Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώρες ώρες κάθομαι και σκέφτομαι την πορεία της whats up. Αρχές 2011 και σταματάει η προσφορά των 1500'. Για το επόμενο 6μηνο, υπήρχε δωρεάν χρόνος, αρκετά πετσοκομένος, με κάθε ανανέωση. Το καλοκαίρι λήγει και αυτό και η εταιρία ανακοινώνει ότι το πακέτο Plus των 1200' είναι εμπορικά διαθέσιμο μόνο για παλιούς συνδρομητές. Οι νέοι λοιπόν συνδρομητές ήταν αναγκασμένοι να χρησιμοποιούν το πακετό με τα 600' και 300sms κόστους 5ευρώ. Από πλευράς εταιρίας, ήταν έξυπνη κίνηση η κατάργηση των 1200 ομολογώ. Διότι οι νέοι συνδρομητές δεν επηρεάζονται από την αλλαγή (έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσαν να τα χρησιμοποιήσουν), ίσα ίσα που είναι και ευχαριστημένοι αφού από κει που είχαν 600+300, τώρα έχουν 600+600. Οι παλιοί συνδρομητές είναι μεν δυσαρεστημένοι από αυτή την αλλαγή, όμως δεν θα αλλάξουν εταιρία (τουλάχιστον για αυτό το λόγο) αφού καμιά άλλη εταιρία δεν δίνει πια πάνω από 600 λεπτά. Συμπεράσματα: η εταιρία από το καλοκαίρι είχε αποφασίσει την κατάργηση των 1200, για να μην πω από τις αρχές του '11 όπου και έληξε τα 1500. Μάλιστα, επειδή τα δίκτυα της cosmote έχουν "τιγγάρει" με τα γνωστά σε όλους μας προβλήματα στο σήμα, ίσως η εταιρία και να ωφεληθεί από μια μικρή φυγή συνδρομητών, ίσως να το επιθυμεί κιόλας...

 

Σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογώ την τακτική όλων των εταιριών καρτοκινητής να πετσοκόψουν τις προσφορές. Αλλά αναγνωρίζω ότι υπήρχε έξυπνος σχεδιασμός από πίσω. Το θέμα είναι κατά πόσο θα τους βγει σε καλό βέβαια ;)

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα 100 mms προς όλους. Εστειλα σε φίλους wallpapers όλα καλά. Ringtones όμως, μπα! Επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης, μπορώ λένε να στέλνω mp3 κι αφού φεύγουν από το κινητό μου, οι παραλήπτες φταίνε που δεν τα παίρνουν και όχι εγώ. Πως φταίνε, μιας και τις εικόνες τις παίρνουν, ποιος το ξέρει. Η απορία θα μου μείνει κι οχι τίποτα αλλο, περίμεναν οι άνθρωποι τα ringtones που τους είχα υποσχεθεί :wacko:
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα 100 mms προς όλους. Εστειλα σε φίλους wallpapers όλα καλά. Ringtones όμως, μπα! Επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης, μπορώ λένε να στέλνω mp3 κι αφού φεύγουν από το κινητό μου, οι παραλήπτες φταίνε που δεν τα παίρνουν και όχι εγώ. Πως φταίνε, μιας και τις εικόνες τις παίρνουν, ποιος το ξέρει. Η απορία θα μου μείνει κι οχι τίποτα αλλο, περίμεναν οι άνθρωποι τα ringtones που τους είχα υποσχεθεί :wacko:

 

