Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν κάνω αλλαγή πακέτου από W'UP σε Cosmocarta χάνω το υπόλοιπο (χρηματικό) της κάρτας??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω αλλαγή πακέτου από W'UP σε Cosmocarta χάνω το υπόλοιπο (χρηματικό) της κάρτας??

Όχι, δεν το χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό αν έβαζες κάρτα των 10 ευρώ νομίζω αυτόματα σου έδινε 600 λεπτά ομιλίας. Αυτό τώρα έχει καταργηθεί και πρέπει να βάλεις το πρόγραμμα call them all και call them all plus . Αλλά και αυτά νομίζω θα αλλάξουν και το call them all plus που σου έδινε 1200 λεπτά ομιλίας με 7 ευρώ τώρα θα δίνει 600´ & 600 SMS.

 

Για το reload it δεν χρειάζεται κάποια εγγραφή οπότε ναι μπορεις να της το κανείς εσύ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Οπότε μεθαύριο που θα έρθει πάλι η κυρία (και εάν δεν την έχει ήδη βοηθήσει κάποιος συγγενής της) θα κάνουμε ανανέωση, θα της ενεργοποιήσω το call them all 600 και θα της περάσω και τον κωδικό στο reload it και θα'ναι οκ για καμιά 15αριά μέρες.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera θα ηθελα να βρω ενα τροπο να δω τις χρεωσεις μου γιατι βαζω καρτα κ πεφτει το υπολοιπο κ δεν μπορω να καταλαβω που πηγαν τα λεφτα !

Ευχαριστώ!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

kalhmera θα ηθελα να βρω ενα τροπο να δω τις χρεωσεις μου γιατι βαζω καρτα κ πεφτει το υπολοιπο κ δεν μπορω να καταλαβω που πηγαν τα λεφτα !

Ευχαριστώ!

 

Καποιος 5ψηφιος αριθμος απο συνδρομιτικη υπηρεσια σου τα τρωει τα ευρωπουλα σου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ζητάς αναλυτικό λογαριασμό

Ευχαριστω πως γινεται αυτο ; παιρνω στο 1212;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

1313 ηταν αλλα εχει αλλαξει ...παρε εκει και θα στο πει ποιο ειναι (13833 νομιζω )

 

Θα σου πει να κανεις αιτηση σε ενα καταστημα Οτε ή Germanos αμα δεν βρει κατι στην γραμμη σου να σου τρωει λεφτα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Νέο Πακέτο SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET

600 Δωρεάν SMS προς προορισμούς WHAT'S UP και 100 ΜΒ Internet με χρέωση 7 €.

Το πακέτο SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET ενεργοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1330 ή με δωρεάν αποστολή μηνύματος στο 1330 με το κείμενο SMSPLUS.

  1. Τα SMS του πακέτου αφορούν σε αποστολή γραπτών μηνυμάτων προς προορισμούς What's Up.
  2. Τα δωρεάν SMS και ΜΒ ισχύουν για 31 ημέρες από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
  3. Τα γραπτά μηνύματα (SMS) προς προορισμούς WHAT’S UP που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος τους, δεν μεταφέρονται, εκτός εάν πριν τη λήξη διάρκειας ισχύος του πακέτου ενεργοποιηθεί νέο πακέτο SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET, ή ένα από τα πακέτα SMS THEM ALL 300 ή SMS THEM ALL 600 ή CALL THEM ALL PLUS, οπότε όλα τα μηνύματα μπορούν να καταναλωθούν μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.
  4. Ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν τη λήξη ισχύος του ενεργοποιηθεί νέο πακέτο SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET ή η υπηρεσία «COSMOTE Internet Monthly Pass 60» ή ο συνδρομητής κερδίσει όγκο δεδομένων (MB) από το What’s Up Reload It, οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων που προκύπτει μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου όγκου δεδομένων με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.
  5. Η χρήση του πακέτου SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET γίνεται είτε ο συνδρομητής επιλέξει στη συσκευή του τη ρύθμιση COSMOTE Internet είτε τη ρύθμιση COSMOTE WAP.
  6. Η ενσωματωμένη μηναία χρήση MB περιλαμβάνει την πλοήγηση σε WAP και Internet sites εκτός περιβάλλοντος «COSMOTE my view» και δεν αφορά στη χρήση δεδομένων κατά την περιαγωγή σε δίκτυα του εξωτερικού.
  7. Σε περίπτωση περιαγωγής, δεν ισχύουν τα δωρεάν SMS και MB της Υπηρεσίας, ακόμη και αν ο χρήστης εξακολουθεί να είναι εγγεγραμμένος σε αυτήν. Κατά την περιαγωγή, ισχύουν οι χρεώσεις βάσει του τιμοκαταλόγου Περιαγωγής.
  8. Σε περίπτωση που ο όγκος δεδομένων (MB) καταναλωθεί νωρίτερα από την αρχική ημερομηνία λήξης κάθε πακέτου, η χρέωση για κατανάλωση δεδομένων μέχρι και τη συμπλήρωση της ημερομηνίας αρχικής λήξης του πακέτου θα είναι 1,0332€/MB.
  9. Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση.
  10. Για όσους συνδρομητές δεν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται με 1 € /ημέρα μέσω της υπηρεσίας COSMOTE Internet Day Pass προσφέροντας απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και στο μενού υπηρεσιών COSMOTE my view για 24 ώρες από τη στιγμή που ξεκίνησε η πρόσβαση στο Internet.

