Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον πάμε για αλλού

 

καλα ουτε προσφορες ουτε τπτ η cosmote παμε για αλλη εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

Ή η cosmote είναι η χειρότερη εταιρεία που υπάρχει ή χάλασε το κινητό μου!!:mad::p

Πέφτει και σε εσάς η γραμμή όταν κάνετε κλήση?? Μετά χάνεται στιγμιαία το σήμα και επανέρχεται?? Γιατί εμένα μου το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια, όμως!! Σχεδόν σε κάθε κλήση που κάνω, έχω αυτό το θέμα... Δεν μπορώ να μιλήσω πλέον. Αφού θα πήγαινα το κινητό για service, αλλά επειδή είχε αναφερθεί παλαιότερα εδώ, είπα ότι να το αφήσω μήπως δω βελτίωση, αλλά τίποτα!:(

δοκίμασε το κινητό σου σε άλλη συσκευή πρώτα και αν συνεχίσει να στο κάνει πάρε ένα τηλ την εξυπηρέτηση πελατών στο 13838 και πες το προβλημά σου, και αν συνεχίσει χωρίς να διορθωθεί άλλαξε δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Ή η cosmote είναι η χειρότερη εταιρεία που υπάρχει ή χάλασε το κινητό μου!!:mad::p

Πέφτει και σε εσάς η γραμμή όταν κάνετε κλήση?? Μετά χάνεται στιγμιαία το σήμα και επανέρχεται?? Γιατί εμένα μου το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια, όμως!! Σχεδόν σε κάθε κλήση που κάνω, έχω αυτό το θέμα... Δεν μπορώ να μιλήσω πλέον. Αφού θα πήγαινα το κινητό για service, αλλά επειδή είχε αναφερθεί παλαιότερα εδώ, είπα ότι να το αφήσω μήπως δω βελτίωση, αλλά τίποτα!:(

 

Και γω εχω πολλες φορες το ιδιο προβλημα. Οταν δε ειμαι σε μερικα σημεια και με παιρνουν τηλ δεν μπαινω καν στον κοπο να το σηκωσω πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Από το κακό στο χειρότερο. . .

Όπως γράφεται πολύ μας τα έχει κάνει μαντάρα η cosmote!

Επειδή το χρησιμοποιώ το δίκτυο και τις υπηρεσίες τις (Wu) τουλάχιστον 6-7ώρες ημερησίως, τουλάχιστον στην Αθήνα και εν κινηση δεν υπάρχει σημείο που να μη διακοπή η συνομιλία, να μη κάνει τη "γαλοπούλα" (φαντάζομαι θα σας έχει τύχη να ακούτε το συνομιλητή σα γαλοπούλα,έχει το γέλιο του και αυτό) και το δε 3g να "σέρνεται"!

Αν δεν είχαν σχεδόν όλοι οι συνάδελφοί και φίλοι Wu θα είχα φύγει και εγώ και θα τους είχα ρίξει μαύρη πέτρα. . .

 

Μέχρι όμως να ξυπνήσουν και οι άλλοι αναγκαστικά θα παραμείνω. . .

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με τις κλησεις που «πεφτουν» εχει αναφερθει πολλακις..

Συγκεκριμενα εμενα ,μερικες φορες,χανει το σημα για κλασματα δευτερολεπτου (με συνεπεια να χαθει και η κληση) και μετα ξαναβρισκει!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για μίση ώρα χθες δεν μπορούσα να βγάλω κλήση. Πρώτη φορά μου έτυχε τόση πολύ ώρα,ενώ συνήθως σε 5-10 λεπτα κατάφερνα να κάνω κλήση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για μίση ώρα χθες δεν μπορούσα να βγάλω κλήση. Πρώτη φορά μου έτυχε τόση πολύ ώρα,ενώ συνήθως σε 5-10 λεπτα κατάφερνα να κάνω κλήση

 

καλα τοση ωρα για μεσα στην αττικη?:blink::blink:

