αναγνωρίσουν τις παράλογες -για τα δεδομένα τους- απαιτήσεις τους.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω εκνευριστεί με την απληστία μερικών μερικών. Όποιος μπει στον τοίχο του whats up στο fb θα καταλάβει τι εννοώ. Συγνώμη αλλα αν πίστευε κανείς ότι μια ζωή θα μιλάμε ΤΖΑΜΠΑ είναι χαζός. Οι προσφορές είχαν συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και ΟΛΟΙ ΜΑΣ το γνωρίζαμε εξαρχής αυτό. Όποιος δεν το γνώριζε, έκανε λάθος του δεν το έψαξε καλύτερα. Υπήρχαν λοιπόν κάποιες προσφορές, δωρεάν χρόνος με ανανέωση. Τώρα δεν υπάρχουν. Δεν καταλαβαίνω όμως. Κλαιγόμαστε για τα 1200' που κοστίζουν 7 ευρώ, παρόλα αυτά τα άτομα που κλαίγονται για...το εξωφρενικό κόστος του πακέτου, είναι τα άτομα που έχουν ενεργοποιημένο το ίντερνετ στο κινητό. Εκ των πραγμάτων δηλαδή μια κάρτα των 10 ευρώ δεν τους επαρκεί το μήνα. Το πακέτο είναι ακριβό ή το ίντερνετ στο κινητό είναι εξωφρενική απαίτηση για κάποιον που, όπως ο ίδιος λέει, οικονομικά δεν "βγαίνει"? Εκείνο που θέλω να πω είναι ότι καταντάει γελοίο και λυπηρό ορισμένοι να μην μπορούν να αναγνωρίσουν τις παράλογες -για τα δεδομένα τους- απαιτήσεις τους.

 

Φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα αυτο που λες ειναι μονο μια περιπτωση ...

 

Εγω πχ εχω φιλους που μιλανε ολη μερα πολλες φορες (και καλα κανουν) και με τα 1200 δεν βγαζουν μηνα , αρα αμεσως παει 20 ευρω το μηνα ελαχιστο ...

 

Και να διναν 300 λεπτα δωρεαν με την 10 ευρω καρτα θα παθαιναν τιποτα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα αυτο που λες ειναι μονο μια περιπτωση ...

 

Εγω πχ εχω φιλους που μιλανε ολη μερα πολλες φορες (και καλα κανουν) και με τα 1200 δεν βγαζουν μηνα , αρα αμεσως παει 20 ευρω το μηνα ελαχιστο ...

 

Και να διναν 300 λεπτα δωρεαν με την 10 ευρω καρτα θα παθαιναν τιποτα ?

 

έστω και 120 λεπτά να έδιναν οπως τα αλλα δικτυα κάτι είναι και αυτο. Αλλά παντως ειναι πολλά τα έξοδα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα αυτο που λες ειναι μονο μια περιπτωση ...

 

Εγω πχ εχω φιλους που μιλανε ολη μερα πολλες φορες (και καλα κανουν) και με τα 1200 δεν βγαζουν μηνα , αρα αμεσως παει 20 ευρω το μηνα ελαχιστο ...

 

Και να διναν 300 λεπτα δωρεαν με την 10 ευρω καρτα θα παθαιναν τιποτα ?

 