Σε όλες τις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 23%

 

Πηγή:Cosmote

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Νέο Πακέτο SMS THEM ALL 600 PLUS INTERNET

600 Δωρεάν SMS προς προορισμούς WHAT'S UP και 100 ΜΒ Internet με χρέωση 7 €.

 

 

Πηγή:Cosmote

 

Εγώ δν μπορώ να καταλάβω που είναι τα δωρεάν σμσ που λέει?αφού τα σκας 7 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεί κάποιος ότι με 5€ έχεις 600 sms προς whats up αυτό σημαίνει ότι με 2€ έχεις 100 Mb.

 

Τώρα για τους κατόχους cosmoκάρτα έχουμε νέο πακέτο SMS 100 PLUS INTERNET

Με το Πακέτο SMS 100 PLUS INTERNET έχεις 100 SMS προς όλα τα δίκτυα και 100 Δωρεάν ΜΒ για πλοήγηση στο Internet με 7 € για 31 ημέρες.

  1. Το πακέτο SMS 100 PLUS INTERNET ενεργοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1330 ή με δωρεάν αποστολή μηνύματος στο 1330 με το κείμενο SMSPLUS.
  2. Τα γραπτά μηνύματα (SMS) του πακέτου αφορούν αποστολή μηνυμάτων σε Εθνικά δίκτυα (γεωγραφικούς αριθμούς και αριθμούς κινητής τηλεφωνίας) εξαιρουμένων των σύντομων κωδικών και σύντομων κωδικών δικτύου
  3. Τα δωρεάν SMS και ΜΒ ισχύουν για 31 ημέρες από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
  4. Τα γραπτά μηνύματα (SMS) του πακέτου που δεν καταναλώνονται εντός της διάρκειας ισχύος τους, δεν μεταφέρονται, εκτός εάν πριν τη λήξη διάρκειας ισχύος του πακέτου ενεργοποιηθεί νέο πακέτο SMS 100 PLUS INTERNET, ή ένα από τα πακέτα SMS 40, SMS 60, SMS 100, SMS 250 ή SMS 500, οπότε όλα τα μηνύματα μπορούν να καταναλωθούν μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.
  5. Ο όγκος δεδομένων που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν τη λήξη ισχύος του ενεργοποιηθεί νέο πακέτο SMS 100 PLUS INTERNET ή η πακέτο «COSMOTE Internet Monthly Pass 60», οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.
  6. Η αναφορά επιτυχούς παράδοσης που λαμβάνει ένας συνδρομητής COSMOTE για την αποστολή SMS προς σταθερό αριθμό O.T.E., αφορά την παράδοση του μηνύματος στο σταθερό δίκτυο του Ο.Τ.Ε. και όχι στη σταθερή συσκευή του Ο.Τ.Ε.
  7. Η χρήση του πακέτου SMS 100 PLUS INTERNET γίνεται είτε ο συνδρομητής επιλέξει στη συσκευή του τη ρύθμιση COSMOTE Internet είτε τη ρύθμιση COSMOTE WAP
  8. Η ενσωματωμένη μηναία χρήση MB περιλαμβάνει την πλοήγηση σε WAP και Internet sites εκτός περιβάλλοντος «COSMOTE my view» και δεν αφορά στη χρήση δεδομένων κατά την περιαγωγή σε δίκτυα του εξωτερικού.
  9. Σε περίπτωση περιαγωγής, δεν ισχύουν τα δωρεάν SMS της Υπηρεσίας, ακόμη και αν ο χρήστης εξακολουθεί να είναι εγγεγραμμένος σε αυτήν. Κατά την περιαγωγή, ισχύουν οι χρεώσεις αποστολής μηνυμάτων βάσει του τιμοκαταλόγου Περιαγωγής.
  10. Σε περίπτωση που ο όγκος δεδομένων (MB) καταναλωθεί νωρίτερα από την αρχική ημερομηνία λήξης κάθε πακέτου, η χρέωση για κατανάλωση δεδομένων μέχρι και τη συμπλήρωση της ημερομηνίας αρχικής λήξης του πακέτου θα είναι 1,0332€/MB.
  11. Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση
  12. Για όσους συνδρομητές δεν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο SMS 100 PLUS INTERNET ή το COSMOTE Internet Monthly Pass 60 η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται με 1 € /ημέρα μέσω της υπηρεσίας COSMOTE Internet Day Pass.

