Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με το Whats up εγω εδω και 3 μηνες εχω συνεχη προβληματα στο να πραγματοποιω ή να δεχομαι κλησεις ...

 

Οταν παιρνω αλλα και οταν με περνουν δεν χτυπαει και μετα απο λιγο λεει " Ο συνδρομητης που καλεσατε εχει πιθανον το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο " ...

 

Τι γινεται ρε παιδια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το Whats up εγω εδω και 3 μηνες εχω συνεχη προβληματα στο να πραγματοποιω ή να δεχομαι κλησεις ...

 

Οταν παιρνω αλλα και οταν με περνουν δεν χτυπαει και μετα απο λιγο λεει " Ο συνδρομητης που καλεσατε εχει πιθανον το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο " ...

 

Τι γινεται ρε παιδια ?

 

Άλλη συσκευή έχεις δοκιμάσει για κάποιες μέρες να σιγουρευτείς ότι είναι πρόβλημα δικτύου;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το Whats up εγω εδω και 3 μηνες εχω συνεχη προβληματα στο να πραγματοποιω ή να δεχομαι κλησεις ...

 

Οταν παιρνω αλλα και οταν με περνουν δεν χτυπαει και μετα απο λιγο λεει " Ο συνδρομητης που καλεσατε εχει πιθανον το τηλεφωνο του απενεργοποιημενο " ...

 

Τι γινεται ρε παιδια ?

 

επιβεβαιώνω το πρόβλημα.Όχι όλες τις ώρες αλλά τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι στην περιοχή σου το πρόβλημα. 3g είναι η συσκευή ? Αν όχι, δοκίμασε με 3g να δεις πως πάνε τα πράγματα. Εννοείται ότι σε κάθε περίπτωση, τους παίρνεις τηλέφωνο για ενημέρωση (τους).
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τσεκαρισμενο με πολλες και διαφορες συσκευες , τακτικα οπως ειπε και ο φιλος

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τσεκαρισμενο με πολλες και διαφορες συσκευες , τακτικα οπως ειπε και ο φιλος

Ενημερώστε την Cosmote παιδιά, προφανώς δεν το γνωρίζουν το πρόβλημα τότε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα τώρα στην κοπέλα μου από το whats up για 100sms.Τα 100 sms προς όλα τα δίκτυα για μέσα στο ΣΚ ισχύει;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα τώρα στην κοπέλα μου από το whats up για 100sms.Τα 100 sms προς όλα τα δίκτυα για μέσα στο ΣΚ ισχύει;;

Έχει έρθει και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε την Παρασκευη και μαλιστα εστειλα καμια 20αρια ηδη και δε με χρεωσε. Απλα λεει εως ολη την Κυριακη. Μεχρι 24.00 το βραδυ της Κυριακης καταλαβαινετε ολοι η μονο εγω; Αντε να δουμε! Καλο θα ταν να μας στειλει κι ενημερωση οτι τελειωσαν τα 100 η το χρονικο διαστημα ακριβως τη στιγμη εκεινη!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε την Παρασκευη και μαλιστα εστειλα καμια 20αρια ηδη και δε με χρεωσε. Απλα λεει εως ολη την Κυριακη. Μεχρι 24.00 το βραδυ της Κυριακης καταλαβαινετε ολοι η μονο εγω; Αντε να δουμε! Καλο θα ταν να μας στειλει κι ενημερωση οτι τελειωσαν τα 100 η το χρονικο διαστημα ακριβως τη στιγμη εκεινη!

 

Το ίδιο ισχύει και σε εμένα ... δεν με χρέωσε προς το παρόν τουλάχιστο.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα τώρα στην κοπέλα μου από το whats up για 100sms.Τα 100 sms προς όλα τα δίκτυα για μέσα στο ΣΚ ισχύει;;

 

Επίλεκτη προσφορά WInd 2

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..ΑΠότι είδα έστειλε sms και εκείνη και δεν έκανε κάποιο παράπονο για χρεώσεις. Οκ τότε.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Το ιντερνέτ παίζει κάποιο πρόβλημα σε κανέναν στα βόρεια απο σήμα έχουμε τέρμα αλλα οι σελίδες πολλή συχνά όταν κανείς refresh πετάει σφάλμα στο chorem 118 πρέπει να κάνω 4-5 refresh η reconect ...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ιντερνέτ παίζει κάποιο πρόβλημα σε κανέναν στα βόρεια απο σήμα έχουμε τέρμα αλλα οι σελίδες πολλή συχνά όταν κανείς refresh πετάει σφάλμα στο chorem 118 πρέπει να κάνω 4-5 refresh η reconect ...

