Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οποιο καταστημα κινητης πας και των τριων εταιρειων τα πακετα συνδεσης καρτοκινητης κοστιζουν 5€. Η vodafone τα δινει δωρεαν μονο μεσο του ιστοτοπου της. Μη λετε οτι να ναι. Σε ολα τα καταρτηματα κοστιζουν 5€.

αν περάσεις ειδικά από ένα κατάστημα wind και τα φ2γ κ κιου τα δίνουν τσάμπα φίλτατε:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την προσφορά με τα 600 λεπτά και τα 600 μηνύματα, και μου ήρθαν 2 κωδικοί reload it!!:blink: Έβαλα με το ένα 300 μηνύματα, και με τον άλλο internet. Και μετά έστειλα να δω πόσο υπόλοιπο έχω και μου έλεγε 1209 μηνύματα!! :wacko:

Αλλά από ότι είδα, το διόρθωσαν σήμερα.:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την προσφορά με τα 600 λεπτά και τα 600 μηνύματα, και μου ήρθαν 2 κωδικοί reload it!!:blink:

 

Μετά τις πολλές βλακείες που κάνανε και που μέσα σε λίγες μέρες βλέπουν πολλούς πελάτες τους να πηγαίνουν αλλού, προσπαθούν με ψύχουλα να μας "χρυσώσουν" το χάπι. Να κάνουν ό,τι κάνει και η βόνταφον στο επίπεδο προσφορών. Δωρεάν χρόνος με 10ευρώ ανανέωση. Και μην μου πείτε για το reload it που έχει ισχύ μια βδομάδα... Και επιτέλους, ας φτιάξουν ένα πακέτο με 200-300 λεπτά ομιλίας, γύρω στα 3ευρώ. Είναι απαράδεκτο το μικρότερο πακέτο ομιλίας να κοστίζει 5 ευρώ. Σε αναγκάζουν θες δε θες να βάλεις το Plus το οποίο φυσικά προϋποθέτει 10ευρη ανανέωση... Ας ξυπνήσουν γιατί βλέπω ομαδικές αποχωρήσεις πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έστειλα πουθενά μήνυμα να με ενημερώσει το υπόλοιπο έκανα μονο αναπάντητες δε μίλησα καν,ουτε προλαβα να με παρουν και μου έφαγε την κάρτα. Εκτος αν έχουν κάνει καμιά πατέντα και σε χρεώνουν προκαταβολικά για λεπτο. τι να πω δε γίνονται αυτα τα πραγματα, εχω εκνευριστει παρα πολυ.

 

όχι δεν υπάρχει ελάχιστη χρέωση πάρε και ζήτα έλεγχο και να σου πιστωθούν τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το whats up και είχα απενεργοποιήσει το αυτόματο day pass. Σήμερα ενεργοποίησα το πακέτο με τα 60 MB/ μήνα και μόλις έκανα κίνηση δεδομένων μου ήρθε sms που με ενημέρωνε ότι ενεργοποιήθηκε για μία ημέρα το day pass με 1 ευρώ χρέωση. Είναι bug του συστήματος; Εγώ επέλεξα πρόγραμμα με 60 ΜΒ και αυτό μου απάντησε ότι ενεργοποιήθηκε το day pass? :worry:

 

Το ξανατσέκαρα και όντως συνέβη το εξής. Ενώ εδώ και μήνες είχα απενεργοποιημένο το day pass για ασφάλεια, σήμερα κάλεσα στο 1330 και ενεργοποίησα το πακέτο με τα 60 ΜΒ. Αμέσως ήρθε μύνημα ότι ενεργοποιήθηκε το daypass και ελέγχοντας το τι έχω χρεωθεί, με χρέωσαν 3 ευρώ (προφανώς το πακέτο) και άλλο 1 ευρώ (το day pass). Ό,τι να΄ναι...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

η cosmote παη για φουντο με τις λαλακιες που κανει στα καρτοκινητα θα χασει και αυτους που μαζεψε με τοσο κοπο:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το whats up και είχα απενεργοποιήσει το αυτόματο day pass. Σήμερα ενεργοποίησα το πακέτο με τα 60 MB/ μήνα και μόλις έκανα κίνηση δεδομένων μου ήρθε sms που με ενημέρωνε ότι ενεργοποιήθηκε για μία ημέρα το day pass με 1 ευρώ χρέωση. Είναι bug του συστήματος; Εγώ επέλεξα πρόγραμμα με 60 ΜΒ και αυτό μου απάντησε ότι ενεργοποιήθηκε το day pass? :worry:

