Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest fourdim
Παρακαλώ τα φώτα σας γιατί προσπαθώ να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών και είμαι ήδη μια ώρα αναμονή (κλείνει η γραμμή κάθε μισάωρο και κανένας δεν απαντά). 1) Έκανα ανανέωση με κωδικό από κατάστημα carrefour το μεσημέρι.Δεν θα έπρεπε να μου έρθει μήνυμα για δωρεάν sms?(έτσι δεν είναι το bonus με κάθε ανανέωση?) 2)Με 5 ευρώ έχω 500 λεπτά ομιλίας και 500 sms όπως είχα και τον περασμένο μήνα ή πρέπει να δώσω 7 ευρώ για να τα έχω αυτά.Ευχαριστώ για όποιον διαθέσει κάποιο χρόνο να μου απαντήσει μιας και είμαι νέος στο what's up.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή κάνουν φραγή και τους αριθμούς που δεν χρεώνομαι ??

 

Mιας και το ανεφερε ο φιλος ενημερωτικα θελει να μεις το λιγοτερο 11 λεπτα υπολοιπο. Πιο κατω εχεις φραγη!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας γιατί προσπαθώ να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών και είμαι ήδη μια ώρα αναμονή (κλείνει η γραμμή κάθε μισάωρο και κανένας δεν απαντά). 1) Έκανα ανανέωση με κωδικό από κατάστημα carrefour το μεσημέρι.Δεν θα έπρεπε να μου έρθει μήνυμα για δωρεάν sms?(έτσι δεν είναι το bonus με κάθε ανανέωση?) 2)Με 5 ευρώ έχω 500 λεπτά ομιλίας και 500 sms όπως είχα και τον περασμένο μήνα ή πρέπει να δώσω 7 ευρώ για να τα έχω αυτά.Ευχαριστώ για όποιον διαθέσει κάποιο χρόνο να μου απαντήσει μιας και είμαι νέος στο what's up.

 

Ποσα ευρω καρτα εβαλες?

Στα 3 ευρω δεν δινει μπονους πια.

Αυτα τα 600 & 600 ισχυουν για 30 μερες απο τοτε που τα βαλες.

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Ποσα ευρω καρτα εβαλες?

Στα 3 ευρω δεν δινει μπονους πια.

Αυτα τα 600 & 600 ισχυουν για 30 μερες απο τοτε που τα βαλες.

 

Έβαλα 9 ευρώ το μεσημέρι και ήδη έχουν περάσει οι 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα πει τελικα υπαρχει θεμα και με τα sms δεν ηταν τελικα μονο φόρτου στις 15 αυγουστου.

Επισης πολλες φορες καλω δεν ακουω ηχο κλησης και αφου ακυρώσω την κληση με καλουν πισω γιατι τους εχω κανει αναπαντητη λενε :lol:

:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο (και κανενα απο τα προβληματα που γραφετε εδω) και σκεφτομουν να το γυρισω σε what's up αλλα με αυτα που διαβαζω εδω περα...:(
Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2009/08/cosmote-whats-up.html

 

Αυτό που συμβαίνει τους τελευταίους μήνες με την cosmote και την καρτοκινητή Whats up έχει καταντήσει αηδία.Δεν μπορώ να πιάσω γραμμή και δεν μπορώ να επικοινωνήσω με κανέναν,το ίδιο συμβαίνει και σε όλους τους φίλους και συγγενείς...

μου που έχουν την ίδια υπηρεσία.Στο Call them all 600 μας δίνει 600 λεπτά χρόνο ομιλίας αλλά όταν κάνουμε μια κλήση ο άλλος δεν μας ακούει αλλά μας χρεώνει κανονικά 3 λεπτά από ! τα 600.Αυτό δεν γίνεται 1-2 φορές,γίνεται συνέχεια,αφού για να μιλήσουμε με κάποιον πρέπει να τον καλέσουμε 5-6 φορές και μας χρεώνει 15-18 λεπτά μέχρι τελικά να καταφέρουμε να μιλήσουμε.Στην Ελλάδα του 2009 ζούμε;Θα έπρεπε να ντρέπεστε κύριοι της cosmote και να μην διαφημίζετε υπηρεσίες που δεν μπορείτε να προσφέρετε!!!"

