Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ οταν στελνω μηνυμα εγω χρησημοποιω τ 1000...ο αλλος χρεωνεται απο το μηνυμα που θα του στειλω η μονο απο τν κληση??αν χρεωνεται τοτε τι χρεωση εχει το μηνυμα??γιατι στο cosmote.gr δεν λεει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνεται για το μήνυμα που λαμβάνει. Όσον αφορά σε αυτές τις υπηρεσίες, χρεώνεται μόνο για τις όλες κλήσεις και τα μηνύματα που θα στείλει.
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεται σύμφωνα με το τιμολόγιο που ισχύει στη χώρα που επισκέπτεται. Δεν ισχύει καμία δωρεάν παροχή, ούτε ισχύουν τα τιμολόγια της Ελλάδας όταν βρίσκεται σε περιαγωγή. Για'σένα όμως που θα τον καλείς και θα του στέλνεις μηνύματα ( για την παραλαβή των οποίων δεν θα χρεώνεται ), θα ισχύουν όλα όσα ισχύουν και όταν είναι στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

O μοναδικος λογος που παραθετω τις δημοσιεύσεις ειναι για να τα βλεπουν αυτοι που μιλαν για μεμονωμένες περιεχες και προβλήματά.

Βλεπω οτι δεν ειμαι ο μαναδικος.

Σημερα τελειώνω και ελπιζω χωρις πρόβλημα την φορητοτητα 6 αριθμον, μολις ολοκληρωθει δεν θα ξανα "ακουμπήσω" αυτο το thread :X

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/08/cosmote_22.html

"Πήγα στο επίσημο κατάστημα Cosmote στα Γιάννενα να κάνω μια αίτηση για φορητότητας δυο αριθμόν με εξυπηρέτησε ο υπάλληλος όλα καλά και έφυγα , μετά αναλήφθηκα ότι κάποια στοιχεία που του έδωσα ήταν λάθος και την...

επομένη το προσπάθησα να επικοινωνήσω με το κατάστημα τηλεφωνικά , περιττό να σας πω ότι είναι αδύνατον να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με τα επίσημα καταστήματα της Cosmote θα πρέπει να καλέσεις την εξηπιρετιση πελατών της Cosmote να σε παραπέμπουν σε κάποιους άλλους αριθμούς μετά σε βάζουν στην αναμονή και καταλαβαίνεται , εγώ τελικά δεν κατάφερα να επικοινωνήσω .

Να τα χαίρονται τα καταστήματα τους

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα με το απασχολημένο δίκτυο έχει ξαναρχίσει...

Με το που γύρισα στην αθήνα από καλαμάτα, μου το έβγαλε 5-6 φορές!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμια ωρα ανακαλυψα οτι δεν δουλευει το 1314 ουτε 6971314 ουτε το ΥΠ στο 1314.

Δεν ξερω ποση ωρα πριν το δω ειναι ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμια ωρα ανακαλυψα οτι δεν δουλευει το 1314 ουτε 6971314 ουτε το ΥΠ στο 1314.

Δεν ξερω ποση ωρα πριν το δω ειναι ετσι....

 

Το ίδιο κι εδώ. Έστειλα μήνυμα ΥΠ στο 1314 χτες το πρωί και η απάντηση ήρθε σήμερα! :lol:

 

Επίσης από χτες το απόγευμα ενώ είχα voice, ήταν αδύνατο να συνδεθεί σε data (GPRS και 3G), προφανώς λόγω υπερφόρτωσης δικτύου. Μόλις σήμερα το πρωί έφτιαξε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εδώ. Έστειλα μήνυμα ΥΠ στο 1314 χτες το πρωί και η απάντηση ήρθε σήμερα! :lol:

 

Επίσης από χτες το απόγευμα ενώ είχα voice, ήταν αδύνατο να συνδεθεί σε data (GPRS και 3G), προφανώς λόγω υπερφόρτωσης δικτύου. Μόλις σήμερα το πρωί έφτιαξε. :mad:

 

Επιβεβαιωνω και εγω ολα τα παραπανω. Τι γινετε παλι?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω ολα τα παραπανω. Τι γινετε παλι?

 

Αναβάθμιση στο δίκτυο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια..ουτε υπολοιπο..ουτε μπορω να βαλω τα 600...απο τηλεφωνα οκ..και σμς σε κινητα.....οι υπηρεσιες τις cosmote απο sms ειναι off !

ελεος παιδια!

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο καιρο παει απο το κακο στο χειροτερο αν αυτη ειναι η αναβαθμιση των συστηματων η υποβαθμιση πια ειναι?????
Link to comment
Share on other sites

Οχι τπτ αλλο,αλλα οσοι εβαλαν τωρα καρτα (πχ εγω) κ στελνουν μηνυματα ,χρεωνωνται κανονικα διοτι δεν μπορουν να βαλουν τα 600.Μηπως θα επρεπε να υπαρχει ΚΑΙ τηλεφωνικα η ενεργοποιηση αυτων των υπηρεσιων ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι τπτ αλλο,αλλα οσοι εβαλαν τωρα καρτα (πχ εγω) κ στελνουν μηνυματα ,χρεωνωνται κανονικα διοτι δεν μπορουν να βαλουν τα 600.Μηπως θα επρεπε να υπαρχει ΚΑΙ τηλεφωνικα η ενεργοποιηση αυτων των υπηρεσιων ?

