Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να στείλεις YP και όχι ΥΠ (με λατινικά δηλαδή) στο 1314.. Θα σου δουλέψει μια χαρά.. ;)
Link to comment
Share on other sites

στέλνεις μήνυμα y στο 1313

 

εμένα πάντως λειτουργεί έτσι, με λατινικό y

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! επειδη ειμαι νεος στο whatsup κ δεν γνωριζω πολλα, θελω να μου λυσετε μια απορια. ειχα υπολοιπο στην καρτα μου 1,55 ευρω κ βαζω σημερα καρτα των 10 ευρω κ το υπολοιπο μου πηγε στα 10,48! που πηγε το 1 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! επειδη ειμαι νεος στο whatsup κ δεν γνωριζω πολλα, θελω να μου λυσετε μια απορια. ειχα υπολοιπο στην καρτα μου 1,55 ευρω κ βαζω σημερα καρτα των 10 ευρω κ το υπολοιπο μου πηγε στα 10,48! που πηγε το 1 ευρω;

Όπως είπε και το παιδι πιο πάνω υπάρχει φόρος 12%.

 

Αναλυτικά: Έστω x το πόσο που θα μπει στο λογαριασμό σου αφότου βάλεις τα 10ευρώ και y το αρχικό υπόλοιπο.

 

Έχουμε: x + x*(12/100) = 10 => x=8.93€

 

Οπότε: x+y=10.48€ δηλ. το πόσο που βλέπεις σαν τελικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια σου αφαιρεί αυτόματα τον φόρο καθώς "πιστώνεις" τον λογαριασμό σου βάζοντας την κάρτα...και βλέπεις απευθείας το τελικό ποσό !!
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να στείλεις YP και όχι ΥΠ (με λατινικά δηλαδή) στο 1314.. Θα σου δουλέψει μια χαρά.. ;)

Αυτό δουλεύει κανονικά αλλά δεν είναι για το υπόλοιπο μηνυμάτων. Φίλοι mol και spidergr, αυτά που γράφετε είναι για what's up.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χρήστης What's up και με πήρε προχτές μια κοπελιά από Cosmote να μου πει ότι έχω επιλεγεί ανάμεσα σε πελάτες για να γίνει αν επιθυμώ αλλαγή σε καρτοσυμβόλαιο. Έχουν πάρει και κανέναν από σας? Απλά ρωτάω μήπως δεν ήταν από Cosmote και ήταν καμιά απάτη..

 

Λοιπόν, επειδή με ξανακάλεσαν, και επειδή εγώ δεν είχα καταλάβει καλά τα περί "επιλεχθέντος πελάτη", το διευκρίνησα τώρα. Για καρτοσυμβόλαιο 20, η προσφορά από το τηλέφωνο σου δίνει ~3 ευρώ έκπτωση στο πάγιο + 180 λεπτά ομιλίας για 3 μήνες προς όλα τα δίκτυα.

Και καλά αν πας σε Γερμανό, δε θα έχεις τα 3 ευρώ έκτπωση και για το Καρτοσυμβόλαιο 20 θα πλήρωνες ~23 με τα τέλη.

Ίσως και να με συμφέρει..

Αυτά προς ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι χρήστης What's up και με πήρε προχτές μια κοπελιά από Cosmote να μου πει ότι έχω επιλεγεί ανάμεσα σε πελάτες για να γίνει αν επιθυμώ αλλαγή σε καρτοσυμβόλαιο. Έχουν πάρει και κανέναν από σας? Απλά ρωτάω μήπως δεν ήταν από Cosmote και ήταν καμιά απάτη..

 

και εμένα με πήρε αλλά .. αλλά την έστειλα στα τσακίδια κάθομαι και παιδεύομαι με σήμα καμπάνα 20 λεπτά να ανοίξει το myphone ολο το καλοκαίρι έτσι oti wind χωρις σημα τα ιδια και κοσμοτε με σημα @@ ιντερνετ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την υπηρεσία "1 ευρωλεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς cosmote": α) ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση ποιος είναι και β) αν ,για παράδειγμα, μιλήσουμε δέκα λεπτά, θα αφαιρεθούν 0,10 ευρώ από το υπόλοιπό μας, σωστά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την υπηρεσία "1 ευρωλεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς cosmote": α) ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση ποιος είναι και β) αν ,για παράδειγμα, μιλήσουμε δέκα λεπτά, θα αφαιρεθούν 0,10 ευρώ από το υπόλοιπό μας, σωστά;

 

καταρχάς δεν είναι 1€/λεπτό αλλά 0,01€/λεπτό από όσο ξέρω έχει ελάχιστο χρόνο χρέωσης το δευτερόλεπτο. Σωστά εάν μιλήσεις 10λεπτά θα αφαιρεθούνε από το υπόλοιπο σου 0,10€. Συμφέρει παρά πολύ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

JOHN, ευρωλεπτο = ενα λεπτο του ευρώ = 0,01€, καλά το είπε ο φίλος.

 

serenata, εννοείς αν μιλησεις 5" αν θα σου αφαιρέσει 1 σεντ; Ετσι νομίζω. Ο vasileios θα ξέρει ακριβώς.

Δεν είμαι σίγουρη αν αφαιρεί ανά ένα σεντ ή και ανά κλάσμα αυτού, αλλά δεν έχει και πολλή σημασία για το κοστος που συζητάμε.

Πολύ βολική υπηρεσία κατ' εμέ, την χρησιμοποιώ καθημερινά.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό εννοώ. Όντως φαίνεται πολύ βολική!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την υπηρεσία "1 ευρωλεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς cosmote": α) ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση ποιος είναι

 

Το πιθανότερο να είναι 45'' μιας και είναι ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης του βασικού τιμοκαταλόγου...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τελικά εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

^Α! Μπράβο που το βρήκες, ευχαριστώ, μου λύθηκε κι εμένα η απορία!

"

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 30 δευτερόλεπτα.

"

(το μπερδεύω και με το αντίστοιχο της βόνταφον)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω καταμπερδευτεί από το σαιτ της κοσμοτέ...μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο κοστίζει το μήνυμα απο γουατσαπ προς σύνδεση κοσμοτε;

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω καταμπερδευτεί από το σαιτ της κοσμοτέ...μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο κοστίζει το μήνυμα απο γουατσαπ προς σύνδεση κοσμοτε;

 

να ξέρεις γενικότερα ότι το κόστος του μυνήματος δεν αλλάζει από δίκτυο σε δίκτυο αυτό ίσχυε παλαιότερα τώρα είναι κοινή η τιμή του μυνήματος προς όλα τα δίκτυα ακόμα και προς το δικό σου δίκτυο . Εάν στέλνεις πολλά μυνήματα σε συμφέρει να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο μύνηματών . Ή επίσης εάν στέλνεις μυνήματα προς κότετσαπ ενεργοποίησε προς το συγκεκριμένο προορισμό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εστειλαν πριν λιγο ενα μηνυμα απο το 54787 στην αδερφη μου.....Μια κριστα4 κ ειναι παντρεμενη και αγανακτησμενη και θελει εχεμυθη γνωριμια...Ξερει κανεις τι ειναι αυτο???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...