Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

____________________________________________________

Edit : το sms ενεργοποίησης είναι δωρεάν ΑΛΛΑ είναι συνδρομητική η εφαρμογή και είναι μόνο τους δύο πρώτους μήνες δωρεάν.

 

Μέχρι πριν την Πρωτοχρονιά, στο http://www.cosmote.gr (με username κ password) είχε και άλλη μια επιλογή δωρεάν για αυτή την υπηρεσία.

Τώρα, βλέπω μόνο με τη συγκεκριμένη χρέωση που λες για αυτή την υπηρεσία:

 

cosmote_secon_2018.jpg

 

Να χρησιμοποιείτε κ το site , έχει και άλλα πολλά χρήσιμα στο "Άλλες Υπηρεσίες".

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω πότε λήγουν τα χρήματα που έχει το καρτοκινητό του πατέρα μου (στο 1314) και μόλις λέει πχ εχεις 3 ευρω που λήγουν... πέφτει η γραμμή.. Δεν μπορώ να βάλω την κάρτα sim και στο κινητό μου γιατί είναι οι παλιές (μεγάλη)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω πότε λήγουν τα χρήματα που έχει το καρτοκινητό του πατέρα μου (στο 1314) και μόλις λέει πχ εχεις 3 ευρω που λήγουν... πέφτει η γραμμή.. Δεν μπορώ να βάλω την κάρτα sim και στο κινητό μου γιατί είναι οι παλιές (μεγάλη)
Στείλε μήνυμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει υπ στο 1330, πάλι μου λέει μόνο το ποσό.

 

Καλησπέρα,

 

Στείλε Υ στο 1314.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν πέφτει η γραμμή σε αυτο το σημείο , το υπόλοιπο σου α) έχει λήξει ή εναλακτικά είναι κάτω από 0,50 ευρώ περίπου ή κάτω και από 0,25 οπότε δεν σου λέει ημερομηνία λήξης. Με 3 ευρώ πάντα σου λέει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εξης απορια :

Θελω εναν συγκεκριμενο αριθμο COSMOTE (επιλογη απο 2)

Ο αριθμος μου ειπαν απο καταστημα οτι ειναι prepaid δηλαδη καρτοκινητο, δεν ειναι ταυτοποιημενος και δεν χρησιμοποιειται.

Παρολα αυτα δεν υπαρχει τροπος να βρουμε σε ποιο καταστημα βρισκεται για να το παρω.

Καμια ιδεα ???

Link to comment
Share on other sites

Παρε κατευθείαν την κοσμοτε να ρωτησεις αν και με ποιες προυποθέσεις μπορείς να πάρεις συγκεκριμένο νούμερο. Αν όμως έχει διατεθεί προς πώληση ήδη λίγο δύσκολο το βλέπω εκτος αν θελήσουν να σου πουν που διατίθεται.
Link to comment
Share on other sites

εκανα καταθεση 10 ευρω(WU) μεσο καρτας ηρθε ο κωδικος relaod αλλα επειδη λεει 7 μερες ισχυει το αφησα ολα αυτα εχθες μπαινω σημερα να το κανω και βλεπω στην εφαρμογη οτι δεν μου δινει την επιλογη και δεν υπαρχει ο κωδικος φυσικα τον ειχα και λεω κατσε να το κανω απο την σελιδα στο ιντερνετ παω βαζω το τηλ μου τον κωδικο και λεει Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΑΡΙΘΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟΣ τι φαση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εκανα καταθεση 10 ευρω(WU) μεσο καρτας ηρθε ο κωδικος relaod αλλα επειδη λεει 7 μερες ισχυει το αφησα ολα αυτα εχθες μπαινω σημερα να το κανω και βλεπω στην εφαρμογη οτι δεν μου δινει την επιλογη και δεν υπαρχει ο κωδικος φυσικα τον ειχα και λεω κατσε να το κανω απο την σελιδα στο ιντερνετ παω βαζω το τηλ μου τον κωδικο και λεει Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΑΡΙΘΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟΣ τι φαση?

 

Μπορεί να είναι τεχνικό το θέμα. Στην παρακάτω φόρμα, συμπλήρωσε τα στοιχεία σου και περιέγραψε το πρόβλημα σου. Θα σε καλέσουν.