είναι καθαρά θέμα συσκευής . Όλες οι συσκευές μπορούνε να ανοίξουν εικόνες. Συνήθως ότι mp3 μικρό ήχο σου επιτρέπεις να στείλεις με μμς , μετά ο παραλήπτης δεν το λαμβάνει στην ίδια μορφή αλλά σε amr δηλαδή ηχογράφησης . Εγώ πχ που έστελνα σε μια γνωστή μου ήχο σε μορφή mp3 δεν μπορούσε να το ανοίξει. Και όταν της έστειλα ένα πολυφωνικό ήχο , μπορούσε κανονικά να τον ακούσει. Είναι καθαρά θέμα συσκευής. Εγώ άμα ήθελα να στείλω κάποιον ήχο θα τον έστελνα με μάιλ καλύτερα για να είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσει να το διαβάσει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες κάθομαι και σκέφτομαι την πορεία της whats up. Αρχές 2011 και σταματάει η προσφορά των 1500'. Για το επόμενο 6μηνο, υπήρχε δωρεάν χρόνος, αρκετά πετσοκομένος, με κάθε ανανέωση. Το καλοκαίρι λήγει και αυτό και η εταιρία ανακοινώνει ότι το πακέτο Plus των 1200' είναι εμπορικά διαθέσιμο μόνο για παλιούς συνδρομητές. Οι νέοι λοιπόν συνδρομητές ήταν αναγκασμένοι να χρησιμοποιούν το πακετό με τα 600' και 300sms κόστους 5ευρώ. Από πλευράς εταιρίας, ήταν έξυπνη κίνηση η κατάργηση των 1200 ομολογώ. Διότι οι νέοι συνδρομητές δεν επηρεάζονται από την αλλαγή (έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσαν να τα χρησιμοποιήσουν), ίσα ίσα που είναι και ευχαριστημένοι αφού από κει που είχαν 600+300, τώρα έχουν 600+600. Οι παλιοί συνδρομητές είναι μεν δυσαρεστημένοι από αυτή την αλλαγή, όμως δεν θα αλλάξουν εταιρία (τουλάχιστον για αυτό το λόγο) αφού καμιά άλλη εταιρία δεν δίνει πια πάνω από 600 λεπτά. Συμπεράσματα: η εταιρία από το καλοκαίρι είχε αποφασίσει την κατάργηση των 1200, για να μην πω από τις αρχές του '11 όπου και έληξε τα 1500. Μάλιστα, επειδή τα δίκτυα της cosmote έχουν "τιγγάρει" με τα γνωστά σε όλους μας προβλήματα στο σήμα, ίσως η εταιρία και να ωφεληθεί από μια μικρή φυγή συνδρομητών, ίσως να το επιθυμεί κιόλας...

 

Σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογώ την τακτική όλων των εταιριών καρτοκινητής να πετσοκόψουν τις προσφορές. Αλλά αναγνωρίζω ότι υπήρχε έξυπνος σχεδιασμός από πίσω. Το θέμα είναι κατά πόσο θα τους βγει σε καλό βέβαια ;)

 

 

εχεις δικιο σε ολα οσα λες.αλλα το wu συμφερει να μιλας με wu και ενταξει 5ε δεν ειναι και πολλα λεφτα να μιλας και να γραφεις το θεμα ειναι οτι αμα παρεις σε αλλα νουμερα τηλ η καρτα εξαφανιζολ:lol:.επισης αυτο με το σημα εχει γινει πλεον απαραδεκτο και επηρεαζει και τις συνδεσεις και τα στικακια με αλλα λογια ολους στην cosmote.τωρα για το τι θα γινει στο μελον ενας θεος το ξερει:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Κέρδισα 100 mms προς όλους. Εστειλα σε φίλους wallpapers όλα καλά. Ringtones όμως, μπα! Επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης, μπορώ λένε να στέλνω mp3 κι αφού φεύγουν από το κινητό μου, οι παραλήπτες φταίνε που δεν τα παίρνουν και όχι εγώ. Πως φταίνε, μιας και τις εικόνες τις παίρνουν, ποιος το ξέρει. Η απορία θα μου μείνει κι οχι τίποτα αλλο, περίμεναν οι άνθρωποι τα ringtones που τους είχα υποσχεθεί :wacko:

 

Αν θες να δεις αν πραγματικά τα κόβει η cosmote, στείλε τα mp3 σε ένα email.

