Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να μεταφερεις το υπολοιπο σου στο what's up μεσω του τμηματος εξυπηρετησης απο την κοσμοκαρτα και να μην χρειαστει να βαλεις καρτα στο what's up εξαλλου δεν υπαρχει μπονους ανανεωσης στο what's up αλλα μονο μεσω του reload που δεν αξιζει διοτι ειναι για 7 ημερεσ. αρα μεταφερεις 5 ευρω απο την κοσμοκαρτα στο what's up και ενεργοποιεις το πακετο με τα 600λεπτα και 300μυνηματα με 5ευρω και εισαι κοπλε! .

 

οσο για αυτο που γραφεται οτι θα καταργηθουνε τα καρτοκινητα ρωτησα στην εξυπηρετηση πελατων στην βονταφον στο 13840 και μου το διαψευσανε . Αρα δεν ισχυει ..

 

Ε ενταξει αν το διεψευσε ο υπαλληλος στη βοντα δε θα ισχυει. Ας μην επαναπαυτουμε στην απαντηση ενος υπαλληλου. Τωρα στο θεμα που με νοιαζει πως μπορεις να μεταφερεις απο κοσμοκαρτα στο what's up; Παιρνοντας τηλ η και στελνοντας μηνυμα καπου; Επισης σου τρωει κατι σαν χρεωση η αν στειλω 5 ευρω πανε 5 ευρω κι οχι 4.70 πχ;

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλ. στο 13838 ( ή 6971013838) και μιλάς με εκπρόσωπο εξυπηρέτησης πελατών και κρατάει σχετικό αίτημα.

Η μεταφορά δεν γίνεται αμέσως, εαν θες ρωτάς μέσα σε πόσο χρόνο θα γίνει.

Δεν υπάρχει "προμήθεια" όπως το λες , σου μεταφέρουν ποσά από € 5 - € 100.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλ. στο 13838 ( ή 6971013838) και μιλάς με εκπρόσωπο εξυπηρέτησης πελατών και κρατάει σχετικό αίτημα.

Η μεταφορά δεν γίνεται αμέσως, εαν θες ρωτάς μέσα σε πόσο χρόνο θα γίνει.

Δεν υπάρχει "προμήθεια" όπως το λες , σου μεταφέρουν ποσά από € 5 - € 100.

 