εγω πιστευω οτι εχει πουληση τοσα πολλα νουμερα cote που δεν επαρκουν οι κεραιες τους για να δεχτει τοσα δεδομενα στις ωρες αιχμης και σε γενικες ωρες με αποτελεσμα τα γνωστα σε ολους προβληματα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά στα Ιωάννινα δεν έχω θέμα με το σήμα αλλά ακούω πολλούς. Δυστυχώς έτσι όπως έχουν γίνει τα πακέτα, για να φύγεις από μια εταιρεία θα πρέπει να πάρεις και όλο τον "άμεσο κύκλο" σου μαζί. Οπότε όσοι έχουν ως παρέα πρόβλημα καλό θα ήταν σιγά σιγά να αρχίσουν να την κάνουν μπας και θορυβηθούν λίγο εκεί στην Cosmote.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά στα Ιωάννινα δεν έχω θέμα με το σήμα αλλά ακούω πολλούς. Δυστυχώς έτσι όπως έχουν γίνει τα πακέτα, για να φύγεις από μια εταιρεία θα πρέπει να πάρεις και όλο τον "άμεσο κύκλο" σου μαζί. Οπότε όσοι έχουν ως παρέα πρόβλημα καλό θα ήταν σιγά σιγά να αρχίσουν να την κάνουν μπας και θορυβηθούν λίγο εκεί στην Cosmote.

 

το θεμα ειναι οτι βρισκεις μια φθηνη καρτοκινητη και αλλαζης εταιρεια και εχεις τα παντα πιο φθηνα απο την wu για να μιλας να γραφεις και ιντερνετ αλλα εσυ θα περνεις οποιον θες το θεμα ειναι να σε περνουνε και αυτοι γτ οι αλλοι θα εχουνε wu και θα ειναι ακριβα να μιλησουνε μαζι σου.αρα αμα θες να μιλας αλλαζης καρτοκινητο και δεν σε νοιαζει αν θα σου τηλεφωνανε αφου θα περνεις εσυ οποτε θες και θα μιλας οικονομικα:D

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο με αυτά που αναφέρετε, το cosmote my account για καρτοκινητα ξέρετε πότε θα ανοίξει ??????????????? Προσπαθώ να κάνω και ανάκτηση κωδικών αλλά δεν έρχεται μαιλ με νέο κωδικό. Πότε θα το ανοιξουν????????????
Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο με αυτά που αναφέρετε, το cosmote my account για καρτοκινητα ξέρετε πότε θα ανοίξει ??????????????? Προσπαθώ να κάνω και ανάκτηση κωδικών αλλά δεν έρχεται μαιλ με νέο κωδικό. Πότε θα το ανοιξουν????????????

 

 

δεν πρόκειται να ξανανοίξει...

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι όμως να ξυπνήσουν και οι άλλοι αναγκαστικά θα παραμείνω. . .

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

;) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μηπως γνωριζει καποιος αν μπορω να αγορασω καρτα cosmote απο καποιο online shop και να μου στειλουν τον κωδικο?

 

Π.χ για περιπτωσεις που ειμαι εκτος πολιτισμου ή/και βαριεμαι να παω στο περιπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μηπως γνωριζει καποιος αν μπορω να αγορασω καρτα cosmote απο καποιο online shop και να μου στειλουν τον κωδικο?

 

Π.χ για περιπτωσεις που ειμαι εκτος πολιτισμου ή/και βαριεμαι να παω στο περιπτερο.

 

 

Νομίζω (χωρίς να είναι σίγουρος )κάτι τέτοιο μπορείς να κανείς με το winbank της Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Μια ερωτηση- απορία αρχαριου που εχω.Εστω π.χ. οτι παιρνω cosmoκαρτα.Βλεπω στην ιστοσελιδα της cosmote οτι εχει δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολα τα δικτυα και πακετα ομιλιας.Αν βαλω μια καρτα π.χ. των 20€ θα γινεται να ενεργοποιησω και τις 2 υπηρεσιες?Δηλαδη να εχω και τις 2,5 ώρες δώρο με κάθε ανανέωση από 20€ αλλα και να ενεργοποιησω τα 80’ προς όλα τα κινητά και σταθερά μόνο με 7€?

