Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος ο λογος να την αγορασεις σημερα και να την χρησιμοποιησεις μετα απο 10 μερες?

 

Προφανως για να γλιτωσει το φορο...

Στις 3 αρες δεν φενεται και πολυ αλλα αν θες να βαζεις μεγαλες καρτες ειναι η απολυτη κλεψια!!!Για αυτο οποιος ανανεωνει ετσι και αλλιως με μεγαλες καρτες καλυτερα να αγορασει μερικες τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για να γλιτωσει το φορο...

Στις 3 αρες δεν φενεται και πολυ αλλα αν θες να βαζεις μεγαλες καρτες ειναι η απολυτη κλεψια!!!Για αυτο οποιος ανανεωνει ετσι και αλλιως με μεγαλες καρτες καλυτερα να αγορασει μερικες τωρα....

 

συμφωνω, αλλα γιατι να την παρεις τωρα και να μην την χρησιμοπιησεις τωρα αλλα μετα απο δεκα μερες?αφου ετσι και αλλιως εσυ θα την χρησιμοποησεις γιατι να μην την βαλεις στο καρτοκινητο σου απο τωρα?τι θα αλλαξει αν μπει μετα απο δεκα μερες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει να κανει με την ανανεωσει των 1000 λεπτων?

λεω εγω....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ενεργποιησα χθες το call them all 600 λεπτα +sms στελνοντας Plus στο 1313

Μου ηρθε απαντητικο οτι ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια αλλα μονο για τα λεπτα ενω για τα μηνυματα θα ειδοποιηθω αργοτερα με νεο μηνυμα. Κι ακομα περιμενο απο χθες το βραδυ. Επειδη ειμαι καινουριος χρηστης της whatsup γνωριζει καποιοσ τι γινεται??

thanx

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, αλλα γιατι να την παρεις τωρα και να μην την χρησιμοπιησεις τωρα αλλα μετα απο δεκα μερες?αφου ετσι και αλλιως εσυ θα την χρησιμοποησεις γιατι να μην την βαλεις στο καρτοκινητο σου απο τωρα?τι θα αλλαξει αν μπει μετα απο δεκα μερες?

 

Για τα bonus των μηνιαιων ανανεωσεων....Πχ 1000 λεπτα για τα WU, μπονους κλησεων & προνομιακες χρεωσεις για κοσμοκαρτα......

Link to comment
Share on other sites

^Ακριβώς.

Και έχω και 2 κοσμοκαρτες μόνο για το 1 λεπτο το λεπτο προς 2 αριθμούς που τις ανανεωνω 1 φορα το χρόνο πριν λήξουν -και αυτό θα γίνει το Νοέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει να κανει με την ανανεωσει των 1000 λεπτων?

λεω εγω....

 

Μπα, δε νομίζω, αφού ο όρος είναι να γίνεται τουλάχιστον μια ανανέωση το μήνα, χωρίς όμως να διευκρινίζεται το ποσό, άρα, τεχνικά, είμαστε καλυμμένοι..

Φανταστείτε να βάλουν όρο ανανέωσης, π.χ. 9 ευρώ... Μιλάμε μεγάλη που***ιά:p

Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητά της cosmote, αυτά που προσφέρουν 600 λεπτά ομιλίας με 5 ευρώ το μήνα (κάτι τέτοιο), αυτός ο χρόνος ισχυεί και για τα συμβόλαια ή μόνο για τα καρτοκινητά;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ούτε το ένα ούτε το άλλο .

Σύμφωνα με τον νόμο , οι εταιρείες μπορούν να διαθέτουν μέχρι τις 14 του μήνα στην αγορά , κάρτες χωρίς φόρο. Όλες οι κάρτες που θα διατεθούν από τις εταιρείες από τις 15 του μήνα θα έχουν φορολογηθεί

Τώρα εμείς μπορεί να πάμε ακόμα και τον Οκτώβρη στον περιπτερά και να βρούμε παλιά κάρτα.