Πολυ χρησιμο, να σαι καλα αν και με βλεπω απο Οκτωβρη την κοσμοκαρτα να την κανω απεριοριστα 15 η 25 (μου αρκει το 15 αλλα εχω διαβασει οτι δεν εχει ουτε επιδοτηση η εκπτωση παγιου ενω το 25 παει στα 22)! Αλλο θεμα βεβαια αλλα το ψαχνω κι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, ακούστε τι κουφό έγινε σήμερα στην αδερφή μου που έχει νούμερο what's up. Είχε ενεργοποιημένο το πακέτο με τα 600 λεπτά (και δώρο τα 300 μυνήματα που ισχύει αυτή την περίοδο). Το πακέτο αυτό έληξε σήμερα γύρω στις 12 το μεσημέρι. ΠΡΙΝ λήξει το πακέτο, δηλαδή νωρίτερα από τις 12 το μεσημέρι, φόρτωσε μονάδες και πήγε να ενεργοποιήσει νέο πακέτο μέσω κλήσης από τον αριθμό 1330. Μετά από λίγο της στείλανε ένα μύνημα το οποίο ΔΕΝ διάβασε γιατί υπέθεσε ότι είναι αυτό το ενημερωτικό μύνημα που λέει ότι ενεργοποιήθηκε. Εντελώς τυχαία γέμισε η μνήμη του τηλεφώνου από sms και αποφάσισε να τα σβήσει όλα ΧΩΡΙΣ να έχει δει πρώτα αυτό το μύνημα που ήρθε, δηλαδή χάθηκε εντελώς. Μετά από λίγη ώρα, γύρω στις 12, της ήρθε sms ότι το παλιό πακέτο έληξε. Μετά από αυτό αποφάσισε να πάρει τηλέφωνο μια φίλη της για να τα πούνε. Το θέμα είναι δεν μίλησαν ούτε 2 λεπτά και η γραμμή κόπηκε στην μέση. Έστειλε το μύνημα "Υ" στο 1313 για να δει το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και δεν είχε τίποτα. Κάλεσε και το 1314 και δεν της είχε μείνει τίποτα μέσα στην κάρτα, είχε 0,00 ευρώ. Καλέσαμε λοιπόν στην εξυπηρέτηση πελατών και μας είπαν ότι ΔΕΝ μπορούμε να ενεργοποιήσουμε άλλο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο και ότι αυτό το μύνημα που μας ήρθε, το οποίο δεν διάβασε η αδερφή μου, ήταν ενημερωτικό ότι η ενεργοποίηση ΔΕΝ πραγματοποιήθηκε. Το θέμα είναι ότι αν δεν είχε ενεργοποιηθεί το πακέτο, θα της είχανε μείνει τουλάχιστον 5 ευρώ (το κόστος του πακέτου που δεν ενεργοποιήθηκε τελικά) και θα μιλούσε τουλάχιστον 12 λεπτά με τις χρεώσεις του what's up. Τέλος πάντων και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε τώρα, χάθηκαν έτσι τα χρήματα. Επίσης η κοπέλα στην εξυπηρέτηση, αφού της είπαμε το νούμερο, είδε την λίστα με τις κλήσεις και τις χρεώσεις, και μας είπε ότι δεν έγινε καμιά ενεργοποίηση πακέτου χρόνου ομιλίας πρόσφατα και ότι όλα τα χρήματα χάθηκαν σε χρεώσημες κλήσεις. Το θέμα είναι όμως ότι η αδερφή μου μίλησε μόνο 2 λεπτά και μετά η κλήση κόπηκε, ενώ μπορούσε να μιλήσει περισσότερο. Ρε παιδιά, το ξέρατε ότι δεν μπορεί να γίνει άλλη ενεργοποίηση πριν λήξει η προηγούμενη; Εμένα πως μου φαίνεται ότι γινόταν; Έψαξα στο site του what's up αλλά δεν βρήκα κάτι. Βασικά δεν περιμένω λύση, αλλά το γράφω σαν προειδοποίηση για να έχετε εσείς οι υπόλοιποι το νού σας. Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακουσει για περιστατικο που φιλος μου αγοραζε δωρεαν λεπτα και του τα ετρωγε σαν να πηγαινει ο χρονος διπλασια
Link to comment
Share on other sites

η αναγκη με εσπρωξε και εμενα στο what's up, που ειχα αφησει στην ακρη, λογω vodafone. Δυο πλεονεκτηματα βρηκα στο WU: α) δινει 1200+1200 ακομη, και β) οταν ρωτας το υπολοιπο, σου λεει και πότε ληγει, κατι που η voda κρατασει σαν κρατικο μυστικο... Ακομη και η q που ειχα ελεγε ποτε ληγουν τα λεπτα..

 

στην βονταφον δυστυχως ερχεται ενα μηνυμα μονο στην αρχη ετσι γινοτανε στο unlimited τωρα με το προγραμμα με τις 2 ωρες το ιδιο γινεται. οσο για τα πακετα μυνηματων προς ολα τα δικτυα που ειναι τα μονο που χρησιμοποιω μεχρι στιγμης οταν τα ενεργοποιεις λαμβανεις ενημερωτικο μυνημα μονο στο πακετο μετα 130 στα 60 μυνηματα δεν ερχεται καποιο ενημερωτικο μυνημα , και επισης δεν λεει ακριβως ποτε ληγει αλλα οτι θα ισχυει για 31 ημερες, μεσα απο το vodafone live ή μεσω του myaccount μπορεις να δεις νομιζω την ληξη του πακετου δηλαδη ποτε ακριβως. τα 1200'+1200 μυνηματα ισχουνε Μονο στους παλιους συνδρομητες στην βονταφον στους καινουργιους υπαρχει το πακετο 600'+600μυνηματα με 7ευρω παλι προς cu.