Αντί για αριθμό παραλήπτη βάλε ένα email, το mms θα σταλεί σαν email από την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

είναι καθαρά θέμα συσκευής . Όλες οι συσκευές μπορούνε να ανοίξουν εικόνες. Συνήθως ότι mp3 μικρό ήχο σου επιτρέπεις να στείλεις με μμς , μετά ο παραλήπτης δεν το λαμβάνει στην ίδια μορφή αλλά σε amr δηλαδή ηχογράφησης . Εγώ πχ που έστελνα σε μια γνωστή μου ήχο σε μορφή mp3 δεν μπορούσε να το ανοίξει. Και όταν της έστειλα ένα πολυφωνικό ήχο , μπορούσε κανονικά να τον ακούσει. Είναι καθαρά θέμα συσκευής. Εγώ άμα ήθελα να στείλω κάποιον ήχο θα τον έστελνα με μάιλ καλύτερα για να είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσει να το διαβάσει.

 

Κατάλαβα. Ευχαριστώ. Το δικό μου το samsung στέλνει σε μια motorola ZN5 και δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο. Ετσι δικαιολογείται λοιπόν.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω διάφορες ερωτήσεις για μια Cosmokarta.

 

Αρχικά, το bonus εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων είναι δωρεάν? ή έχει κρυφές χρεώσεις? Να το ενεργοποιήσω? Συμφέρει ή από τους πολλούς περιορισμούς που έχει είναι άχρηστο?

 

Στην συνέχεια: οι δύο αριθμοί του 0,01 €/ΛΕΠΤΟ μπορούν να αλλάξουν μόνο μία φορά τον μήνα ή γίνονται όσες αλλαγές θέλω μέσα στον μήνα? Μπορούν να περιλαμβάνουν και frog αριθμό? Ξέρω ότι δεν αναφέρεται τίποτα επίσημο για frog, αλλά ρωτάω γιατί μέσω του αλπακ (αλλαγή πακέτου καρτοκινητής) προσφέρεται πλέον και επιλογή για frog, οπότε λέω μήπως την έχουν βάλλει και εδώ.

 

Τέλος, κάτι σχετικό με τα internet day και monthly pass:

Έστω ότι ενεργοποιώ το Internet monthly pass και καταναλώνω και 60MB σε λιγότερο από έναν μήνα. Στο site λέει "Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση. 1MB = 1024 KB και 1GB = 1024 MB". Οπότε, όταν τελειώσουν τα 60MB σε χρεώνει με βάση τιμοκατάλογο και ογκοχρέωση. Σωστό?

 

Δεν καταργεί έτσι, όμως, το INTERNET daily pass (το οποίο ενεργοποιείται αυτόματα όταν δεν υπάρχει άλλο πακέτο) ουσιαστικά? ή ίσως δεν επιτρέπει το daily pass για 30 μέρες από την ενεργοποίηση του monthly pass? Έχω μπερδευτεί...

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω διάφορες ερωτήσεις για μια Cosmokarta.

 

Αρχικά, το bonus εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων είναι δωρεάν? ή έχει κρυφές χρεώσεις? Να το ενεργοποιήσω? Συμφέρει ή από τους πολλούς περιορισμούς που έχει είναι άχρηστο?

 

Στην συνέχεια: οι δύο αριθμοί του 0,01 €/ΛΕΠΤΟ μπορούν να αλλάξουν μόνο μία φορά τον μήνα ή γίνονται όσες αλλαγές θέλω μέσα στον μήνα? Μπορούν να περιλαμβάνουν και frog αριθμό? Ξέρω ότι δεν αναφέρεται τίποτα επίσημο για frog, αλλά ρωτάω γιατί μέσω του αλπακ (αλλαγή πακέτου καρτοκινητής) προσφέρεται πλέον και επιλογή για frog, οπότε λέω μήπως την έχουν βάλλει και εδώ.

 

Τέλος, κάτι σχετικό με τα internet day και monthly pass:

Έστω ότι ενεργοποιώ το Internet monthly pass και καταναλώνω και 60MB σε λιγότερο από έναν μήνα. Στο site λέει "Η ογκοχρέωση μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης γίνεται ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση 1ΚΒ ανά σύνδεση. 1MB = 1024 KB και 1GB = 1024 MB". Οπότε, όταν τελειώσουν τα 60MB σε χρεώνει με βάση τιμοκατάλογο και ογκοχρέωση. Σωστό?