Μήπως έκανες κίνηση δεδομένων αμέσως μόλις ενεργοποίησες το πακέτο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μακράν η Cosmote ήταν η χειρότερη εταιρεία που έχει περάσει απο την Ελλάδα. Επιασε βλέπεται το whatsup και δεν λέει να ξεπιάσει με τιίποτα. Εφόσον όλοι σχεδόν έχουν έναν τουλάχιστον αριθμό είτε whats up στην πλειοψηφία είτε συμβόλαιο cosmote, πως να μην έχει πελατεία. Είναι όμως μακράν η ακριβότερη εταιρεία, με τις λιγότερες προσφορές και το πιό χάλια σήμα που υπάρχει. Για το τελευταίο δεν φταίει εξολοκλήρου μιάς και όσο περισσότερο χρησιμοποιήτε το δίκτυο τόσο λιγότερη απόδοση έχει. Προφανώς θα έχει χειρότερο σήμα όταν 7.7 εκατομμήρια από 15 που είναι όλα τα νούμερα σήμερα στην Ελλάδα είναι cosmote. Επίσης γιατί να βγάλει προσφορές αφού οι περισσότεροι συνδρομητές είναι με το μέρος της. Αφίστε που δεν θέλει να τραβίξει κόσμο λόγο του ότι αν πάει πάνω απο το 50% της κατέχουσας αγοράς η ρυθμιστική αρχή θα τις βάλη πόδι σε όλα τα επίπεδα.

 

Φιλε μου εσυ εκεί πάνω που λές για τα 5 Ευρώ. Πάρε τον αριθμό σου και κάνε φορητότητα στο 13897 κάλεσε και θα σου τα κάνει όλα η cosmote χωρίς τίποτα να πληρώσεις εσύ. Μην ξεχνάς ότι άν δεν σου αρέσει η cosmote - whats up μπορείς να φύγεις την ίδια ημέρα που θα υλοποιηθή η φορητότητα χωρις κανένα κόστος και κυρώσεις. Η φορητότητα πλέον πέρνει το πολύ 3 εργάσιμες ημέρες.

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μην πάμε και στο άλλο άκρο. Δεν είναι η χειρότερη εταιρία, δεν είναι και η καλύτερη. Το σήμα τον τελευταίο χρόνο έχει υποστεί ζημιά αλλά όχι και σε σημείο να μην μπορείς να κάνεις κλήση. Αν ήταν έτσι, υποθέτω ότι θα είχαν φύγει πολλοί συνδρομητές, πράγμα που δεν έχει γίνει.

 

Είναι όμως μακράν η ακριβότερη εταιρεία, με τις λιγότερες προσφορές και το πιό χάλια σήμα που υπάρχει.

 

Οι χρεώσεις της κοσμοτέ είναι σχεδόν ίδιες (ή εντελώς ίδιες) με τις χρεώσεις της vodafone (τουλάχιστον ως προς τα καρτοκινητά), γιατί γράφεις ότι είναι οι χειρότερες; Όχι ότι στη wind είναι και πολύ καλύτερες. Μπορεί να είναι όσο αφορά την ομιλία αλλά το sms χρεώνεται 0,12 (όταν σε cu & wu κάνει 0,09). Τι θέλω να πω, ότι κάπου χάνουν και κάπου κερδίζουν όλες εταιρίες.

 