Κατι το οποιο δεν εχεις αναφερει στην κοσμοτε ειναι με το πακετο μυνηματων προς ολα τα δικτυα δεν ερχεται μυνημα οταν καταναλωσεις τα μυνηματα πρεπει να το ελενχεις εσυ ενω στην βονταφον ερχεται αμεσως μυνημα που σε ενημερωνει οτι καταναλωθηκαν.

 

η αναγκη με εσπρωξε και εμενα στο what's up, που ειχα αφησει στην ακρη, λογω vodafone. Δυο πλεονεκτηματα βρηκα στο WU: α) δινει 1200+1200 ακομη, και β) οταν ρωτας το υπολοιπο, σου λεει και πότε ληγει, κατι που η voda κρατασει σαν κρατικο μυστικο... Ακομη και η q που ειχα ελεγε ποτε ληγουν τα λεπτα..

 

Παιδιά γειά σας, ακούστε τι κουφό έγινε σήμερα στην αδερφή μου που έχει νούμερο what's up. Είχε ενεργοποιημένο το πακέτο με τα 600 λεπτά (και δώρο τα 300 μυνήματα που ισχύει αυτή την περίοδο). Το πακέτο αυτό έληξε σήμερα γύρω στις 12 το μεσημέρι. ΠΡΙΝ λήξει το πακέτο, δηλαδή νωρίτερα από τις 12 το μεσημέρι, φόρτωσε μονάδες και πήγε να ενεργοποιήσει νέο πακέτο μέσω κλήσης από τον αριθμό 1330. Μετά από λίγο της στείλανε ένα μύνημα το οποίο ΔΕΝ διάβασε γιατί υπέθεσε ότι είναι αυτό το ενημερωτικό μύνημα που λέει ότι ενεργοποιήθηκε. Εντελώς τυχαία γέμισε η μνήμη του τηλεφώνου από sms και αποφάσισε να τα σβήσει όλα ΧΩΡΙΣ να έχει δει πρώτα αυτό το μύνημα που ήρθε, δηλαδή χάθηκε εντελώς. Μετά από λίγη ώρα, γύρω στις 12, της ήρθε sms ότι το παλιό πακέτο έληξε. Μετά από αυτό αποφάσισε να πάρει τηλέφωνο μια φίλη της για να τα πούνε. Το θέμα είναι δεν μίλησαν ούτε 2 λεπτά και η γραμμή κόπηκε στην μέση. Έστειλε το μύνημα "Υ" στο 1313 για να δει το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας και δεν είχε τίποτα. Κάλεσε και το 1314 και δεν της είχε μείνει τίποτα μέσα στην κάρτα, είχε 0,00 ευρώ. Καλέσαμε λοιπόν στην εξυπηρέτηση πελατών και μας είπαν ότι ΔΕΝ μπορούμε να ενεργοποιήσουμε άλλο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο και ότι αυτό το μύνημα που μας ήρθε, το οποίο δεν διάβασε η αδερφή μου, ήταν ενημερωτικό ότι η ενεργοποίηση ΔΕΝ πραγματοποιήθηκε. Το θέμα είναι ότι αν δεν είχε ενεργοποιηθεί το πακέτο, θα της είχανε μείνει τουλάχιστον 5 ευρώ (το κόστος του πακέτου που δεν ενεργοποιήθηκε τελικά) και θα μιλούσε τουλάχιστον 12 λεπτά με τις χρεώσεις του what's up. Τέλος πάντων και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε τώρα, χάθηκαν έτσι τα χρήματα. Επίσης η κοπέλα στην εξυπηρέτηση, αφού της είπαμε το νούμερο, είδε την λίστα με τις κλήσεις και τις χρεώσεις, και μας είπε ότι δεν έγινε καμιά ενεργοποίηση πακέτου χρόνου ομιλίας πρόσφατα και ότι όλα τα χρήματα χάθηκαν σε χρεώσημες κλήσεις. Το θέμα είναι όμως ότι η αδερφή μου μίλησε μόνο 2 λεπτά και μετά η κλήση κόπηκε, ενώ μπορούσε να μιλήσει περισσότερο. Ρε παιδιά, το ξέρατε ότι δεν μπορεί να γίνει άλλη ενεργοποίηση πριν λήξει η προηγούμενη; Εμένα πως μου φαίνεται ότι γινόταν; Έψαξα στο site του what's up αλλά δεν βρήκα κάτι. Βασικά δεν περιμένω λύση, αλλά το γράφω σαν προειδοποίηση για να έχετε εσείς οι υπόλοιποι το νού σας.