 

Δεν καταργεί έτσι, όμως, το INTERNET daily pass (το οποίο ενεργοποιείται αυτόματα όταν δεν υπάρχει άλλο πακέτο) ουσιαστικά? ή ίσως δεν επιτρέπει το daily pass για 30 μέρες από την ενεργοποίηση του monthly pass? Έχω μπερδευτεί...

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

 

Ότι αφορά το κομμάτι του Internet, όταν σου τελειώσουν τα 60ΜΒ του πακέτου μπορείς να το ξαναενεργοποιήσεις με άλλα 3ευρώ και να έχεις άλλα 60ΜΒ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά το κομμάτι του Internet, όταν σου τελειώσουν τα 60ΜΒ του πακέτου μπορείς να το ξαναενεργοποιήσεις με άλλα 3ευρώ και να έχεις άλλα 60ΜΒ.

 

Το γνωρίζω αυτό. ;) Άλλη ήταν η απορία μου.

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι πλεον τα 300 μηνυματα προσ whats up απ το reload it δε προστηθονται στα αλλα απο το Plus και στην ουσια ειναι δωρο-αδωρο αφου δεν καταναλονονται και πρωτα απ τα αλλα

 

εγω που εστειλα υπολ να δω τι γινεται (ειχα βαλει 30 μηνυματα προς ολους απο reload it,100 προς wu παλι απο reload it και την «προσφορα» 600 μηνυματα και 100 mb) μου εβγαλε οτι εχω 10 μηνυματα για ολο τον κοσμο του wu.αρα χρεωσε πρωτα τα 100 του reload it και μετα θα ξεκινησει τα 600

 

εγω εχω βαλει τα 600+600 και μου στειλε δωρο εναν κωδικο reload it και βαλα τα 300 αλλα δεν τα τραβαει απο εκει

 

Κι εγώ που έβαλα 600 μηνύματα και πήρα άλλα 300 από το reload it, πρώτα τέλειωσαν τα δεύτερα και μετά τα 600 της προσφοράς.

 

Εγώ ξέρω το εξής, τα μηνύματα του reload για whats up συνδιάζονται μόνο με το πακέτο sms plus internet που δίνει 600 μηνύματα προς whats up και 100mb ιντερνετ για 1 μήνα, τότε τα sms συγκεντώνονται και λήγουν την τελευταία ημερονία λήξής. Για τα υπόλοιπα πακέτα μηνυμάτων το καθένα λήγει στην ημερομηνία του και προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα μηνύματα που λήγουν πρώτα

 

Τελικά απο τις 00:00 και μετα μου τραβαει απο τα μνμ του reloadit τα οποια εξακολουθει και αναφερει σε ξεχωριστο υπολοιπο, αρα προφανως θα ληξουν σε μια βδομαδα. Ενω απο το plus εχω τα 600 και μου χουν αφαιρεθει τα υπολοιπα μνμ που χα μαζεψει (1500 περιπου). Σε αντιθεση με τους προηγουμενους μηνες που ολα τα μηνυματα προστιθονταν μεταξυ τους και παρεμεναν

Link to comment
Share on other sites

το bonus εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων είναι δωρεάν? ή έχει κρυφές χρεώσεις? Να το ενεργοποιήσω? Συμφέρει ή από τους πολλούς περιορισμούς που έχει είναι άχρηστο?

Δωρεάν είναι. Ό,τι και να προστεθεί στο υπόλοιπο, ευπρόσδεκτο είναι.

ή ίσως δεν επιτρέπει το daily pass για 30 μέρες από την ενεργοποίηση του monthly pass?

Μάλλον αυτό ισχύει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει πλεων να λέμε οτι ξερεις εχει ο τάδε wu εχει το σοι μου wu!Αν δεν κάνουμε την αρχή με φορητότιτα δε θα γίνει τπτ
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει πλεων να λέμε οτι ξερεις εχει ο τάδε wu εχει το σοι μου wu!Αν δεν κάνουμε την αρχή με φορητότιτα δε θα γίνει τπτ

 

ολοι στην οικογενεια εχουνε wu τωρα που θα καταργηθουνε τα πακετα ομιλιας πως θα μιλαμε με σηματα καπνου????:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ολοι στην οικογενεια εχουνε wu τωρα που θα καταργηθουνε τα πακετα ομιλιας πως θα μιλαμε με σηματα καπνου????:lol::lol::lol:

 

Δεν παίζει να καταργήσουν τα πακέτα. Μετά θα πρέπει να καταργήσουν τα καρτοκινητά γενικώς και το 'χουμε ξαναπεί ότι δεν τους συμφέρει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να καταργήσουν τα πακέτα. Μετά θα πρέπει να καταργήσουν τα καρτοκινητά γενικώς και το 'χουμε ξαναπεί ότι δεν τους συμφέρει κάτι τέτοιο.