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Μια ερωτηση- απορία αρχαριου που εχω.Εστω π.χ. οτι παιρνω cosmoκαρτα.Βλεπω στην ιστοσελιδα της cosmote οτι εχει δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολα τα δικτυα και πακετα ομιλιας.Αν βαλω μια καρτα π.χ. των 20€ θα γινεται να ενεργοποιησω και τις 2 υπηρεσιες?Δηλαδη να εχω και τις 2,5 ώρες δώρο με κάθε ανανέωση από 20€ αλλα και να ενεργοποιησω τα 80’ προς όλα τα κινητά και σταθερά μόνο με 7€?

Σας ευχαριστω.

 

το μονο κακο σαυτα ειναι ο ελαχιστος χρονος κλησης τα 3΄αρα αν μιλησης 10δευτερα η 2΄θα σε χρεωσει 3΄αυτο ειναι λιγο παγαποντια ετσι

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι πλεον τα 300 μηνυματα προσ whats up απ το reload it δε προστηθονται στα αλλα απο το Plus και στην ουσια ειναι δωρο-αδωρο αφου δεν καταναλονονται και πρωτα απ τα αλλα:mad:
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι πλεον τα 300 μηνυματα προσ whats up απ το reload it δε προστηθονται στα αλλα απο το Plus και στην ουσια ειναι δωρο-αδωρο αφου δεν καταναλονονται και πρωτα απ τα αλλα:mad:

 

εγω που εστειλα υπολ να δω τι γινεται (ειχα βαλει 30 μηνυματα προς ολους απο reload it,100 προς wu παλι απο reload it και την «προσφορα» 600 μηνυματα και 100 mb) μου εβγαλε οτι εχω 10 μηνυματα για ολο τον κοσμο του wu.αρα χρεωσε πρωτα τα 100 του reload it και μετα θα ξεκινησει τα 600

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω που εστειλα υπολ να δω τι γινεται (ειχα βαλει 30 μηνυματα προς ολους απο reload it,100 προς wu παλι απο reload it και την «προσφορα» 600 μηνυματα και 100 mb) μου εβγαλε οτι εχω 10 μηνυματα για ολο τον κοσμο του wu.αρα χρεωσε πρωτα τα 100 του reload it και μετα θα ξεκινησει τα 600

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

εγω εχω βαλει τα 600+600 και μου στειλε δωρο εναν κωδικο reload it και βαλα τα 300 αλλα δεν τα τραβαει απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έβαλα 600 μηνύματα και πήρα άλλα 300 από το reload it, πρώτα τέλειωσαν τα δεύτερα και μετά τα 600 της προσφοράς.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

εγω που εστειλα υπολ να δω τι γινεται (ειχα βαλει 30 μηνυματα προς ολους απο reload it,100 προς wu παλι απο reload it και την «προσφορα» 600 μηνυματα και 100 mb) μου εβγαλε οτι εχω 10 μηνυματα για ολο τον κοσμο του wu.αρα χρεωσε πρωτα τα 100 του reload it και μετα θα ξεκινησει τα 600

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Εγώ ξέρω το εξής, τα μηνύματα του reload για whats up συνδιάζονται μόνο με το πακέτο sms plus internet που δίνει 600 μηνύματα προς whats up και 100mb ιντερνετ για 1 μήνα, τότε τα sms συγκεντώνονται και λήγουν την τελευταία ημερονία λήξής. Για τα υπόλοιπα πακέτα μηνυμάτων το καθένα λήγει στην ημερομηνία του και προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα μηνύματα που λήγουν πρώτα

Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

τι να τα κανετε τοσα μηνυματα και sms ειναι σχεδον αχρηστα γτ αμα θες να παρης κανενα αλλο νουμερο εκτος απο wu θα μασουλιση την καρτα στο λεπτο:lol::lol:αρα φθηνα πακετακια και φθηνες κλησεις και sms για ολους αλλα και τα sms και λεπτα για ολη την cosmote και οχι μονο για wu:D:D:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...