Αλλά για καλό και για κακό Αγοράστε κάρτες αύριο.

 

Τα καρτοκινητά της cosmote, αυτά που προσφέρουν 600 λεπτά ομιλίας με 5 ευρώ το μήνα (κάτι τέτοιο), αυτός ο χρόνος ισχυεί και για τα συμβόλαια ή μόνο για τα καρτοκινητά;

Τα 600 λεπτά από καρτοκινητά WHATS UP ισχύουν μόνο προς WHATS UP.

Από Cosmokarta ισχύει το 0.01 για δύο αριθμούς οι οποίοι μπορεί να είναι είτε συμβόλαια είτε καρτοκινητά ( δεν ισχύουν για FROG και CIAO)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω αύριο γιατί παιρνω των €20 και ο τύπος στο μαγαζί έχει το μηχάνημα που σου βγάζει τον κωδικό εκείνη τη στιγμή. Thanx!
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάρτες των 20 και των 30 θα υπάρχουν για πολύ καιρό αφορολόγητες

Δεν καταναλώνονται εύκολα

Αλλά στα μηχανάκια μάλλον πέρνουν καινούριες κάρτες κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάρτες των 20 και των 30 θα υπάρχουν για πολύ καιρό αφορολόγητες

Δεν καταναλώνονται εύκολα

Αλλά στα μηχανάκια μάλλον πέρνουν καινούριες κάρτες κάθε μέρα

 

ετσι ειναι. οι αυλες καρτες εκτυπωνονται εκεινη την στιγμη και απο τις 14/9 και μετα θα εχουν τον φορο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ¨οσο ξέρω , δεν είναι τελείως online

Δηλαδή Η εταιρεία αγοράζει τα νούμερ λίγο πριν

Δηλαδή δεν αγοράζεις κατευθείαν από την Cosmote αλλά από την ετιαρεία που διαχειρίζετε τα μηχανάκια

Αυτό ίσως δόσει μικρή καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites

Λετε η Cosmokarta να αξιωθεί να βγάλει πακέτα ομιλίας όπως έβγαλε η Vodafone πριν λιγο;;

Καλη και η προνομιακή αλλά και του Alacarte τα πακέτα ειναι πλέον δελεαστικά!!

Έχει κάποιος πληροφορίες;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα 600 λεπτά από καρτοκινητά WHATS UP ισχύουν μόνο προς WHATS UP.

Από Cosmokarta ισχύει το 0.01 για δύο αριθμούς οι οποίοι μπορεί να είναι είτε συμβόλαια είτε καρτοκινητά ( δεν ισχύουν για FROG και CIAO)

 

1) Το ένα λεπτό το λεπτό είναι στάνταρ; Εννοώ ότι αν π.χ. μιλήσεις μια ώρα θα χρεωθείς 60 λεπτά του ευρώ και όχι παραπάνω, έτσι;

 

2) Πάω στο περίπτερο και τι ζητάω; Ένα πακέτο σύνδεσης cosmoκάρτα; Πως θα καταλάβω ότι δεν μου έδωσε what's up;

Link to comment
Share on other sites

1) Το ένα λεπτό το λεπτό είναι στάνταρ; Εννοώ ότι αν π.χ. μιλήσεις μια ώρα θα χρεωθείς 60 λεπτά του ευρώ και όχι παραπάνω, έτσι;

 

2) Πάω στο περίπτερο και τι ζητάω; Ένα πακέτο σύνδεσης cosmoκάρτα; Πως θα καταλάβω ότι δεν μου έδωσε what's up;

 

1) ισχυει σιγουρα

2)πανε σε ενα γερμανο για να εισαι σιγουρος και αγορασε το πακετο απο εκει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK, σ'ευχαριστώ πολύ.

