Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το πρωι ανοιγω το what's up μου και μου ερχεται μηνυμα 'μολις συνδεθηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε για 24 ωρες. Μπορεις να σερφαρεις απεριοριστα απο το κινητο σου μεχρι τις χχχχχχχ χωρις επιπλεον χρεωση'. Τρελλο ξενερωμα

 

(ασχετο) μηπως ξερει κανεις εαν το what's up εχει πακετο για κλησεις προς σταθερα; στο σαιτ δε μπορεσα να βρω κατι

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι ανοιγω το what's up μου και μου ερχεται μηνυμα 'μολις συνδεθηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε για 24 ωρες. Μπορεις να σερφαρεις απεριοριστα απο το κινητο σου μεχρι τις χχχχχχχ χωρις επιπλεον χρεωση'. Τρελλο ξενερωμα

 

(ασχετο) μηπως ξερει κανεις εαν το what's up εχει πακετο για κλησεις προς σταθερα; στο σαιτ δε μπορεσα να βρω κατι

 

πακέτο προς σταθερά έχει μόνο η comokarta.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να μάθουμε από σταθερό τηλέφωνο το υπόλοιπό του καρτοκινητού μας;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να μάθουμε από σταθερό τηλέφωνο το υπόλοιπό του καρτοκινητού μας;

Δεν νομίζω. Γιατί όμως να θέλεις κάτι τέτοιο, δεν καταλαβαίνω τη χρησιμότητά του.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερώνω κάτοχο καρτοκινητού που θα βρίσκεται στο εξωτερικό για λίγες ημέρες.

 

Θα δουλεύει όμως (είναι τετραψήφιο το νούμερο);

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερώνω κάτοχο καρτοκινητού που θα βρίσκεται στο εξωτερικό για λίγες ημέρες.

 

το πιο απλο ειναι ειναι το my account αλλα εχει καταργηθει στα καρτοκινητα και υπαρχει μονο στην βονταφον, αλλος ενας απλος τροπος ειναι να ζητησεις τα στοιχεια τις γραμμης που εχει το ατομο που βρισκεται στο εξωτερικο οπως αριθμο ταυτοτητας , ημερομηνια γεννησης οχι μονο το ετος αλλα ολοκληρη και ποτε εβαλε την τελευταια καρτα ανανεωσης ( απλα τυπικα το ζητανε στο περιπου τωρα ) και μπορεις εσυ καλωντας απο σταθερο τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων ή απο κινητο κοσμοτε το 1313 που εχει αλλαξει αριθμο αλλα το 1313 λειτουργει ακομα με την επιλογη 9 να σου πουνε .

Σημειωση: εαν ο κατοχος του τηλςφωνου δεν ειναι το ιδιο φυλο π.χ. ειναι γυναικα και το ατομο που θελει να την ενημερωσει ειναι ανδρας καλο ειναι να μιλησει καποια αλλη γυναικα με τμημα εξυπηρετησης πελατων διοτι ειναι μαπες και κολλανε σε αυτα και το αντιστροφο εαν ειναι ανδρας στο εξωτερικο και ειναι στα δικα του στοιχεια η γραμμη, και θελει να ενημερωθει για το υπολοιπο του απο καποια γυναικα στην ελλαδα καλο ειναι να βαλει εναν ανδρα μιλησει με το τμημα εξυπηρετησης πελατων , την εχω παθει παρα πολλες φορες και ολο μου λενε οτι πρεπει να ειναι ο ιδιος για αυτο, σιγουρα δεν εχεις καποιο προβλημα , επισης καλο ειναι οταν παρεις τηλεφωνο εσυ ή καποιος αλλος να μην αναφερεις οτι θελεις να μαθεις το υπολοιπο καποιου ατομου που βρισκεται στο εξωτερικο αλλα οτι θελεις να μαθεις το υπολοιπο σου για να μην αρχισουνε να κανουνε πολλες ερωτησεις την εχω παθει παρα πολλες φορες για αυτο στο λεω, εμενα πολλες φορες μου λενε πρεπει να μιλησω με τον ιδιο και τους λεω δεν ειναι εδω και μου λενε οτι δεν γινεται και το κλεινω ... τα προσωπικα δεδομενα καταλαβαινεις...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι ανοιγω το what's up μου και μου ερχεται μηνυμα 'μολις συνδεθηκες στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε για 24 ωρες. Μπορεις να σερφαρεις απεριοριστα απο το κινητο σου μεχρι τις χχχχχχχ χωρις επιπλεον χρεωση'. Τρελλο ξενερωμα

 

Το επαθα κι εγω και εσβησα ολες τις ρυθμισεις για ιντερνετ μεσω cosmote για να μην την ξαναπαθω

Βεβαια αν εκει που ειμαι δεν υπαρχει wifi δεν ξερω πως να τις ξαναβαλω

Υπαρχει καπου οδηγος ?