 

σε ποια περιοχη εισαι; . αθηνα βορεια προαστεια; Τι συσκευη εχεις ; . Μου εχει τυχει και σε εμενα κατι παροιμοιο και στην επαρχια και στην αθηνα ειναι απο υπερφορτωση δικτυου διοτι δεν ειναι σταθερο καθημερινως αλλα και πολυ σπαστικο οταν χριειαζεσαι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη εισαι; . αθηνα βορεια προαστεια; Τι συσκευη εχεις ; . Μου εχει τυχει και σε εμενα κατι παροιμοιο και στην επαρχια και στην αθηνα ειναι απο υπερφορτωση δικτυου διοτι δεν ειναι σταθερο καθημερινως αλλα και πολυ σπαστικο οταν χριειαζεσαι.

 

το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.. πάρα πολύ σπαστικό..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.. πάρα πολύ σπαστικό..

 

εχω δοκιμασει και με βονταφον και γουιντ και δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα μονο η κοτε το κανει λογω υπερφορτωσης δικτυου λογω οτι εχει πολλους συνδρομητες. Πρωτη φορα βλεπω το κινητο οταν μπαινει στο ιντερνετ με κοτε να μου βγαζει'' η συνδεση πακετου δεδομενων διακοπηκε απο το δικτυο '' και να εχει φουλ σημα το κινητο. Μου ερχοτανε να πεταξω την καρτα στα σκουπιδια δηλαδη ελεος να μην εχω υπολογιστη να μπω στο ιντερνετ και να μην μπορω να μπω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σε ποια περιοχη εισαι; . αθηνα βορεια προαστεια; Τι συσκευη εχεις ; . Μου εχει τυχει και σε εμενα κατι παροιμοιο και στην επαρχια και στην αθηνα ειναι απο υπερφορτωση δικτυου διοτι δεν ειναι σταθερο καθημερινως αλλα και πολυ σπαστικο οταν χριειαζεσαι.

 

Θεσσαλονίκη Λαγκαδά είμαι και με E220

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μου ρθε sms. νούμερο αποστολέα 1289.

λέει 100 sms προς wu για μια βδομάδα δωρεάν.

το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να στείλω σμσ μέχρι τις 30/8! ;)

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε sms. νούμερο αποστολέα 1289.

λέει 100 sms προς wu για μια βδομάδα δωρεάν.

το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να στείλω σμσ μέχρι τις 30/8! ;)

 

Το έχουν ξεφτιλίσει ποια με επίλεκτες προσφορές σε μένα δεν ήρθε αλλά μαλών επειδή εχω τα 600+300 αλλά στα αλλά 3 wh της οικογενείας που δεν χουν λεπτά δεν ήρθε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα από το συγκεκριμένο νούμερο αλλά για 120 λεπτά προς WU. Δεν έστειλα όμως γιατί μου φαίνεται περίεργος ο αριθμός 1289 και ότι πρέπει να στείλεις μήνυμα. Σε άλλες προσφορές ερχόταν μήνυμα από αποστολέα "Cosmote" ή "WhatsUp" και ενεργοποιούντουσαν αυτόματα...
Link to comment
Share on other sites

Έλα χριστέ και παναγιά! 1289 είναι ένα νέο τηλέφωνο στην Βόνταφον που στέλνεις κενό μήνυμα δωρεάν ή παίρνεις τηλ δωρεάν για να ενημερωθείς για το ποσό οφειλής στο λογαριασμό συμβολαίου. Στο λογαριασμό Ιουλίου μου ήρθε η ενημέρωση για το νέο αυτό νουμερο.... Ξέρετε σαν διαφημισούλα κάτω κάτω!

 

Αυτά τα τετραψήφια τηλέφωνα δεν είναι καθολικά ρε παιδιά; Δεν καταλαβαίνω!:confused: Μπορεί να τα έχουν παραπάνω από μία εταιρείες;:confused:

 

Άσε δε που προχθές αντί να τηλ στο 1298 για το βάτραχό μου πήρα αυτό το 1289 και μου ακούστηκε η γνωστή φωνή της Βόνταφον, αλλά δεν έδωσα σημασία και το έκλεισα αμέσως. Δεν χρεώθηκα τίποτα πάντως σαν τηλεφώνημα!

 

το 1289 ανήκει στη vodafone.. γιατί είχα την εντύπωση ότι είναι cosmote.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...