 

ANAΓΝΩΣΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να εντοπισω σε ποια σελιδα ειχε αναφερει καποιος τι μνμ στελνεισ για να δεις εαν ενας αριθμος Cosmote ειναι Whats'up. Αν θυμαται καποιος ας το γραψει.

 

Ευχαριστω.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να εντοπισω σε ποια σελιδα ειχε αναφερει καποιος τι μνμ στελνεισ για να δεις εαν ενας αριθμος Cosmote ειναι Whats'up. Αν θυμαται καποιος ας το γραψει.

 

Ευχαριστω.

 

Και για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις είναι χρήστης WHAT’S UP, στείλε δωρεάν το μήνυμα WU αριθμός κινητού στο 1314 (π.χ. WU 6971234567).

Link to comment
Share on other sites

 

Aυτο ειναι το λιγοτερο ρε παιδια με τα 600. Το θεμα ειναι οταν το κανει σε αλλους προορισμους και τρωμε 1 ευρω απο την καρτα μεχρι να καταφερουμε να μιλησουμε.

Τωρα τελευταια φυσικα δεν μου το κανει. Εχω παρατηρησει αρκετη βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το λιγοτερο ρε παιδια με τα 600. Το θεμα ειναι οταν το κανει σε αλλους προορισμους και τρωμε 1 ευρω απο την καρτα μεχρι να καταφερουμε να μιλησουμε.

Τωρα τελευταια φυσικα δεν μου το κανει. Εχω παρατηρησει αρκετη βελτιωση.

Tι βελτίωση;;; Σημερα σε 2 κινητα whats up και ενα 3ο το δικο μου καλουμε και λεει κλειστο :X

10 λεπτα προσπαθουσα...

Link to comment
Share on other sites

Tι βελτίωση;;; Σημερα σε 2 κινητα whats up και ενα 3ο το δικο μου καλουμε και λεει κλειστο :X

10 λεπτα προσπαθουσα...

 

Με φουλ σημα και λεει οτι ειναι κλειστο?

Οχι ρε παιδια δεν μου εχουν τυχει τετοια συμβαντα και χρησιμοποιω πολυ το κινητο τελευταια.

Μηπως ειναι τοπικο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Με φουλ σημα και λεει οτι ειναι κλειστο?

Οχι ρε παιδια δεν μου εχουν τυχει τετοια συμβαντα και χρησιμοποιω πολυ το κινητο τελευταια.

Μηπως ειναι τοπικο προβλημα?

Σχεδον φουλ 3G ,περιοχη Σερρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν παιζει ρολο το 3G αλλα εγω που το χω μονιμα κλειστο πολυ σπανια εχω προβληματα τελευταια!
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση είναι τραγική!! Πρέπει να κάνεις 3 και 4 προσπάθειες για να πιάσεις γραμμή, συνέχεια κάνει "μπιπ-μπιπ" ή λέει σφάλμα δικτύου και κλείνει. Και μιλάμε για φουλ σήμα!! Και την πρώτη φορά που καταφέρεις να πιάσεις γραμμή και να απαντήσει ο άλλος, ο ένας από τους δύο δεν ακούει!! Ε Λ Ε Ο Σ ! ! ! :mad: Ας φτιάξουν το δίκτυο τους, αν θέλουν να είναι να λέγονται σοβαρή εταιρία.:mad: Υπάρχει τηλέφωνο παραπόνων??
Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2009/08/cosmote-whats-up_21.html

 

"Τους τελευταίους 6 τουλάχιστον μήνες υπάρχει όντως αυτό το πρόβλημα.Εγώ έχω το πρόγραμμα με τα 1000' ομιλίας και 1000 sms. Κάθε φορά που γίνεται μία κλήση ο ένας από τους δύο δεν ακούει με αποτέλεσμα να τερματίζει την κλήση και να ξανακαλεί.Το πρόβλημα όμως δεν ειναι...