 

Σε όλες τις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 23%

Πηγή:Cosmote

Link to comment
Share on other sites

4 ευρώ κοστίζουν τα 100 μηνύματα σκέτα και 3 ευρώ 60 mb επίσης σκέτα. Το κέρδος πρακτικά είναι +40 mb. Δεν είναι κι άσχημα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

4 ευρώ κοστίζουν τα 100 μηνύματα σκέτα και 3 ευρώ 60 mb επίσης σκέτα. Το κέρδος πρακτικά είναι +40 mb. Δεν είναι κι άσχημα.

 

Απο που προκυπτει το συμπερασμα αυτο? Ας εδεινε τουλαχιστον 300mb να φανει λιγο, η τουλαχιστον τα μνματα να ηταν προς ολους! Εξακολουθει της voda με τα 7ευρω να ειναι πολυ καλυτερο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα #8542 που μιλάει για cosmoκάρτα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

σπουδαίο πακέτο! 100 ανούσια SMS, και 100 super wow megabyte... για μολις 7 ευρώ!!!

 

@ Cosmote: PLEASE DROP DEAD :rolleyes:

 

Ακόμα περιμένουμε 5 ευρώ = 500mb για α ξεκινήσουμε να σας τα δίνουμε. Ως τότε ξεχάστε τα φράγκα μας. :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ταξιδεψει κανεις στο εξωτερικο( ευρωπαϊκή ενωση) με cosmote κάρτα? Ειμαι στη αγγλία και συνηδητοποίησα πως η κάρτα μου τελείωνε πολύ γρήγορα χωρίς να μιλήσω καν, έκανα αναπάντητες και με έπαιρναν και χρεωνόμουν 0,13 το λεπτο για την εισερχόμενη εντος ΕΕ. Ελα όμως που βρήκαν τρόπο να σου τα τρώνε πιο εύκολα. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω τι συμβαίνει και με ενημέρωσαν πως οταν εχεις κάτω απο 10 ευρω η cosmote σου στέλνει ενα

μήνυμα που λέει το υπόλοιπό σας σύντομα θα εξάντληθεί αυτο το μήνυμα λένε σου το ΧΡΕΩΝΟΥΝ 0.26 λέπτα!!! καλά είναι δυνατόν να με χρεώνουν για

κάτι χωρίς να το θέλω ?δλδ αν κάνω 4 αναπάντητες έφυγε το ευρώ έτσι.Καθε φορα που θα κάνω οποιαδήποτε κλήση μιλήσω δε μιλήσω 0.26 λεπτα για να