Γιατί 20 ευρώ το μήνα? 7+7=14. Που κι αυτό υπερβολικό είναι. 2400 λεπτά το μήνα?? Συγνώμη αλλά κάποιος μου μιλάει τόσο πολύ, είναι προφανές ότι κάνει άσκοπη χρήση και συνεπώς να μην παραπονιέται καθόλου για τα λεφτά που χαλάει στις κάρτες. Το άτομο λοιπόν που μου αναφέρεις προφανώς θα έχει λεφτά για να τα ξοδεύει στα τηλεφωνήματα με τις ώρες, διαφορετικά θα έκανε αυτό που έχουμε κάνει όλοι, θα περιόριζε τις κλήσεις στις πλέον απαραίτητες. Αυτό εννοούσα όταν έγραφα ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας, να θέλουμε να μιλάμε 3 ώρες την ημέρα στο τηλέφωνο, να θέλουμε ίντερνετ κτλ κτλ, και μετά να κλαιγόμαστε ότι χαλάμε πολλά στις κάρτες. Είναι γελοίο, δε νομίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 20 ευρώ το μήνα? 7+7=14. Που κι αυτό υπερβολικό είναι. 2400 λεπτά το μήνα?? Συγνώμη αλλά κάποιος μου μιλάει τόσο πολύ, είναι προφανές ότι κάνει άσκοπη χρήση και συνεπώς να μην παραπονιέται καθόλου για τα λεφτά που χαλάει στις κάρτες. Το άτομο λοιπόν που μου αναφέρεις προφανώς θα έχει λεφτά για να τα ξοδεύει στα τηλεφωνήματα με τις ώρες, διαφορετικά θα έκανε αυτό που έχουμε κάνει όλοι, θα περιόριζε τις κλήσεις στις πλέον απαραίτητες. Αυτό εννοούσα όταν έγραφα ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας, να θέλουμε να μιλάμε 3 ώρες την ημέρα στο τηλέφωνο, να θέλουμε ίντερνετ κτλ κτλ, και μετά να κλαιγόμαστε ότι χαλάμε πολλά στις κάρτες. Είναι γελοίο, δε νομίζεις?

 

Να εκφράσω και εγώ την άποψή μου; Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, απλά και μόνο γιατί δεν μπορεί να είναι επιχειρηματίας αυτός που μιλάει με πακέτα wu! Και όπως και να το κάνεις 2 ώρες τη μέρα είναι παμπολλες για να μιλάς με φίλους.... Νομίζω... :blink:Σπίτι δεν έχει να μιλήσει από το σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

Να εκφράσω και εγώ την άποψή μου; Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, απλά και μόνο γιατί δεν μπορεί να είναι επιχειρηματίας αυτός που μιλάει με πακέτα wu! Και όπως και να το κάνεις 2 ώρες τη μέρα είναι παμπολλες για να μιλάς με φίλους.... Νομίζω... :blink:Σπίτι δεν έχει να μιλήσει από το σταθερό;

 

Ότι δηλαδή το σταθερό συμφέρει πιο πολύ από το κινητό;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει χαθει ο ελεγχος με τις ομιλιες! Το πακετο 600+300 δεν ειναι σχετικα οκ?οταν ακουω 1200+1200 μενω αφωνος...ειναι και λιγο θεμα ψυχικης υγειας να μιλας μια μερα του μηνα στο τηλεφωνο!

Τεσπα περιμεναμε αυξησεις,μονο την εποχη της ταυτοποιησης ειχαμε μεγαλες προσφορες...

Για data δε μιλαει κανεις.....

Link to comment
Share on other sites

Ότι δηλαδή το σταθερό συμφέρει πιο πολύ από το κινητό;;; :lol:

 

Ανάλογα το πακέτο που έχει επιλέξει για το σταθερό. Αν έχει επιλέξει απεριόριστα αστικά, φυσικά και συμφέρει. Ανεξάρτητα όμως απ' αυτό, ας παραδεχτούμε ότι τα 1200 λεπτά είναι υπερ-αρκετά για κάποιον που θέλει να κάνει νορμάλ χρήση του κινητού. Κάποιος που δεν θέλει, δεν έχει κανένα λόγο να παραπονιέται. Επιλογή του είναι, ας την υποστηρίξει.

Link to comment
Share on other sites

1200/3' ελάχιστη χρέωση=400 κλήσεις...εγώ έχω πάψει να ανανεώνω και το έχω μόνο για να με καλούν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλο δεν μπορω να καταλαβω.γιατι εκανε τετοια φουστια η κοτε και ακυρωσε την προσφορα του 1200 με 7 ευρω σε νεους συνδρομητες;;