 

απο οσο ξερω το πακετο των 600λεπτων μπορεις να το ενεργοποιησεις μεχρι 4φορες τον μηνα εγω ετσι θυμαμαι εδω και πολυ καιρο τωρα δεν ξερω τι εχει κανει η κοσμοτε και τα εχει αλλαξει που τα εκοψε ολα!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω το πακετο των 600λεπτων μπορεις να το ενεργοποιησεις μεχρι 4φορες τον μηνα εγω ετσι θυμαμαι εδω και πολυ καιρο τωρα δεν ξερω τι εχει κανει η κοσμοτε και τα εχει αλλαξει που τα εκοψε ολα!.

όχι όμως αν είσαι ήδη "μέσα σε πακέτο".;) δηλαδή αν ισχύει , δεν μπορείς να στείλεις για ανανέωση.

 

Ξέρεις κάτι και δεν μας λες;:O

 

Απολύτως τίποτα, αλλά εδώ στην Ελλάδα, όλα να τα περιμένεις...εμένα δεν θα με παραξενέψει καθόλου ! ;)

Edited by moment_v
Link to comment
Share on other sites

όχι όμως αν είσαι ήδη "μέσα σε πακέτο".;) δηλαδή αν ισχύει , δεν μπορείς να στείλεις για ανανέωση.

 

μα το πακέτο διαρκεί 1 ολόκληρο μήνα, οπότε ουσιαστικά πρέπει να τελειώσει ο μήνας για να ενεργοποιήσεις άλλο πακετο, οπότε έτσι δεν ισχύει το "4 ενεργοποιήσεις τον μήνα".

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή μου έδωσε η COSMOTE στο WHAT'S UP? μου, 100 μηνύματα προς όλα τα δίκτυα για αυτό το σαββατοκύριακο. Ξέρει κάποιος, πως μπορώ να ελέγξω το υπόλοιπο τους;
Link to comment
Share on other sites

Στειλε sms υπ στο 1313!

 

εμ, βασικά είναι "Υ" ή "ΥΠΟΛ" και το κάναμε. Όπως είπα δεν έμεινε τίποτα.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Στειλε sms υπ στο 1313!

 

Έστειλα αλλά μου είπε μόνο για το υπόλοιπο από το CALL THEM ALL PLUS.

Mάλλον δεν θα υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω...

Και κάτι ακόμα!

Μέσω της υπηρεσίας RELOAD IT! κέρδισα 60MB για 7 ημέρες. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωθώ για το υπολοιπό τους?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα αλλά μου είπε μόνο για το υπόλοιπο από το CALL THEM ALL PLUS.

Mάλλον δεν θα υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω...

Και κάτι ακόμα!

Μέσω της υπηρεσίας RELOAD IT! κέρδισα 60MB για 7 ημέρες. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωθώ για το υπολοιπό τους?

 

αυτος ειναι ο τροπος στελνεις την λεξη sms υπ ή sms yp στο 1313 και πρεπει να λαμβανεις απαντηση για τα μυνηματα απο τα πακετα μυνηματων . οσον αφορα το ιντερνετ το υπολοιπο το μαθαινεις στελνωντας την λεξη info στο 1313.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ο τροπος στελνεις την λεξη sms υπ ή sms yp στο 1313 και πρεπει να λαμβανεις απαντηση για τα μυνηματα απο τα πακετα μυνηματων . οσον αφορα το ιντερνετ το υπολοιπο το μαθαινεις στελνωντας την λεξη info στο 1313.