Όποιος κάνει φορητότητα και πάει αλλού, αν δεν πείσει και τους φίλους του να ακολουθήσουν, δεν τον συμφέρει καθόλου, πολύ περισσότερα απ' ότι τώρα θα πληρώνει σε κάρτες. Ίσως να μην είναι αυτή η λύση. Εξάλλου (επειδή συνέχεια ακούω πολλούς να το σκέφτονται για wind & q) μην περιμένετε τρελές προσφορές και πακέτα με πολύ χρόνο ομολίας. Η προσφορά της wind είναι μερικά ευρώ παραπάνω που προστίθενται στην ανανέωση (πάνω από 15ευρώ) και σε ένα μήνα παύουν να ισχύουν (προσφορά η οποία λήγει 30/11). Ένα πακέτο που διαφημίζει και η tv, με 300' ή 300sms κόστους 3ευρώ το θεωρώ εντελώς τραγικό (δηλαδή για να βάλεις και τα λεπτά και τα μηνύματα θες 6ευρώ(!)). Το μόνο θετικό είναι ότι δεν υπάρχει ελάχιστη χρέωση και γενικά είναι η πιο φθηνή στην ομιλία. Με λίγα λόγια είναι οκ για να μιλάς με τρίτους. Γιατί όποιος έχει wind/q είναι συνηθισμένος στο να μιλάει με τρίτους αφού σπάνια συναντάει συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το whats up και είχα απενεργοποιήσει το αυτόματο day pass. Σήμερα ενεργοποίησα το πακέτο με τα 60 MB/ μήνα και μόλις έκανα κίνηση δεδομένων μου ήρθε sms που με ενημέρωνε ότι ενεργοποιήθηκε για μία ημέρα το day pass με 1 ευρώ χρέωση. Είναι bug του συστήματος; Εγώ επέλεξα πρόγραμμα με 60 ΜΒ και αυτό μου απάντησε ότι ενεργοποιήθηκε το day pass? :worry:

 

Το ξανατσέκαρα και όντως συνέβη το εξής. Ενώ εδώ και μήνες είχα απενεργοποιημένο το day pass για ασφάλεια, σήμερα κάλεσα στο 1330 και ενεργοποίησα το πακέτο με τα 60 ΜΒ. Αμέσως ήρθε μύνημα ότι ενεργοποιήθηκε το daypass και ελέγχοντας το τι έχω χρεωθεί, με χρέωσαν 3 ευρώ (προφανώς το πακέτο) και άλλο 1 ευρώ (το day pass). Ό,τι να΄ναι...

Εάν απενεργοποιήσεις το internet day pass και ενεργοποιήσεις πακέτο internet ενεργοποιείται αυτόματα, αλλά δεν έπρεπε να σε χρεώσει 1 Ε καθώς είχες πακέτο

 

Μακράν η Cosmote ήταν η χειρότερη εταιρεία που έχει περάσει απο την Ελλάδα. Επιασε βλέπεται το whatsup και δεν λέει να ξεπιάσει με τιίποτα. Εφόσον όλοι σχεδόν έχουν έναν τουλάχιστον αριθμό είτε whats up στην πλειοψηφία είτε συμβόλαιο cosmote, πως να μην έχει πελατεία. Είναι όμως μακράν η ακριβότερη εταιρεία, με τις λιγότερες προσφορές και το πιό χάλια σήμα που υπάρχει. Για το τελευταίο δεν φταίει εξολοκλήρου μιάς και όσο περισσότερο χρησιμοποιήτε το δίκτυο τόσο λιγότερη απόδοση έχει. Προφανώς θα έχει χειρότερο σήμα όταν 7.7 εκατομμήρια από 15 που είναι όλα τα νούμερα σήμερα στην Ελλάδα είναι cosmote. Επίσης γιατί να βγάλει προσφορές αφού οι περισσότεροι συνδρομητές είναι με το μέρος της. Αφίστε που δεν θέλει να τραβίξει κόσμο λόγο του ότι αν πάει πάνω απο το 50% της κατέχουσας αγοράς η ρυθμιστική αρχή θα τις βάλη πόδι σε όλα τα επίπεδα.

 

Φιλε μου εσυ εκεί πάνω που λές για τα 5 Ευρώ. Πάρε τον αριθμό σου και κάνε φορητότητα στο 13897 κάλεσε και θα σου τα κάνει όλα η cosmote χωρίς τίποτα να πληρώσεις εσύ. Μην ξεχνάς ότι άν δεν σου αρέσει η cosmote - whats up μπορείς να φύγεις την ίδια ημέρα που θα υλοποιηθή η φορητότητα χωρις κανένα κόστος και κυρώσεις. Η φορητότητα πλέον πέρνει το πολύ 3 εργάσιμες ημέρες.

