Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε με συσκευή 3g (ανοιχτό το 3g εννοείται), αυτό από ότι έχει συζητηθεί εδώ βελτιώνει την κατάσταση...;)

 

Μα απο 3g σε 3g ηταν η κλησεις ολες τις φορες ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού δοκίμασε και καμία άλλη σιμ άλλης εταιρείας γιατί τα slide είναι λίγο επίφοβα!:wacko: Λέμεε τώρα!

 

Η αληθεια ειναι οτι σταματησε να το κανει.αν δω οτι συνεχιζεται θα το τσεκαρω..το θεμα ειναι οτι γινεται τυχαια οποτε δεν μπορω να ξερω..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες αν μεταφερω 5ε απο τη κοσμοκαρτα στο γουατς απ, θα ενεργοποιηθει η προσφορα των 5ε με τα 600 λεπτα? ή θα φαω ακυρο?

 

Μάλλον άκυρο θα φας, γιατί όλες οι εταιρείες έχουν σαν φιλοσοφία το να κάνεις νεα ανανέωση χρόνου ομιλίας = ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ χρημα....

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν μεταφερω 5ε απο τη κοσμοκαρτα στο γουατς απ, θα ενεργοποιηθει η προσφορα των 5ε με τα 600 λεπτα? ή θα φαω ακυρο?

 

Αμα μεταφερθουν τα 5 ολοκληρα και εισαι παλιο μελος λογικα θα γινει ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...ας μη διακινδυνευσω τοτε? χαχαχαχα, ευχαριστω

 

Εξαρτάται πόσο σου κοστίζει... Μπορείς πάντα να ρωτήσεις και την εξυπηρέτηση πελατών....:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδες αν μεταφερω 5ε απο τη κοσμοκαρτα στο γουατς απ, θα ενεργοποιηθει η προσφορα των 5ε με τα 600 λεπτα? ή θα φαω ακυρο?

 

Δεν θα γινει τιποτα περισσοτερο απο το να μεταφερθουν τα 5 € .

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γινει τιποτα περισσοτερο απο το να μεταφερθουν τα 5 € .

 

Ναι . Μετα αν θελει δεν θα μπορει να ενεργοποιησει το 600 λογικα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος αν έχουν γίνει αλλαγές στην πρόσβαση του mobile site του what's up, δηλαδή του m.whatsup.gr ; Μέχρι πρότινος, όταν π.χ. είχα έναν κωδικό reloadit, έμπαινα στο http://www.whatsup.gr είτε με 3G είτε με WiFi, και άνοιγε η mobile έκδοση του site, προφανώς λόγω του ότι αντιλαμβανόταν ότι μπαίνω από κινητό. Τώρα το έχουν αλλάξει. Για να μπεις στο m.whatsup.gr πρέπει αναγκαστικά να χρησιμοποιήσεις 3G. Αν μπεις κανονικά στο http://www.whatsup.gr, φορτώνει την Άρτα και τα Γιάννενα από περιεχόμενο flash. Δεν ξέρω γιατί το έχουν κάνει έτσι. Υποτίθεται ότι η πλοήγηση στο m.whatsup.gr είναι δωρεάν, αλλά και πάλι είναι βλακώδες. Δηλαδή είμαι στον καναπέ του σπιτιού μου, θέλω να βάλω έναν ρημαδοκωδικό χρησιμοποιώντας το WiFi του σπιτιού μου από το κινητό μου, και δε μπορώ. Πρέπει αναγκαστικά να ανοίξω τον υπολογιστή ή να πάρω το κινητό και να βγω έξω, γιατί ως γνωστόν μέσα στους 4 τοίχους έχει σήμα ...π@π@ρα... ;)

 

Άραγε νομίζουν με το φτωχό τους το μυαλό ότι με τέτοια τεχνάσματα, ΣΥΝ την και καλά προτεραιότητα στους συνδρομητές συμβολαίων σε ώρες αιχμής (που δεν είναι μόνο ώρες αιχμής, αλλά τέλος πάντων), ΣΥΝ το ανύπαρκτο σήμα 3G σε περιοχές που θα έπρεπε να έχουν 3.5G, ότι θα μας κάνουν να αλλάξουμε πακέτο και να πάμε σε καρτοσυμβόλαιο ή σε συμβόλαιο; :rolleyes:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

απο τη σελιδα facebook του What's Up:

 

'Μην ξεχάσετε ότι η προσφορά CALL THEM ALL 600 λήγει τη Δευτέρα. Ενεργοποιήστε τη τώρα, για να έχετε 600 λεπτά και δώρο 300 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up, κανονικά για 1 μήνα.'