 

Τελικά την έβγαλα την άκρη, με τα νούμερα που μου έδωσες.

Ευχαριστω πολυυυυύ! :)

Link to comment
Share on other sites

μα το πακέτο διαρκεί 1 ολόκληρο μήνα, οπότε ουσιαστικά πρέπει να τελειώσει ο μήνας για να ενεργοποιήσεις άλλο πακετο, οπότε έτσι δεν ισχύει το "4 ενεργοποιήσεις τον μήνα".

 

Το πακέτο διαρκεί 1 ολόκληρο μήνα. Μπορείς όμως μέσα σε 1 εβδομάδα να μιλήσεις τα 600 λεπτά και να στείλεις τα 300 μηνύματα. Τότε μπορείς να βάλεις και 2ο πακέτο το οποίο θα ισχύει για 1 μήνα (δηλαδή αν δεν μιλήσεις τον χρόνο ομιλίας μέσα σε 30 ημέρες τον χάνεις) και αν τυχόν το καταναλώσεις και πάλι μέσα σε 1 εβδομάδα θα μπορείς εκ νέου να βάλεις και 3η φορά το ίδιο πακέτο (κλπ κλπ κλπ).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο διαρκεί 1 ολόκληρο μήνα. Μπορείς όμως μέσα σε 1 εβδομάδα να μιλήσεις τα 600 λεπτά και να στείλεις τα 300 μηνύματα. Τότε μπορείς να βάλεις και 2ο πακέτο το οποίο θα ισχύει για 1 μήνα (δηλαδή αν δεν μιλήσεις τον χρόνο ομιλίας μέσα σε 30 ημέρες τον χάνεις) και αν τυχόν το καταναλώσεις και πάλι μέσα σε 1 εβδομάδα θα μπορείς εκ νέου να βάλεις και 3η φορά το ίδιο πακέτο (κλπ κλπ κλπ).

 

τι ειναι αυτο με μια εβδομαδα ; πρωτη φορα το ακουω ; . πιο αναλυτικα γραψτω για να καταλαβω. ολα αλλαζουνε και εμεις δεν παιρνουμε χαμπαρι..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο με μια εβδομαδα ; πρωτη φορα το ακουω ; . πιο αναλυτικα γραψτω για να καταλαβω. ολα αλλαζουνε και εμεις δεν παιρνουμε χαμπαρι..

 

Η μία εβδομάδα στην οποία αναφέρεται ο φίλος/φίλη DeJαVu είναι παράδειγμα. Απλά εννοεί ότι αν το πακέτο εξαντληθεί πριν να παρέλθει ο ένας μήνας, μπορεί να ξαναενεργοποιηθεί και για 2η, και για 3η, ακόμα και για 4η φορά.

Edited by petros_dl
Link to comment
Share on other sites

Η μία εβδομάδα στην οποία αναφέρεται ο φίλος/φίλη DeJαVu είναι παράδειγμα. Απλά εννοεί ότι αν το πακέτο εξαντληθεί πριν να παρέλθει ο ένας μήνας, μπορεί να ξαναενεργοποιηθεί και για 2η, και για 3η, ακόμα και για 4η φορά.

 

δηλαδη εαν το μηνα εγω το ενεργοποιησω μια φορα καταναλωσω τον δωρεαν χρονο ομιλιας και οχι τα μυνηματα μπορω να ενεργοποιιησω και δευτερη φορα πριν ληξει το πρωτο πακετο; . γενικοτερα ποσες φορες μπορω να το ενεργοποιησω πριν ληξει το πρωτο πακετο ; δηλαδη ποσες φορες τον μηνα;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν το μηνα εγω το ενεργοποιησω μια φορα καταναλωσω τον δωρεαν χρονο ομιλιας και οχι τα μυνηματα μπορω να ενεργοποιιησω και δευτερη φορα πριν ληξει το πρωτο πακετο; . γενικοτερα ποσες φορες μπορω να το ενεργοποιησω πριν ληξει το πρωτο πακετο ; δηλαδη ποσες φορες τον μηνα;

 

Θα πρέπει να καταναλώσεις όλα τα λεπτά και τα μηνύματα από το 1ο πακέτο για να προχωρήσεις στην εκ νέου ανανέωση του.