 

 

Αν παω στο εξωτερικο τι πρεπει να κανω για να παιρνω τηλ και να με παιρνουν?

Αυτος που με παιρνει η αυτον που παιρνω θα βλεπει οτι ειμαι εξωτερικο και θα χρεωνομαστε ?

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά χρόνου ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό πώς κάνω;

 

Παίρνεις τηλ. στο 13838 στην εξυπηρέτηση πελατών!:) Βασικά για λεφτά μιλάω εγώ... Μεταφέρεται κ σκέτα λεπτά της ώρας; Τι εννοείς εσύ;

Το ίδιο πράγμα λέμε.

 

Ξέρεις την επιλογή που πατάω;

 

Δες εδώ, http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_easytransfer/section/Postpaid

 

Εξαρτάται αν είσαι συμβόλαιο ή κάρτα εσύ που στέλνεις. Αν είσαι κάρτα μιλάς με την εξυπηρέτηση!

Καρτοσυμβόλαιο είμαι βασικά. :p

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα δέκα ευρώ πριν λήξουν τα 60 λεπτά - 20 κλήσεις προς όλους από προηγούμενη ανανέωση, τα νέα 60 λεπτά - 20 κλήσεις προς όλους προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα ή τα παλιά μηδενίζονται;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα δέκα ευρώ πριν λήξουν τα 60 λεπτά - 20 κλήσεις προς όλους από προηγούμενη ανανέωση, τα νέα 60 λεπτά - 20 κλήσεις προς όλους προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα ή τα παλιά μηδενίζονται;

 

οχι αλλα νομιζω κρατανε την ημερομηνια που ειχες κανει ανανεωση...δηλαδη θα χεις μερικα λεπτα που θα τελειωσουν πρωτα και το 2ο πακετο που βαλες σε επομενη ημερομηνια

Link to comment
Share on other sites

Αν παω στο εξωτερικο τι πρεπει να κανω για να παιρνω τηλ και να με παιρνουν?

Αυτος που με παιρνει η αυτον που παιρνω θα βλεπει οτι ειμαι εξωτερικο και θα χρεωνομαστε ?

 

 

Τίποτα δεν θα κάνεις. όποιος σε καλεί θα χρεώνετε σαν να είσαι Ελλάδα. Εσυ θα πληρωνεις και τις εισερχομενες και τις εξερχομενες κλησεις.

.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το daypass με 1€;;;;

Μπορω να στειλω μηνυμα καπου;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το daypass με 1€;;;;

Μπορω να στειλω μηνυμα καπου;;;

 

Στείλε το λεκτικό END DAY στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

(ασχετο) μηπως ξερει κανεις εαν το what's up εχει πακετο για κλησεις προς σταθερα; στο σαιτ δε μπορεσα να βρω κατι

 

Μπορείς να δρομολογήσεις τις κλήσεις προς σταθερά ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ WHATSUP μέσω intertelecom οπότε το αποτέλεσμα είναι ότι θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν χρόνο που έχεις από το πακέτο του whatsup σου και θα πληρώνεις μόνο 0.02 cents ανά λεπτό για κλήσεις που θα κάνεις προς σταθερά ΑΠΟ ΤΟ KINHTO ΣΟΥ. Μπορείς να κάνεις πάμφθηνες κλήσεις προς σταθερά από whatsup με αυτόν τον τρόπο, με ποιότητα gsm και με μηδαμινό κόστος, χωρίς ημερομηνίες λήξης, χωρίς ελάχιστη χρέωση και χωρίς κάποια παγίδα. Δες εδώ: http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=72

 

Όλοι οι whatsupάδες πρέπει να βάλουν intertelecom για τις κλήσεις προς σταθερά (και όχι μόνο). Αντί να πληρώνεις 0.40 cents ανά λεπτό προς σταθερά πληρώνεις 0.02 cents ανά λεπτό και είναι κάτι που το σετάρεις μια φορά και μετά τρέχει στον αυτόματο.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δρομολογήσεις τις κλήσεις προς σταθερά ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ WHATSUP μέσω intertelecom οπότε το αποτέλεσμα είναι ότι θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν χρόνο που έχεις από το πακέτο του whatsup σου και θα πληρώνεις μόνο 0.02 cents ανά λεπτό για κλήσεις που θα κάνεις προς σταθερά ΑΠΟ ΤΟ KINHTO ΣΟΥ. Μπορείς να κάνεις πάμφθηνες κλήσεις προς σταθερά από whatsup με αυτόν τον τρόπο, με ποιότητα gsm και με μηδαμινό κόστος, χωρίς ημερομηνίες λήξης, χωρίς ελάχιστη χρέωση και χωρίς κάποια παγίδα. Δες εδώ: http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=72

 

Όλοι οι whatsupάδες πρέπει να βάλουν intertelecom για τις κλήσεις προς σταθερά (και όχι μόνο). Αντί να πληρώνεις 0.40 cents ανά λεπτό προς σταθερά πληρώνεις 0.02 cents ανά λεπτό και είναι κάτι που το σετάρεις μια φορά και μετά τρέχει στον αυτόματο.