 

καλα οχι οτι θα τα καταργησουνε αλλα στο τελος θα τα κανουνε τοσο ασυμφορα και ακριβα που δεν θα μπορει να τα αγοραζη κανεις στο τελος:(:(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλάκα πλάκα, ότι θα έφτανε η μέρα που θα σκεφτόμουν σοβαρά να το γυρίσω σε cosmokarta δεν το φανταζόμουν ποτέ!! Από εκεί που την είχαν ξεχασμένη και ακριβή, χωρίς πακέτα κτλ, τώρα για κάποιον τουλάχιστον που μιλάει και μ' άλλα δίκτυα, είναι καλή επιλογή. Ας της βάλουν κι ένα μεγάλο πακέτο μηνυμάτων προς όλη την cosmote όπως αντίστοιχα έχει και το καρτοκινητό vod και θα είναι κομπλέ. Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα παλεύετε με την Whatsup?? Έφυγα απο εκεί γιατί δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένη δεν με βόλευαν τα πακέτα και η κάρτα μου τελείωνε πιο γρήγορα! Στην vodafone έβαλα πρόγραμμα κάρτας 15€ και ησύχασα :)

Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ τρελά το κινητό.. Έχω sms απο ιντερνετ και δωρεάν προς vodafone οπότε κοιμάμαι ήσυχα.

 

 

Sent from my cute iPod touch, Timmy :O)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα παλεύετε με την Whatsup?? Έφυγα απο εκεί γιατί δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένη δεν με βόλευαν τα πακέτα και η κάρτα μου τελείωνε πιο γρήγορα! Στην vodafone έβαλα πρόγραμμα κάρτας 15€ και ησύχασα :)

Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ τρελά το κινητό.. Έχω sms απο ιντερνετ και δωρεάν προς vodafone οπότε κοιμάμαι ήσυχα.

 

 

Sent from my cute iPod touch, Timmy :O)

 

κατσε για να καταλαβουμε και εμεις.εφυγες απο wu και πηγες σε vodafone τι?cu η International?μηπως το εκανες καρτοσυμβολαιο 15?

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και 2 μέρες που έβαλα τη sim μου σε ένα se zylo, έχουν σταματήσει να τερματίζονται οι κλήσεις χωρίς λόγο!:confused: Δεν ξέρω τι να πω. :worry: Μου είχε κάνει εντύπωση που το έκανε και σε άλλους από εδώ μέσα, αλλά τώρα φαίνεται να έχει το evo το πρόβλημα.:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

κατσε για να καταλαβουμε και εμεις.εφυγες απο wu και πηγες σε vodafone τι?cu η International?μηπως το εκανες καρτοσυμβολαιο 15?

 