Μέσα στο διάστημα ενός μηνός μπορεί να ενεργοποιηθεί εώς και 4 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να καταναλώσεις όλα τα λεπτά και τα μηνύματα από το 1ο πακέτο για να προχωρήσεις στην εκ νέου ανανέωση του.

Μέσα στο διάστημα ενός μηνός μπορεί να ενεργοποιηθεί εώς και 4 φορές.

 

αρα για καποιον που δεν χρησιμοποει μηνυματα π.χ. οι γονεις . ή διαφορες γιαγιαδες που εχουνε what's up και μιλανε συχνα και καταναλωνουνε το πακετο και θελουνε να ενεργοποιησουνε και αλλο πακετο απο οτι καταλαβα δεν θα τουσ αφησει , αρα μετα η μονη λυση ειναι τα 1200λεπτα και μυνηματα με 7 ευρω ; ή το πακετο με τα 300 λεπτα αλλα δεν αξιξει διοτι ειναι μηναιο . Υπαρχει αλλο πακετο; απο οσο ξερω οχι κανω λαθος;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αρα για καποιον που δεν χρησιμοποει μηνυματα π.χ. οι γονεις . ή διαφορες γιαγιαδες που εχουνε what's up και μιλανε συχνα και καταναλωνουνε το πακετο και θελουνε να ενεργοποιησουνε και αλλο πακετο απο οτι καταλαβα δεν θα τουσ αφησει , αρα μετα η μονη λυση ειναι τα 1200λεπτα και μυνηματα με 7 ευρω ; ή το πακετο με τα 300 λεπτα αλλα δεν αξιξει διοτι ειναι μηναιο . Υπαρχει αλλο πακετο; απο οσο ξερω οχι κανω λαθος;.

 

Βασικά από ομιλία υπάρχουν μόνο τα 600 & 1200. Εφόσον όμως οι γονείς π.χ. όπως είπες παραπάνω, μιλάνε περισσότερο από 600 λεπτά το μήνα, τότε συμφέρει καλύτερα το πακέτο των 1200 με τα 7€.

 

Ρίξτε και μια ματιά εδώ: http://whatsup.gr/services/ υπάρχουν αναλυτικά τα πακέτα του What's Up

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στείλω SMS από What's UP στην Ελλάδα σε What's UP στο εξωτερικό, αν ισχύουν τα δωρεάν μηνύματα που έχω από τα 1200? Γενικά στην λήψη SMS ο παραλήπτης στο εξωτερικό χρεώνεται?? Αν ναι, πόσο? Και για να μου στείλει SMS από εξωτερικό σε Ελλάδα ισχύουν τα δωρεάν? Παίζει ρόλο η χώρα? Με ενδιαφέρει Taiwan και Σουηδία....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στείλω SMS από What's UP στην Ελλάδα σε What's UP στο εξωτερικό, αν ισχύουν τα δωρεάν μηνύματα που έχω από τα 1200?

Ισχύουν

 

Και για να μου στείλει SMS από εξωτερικό σε Ελλάδα ισχύουν τα δωρεάν?

Όχι

 

Παίζει ρόλο η χώρα?

Η χρέωση διαφοροποιείται απο τη μια χώρα στην άλλη, με εξαίρεση τις χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης όπου η χρέωση είναι ενιαία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις το άλλο; Να βάλετε από μία κάρτα CU ο καθένας και με 1€ θα χρεώνεται εισερχόμενη διάρκειας μέχρι 60'.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...