 

'Το CALL THEM ALL PLUS από 17/10 θα ισχύει για όλους τους συνδρομητές What's Up παλιούς και νέους και θα δίνει 600 λεπτά και 600 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up για 1 μήνα, με 7€'

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, από Δευτέρα τέλος τα 1200'+sms στο whats up. Να πω, επειδή διάβασα πολλά άσχετα σχόλια στο fb για το συγκεκριμένο και πολλούς που λένε "πάμε vodafone", ότι και στο cu το πακέτο με τα 1200 είναι εμπορικά διαθέσιμο για παλιούς συνδρομητές, οπότε όσοι το γυρίσουν τώρα, πάλι θα έχουν 600'+sms με 7 ευρώ ως καλύτερη προσφορά. Είναι βλακεία αυτό που κάνουν αλλά το κάνουν. Εγώ και πάλι θεωρώ ότι τα 600'+sms είναι αρκετά για να μιλήσεις ένα μήνα. Δυστυχώς αυτοί που κάνουν κατάχρηση του χρόνου, θα το γυρίσουν αναγκαστικά σε συμβόλαιο. Και θα τους συμφέρει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

απο τη σελιδα facebook του What's Up:

 

'Μην ξεχάσετε ότι η προσφορά CALL THEM ALL 600 λήγει τη Δευτέρα. Ενεργοποιήστε τη τώρα, για να έχετε 600 λεπτά και δώρο 300 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up, κανονικά για 1 μήνα.'

 

'Το CALL THEM ALL PLUS από 17/10 θα ισχύει για όλους τους συνδρομητές What's Up παλιούς και νέους και θα δίνει 600 λεπτά και 600 SMS προς όλο τον κόσμο του What's Up για 1 μήνα, με 7€'

 

Αίσχος.

Κάθε χρόνο και χειρότερα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ας λειτουργήσει το skype λοιπον από τον επόμενο μήνα :)

 

btw, το supershare μπορω να το χρησιμοποιήσω μόνο ΜΙΑ φορά προς έναν αριθμο το διήμερο; ή μπορώ να στείλω 2 φορες τα 60λεπτα στο καπάκι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γινει τιποτα περισσοτερο απο το να μεταφερθουν τα 5 € .

 

Κ πως γίνεται η μεταφορά από άλλο κινητό...? Με ενδιαφέρει γιατί ο παππούς μου έχει καρτοσυμβόλαιο κ έχει μέσα 156 ευρώ.. μπορώ να τα μεταφέρω στο what's up μου..?

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κ πως γίνεται η μεταφορά από άλλο κινητό...? Με ενδιαφέρει γιατί ο παππούς μου έχει καρτοσυμβόλαιο κ έχει μέσα 156 ευρώ.. μπορώ να τα μεταφέρω στο what's up μου..?

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

 

Δες εδώ...

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_COSMOKARTAbillextension/section/Services_prepaid_CK

 

Αλλά 156€? Ήμαρτον... :rolleyes:

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

ας λειτουργήσει το skype λοιπον από τον επόμενο μήνα :)

 

αν βρηκες τροπο να μιλας μεσω skype οταν εισαι στο δρομο χωρις να ξοδευεις τα κερατα σου απο mb και ταυτοχρονα να ναι ονλαιν ολοι οι φιλοι σου/κοπελα σου/συγκενεις σου που εχουν γουατς απ τοτε πες μου και μενα..με ενδιαφερει..:lol::lol::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε, όλο και κάπου θα βρεις ένα δικτυο βρε... ;)

προσωπικά δε χρησιμοποιώ το κινητό για κλήσεις. μόνο sms και άντε καμιά 3-5 το ΜΕΓΙΣΤΟ 10 λεπτα ομιλία τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

ε, όλο και κάπου θα βρεις ένα δικτυο βρε... ;)

προσωπικά δε χρησιμοποιώ το κινητό για κλήσεις. μόνο sms και άντε καμιά 3-5 το ΜΕΓΙΣΤΟ 10 λεπτα ομιλία τη μέρα.