Ειχα παει κιου ενα διαστημα μετα απο παααρα πολλα χρονια στην κοσμοτε,με φορητοτητα,και οταν γυρισα παλι κοσμοτε και ημουν «νεος» χρηστης,δεν μπορουσα να βαλω τα 1200!!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλο δεν μπορω να καταλαβω.γιατι εκανε τετοια φουστια η κοτε και ακυρωσε την προσφορα του 1200 με 7 ευρω σε νεους συνδρομητες;;

Ειχα παει κιου ενα διαστημα μετα απο παααρα πολλα χρονια στην κοσμοτε,με φορητοτητα,και οταν γυρισα παλι κοσμοτε και ημουν «νεος» χρηστης,δεν μπορουσα να βαλω τα 1200!!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

το ιδιο εκανε και η βοντα... οντως μεγαλη κουταμαρα... μπορεις να ενεργοποιησεις συμπληρωματικα και το πακετο με τα 600λεπτα και 300 μυνηματα με 5ευρω!!. ξερω οτι ειναι πολλα τα χρηματα 7+5ευρω αντιστοιχα αλλα δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος εκτος και αν ενεργοποιησεις ξανα τα 1200λεπτα με 7 ευρω ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 20 ευρώ το μήνα? 7+7=14. Που κι αυτό υπερβολικό είναι. 2400 λεπτά το μήνα?? Συγνώμη αλλά κάποιος μου μιλάει τόσο πολύ, είναι προφανές ότι κάνει άσκοπη χρήση και συνεπώς να μην παραπονιέται καθόλου για τα λεφτά που χαλάει στις κάρτες. Το άτομο λοιπόν που μου αναφέρεις προφανώς θα έχει λεφτά για να τα ξοδεύει στα τηλεφωνήματα με τις ώρες, διαφορετικά θα έκανε αυτό που έχουμε κάνει όλοι, θα περιόριζε τις κλήσεις στις πλέον απαραίτητες. Αυτό εννοούσα όταν έγραφα ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας, να θέλουμε να μιλάμε 3 ώρες την ημέρα στο τηλέφωνο, να θέλουμε ίντερνετ κτλ κτλ, και μετά να κλαιγόμαστε ότι χαλάμε πολλά στις κάρτες. Είναι γελοίο, δε νομίζεις?

 

1200/3' ελάχιστη χρέωση=400 κλήσεις...εγώ έχω πάψει να ανανεώνω και το έχω μόνο για να με καλούν.

 

Οπως λεει και ο φιλος τα 1200 δεν ειναι 1200 αλλα λιγοτερο γιατι υπαρχει ελαχιστη χρεωση των 3 λεπτων .

 

Απλα οι εταιριες καναν αυτο το κολπο με τα δωρεαν λεπτα για να μαζεψουν συνδρομητες και τωρα σου λενε θα πληρωνεις οσο θελω εγω .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη υπηρεσία με το 1ε την ημέρα και κάποια εφαρμογή απο το κινητο σου ζητήσει δεδομένα και έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα απο τις ρυθμισεις του κινητού και δεν είσαι συνδεδεμένος σε wifi, τότε σου τρώει ο 1€ για μια ημέρα. Αυτο γίνεται για την προστασία σου απο υπέρογκες χρεώσεις.

 

Οταν δεν έχεις ενεργοποιημένη την συγκεκριμένη υπηρεσία και κάποια εφαρμογή ζητήσει δεδομένα και τα έχεις ανοικτά απο τις ρυθμισεις του κινητού τότε θα σου φάει λεφτά απο την κάρτα ανάλογα με τα δεδομένα που ζητήσε η εφαρμογή και το εκάστοτε τιμολόγιο.

 

Εγώ που έχω κλειστά τα δεδομένα απο τις ρυθμισεις του κινητού δεν μου έχει φάει ποτέ τίποτα! Οπότε έχω wifi το ανοίγω και τελειωνω.

 

Άρα δεν σου έφαγε τίποτα η cosmote. Είχες ενεργοποιημένα δεδομένα και κάποια εφαρμογη σου ζητήσε. Τωρα αν θα σε συνέφερε περισσότερο το 1€ για μια ημέρα ή να πληρώνεις με την τρέχουσα τιμη του ΜΒ αυτο είναι άλλη κουβέντα.