 

Φόρμα επικοινωνίας: https://www.whatsup.gr/el/epikoinonia

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι τεχνικό το θέμα. Στην παρακάτω φόρμα, συμπλήρωσε τα στοιχεία σου και περιέγραψε το πρόβλημα σου. Θα σε καλέσουν.

 

Φόρμα επικοινωνίας: https://www.whatsup.gr/el/epikoinonia

 

Μπορεί και να πέρασαν οι 7 μέρες από την "κάρτα" 10€ και να μην ισχύει πια.

 

Επίσης, επιβεβαιωμένα σε #3# WU που έληξε το 4μηνο τους (ολική φραγή)....

 

Λίγες μέρες πριν την παντελή φραγή (κ στη λήψη sms), λαμβάνουν το παρακάτω sms (με άλλη ημερομηνία, εννοείται, ανάλογα με την ακριβή λήξη 4μηνου τους), σαν κίνητρο να βάλουν "κάρτα" 10€:

 

Cosmote_4_2018.jpg

 

Η ημερομηνία ως την οποία δίνει αυτή τη δυνατότητα είναι έως κ 10-15 μέρες μετά την ακριβή ημερομηνία φραγής 4μηνου τους.

 

Την ίδια ακριβώς "προσφορά" έλαβαν και τα #3# WU που έχω υπόψιν μου από το Δεκέμβρη 2017.

 

Μπορεί και "καλύτερα" η C-Ote.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να πέρασαν οι 7 μέρες από την "κάρτα" 10€ και να μην ισχύει πια.

 

Επίσης, επιβεβαιωμένα σε #3# WU που έληξε το 4μηνο τους (ολική φραγή)....

 

Λίγες μέρες πριν την παντελή φραγή (κ στη λήψη sms), λαμβάνουν το παρακάτω sms (με άλλη ημερομηνία, εννοείται, ανάλογα με την ακριβή λήξη 4μηνου τους), σαν κίνητρο να βάλουν "κάρτα" 10€:

 

Cosmote_4_2018.jpg

 

Η ημερομηνία ως την οποία δίνει αυτή τη δυνατότητα είναι έως κ 10-15 μέρες μετά την ακριβή ημερομηνία φραγής 4μηνου τους.

 

Την ίδια ακριβώς "προσφορά" έλαβαν και τα #3# WU που έχω υπόψιν μου από το Δεκέμβρη 2017.

 

Μπορεί και "καλύτερα" η C-Ote.......:lol:

 

Ιδιο μηνυμα δεχτηκα αλλα εβαλα τελευταια στιγμη,πριν μπει φραγη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο μηνυμα δεχτηκα αλλα εβαλα τελευταια στιγμη,πριν μπει φραγη.

 

'Αλλοι θα βάλουν (όπως εσύ κ η συντριπτική πλειοψηφία μας), άλλοι ΔΕ θα βάλουν (όπως εγώ).

 

Τί αναμένω; Με αυτό;

 

Ως απάντηση σε πάρα πολλούς εδώ μέσα σε αυτό που λένε: "Και τί να κάνεις όταν δεν υπάρχει εναλλακτική;" (γράφτηκε σε άλλο topic).

 

Και "Θα δείξει": ΟΚ...Βάλτε.:)

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση...Το speedtest της Ookla δεν τραβάει δεδομένα σε τεστ?Έχω κανει δύο τεστ και τα mb μου έμειναν ίδια.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση...Το speedtest της Ookla δεν τραβάει δεδομένα σε τεστ?Έχω κανει δύο τεστ και τα mb μου έμειναν ίδια.

Εφόσον είσαι σε server της cosmote δεν τραβάει και 1000 τεστ να κάνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι σε server της cosmote δεν τραβάει και 1000 τεστ να κάνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α ωραίος!Δεν το ήξερα.Να σαι καλά!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

'Αλλοι θα βάλουν (όπως εσύ κ η συντριπτική πλειοψηφία μας), άλλοι ΔΕ θα βάλουν (όπως εγώ).

 

Τί αναμένω; Με αυτό;

 

Ως απάντηση σε πάρα πολλούς εδώ μέσα σε αυτό που λένε: "Και τί να κάνεις όταν δεν υπάρχει εναλλακτική;" (γράφτηκε σε άλλο topic).