 

εισαι απο τους τυχερους..:lol: ρωτα και μας που θελοντας και μη αναγκαζομαστε να μιλαμε πολυ στο κινητο..:blink:

 

αν τουλαχιστον το κανανε 5 ευρω τα 600+600 θα συνεφερε πιο πολυ,καθως θα εβαζες και με 3ευρω τα 60 mb και θα σου μενανε 2 ευρω για κλησεις σε αλλους..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εισαι απο τους τυχερους..:lol: ρωτα και μας που θελοντας και μη αναγκαζομαστε να μιλαμε πολυ στο κινητο..:blink:

 

αν τουλαχιστον το κανανε 5 ευρω τα 600+600 θα συνεφερε πιο πολυ,καθως θα εβαζες και με 3ευρω τα 60 mb και θα σου μενανε 2 ευρω για κλησεις σε αλλους..

 

To έχω πει πολλάκις ότι δεν συμφέρει καθόλου το ίντερνετ απ' το κινητό και τώρα πιστεύω ότι θα αρχίσουν να το αντιλαμβάνονται όσοι το χρησιμοποιούν. Γενικά μου φαίνεται υπερβολή, εκτός αν μιλάμε για επαγγελματική χρήση. Διαφορετικά ο καθένας μπορεί να κάνει υπομονή ως την ώρα που θα γυρίσει σπίτι και θα ανοίξει το pc. Δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο:)

Link to comment
Share on other sites

To έχω πει πολλάκις ότι δεν συμφέρει καθόλου το ίντερνετ απ' το κινητό και τώρα πιστεύω ότι θα αρχίσουν να το αντιλαμβάνονται όσοι το χρησιμοποιούν. Γενικά μου φαίνεται υπερβολή, εκτός αν μιλάμε για επαγγελματική χρήση. Διαφορετικά ο καθένας μπορεί να κάνει υπομονή ως την ώρα που θα γυρίσει σπίτι και θα ανοίξει το pc. Δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο:)

 

μαζι σου φιλε μου.αλλα εχουμε φτασει σε ενα σημειο οπου: α) το ιντερνετ στο κινητο δεν συμφερει.β)οι χρεωσεις της καρτοκινητης δεν συμφερουν.γ)τα πακετα που δινουν "δωρο" οι εταιριες τυπου call them all πλεον δεν συμφερουν.δ)τα συμβολαια δεν συμφερουν..

πες μου εσυ τι συμφερει!:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello! Θυμάται κανείς τι μήνυμα στέλνω για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία που έρχεται μήνυμα για τις εισερχόμενες κλήσεις όταν έχω το κινητό κλειστό;..
Link to comment
Share on other sites

μαζι σου φιλε μου.αλλα εχουμε φτασει σε ενα σημειο οπου: α) το ιντερνετ στο κινητο δεν συμφερει.β)οι χρεωσεις της καρτοκινητης δεν συμφερουν.γ)τα πακετα που δινουν "δωρο" οι εταιριες τυπου call them all πλεον δεν συμφερουν.δ)τα συμβολαια δεν συμφερουν..

πες μου εσυ τι συμφερει!:worry:

 

κρατας ενα καρτοκινητο για να δεχεσαι κλησεις, και για να κανεις κλησεις παιρνεις τηλεκαρτα

Link to comment
Share on other sites

κρατας ενα καρτοκινητο για να δεχεσαι κλησεις, και για να κανεις κλησεις παιρνεις τηλεκαρτα

 

:lol::lol: ή και ταχυδρομικο περιστερι!αλλα που λεφτα για τροφες και πιτουρα...??:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...