 

κανονικα πρεπει να σε ρωταει δεν εχουν κανενα απολυτως δικαιωμα να σου φανε 1 ευρω για οποιαδηποτε υπηρεσια εφοσον δεν τους εχει ζητηθει ταχα για προστασια ... αυτο ειναι ολο, απενργοποιησα και τα δεδομενα κ ασ φανε το ευρω μπας και σωθουνε

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα δεν εχει ερθει ακομα ... ποτε θα ρθει δεν ξερω

 

θελει αρκετες μερες για να ερθει, δεν ερχεται αμεσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εκανε και η βοντα... οντως μεγαλη κουταμαρα... μπορεις να ενεργοποιησεις συμπληρωματικα και το πακετο με τα 600λεπτα και 300 μυνηματα με 5ευρω!!. ξερω οτι ειναι πολλα τα χρηματα 7+5ευρω αντιστοιχα αλλα δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος εκτος και αν ενεργοποιησεις ξανα τα 1200λεπτα με 7 ευρω ..

 

Προσπαθω να βολευτω με τα 5 ευρουλακια που λες και συ αλλα τα 300 μηνυματα δρε μου φτανουν με τιποτα..τα οποια ειναι και δωρο υποτειθεται..αν σε λιγους μηνες κοψουν και αυτο με βλεπω για συμβολαιο..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο φιλος τα 1200 δεν ειναι 1200 αλλα λιγοτερο γιατι υπαρχει ελαχιστη χρεωση των 3 λεπτων .

 

Επειδή δεν έχω καταλάβει, η χρέωση των 3' ισχύει μόνο για το πρώτο τρίλεπτο ή σε ολόκληρη την κλήση η χρέωση γίνεται ανά 3 λεπτά;;;

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο τρίλεπτο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βολευτω με τα 5 ευρουλακια που λες και συ αλλα τα 300 μηνυματα δρε μου φτανουν με τιποτα..τα οποια ειναι και δωρο υποτειθεται..αν σε λιγους μηνες κοψουν και αυτο με βλεπω για συμβολαιο..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Αυτός είναι ο σκοπός τους...έτσι και αλλιώς.;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο σκοπός τους...έτσι και αλλιώς.;)

 

Ισχυει!αλλα εδω που τα λεμε πλεον πιο πολλα λεφτα χαλαω σε καρτες παρα οπως τα χω υπολογισει,σε συμβολαιο..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως δε γράφει αυτή τη στιγμή ότι η προσφορά του δωρεάν χρόνου προς όλους ισχύει μέχρι 30/09.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βολευτω με τα 5 ευρουλακια που λες και συ αλλα τα 300 μηνυματα δρε μου φτανουν με τιποτα..τα οποια ειναι και δωρο υποτειθεται..αν σε λιγους μηνες κοψουν και αυτο με βλεπω για συμβολαιο..

 

Αν δεν μπήκες στο whatsup μετά τις 5/7, μπορείς να βάζεις το πακέτο plus με 7 ευρώ, που σου δίνει 1200'+sms. Το θεωρώ πολύ πιο συμφέρον από το πακέτο των 5 ευρώ που σου δίνει πολύ λιγότερα λεπτά+sms. Εγώ προσωπικά με αυτό το πακέτο είμαι υπερ-καλυμένος και μιας και δεν έχω ίντερνετ στο κινητό, με 7 ευρώ μια χαρά τη βγάζω όλο το μήνα, τη στιγμή που το κατώτερο συμβόλαιο έχει 15... Επίσης όσοι σκέφτονται να το γυρίσουν στο συμβόλαιο, καλό είναι να σκεφτούν ότι οι whatsup επαφές τους δεν θα μπορούν να τους στείλουν μηνύματα γιατί θα χρεώνονται. Δεν αναφέρω τις κλήσεις γιατί όσοι έχουν συμβόλαιο εννοείται ότι μόνο αυτοί θα καλούν τους wu. Αλλά στα sms το "παιχνίδι" είναι διαφορετικό, ειδικά αν στέλνεις πολλά! Δεν θες να παίρνεις απάντηση? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...