 

Και "Θα δείξει": ΟΚ...Βάλτε.:)

Ωραίο σαν σκέψη αλλά εγώ που έχω ΕΝΑ νούμερο για να καλώ και να με καλούν δεν μπορώ να μην βάζω κάθε μήνα ούτως ή άλλως 10 ευρώ κάρτας να έχω το πακέτο ομιλίας και το ίντερνετ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είναι αργά....ΑΝ και κάποτε θα υπάρξει 1 τέλος.

.:)

Και επειδή δεν κατάλαβα καλά με το 500' προς όλους και το 1Gb για 15 μέρες πριν μπει η φραγή στο δίνουν μόνιμα το πακέτο αυτό η μόνο για μια φορά; Εγκυκλοπαιδικά ρωτώντας γιατί αν είναι για μια φορά μόνο τι να το κάνω;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δεν κατάλαβα καλά με το 500' προς όλους και το 1Gb για 15 μέρες πριν μπει η φραγή στο δίνουν μόνιμα το πακέτο αυτό η μόνο για μια φορά; Εγκυκλοπαιδικά ρωτώντας γιατί αν είναι για μια φορά μόνο τι να το κάνω;

 

ΜΟΝΟ 1 φορά: Λίγο μπει φραγή 120ημερου.

ΜΑ ούτε εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο (Και για 15 μέρες! :lol: ): Και με 10€...:lol::lol: {εις διπλούν}.

 

Μόλις ήρθε και σε Ckarta που μπαίνει φραγή 120ημέρου σε λίγες μέρες.

 

Επιβεβαιώνεται ως κίνητρο κάρτας 10€...:lol::lol::lol: πριν τη φραγή 120ημέρου (4μήνου) σε όλα τα καρτοκινητά C-Ote αυτή την περίοδο (Δεκέμβρης 2017-Γενάρης 2018) : Και θα "δούμε" τι ακολουθεί...

Βαλτε..Βάλτε......:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ 1 φορά: Λίγο μπει φραγή 120ημερου.

ΜΑ ούτε εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο (Και για 15 μέρες! :lol: ): Και με 10€...:lol::lol: {εις διπλούν}.

 

Μόλις ήρθε και σε Ckarta που μπαίνει φραγή 120ημέρου σε λίγες μέρες.

 

Επιβεβαιώνεται ως κίνητρο κάρτας 10€...:lol::lol::lol: πριν τη φραγή 120ημέρου (4μήνου) σε όλα τα καρτοκινητά C-Ote αυτή την περίοδο (Δεκέμβρης 2017-Γενάρης 2018) : Και θα "δούμε" τι ακολουθεί...

Βαλτε..Βάλτε......:lol::lol:

Μπορώ να ρωτήσω το μαγικό κόλπο του τι κάνεις και κάνεις κλήσεις /νετ/ msgs χωρίς υπόλοιπο στο λογαριασμό της κάρτας σου; Γιατί προσωπικά γι'αυτό βάζω κάρτα γιατί το χρησιμοποιώ κάθε μέρα, αν υπάρχει τρόπος σοβαρά θέλω να μάθω αλλά αν το έχεις το νούμερο απλά για να το βλέπεις η μόνο για να σε παίρνουν τηλέφωνο φίλοι που βάζουν κάρτα η έχουν σύνδεση πάσο.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό : Έχει 10 καρτοκινητά και βάζει σε όποιο του έρθει "τίμια" προσφορά. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αναστολή των αυξήσεων...

 

Και όσοι είχαν χρησιμοποιήσει την αύξηση για ατελή διακοπή του συμβολαίου και μετάβαση σε καρτοκινητό; Θα έχουν κάποια "επίπτωση" άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Αναστολή των αυξήσεων...

 

Και όσοι είχαν χρησιμοποιήσει την αύξηση για ατελή διακοπή του συμβολαίου και μετάβαση σε καρτοκινητό; Θα έχουν κάποια "επίπτωση" άραγε;

Όταν έκανες την διακοπή ίσχυαν οι αυξήσεις, μόνο αυτό σε νοιάζει. Σιγά μην τους ακολουθούμε σε κάθε αλλαγή τους.

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούργια πακέτα what's up που είχε βγει ανακοίνωση ότι θα ξεκινήσουν από 16/01/18 δεν είναι ακόμα διαθέσιμα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...