μου πει πως μου τελειώνει η κάρτα?Είναι σοβάρα πράγματα αυτά? Για να μην αναφέρω την αναγνώριση κλήσης που δεν υπάρχει στο εξωτερικο στα καρτοκινητα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για το θέμα,ας με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ταξιδεψει κανεις στο εξωτερικο( ευρωπαϊκή ενωση) με cosmote κάρτα? Ειμαι στη αγγλία και συνηδητοποίησα πως η κάρτα μου τελείωνε πολύ γρήγορα χωρίς να μιλήσω καν, έκανα αναπάντητες και με έπαιρναν και χρεωνόμουν 0,13 το λεπτο για την εισερχόμενη εντος ΕΕ. Ελα όμως που βρήκαν τρόπο να σου τα τρώνε πιο εύκολα. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω τι συμβαίνει και με ενημέρωσαν πως οταν εχεις κάτω απο 10 ευρω η cosmote σου στέλνει ενα

μήνυμα που λέει το υπόλοιπό σας σύντομα θα εξάντληθεί αυτο το μήνυμα λένε σου το ΧΡΕΩΝΟΥΝ 0.26 λέπτα!!! καλά είναι δυνατόν να με χρεώνουν για

κάτι χωρίς να το θέλω ?δλδ αν κάνω 4 αναπάντητες έφυγε το ευρώ έτσι.Καθε φορα που θα κάνω οποιαδήποτε κλήση μιλήσω δε μιλήσω 0.26 λεπτα για να

μου πει πως μου τελειώνει η κάρτα?Είναι σοβάρα πράγματα αυτά? Για να μην αναφέρω την αναγνώριση κλήσης που δεν υπάρχει στο εξωτερικο στα καρτοκινητα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για το θέμα,ας με βοηθήσει.

Ισχύει πράγματι αυτό παιδιά; Ξέρει κάποιος; Πραγματικά τραγικό μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ταξιδεψει κανεις στο εξωτερικο( ευρωπαϊκή ενωση) με cosmote κάρτα? Ειμαι στη αγγλία και συνηδητοποίησα πως η κάρτα μου τελείωνε πολύ γρήγορα χωρίς να μιλήσω καν, έκανα αναπάντητες και με έπαιρναν και χρεωνόμουν 0,13 το λεπτο για την εισερχόμενη εντος ΕΕ. Ελα όμως που βρήκαν τρόπο να σου τα τρώνε πιο εύκολα. Έστειλα μήνυμα στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω τι συμβαίνει και με ενημέρωσαν πως οταν εχεις κάτω απο 10 ευρω η cosmote σου στέλνει ενα

μήνυμα που λέει το υπόλοιπό σας σύντομα θα εξάντληθεί αυτο το μήνυμα λένε σου το ΧΡΕΩΝΟΥΝ 0.26 λέπτα!!! καλά είναι δυνατόν να με χρεώνουν για

κάτι χωρίς να το θέλω ?δλδ αν κάνω 4 αναπάντητες έφυγε το ευρώ έτσι.Καθε φορα που θα κάνω οποιαδήποτε κλήση μιλήσω δε μιλήσω 0.26 λεπτα για να

μου πει πως μου τελειώνει η κάρτα?Είναι σοβάρα πράγματα αυτά? Για να μην αναφέρω την αναγνώριση κλήσης που δεν υπάρχει στο εξωτερικο στα καρτοκινητα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για το θέμα,ας με βοηθήσει.

 

Λοιπόν κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Οι χρεώσεις Περιαγωγής είναι οι εξής για την Αγγλία

1. Εισερχόμενες Κλήσεις με 0,138/λεπτό

2. Εξερχόμενες κλήσεις με 0,432/λεπτό για κλήσεις προς Ελλάδα, Ευρωζώνη και Τοπικές και 1,848/λεπτό για υπόλοιπες χώρες