Κοίτα εγώ που χρησιμοποιώ whats up τουλάχιστον στην περιοχή μου έχει το καλύτερο σήμα η cosmote και στις χρεώσεις είναι καλύτερη καθώς έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 45 δευτερόλεπτα ενώ η vodafone 60 και με τα πακέτα μηνυμάτων που έχει προς όλα τα δίκτυα είναι πιο οικονομικό κάθώς έχει πολλά και ξεκινάνε από 1Ε ενώ στην vodafone από 5. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ενώ η cosmote έχει full σήμα η κλήση δεν βγαίνει ακούγονται διακοπές παραμορφωμένες φωνές που στη vodafone δεν γίνεται κάτι τέτοιο γι' αυτό αν συνεχιστεί το Δεκέμβρη πάω Vodafone και πληρώνω κάτι παραπάνω τουλάχιστον θα καταλαβαίνω τον άλλον

Link to comment
Share on other sites

Εάν απενεργοποιήσεις το internet day pass και ενεργοποιήσεις πακέτο internet ενεργοποιείται αυτόματα, αλλά δεν έπρεπε να σε χρεώσει 1 Ε καθώς είχες πακέτο

 

 

Κοίτα εγώ που χρησιμοποιώ whats up τουλάχιστον στην περιοχή μου έχει το καλύτερο σήμα η cosmote και στις χρεώσεις είναι καλύτερη καθώς έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 45 δευτερόλεπτα ενώ η vodafone 60 και με τα πακέτα μηνυμάτων που έχει προς όλα τα δίκτυα είναι πιο οικονομικό κάθώς έχει πολλά και ξεκινάνε από 1Ε ενώ στην vodafone από 5. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ενώ η cosmote έχει full σήμα η κλήση δεν βγαίνει ακούγονται διακοπές παραμορφωμένες φωνές που στη vodafone δεν γίνεται κάτι τέτοιο γι' αυτό αν συνεχιστεί το Δεκέμβρη πάω Vodafone και πληρώνω κάτι παραπάνω τουλάχιστον θα καταλαβαίνω τον άλλον

 

φιλε μου εγω πιστευω οτι επειδη η cote εχει πολλους αριθμους και επειδη πεφτουνε πολλες κλησεις πανω σε μια κεραια που ειναι στην εκαστωτε περιοχη μαλον δεν αντεχει με τα αποτελεσματα που προανεφερες.εγω να δεις τι επαθα ικαρια τον αυγουστο με συσκευη με 2sim.whats up και q φουλ σημα και να προσπαθω ολη μερα να βγαλω κληση

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω πιστευω οτι επειδη η cote εχει πολλους αριθμους και επειδη πεφτουνε πολλες κλησεις πανω σε μια κεραια που ειναι στην εκαστωτε περιοχη μαλον δεν αντεχει με τα αποτελεσματα που προανεφερες.εγω να δεις τι επαθα ικαρια τον αυγουστο με συσκευη με 2sim.whats up και q φουλ σημα και να προσπαθω ολη μερα να βγαλω κληση

 

Τι ούτε η ΚΙΟΥ έπιανε; Φταίει που είχες dual sim κινητό για την ΚΙΟΥ; Γιατί η wind από όσο ξέρω δεν έχει υπερφόρτωση δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Τι ούτε η ΚΙΟΥ έπιανε; Φταίει που είχες dual sim κινητό για την ΚΙΟΥ; Γιατί η wind από όσο ξέρω δεν έχει υπερφόρτωση δικτύου...

 

καλα η q δεν ητανε τοσο πολυ ωσο η cote αλλα και αυτη ωρες ωρες παθαινε λαλακινση

Link to comment
Share on other sites

Ή η cosmote είναι η χειρότερη εταιρεία που υπάρχει ή χάλασε το κινητό μου!!:mad::p

Πέφτει και σε εσάς η γραμμή όταν κάνετε κλήση?? Μετά χάνεται στιγμιαία το σήμα και επανέρχεται?? Γιατί εμένα μου το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια, όμως!! Σχεδόν σε κάθε κλήση που κάνω, έχω αυτό το θέμα... Δεν μπορώ να μιλήσω πλέον. Αφού θα πήγαινα το κινητό για service, αλλά επειδή είχε αναφερθεί παλαιότερα εδώ, είπα ότι να το αφήσω μήπως δω βελτίωση, αλλά τίποτα!:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Συγνωμη εαν εχει απαντηθει ξανα, το πακετο plus με τα 1200 λεπτα ποτε αλλαξε?