 

1) Επίσης, απ' ότι είδα έχει και πακέτο 120 μηνυμάτων με περίπου 7 ευρώ το μήνα. Αυτά τα μηνύματα, όμως, που μπορείς να τα στείλεις ενώ έχεις την cosmoκάρτα; Μπορείς π.χ. στα συμβόλαια και στα what's up;

 

2) Προφανώς θα μπορείς με κάποιο τρόπο να δεις πόσα μηνύματα σου μένουν να στείλεις μέχρι το τέλος του μήνα, έτσι;

 

3) Και επίσης, μπορείς να ενεργοποιήσεις και τις δύο υπηρεσίες ταυτόχρονα (και το 1 λεπτό και τα sms), έτσι;

Link to comment
Share on other sites

OK, σ'ευχαριστώ πολύ.

 

1) Επίσης, απ' ότι είδα έχει και πακέτο 120 μηνυμάτων με περίπου 7 ευρώ το μήνα. Αυτά τα μηνύματα, όμως, που μπορείς να τα στείλεις ενώ έχεις την cosmoκάρτα; Μπορείς π.χ. στα συμβόλαια και στα what's up;

 

2) Προφανώς θα μπορείς με κάποιο τρόπο να δεις πόσα μηνύματα σου μένουν να στείλεις μέχρι το τέλος του μήνα, έτσι;

 

3) Και επίσης, μπορείς να ενεργοποιήσεις και τις δύο υπηρεσίες ταυτόχρονα (και το 1 λεπτό και τα sms), έτσι;

 

τα στελνεις οπου θελεις. για το 2 και 3 η απαντηση ειναι ναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχουν πολύ πλάκα!

Είμαι από επαρχία, έχουμε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ εδώ, πάω να ζητήσω ένα πακέτο σύνδεσης cosmoκάρτα (είδα κιόλας 3 κουτιά στα ράφια) και μου λένε δεν φέρνουμε cosmoκαρτα, μόνο what's up. Τους λέω: "καλά και τα κουτιά;" και μου απαντάνε ότι απλά είναι άδεια!

Εγώ τώρα που χρειάζομαι πακέτο σύνδεσης cosmoκάρτα, που θα το βρω; Πρέπει δηλαδή να το παραγγείλω από το internet και να το πληρώνω διπλάσιο με τα έξοδα αποστολής;

 

Υπάρχει περίπτωση να το έχουν τα περίπτερα, όχι ε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχουν πολύ πλάκα!

Είμαι από επαρχία, έχουμε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ εδώ, πάω να ζητήσω ένα πακέτο σύνδεσης cosmoκάρτα (είδα κιόλας 3 κουτιά στα ράφια) και μου λένε δεν φέρνουμε cosmoκαρτα, μόνο what's up. Τους λέω: "καλά και τα κουτιά;" και μου απαντάνε ότι απλά είναι άδεια!

Εγώ τώρα που χρειάζομαι πακέτο σύνδεσης cosmoκάρτα, που θα το βρω; Πρέπει δηλαδή να το παραγγείλω από το internet και να το πληρώνω διπλάσιο με τα έξοδα αποστολής;

 

Υπάρχει περίπτωση να το έχουν τα περίπτερα, όχι ε;

 

Πάρε What's up και μετέτρεψέ το σε cosmokarta δωρεάν στέλνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε What's up και μετέτρεψέ το σε cosmokarta δωρεάν στέλνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314.

 

Ωπ! Αυτό γίνεται στάνταρ; Και θα έχω τις υπηρεσίες που προσφέρει η cosmoκάρτα; Εγώ νοιάζομαι για το 1 λεπτό το λεπτό σε δύο αριθμούς cosmote που το δίνει μόνο η cosmoκάρτα, γι' αυτό λέω...

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Αυτό γίνεται στάνταρ; Και θα έχω τις υπηρεσίες που προσφέρει η cosmoκάρτα; Εγώ νοιάζομαι για το 1 λεπτό το λεπτό σε δύο αριθμούς cosmote που το δίνει μόνο η cosmoκάρτα, γι' αυτό λέω...

Εννοειται πως γινεται. Την πρωτη φορα η αλλαγη γινεται οπως ειπε και ο xaxa1982 δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...