3. Χρέωση sms 0.1353/sms

Τώρα για το μήνυμα που σε ενημερώνει ότι δεν έχεις κάρτα και σε χρεώνει δεν ισχύει καθώς κάτι τέτοιο είναι δωρεάν. Χρεώνονται όμως τα μηνύματα για να μάθεις το χρόνο ομιλίας σου, να τον ανανεώσεις και κάθε υπηρεσίας προστιθέμενης αξίας καθώς 3ψήφια και 4ψήφια οτε με χρέωση που προσαυξάνεται κατά 0,246€ ανά μήνυμα. Βέβαια η ανανέωση χρόνου ομιλίας και ενημέρωση υπολοίπου αφού είναι δωρεάν στην Ελλάδα πληρώνεις μόνο τα 0,246Ε/ μήνυμα. Κοίτα μην έστειλες κανένα τέτοιο μήνυμα γιατί και εγώ που είχα πάει Ιταλία πριν 1 χρόνο είχα 9Ε κάρτα και πήγε 5Ε και κάτι λεπτά γιατί έστελμα μηνύματα για ενημέρωση υπολοίπου και νομιζα πως επειδή είναι τζάμπα στην Ελλάδα δεν θα χεωνόμουν αλλά η κάρτα έφευγε γι'αυτό. Εννοείται πως χρεώνεσαι μόνο την αποστολή γι'αυτά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!θα ηθελα μια πληροφορια!

θελω να αποκτησω ενα καινουργιο νουμερο what's up για να δω πως παει η κοσμοτε απο σημα...στο σπιτι μου η vodafone δεν εχει πολυ καλο σημα.

πηγα στον γερμανο να ζητησω ενα νεο νουμερο κ μου λενε οτι κοστιζει 5 ευρω!!!???!!!

μα πανε καλα??ξερω οτι η vodafone k wind δινει τα νουμερα δωρεαν!!!γιατι θα πρεπει να πληρωσω για να εχω ενα νουμερο what's up???

γνωριζει κανεις που δινουν δωρεαν νεα νουμερα what's up???σε καταστημα cosmote ισως??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!θα ηθελα μια πληροφορια!

θελω να αποκτησω ενα καινουργιο νουμερο what's up για να δω πως παει η κοσμοτε απο σημα...στο σπιτι μου η vodafone δεν εχει πολυ καλο σημα.

πηγα στον γερμανο να ζητησω ενα νεο νουμερο κ μου λενε οτι κοστιζει 5 ευρω!!!???!!!

μα πανε καλα??ξερω οτι η vodafone k wind δινει τα νουμερα δωρεαν!!!γιατι θα πρεπει να πληρωσω για να εχω ενα νουμερο what's up???

γνωριζει κανεις που δινουν δωρεαν νεα νουμερα what's up???σε καταστημα cosmote ισως??

 

Όχι, θα το πληρώσεις κι εκεί. Πήρε φίλος μου πρόσφατα. Συμβαίνει αυτό που λες και όντως είναι ένα ακόμη περίεργο της cosmote... Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η cosmote δεν θέλει νέους συνδρομητές. Πέρα από τις καταργήσεις προσφορών στην καρτοκινητή, αλλά και την αύξηση της τιμής του κατώτερου συμβολαίου, εν καιρώ κρίσης, το μοναδικό εύλογο συμπέρασμα είναι αυτό. Δεν είναι τυχαίο που στους δρόμους συναντάς υπαλλήλους από vodafone&wind που σχεδόν σε παρακαλάνε να σου δώσουν ένα δωρεάν νούμερο ενώ η cosmote έχει να πράξει κάτι τέτοιο πολύ καιρό, πάνω από ένα χρόνο. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!θα ηθελα μια πληροφορια!

θελω να αποκτησω ενα καινουργιο νουμερο what's up για να δω πως παει η κοσμοτε απο σημα...στο σπιτι μου η vodafone δεν εχει πολυ καλο σημα.

πηγα στον γερμανο να ζητησω ενα νεο νουμερο κ μου λενε οτι κοστιζει 5 ευρω!!!???!!!

μα πανε καλα??ξερω οτι η vodafone k wind δινει τα νουμερα δωρεαν!!!γιατι θα πρεπει να πληρωσω για να εχω ενα νουμερο what's up???

γνωριζει κανεις που δινουν δωρεαν νεα νουμερα what's up???σε καταστημα cosmote ισως??