 

για σκεψου ποσα μπορει να εισπραξει η cosmote μεσα σε μια μερα που ενας χι αριθμος συνδρομιτων καλη ωρα οπως εσυ δεν μπορει να λειτουργησει τα 600 και χρησιμοποιει την καρτα του με τις κανονικες χρεωσεις...Μηπως τελικα μας κοροιδευουν???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει σοβαρο προβλημα. Απο το απογευμα δεν μπορουσα να στειλω sms σε κανενα αριθμο. Ουτε να καλεσω σε νουμερο. Με την 5-6η προσπαθεια επιανα γραμμη.

 

Λεω αντε ας καλεσω στο 1314 να δω αν πιανει εκει γραμμη κατευθειαν. Επιασε αμεσως, πατω το 1 να ακουσω ποσα ευρω εχω και ακουω -0,95€.

 

Επειδη εχω συνδεση vodafone & στην συσκευη whats'up εχω μονο "1" αριθμο whats'up που καλω (και εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια 1000' & 1000 sms) με υπολοιπο 785' & 730 sms, μολις ακουσα το αρνητικο υπολοιπο τρελλαθηκα, διοτι μεσα ειχα τουλαχιστον 6€!

Αρα οτι μηνυματα εστειλα σημερα προς τον ενα και μοναδικο αριθμο whats up που εχω αποθηκευμενο στη συσκευη μου η Cosmote μου τα χρεωσε κανονικα!

 

Μολις τωρα εβαλα καρτα 3€ και μετα απο 10' παλι δεν μπορω να στειλω sms!

 

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ με ολη την σημασια της λεξεως! Πολυ κακως που δεν επελεξα τοτε το πακετο της Vodafone CU!

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα ηταν off το 1314 ενω ηθελα να βαλω καρτα.Μου επερριπτε την κληση.

Δοκιμασα να κανω μερικες κλησεις δοκιμαστικα και μου λεγε ''δικτυο απασχολημενο''

Στο σπιτι εχουμε 4 καρτοκινητα κοσμοτε(2 κοσμοκαρτα και 2 WU).

Τα 3 εξαυτων δεν σταυρωναν κληση πουθενα!

Το ενα κοσμοκαρτα δουλευε τελεια!!!

Τι αλλο θα δουμε???

Οπως και στα WU στο ενα απανταει κανονικα στο YPOL 1313 Ενω στο αλλο λεει δοκιμαστε αργοτερα λογο αναβαθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κλήσεων έχει αρχίσει και γίνεται πάλι ό,τι να ναι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει σοβαρο προβλημα. Απο το απογευμα δεν μπορουσα να στειλω sms σε κανενα αριθμο. Ουτε να καλεσω σε νουμερο. Με την 5-6η προσπαθεια επιανα γραμμη.

 

Λεω αντε ας καλεσω στο 1314 να δω αν πιανει εκει γραμμη κατευθειαν. Επιασε αμεσως, πατω το 1 να ακουσω ποσα ευρω εχω και ακουω -0,95€.

 

Επειδη εχω συνδεση vodafone & στην συσκευη whats'up εχω μονο "1" αριθμο whats'up που καλω (και εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια 1000' & 1000 sms) με υπολοιπο 785' & 730 sms, μολις ακουσα το αρνητικο υπολοιπο τρελλαθηκα, διοτι μεσα ειχα τουλαχιστον 6€!

Αρα οτι μηνυματα εστειλα σημερα προς τον ενα και μοναδικο αριθμο whats up που εχω αποθηκευμενο στη συσκευη μου η Cosmote μου τα χρεωσε κανονικα!

 

Μολις τωρα εβαλα καρτα 3€ και μετα απο 10' παλι δεν μπορω να στειλω sms!

 

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ με ολη την σημασια της λεξεως! Πολυ κακως που δεν επελεξα τοτε το πακετο της Vodafone CU!

 

Άνοιξε myaccount στο http://www.cosmote.gr

Σου δίνει αμέσως την αναλυτική κατάσταση χρεώσεων των 3 τελευταίων μηνών .

Στην συνέχεια και αφού βεβαιωθείς για τις λάθος χρεώσεις Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα τα χρήματα σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πιο νουμερο παταω στο 1313 για να μιλησω απευθειας με ατομο της εξυπ. πελατων;

Απο χθες δεν στελνει sms & στο myaccount ολες οι κλησεις που εχω εχουν χρεωση 0,00€. Που πηγαν τα χρηματα...;;:mad:

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πιο νουμερο παταω στο 1313 για να μιλησω απευθειας με ατομο της εξυπ. πελατων;

Απο χθες δεν στελνει sms & στο myaccount ολες οι κλησεις που εχω εχουν χρεωση 0,00€. Που πηγαν τα χρηματα...;;:mad:

 

Θα πατήσεις το πληκτρο 9.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...