Κοίτα εμένα προσωπικά με τσάντισε άσχημα το Internet Day Pass. Πολλοί δεν το ξέρουν και τους τρώει 1 ευρώ απο τη κάρτα-λογαριασμό και αργούν να το καταλάβουν. Μέχρι να το απενεργοποιήσεις τότε θα σου έχει φάει το 1 ευρώ και φυσικά δεν φταίνε εκείνοι -επειδή μας προειδοποιήσανε...! Αυτός είναι ο κύριος λόγος που έφυγα. Ο άλλος λόγος είναι ότι τα πακέτα δεν με βολεύανε γιατί δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Πέρα απο το ότι κοντινά πρόσωπα αρκετά είχαν Vodafone. Έτσι με το ίδιο νούμερο χωρίς χρέωση μεταφέρθηκα σε καρτοπρόγραμμα των 15 ευρώ το μήνα. Τώρα η Vodafone έχει δωρεάν προς όλους τους χρήστες vodafone 1500'+1500sms -δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό-. Μέχρι στιγμής με έχει βολέψει οικονομικά. Ψάξε να δεις εαν σε συμφέρει, είναι και δωρεάν η μεταφορά σε καρτοπρόγραμμα. Αν το μεταφέρεις σε αριθμό CU, δεν ξέρω εαν θα σε χρεώσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα προσωπικά με τσάντισε άσχημα το Internet Day Pass. Πολλοί δεν το ξέρουν και τους τρώει 1 ευρώ απο τη κάρτα-λογαριασμό και αργούν να το καταλάβουν. Μέχρι να το απενεργοποιήσεις τότε θα σου έχει φάει το 1 ευρώ και φυσικά δεν φταίνε εκείνοι -επειδή μας προειδοποιήσανε...! Αυτός είναι ο κύριος λόγος που έφυγα. Ο άλλος λόγος είναι ότι τα πακέτα δεν με βολεύανε γιατί δεν το χρησιμοποιώ συχνά. Πέρα απο το ότι κοντινά πρόσωπα αρκετά είχαν Vodafone. Έτσι με το ίδιο νούμερο χωρίς χρέωση μεταφέρθηκα σε καρτοπρόγραμμα των 15 ευρώ το μήνα. Τώρα η Vodafone έχει δωρεάν προς όλους τους χρήστες vodafone 1500'+1500sms -δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό-. Μέχρι στιγμής με έχει βολέψει οικονομικά. Ψάξε να δεις εαν σε συμφέρει, είναι και δωρεάν η μεταφορά σε καρτοπρόγραμμα. Αν το μεταφέρεις σε αριθμό CU, δεν ξέρω εαν θα σε χρεώσουνε.

 

α ωστε εχεις καρτοπρογραμμα voda στο 15ε για 1500΄+1500sms.το εχεις ομως για να μιλας με voda γιατι εχεις δικο σου κοσμο στην ιδια εταιρεια και σε συμφερει να μιλας.ομως αμα χρειαστει να παρεις ενα τηλ αρκετης διαρκειας σε αλλο δικτυο τι κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά διάλεξα αυτό γιατί η αλήθεια είναι ότι σπάνια μιλάω στο κινητό πολύ ώρα - μόνο εαν είναι vodafone. Κανονικά αν δεν ήταν δωρεάν τα 1500 που σου είπα, θα ήταν 8 ευρώ τα 1500+1500 και 7 ευρώ σε 20' ή 54 sms σε όλα τα δίκτυα πράγμα που με βολεύει και πάλι! Γιατί σε δίκτυα εκτός vodafone δεν μιλάω πολύ. Πρέπει να πας να δεις το πρόγραμμα που σου ταιριάζει. Εγώ ησύχασα πάντως απο το να ξοδεύω λεφτά σε κάρτες που τελειώνουν γρήγορα... Σταθερός λογαριασμός δηλαδή!

 

 

Sent from my cute iPod touch, Timmy :O)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Το τελευτιο καιρο εχω "καταστραφει" να ψαχνω για το που θα παω μετα το συμβολαιο "απεριοριστα 35" το οποιο θελω να διακοψω.Θελω να περιορισω τα εξοδα οσο μπορω.Ο χρονος που μιλαω ανα μηνα(αφου πλεον ειδα αρκετους παλιους λογαριασμους) ειναι περιπου 4 εως 5 ωρες προς cosmote και 1 με 1,5 ωρα προς αλλα δικτυα.Ηθελα να ρωτησω μηπως αν πηγαινα σε καρτοκινητο θα ηταν καλυτερα?Με καθε καρτα 20€ διαβασα οτι σου δινουν 2,5 ωρες δωρο.Στη συνεχεια σκεφτομαι να βαλω 7€ που θα μου δωσουν επιπλεον 80΄.Αν βαλω και αλλα 7€ θα εχω συνολικα 310 λεπτα δηλαδη 5,1 ωρες και θα μου εχουν περισσέψει 6€ απο τα οποια θα δωσω και 4€ για να εχω 100sms.Για πειτε μου ρε παιδια,ειναι ετσι σωστα οπως τα σκεφτομαι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...