 

μόνο στην καρτοκινητή.Στις συνδέσεις της ίδιας εταιρίας σε σημεία που είχε παλαιότερα σήμα αρκετά καλό (π.χ. σπίτι μου), τώρα μιλάω με δυσκολία ή πρέπει να μετακινηθώ τελείως για να μπορεσω να πιασω μία γραμμή σήματος.Δεν είναι θέμα συσκευής καθώς το ίδιο συμβαίνει και σε άλλους με σύνδεση cosmote."

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

 

ΤΕΛΟΣ, δεν πάει αλλο, σήμερα μεταφέρω 6 νούμερα σε άλλη εταιρία :!:

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση είναι τραγική!! Πρέπει να κάνεις 3 και 4 προσπάθειες για να πιάσεις γραμμή, συνέχεια κάνει "μπιπ-μπιπ" ή λέει σφάλμα δικτύου και κλείνει. Και μιλάμε για φουλ σήμα!! Και την πρώτη φορά που καταφέρεις να πιάσεις γραμμή και να απαντήσει ο άλλος, ο ένας από τους δύο δεν ακούει!! Ε Λ Ε Ο Σ ! ! ! :mad: Ας φτιάξουν το δίκτυο τους, αν θέλουν να είναι να λέγονται σοβαρή εταιρία.:mad: Υπάρχει τηλέφωνο παραπόνων??

Υπάρχουν τα τηλέφωνα φορητότητας σε άλλες εταιρείες. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στα 20 λεπτα αναμονη, εχω συνδεσει τον φορτιστη στο κινητο και περιμενω στο 1313 :lol:

Παει για φουντο η cosmote;

Περιεργα πραγματα συμβαινουν :X

 

Ειμαι στα 20 λεπτα αναμονη, εχω συνδεσει τον φορτιστη στο κινητο και περιμενω στο 1313 :lol:

Παει για φουντο η cosmote;

Περιεργα πραγματα συμβαινουν :X

OK στα 30 λεπτά έπεσε η γραμμή :lol:

 

Οσοι σκεφτείτε να κάνετε φορητοτητα τον αριθμό σας θα χρειαστείτε τον "αριθμό χρήστη".

Εαν δεν το εχετε αποθηκεύσει θα εχετε αρκετή ταλαιπωρία μπροστά σας, δεν τον δίνουν στους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2009/08/cosmote-whats-up_21.html

 

 

 

ΤΕΛΟΣ, δεν πάει αλλο, σήμερα μεταφέρω 6 νούμερα σε άλλη εταιρία :!:

 

Παιδια γενικευετε ενα τοπικο προβλημα.

Σιγουρα καπου ξηλωνουν κεραιες και υπαρχουν προβληματα.

Το βασικο προβλημα του ''δικτυο απασχολημενο'' εχει βελτιωθει αισθητα!Βασικα εμενα την μια τελευταια βδομαδα δεν μου το εχει κανει.

 

OK στα 30 λεπτά έπεσε η γραμμή :lol:

 

Οσοι σκεφτείτε να κάνετε φορητοτητα τον αριθμό σας θα χρειαστείτε τον "αριθμό χρήστη".

Εαν δεν το εχετε αποθηκεύσει θα εχετε αρκετή ταλαιπωρία μπροστά σας, δεν τον δίνουν στους πελάτες.

 

παρε το 1250 ατελως

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Αν θελω ν μιλησω η ν στειλω μηνυμα στο εξωτερικο ποιος χρεωνεται??(και τ δυο κινητα ειναι whats up)ισχυουν τα 1000 στ εξωτερικο??τι χρεωσεις εχει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Αν θελω ν μιλησω η ν στειλω μηνυμα στο εξωτερικο ποιος χρεωνεται??(και τ δυο κινητα ειναι whats up)ισχυουν τα 1000 στ εξωτερικο??τι χρεωσεις εχει?

Θα χρεωθεις και εσυ και αυτος με χρεώσεις καρτοκινητης για εξωτερικό.

Οχι τα 1000 δεν ισχύουν

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι what's up αριθμός αυτός που καλείς στο εξωτερικό, για'σένα ισχύουν τα 1000. Εκείνος όμως θα χρεώνεται την εισερχόμενη λόγω περιαγωγής και δεν ισχύουν τα 1000 γι'αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...