Εστειλα σημερα plus και ειδα οτι το διαιρεσανε στην μεση και σε λεπτα και σε μηνυματα.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Συγνωμη εαν εχει απαντηθει ξανα, το πακετο plus με τα 1200 λεπτα ποτε αλλαξε?

Εστειλα σημερα plus και ειδα οτι το διαιρεσανε στην μεση και σε λεπτα και σε μηνυματα.

Ευχαριστω πολυ!

εχει καιρο που αλλαξε.τωρα αγοραζεις 600 λεπτα με 5 ευρο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Πριν ενα μηνα το ειχα παρει το πακετο με τα 1200...

Μειώνονται οι μισθοί μειώνονται και τα λεπτα ομιλιας!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ή η cosmote είναι η χειρότερη εταιρεία που υπάρχει ή χάλασε το κινητό μου!!:mad::p

Πέφτει και σε εσάς η γραμμή όταν κάνετε κλήση?? Μετά χάνεται στιγμιαία το σήμα και επανέρχεται?? Γιατί εμένα μου το κάνει συνέχεια!! Συνέχεια, όμως!! Σχεδόν σε κάθε κλήση που κάνω, έχω αυτό το θέμα... Δεν μπορώ να μιλήσω πλέον. Αφού θα πήγαινα το κινητό για service, αλλά επειδή είχε αναφερθεί παλαιότερα εδώ, είπα ότι να το αφήσω μήπως δω βελτίωση, αλλά τίποτα!:(

 

το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω :mad: εδικα οταν βρισκομαι στο σπιτι...το σημα μερικες φορες ανεβοκατεβαινει!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν δηλαδή! :mad: Αν δεν είχαν όλα τα κοντινά μου πρόσωπα what's up θα είχα αλλάξει πάροχο, αλλά και να αλλάξω μετά δεν θα μπορώ να μιλάω με κανέναν άλλο.:mad:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον από customer support πάνε καλά. Έστειλα το πρόβλημα με τη λάθος χρέωση μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας και μου απάντησαν την επομένη λέγοντάς μου ότι θα πρέπει να περιμένω κανονικά πρώτα να έρθει το μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο δεδομένων. Παρόλαυτά μου πίστωσαν την extra χρέωση (μικρό ποσό αλλά η διάθεση και η κίνηση έχει σημασία).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν δηλαδή! :mad: Αν δεν είχαν όλα τα κοντινά μου πρόσωπα what's up θα είχα αλλάξει πάροχο, αλλά και να αλλάξω μετά δεν θα μπορώ να μιλάω με κανέναν άλλο.:mad:

 

γι αυτο τον λογο ειμαστε πιστευω οι περισσοτεροι σ αυτη την εταιρεια και δεν την κανουμε γι αλλου!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω :mad: εδικα οταν βρισκομαι στο σπιτι...το σημα μερικες φορες ανεβοκατεβαινει!

Γύρισε τις ρυθμίσεις σου στο κινητό να λαμβάνει δίκτυο GSM και όχι Auto. Στο auto σου συνδέεται σε 3G και επειδή δεν είναι καλό όταν πραγματοποιείς κλήση σε ρίχνει σε 2G δλδ gsm, άρα άστο gsm. Γι αυτό και σου παίζει το σήμα. Για voice και sms είναι μια χαρά και πιάνει καλύτερα. Αν θες δεδομένα όταν τα θες να το γυρίζεις σε auto ώστε να πιάσει ότι καλύτερο δίκτυο είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε τις ρυθμίσεις σου στο κινητό να λαμβάνει δίκτυο GSM και όχι Auto. Στο auto σου συνδέεται σε 3G και επειδή δεν είναι καλό όταν πραγματοποιείς κλήση σε ρίχνει σε 2G δλδ gsm, άρα άστο gsm. Γι αυτό και σου παίζει το σήμα. Για voice και sms είναι μια χαρά και πιάνει καλύτερα. Αν θες δεδομένα όταν τα θες να το γυρίζεις σε auto ώστε να πιάσει ότι καλύτερο δίκτυο είναι διαθέσιμο.

 

το εχω ηδη κανει!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ, εννοείται αυτό.... Θα πάρω τηλέφωνο να τους κάνω παράπονα.:mad:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...