 

οντως και εγω το εχω βαλει και βολευει πολυ, τελος οταν καλεις κινητο ελλαδας χρεωνει 0,10ευρω/λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο χωρις ελαχιστο χρονο χρεωσης .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δρομολογήσεις τις κλήσεις προς σταθερά ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ WHATSUP μέσω intertelecom οπότε το αποτέλεσμα είναι ότι θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν χρόνο που έχεις από το πακέτο του whatsup σου και θα πληρώνεις μόνο 0.02 cents ανά λεπτό για κλήσεις που θα κάνεις προς σταθερά ΑΠΟ ΤΟ KINHTO ΣΟΥ.

 

άν δεν έχεις δωρεάν λεπτά (προς wu), δε μπορείς να κάνεις κλήση μέσω Inter Telecom;

Link to comment
Share on other sites

άν δεν έχεις δωρεάν λεπτά (προς wu), δε μπορείς να κάνεις κλήση μέσω Inter Telecom;

 

μπορεις απλα θα χρεωνεσαι παραπανω δεν σε συμφερει!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

άν δεν έχεις δωρεάν λεπτά (προς wu), δε μπορείς να κάνεις κλήση μέσω Inter Telecom;

 

μπορείς να καλέσεις αλλά θα χρεωθείς 0,37ευρώ το λεπτό από το κινητό σου για κλήση προς whats up που είναι ο αριθμός πρόσβασης, και μετά τον χρόνο που θα μιλήσεις από την ιντερτελεκόμ. Άρα θα πληρώσεις πολύ περισσότερα από ότι θα πληρώνεσ. Ενεργοποίησε καλύτερα το πακέτο με τα 1200 για να έχεις λεπτά για όλον μήνα και να μην έχεισ πρόβλημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το λεκτικό END DAY στο 1333.

Σευχαριστώ μολις το απενεργοποιησα!

START DAY στο 1333 ισχυει;;;

 

Μπορείς να δρομολογήσεις τις κλήσεις προς σταθερά ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ WHATSUP μέσω intertelecom οπότε το αποτέλεσμα είναι ότι θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν χρόνο που έχεις από το πακέτο του whatsup σου και θα πληρώνεις μόνο 0.02 cents ανά λεπτό για κλήσεις που θα κάνεις προς σταθερά ΑΠΟ ΤΟ KINHTO ΣΟΥ. Μπορείς να κάνεις πάμφθηνες κλήσεις προς σταθερά από whatsup με αυτόν τον τρόπο, με ποιότητα gsm και με μηδαμινό κόστος, χωρίς ημερομηνίες λήξης, χωρίς ελάχιστη χρέωση και χωρίς κάποια παγίδα. Δες εδώ: http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=72

 

Όλοι οι whatsupάδες πρέπει να βάλουν intertelecom για τις κλήσεις προς σταθερά (και όχι μόνο). Αντί να πληρώνεις 0.40 cents ανά λεπτό προς σταθερά πληρώνεις 0.02 cents ανά λεπτό και είναι κάτι που το σετάρεις μια φορά και μετά τρέχει στον αυτόματο.

Εαν καλω κινητό τηλεφωνο στην Γερμανία με συμφερει;;;

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Χθες μιλησα με cosmote με μια τυπησα και μου ειπε πως απο τον Σεπτεμβρη θα παψουν τα προγραμματα αρα ο,τι κλησεις και μυνηματα θα αφαιρουνται απο την καρτα... ισχυει κατι τετοιο ή απλα ηθελε να μου πουλησει συνδεση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Χθες μιλησα με cosmote με μια τυπησα και μου ειπε πως απο τον Σεπτεμβρη θα παψουν τα προγραμματα αρα ο,τι κλησεις και μυνηματα θα αφαιρουνται απο την καρτα... ισχυει κατι τετοιο ή απλα ηθελε να μου πουλησει συνδεση;

 

προφανως ηθελε να σε κανει να πας σε συμβολαιο, το πιο λογικο, τι να πω θα δειξει ετσι οπως τα κοβουνε ολα .....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...