 

Σε οποιο καταστημα κινητης πας και των τριων εταιρειων τα πακετα συνδεσης καρτοκινητης κοστιζουν 5€. Η vodafone τα δινει δωρεαν μονο μεσο του ιστοτοπου της. Μη λετε οτι να ναι. Σε ολα τα καταρτηματα κοστιζουν 5€.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε οποιο καταστημα κινητης πας και των τριων εταιρειων τα πακετα συνδεσης καρτοκινητης κοστιζουν 5€. Η vodafone τα δινει δωρεαν μονο μεσο του ιστοτοπου της. Μη λετε οτι να ναι. Σε ολα τα καταρτηματα κοστιζουν 5€.

 

Το καλοκαίρι που πήρα ένα νούμερο cu, μου το έδωσαν δωρεάν από το κατάστημα. Αν αυτό άλλαξε τώρα και στη vodafone, δεν το γνωρίζω αλλά το βρίσκω λίγο άτοπο να πληρώνεις στο κατάστημα κάτι που στο δρόμο σου δίνουν δωρεάν ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!θα ηθελα μια πληροφορια!

θελω να αποκτησω ενα καινουργιο νουμερο what's up για να δω πως παει η κοσμοτε απο σημα...στο σπιτι μου η vodafone δεν εχει πολυ καλο σημα.

πηγα στον γερμανο να ζητησω ενα νεο νουμερο κ μου λενε οτι κοστιζει 5 ευρω!!!???!!!

μα πανε καλα??ξερω οτι η vodafone k wind δινει τα νουμερα δωρεαν!!!γιατι θα πρεπει να πληρωσω για να εχω ενα νουμερο what's up???

γνωριζει κανεις που δινουν δωρεαν νεα νουμερα what's up???σε καταστημα cosmote ισως??

 

πάρε ένα δωρεάν νουμεράκι από wind ή vodafone, ενεργοποίησέ το και στο καπάκι κάνε φορητότητα προς cosmote για WU (δωρεάν είναι η φορητότητα) και δεν θα έχεις πληρώσει μία.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Οι χρεώσεις Περιαγωγής είναι οι εξής για την Αγγλία

1. Εισερχόμενες Κλήσεις με 0,138/λεπτό

2. Εξερχόμενες κλήσεις με 0,432/λεπτό για κλήσεις προς Ελλάδα, Ευρωζώνη και Τοπικές και 1,848/λεπτό για υπόλοιπες χώρες

3. Χρέωση sms 0.1353/sms

Τώρα για το μήνυμα που σε ενημερώνει ότι δεν έχεις κάρτα και σε χρεώνει δεν ισχύει καθώς κάτι τέτοιο είναι δωρεάν. Χρεώνονται όμως τα μηνύματα για να μάθεις το χρόνο ομιλίας σου, να τον ανανεώσεις και κάθε υπηρεσίας προστιθέμενης αξίας καθώς 3ψήφια και 4ψήφια οτε με χρέωση που προσαυξάνεται κατά 0,246€ ανά μήνυμα. Βέβαια η ανανέωση χρόνου ομιλίας και ενημέρωση υπολοίπου αφού είναι δωρεάν στην Ελλάδα πληρώνεις μόνο τα 0,246Ε/ μήνυμα. Κοίτα μην έστειλες κανένα τέτοιο μήνυμα γιατί και εγώ που είχα πάει Ιταλία πριν 1 χρόνο είχα 9Ε κάρτα και πήγε 5Ε και κάτι λεπτά γιατί έστελμα μηνύματα για ενημέρωση υπολοίπου και νομιζα πως επειδή είναι τζάμπα στην Ελλάδα δεν θα χεωνόμουν αλλά η κάρτα έφευγε γι'αυτό. Εννοείται πως χρεώνεσαι μόνο την αποστολή γι'αυτά.

Οχι δεν έστειλα πουθενά μήνυμα να με ενημερώσει το υπόλοιπο έκανα μονο αναπάντητες δε μίλησα καν,ουτε προλαβα να με παρουν και μου έφαγε την κάρτα. Εκτος αν έχουν κάνει καμιά πατέντα και σε χρεώνουν προκαταβολικά για λεπτο. τι να πω δε γίνονται αυτα τα πραγματα, εχω εκνευριστει παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...